Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by skeptik View Post
    Vidi, oko toga postoji polemika po forumima. Da li peak moze da bude jedan ili vise. Upravo je Federer dokaz da ih mogu biti vise jer je veomo tesko razluciti koja je od 2004,2005,2006,2007 zaista njegova najbolja sezona.
    2005,2006 moraju biti njegov peak,za ove dve nisam siguran,po meni su vise prime nego peak

    Comment


    • Originally posted by gokara View Post
      SAMO JEDAN.

      Trenutno to izgleda ovako,

      Fed 2004-2007
      Rafa 2010
      Novak 2011

      ali tek na kraju karijera se može definitivno odlučiti koji period im je bio najbolji.
      Pa ne moze biti jedan ako za Federera stavis raspon od 4 sezone. Jel' citas sta pisem?

      Comment


      • Originally posted by gokara View Post
        Jel bi se moglo odavde izračunati ko je GOAT

        https://docs.google.com/spreadsheet/...hl=en_US#gid=3
        Ovaj daje dvije tabele. Jedna je prestiz:

        Code:
        Jimmy Connors	1
        Ivan Lendl	2
        John McEnroe	3
        Guillermo Vilas	4
        Andre Agassi	5
        Stefan Edberg	6
        Roger Federer	7
        Pete Sampras	8
        Illie Nastase	9
        Bjorn Borg	10
        Boris Becker	11
        Arthur Ashe	12
        Stan Smith	13
        Manuel Orantes	14
        Michael Chang	15
        Roscoe Tanner	16
        Harold Solomon	17
        Mats Wilander	18
        Goran Ivanisevic	19
        Vitas Gerulaitis	20
        Rafael Nadal	21
        Raul Ramirez	22
        John Newcombe	23
        Ken Rosewall	24
        Yevgeny Kafelnikov	25
        Andy Roddick	26
        Thomas Muster	27
        Carlos Moya	28
        Lleyton Hewitt	29
        Rod Laver	30
        Jim Courier	31
        Andres Gomez	32
        Wayne Ferreira	33
        Yannick Noah	34
        Juan Carlos Ferrero	35
        Thomas Enqvist	36
        Jan Kodes	37
        Marat Safin	38
        Jose Higueras	39
        Richard Krajicek	40
        Sergi Bruguera	41
        Alex Corretja	42
        Nikolay Davydenko	43
        Petr Korda	44
        Michael Stich	45
        Adriano Panatta	46
        Guy Forget	47
        Johan Kriek	48
        Novak Djokovic	49
        David Nalbandian	50
        Albert Costa	51
        Gustavo Kuerten	52
        Patrick Rafter	53
        Marcelo Rios	54
        Andy Murray	55
        Brian Teacher	56
        Thomas Johansson	57
        Miloslav Mecir	58
        Andrei Medvedev	59
        Andrei Chesnokov	60
        Gaston Gaudio	61
        Guillermo Coria	62
        Pat Cash	63
        Mark Edmonson	64
        Andres Gimeno	65
        Juan Martin Del Potro	66
        Alberto Mancini	67
        Kao sto vidis cisti nonsenes Goran bolji od Nadala.

        ------------

        Druga Tabela je bolja. Radjena je po sahovskom bodovanju. svejedno doaleko od pristojnog:

        Code:
        1	Roger Federer
        2	John McEnroe
        3	Ivan Lendl
        4	Rafael Nadal
        5	Bjorn Borg
        6	Pat Cash
        7	Jimmy Connors
        8	Jan Kodes
        9	Novak Djokovic
        10	Pete Sampras
        11	Andy Murray
        12	Rod Laver
        13	Boris Becker
        14	Andy Roddick
        15	Stefan Edberg
        16	Andre Agassi
        17	Lleyton Hewitt
        18	Guillermo Vilas
        19	Nikolay Davydenko
        20	Mats Wilander
        21	Michael Chang
        22	Juan Martin Del Potro
        23	Illie Nastase
        24	David Nalbandian
        25	Arthur Ashe
        26	Thomas Muster
        27	Gustavo Kuerten
        28	Jim Courier
        29	Vitas Gerulaitis
        30	Goran Ivanisevic
        31	Carlos Moya
        32	Juan Carlos Ferrero
        33	Michael Stich
        34	Guillermo Coria
        35	Patrick Rafter
        36	John Newcombe
        37	Manuel Orantes
        38	Yannick Noah
        39	Yevgeny Kafelnikov
        40	Stan Smith
        41	Harold Solomon
        42	Richard Krajicek
        43	Ken Rosewall
        44	Sergi Bruguera
        45	Marcelo Rios
        46	Marat Safin
        47	Alex Corretja
        48	Roscoe Tanner
        49	Andres Gomez
        50	Raul Ramirez
        51	Gaston Gaudio
        52	Petr Korda
        53	Jose Higueras
        54	Thomas Enqvist
        55	Wayne Ferreira
        56	Miloslav Mecir
        57	Guy Forget
        58	Thomas Johansson
        59	Andrei Chesnokov
        60	Albert Costa
        61	Mark Edmonson
        62	Andres Gimeno
        63	Johan Kriek
        64	Alberto Mancini
        65	Andrei Medvedev
        66	Adriano Panatta
        67	Brian Teacher
        Cash, Koodes ne mogu bititako visoko.

        ---------------


        Ovo je prihvaljivo iako je Agasi previsoko a Lendl prenisko.

        Originally posted by gokara View Post
        Last edited by NI; 08-04-15, 20:47.

        Comment


        • Sta sad da Rafa ili Roger odigraju dve tri odlične sezone,zašto to ne bi mogao biti njihov prime samo zato sto su jednu sezonu loše odigrali

          Comment


          • Originally posted by Srkisa View Post
            Sta sad da Rafa ili Roger odigraju dve tri odlične sezone,zašto to ne bi mogao biti njihov prime samo zato sto su jednu sezonu loše odigrali
            Definisi odlicnu sezonu.

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Definisi odlicnu sezonu.
              Sezona koja nije ništa lošija od njihovih sezona dok su bili u prime,ali slabija od njihovih peak sezona

              Comment


              • Originally posted by skeptik View Post
                Pa ne moze biti jedan ako za Federera stavis raspon od 4 sezone. Jel' citas sta pisem?
                SAMO JEDAN. Nekome to traje 1 godinu, a nekome 4.

                Svako ima samo jedan period kada je najbolji i on je u kontinuitetu. Ako se prekine pa ponovo dođe, kao kod Nadala (2008, 2010, 2013, samo je 2010 njegov prajm) ili kao što može biti kod Novaka onda treba videti koji mu je od ta dva ili više perioda bolji.

                Uvodiš bezveze termin peak, iovako smo dovljno sluđeni samo nam još treba da raspravljamo šta je pik, a šta prajm.

                Comment


                • Originally posted by talicni View Post
                  ma.... radili su racune i nasli da statisticki (bas u vrijeme fedal rivalstva) su teniseri sa vrha dobijali u prvim kolima daleko cesce slabije i nizerangiranije igrace od ostalih nizepostavljenih nosilaca i ne nosilaca iako ne bi trebali imati razlike sa drugim nosiocima a tek neznatne sa nenosiocima. pa su priznali (neko je priznao ne sjecam se detalja) da su poludirigovali rane runde kako glavne zvjezde bi imale vecu sansu da dodju do zavrsnice. sto se tice tog zreba poznato je i da je nole u periodu 2008-2010 stalno dobijao feda na travi i tvrdom a rafu na RG-u. sto je potpuno statisticki nevjerovatna sansa i mjeri se u promilima a ne procentima. bio je samo 1 izuzetak a to je RG 2009. bas onaj jedniji u 10 godina kojega rafa nije osvojio. nole je u to vrijeme bio konstantno br3 a ovi br1 i br2. kako se kasnije nole probio na br2 i br1 onda po defaltu nije mogao da se nadje u istom kosturu kao br1 odnosno 2 i tu se sistem i razbija. interesantno je da sam bas ja pisao o tome na jednom forumu i da me je jedna cura puno ispitivala oko0 toga. dugo smo raspravljali i dokazivao sam nevjerovatnost toga. poslije se ispostavilo da je ona to sta sam joj objasnjavao iznjela na nekom veliom skupu. bio je video na jutjubu. svi su zanjemili. samo ona se ogranicila samo na meceve nole-fed i slemove van sljake. naravno da nista nije dokazano... ali se pisalo dosta o tome.

                  PS bilo je malko komicno kako su na MTFu recimo u to vrijeme unaprijed uvjek znali kostur za top4. jednom prilikom su na vimbliju (ne sjecam se koje godine) svi mediji bili objavili u direktnom prenosu zreba da je nole dopao kod rafe... poslije su javili da je bila greska.
                  Znao sam da u tebi ima potencijala Ovdje se baš dosta vodila polemika o žrijebovima i uvijek sam bio siguran da su namješteni, čak smo pogađali unaprijed ko će koga izvući (što nije bilo teško), kontraargument je bio teorija zavjere, kao i uvijek kad ne znaš šta bi napisao

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Ovaj daje dvije tabele. Jedna je prestiz:

                    Kao sto vidis cisti nonsenes Goran bolji od Nadala.

                    ------------

                    Druga Tabela je bolja. Radjena je po sahovskom bodovanju. svejedno doaleko od pristojnog:

                    Cash, Koodes ne mogu bititako visoko.
                    Video sam i ja da je to neka glupost, al ajde da i neko drugi vidi možda ja nisam shvatio.

                    Comment


                    • Originally posted by notorious View Post
                      Znao sam da u tebi ima potencijala Ovdje se baš dosta vodila polemika o žrijebovima i uvijek sam bio siguran da su namješteni, čak smo pogađali unaprijed ko će koga izvući (što nije bilo teško), kontraargument je bio teorija zavjere, kao i uvijek kad ne znaš šta bi napisao
                      tako je bilo na svim forumima... cim se vidio sablon se znalo... tvrdo-trava -> fed - nole a sljaka rafa -> nole. naveo sam jedini izuzetak u 12 GS turnira. i bas tada rafa rano ispade. slucajnost ili ne, ko ce ga znati? ali da smrducka.. i te kako! kako sam cesto pisao... svaki put za sebe nije nista cudno... sansa je 50-50 ali bas 11 od 12 puta... sansa je mizerna i to i taj izuzetak se pokazao bas onda kada rafa dozivi jedini poraz u 10 godina na RG-u ...

                      Comment


                      • Originally posted by gokara View Post
                        SAMO JEDAN. Nekome to traje 1 godinu, a nekome 4.

                        Svako ima samo jedan period kada je najbolji i on je u kontinuitetu. Ako se prekine pa ponovo dođe, kao kod Nadala (2008, 2010, 2013, samo je 2010 njegov prajm) ili kao što može biti kod Novaka onda treba videti koji mu je od ta dva ili više perioda bolji.

                        Uvodiš bezveze termin peak, iovako smo dovljno sluđeni samo nam još treba da raspravljamo šta je pik, a šta prajm.
                        Ti sto ne pravis razliku izmedju prime i peak-a to je tvoj problem, ja ti tu ne mogu pomoci. Ali u si u pravu u jednom za prime je potreban kontinuitet.
                        U stvari hajde da ti objasnim na plasticnom primeru. Ne znam da li si cuo Edvina Mozesa. Ako nisi to je bio cuveni atleticar na 400 m sa preponama koji je vladao ovom disciplinom punih 12 godina. To je njegov prime. 4 puta je postavljao svetski rekord to su pikovi. Jel' ti sad jasnije?

                        Comment


                        • Originally posted by talicni View Post
                          ma.... radili su racune i nasli da statisticki (bas u vrijeme fedal rivalstva) su teniseri sa vrha dobijali u prvim kolima daleko cesce slabije i nizerangiranije igrace od ostalih nizepostavljenih nosilaca i ne nosilaca iako ne bi trebali imati razlike sa drugim nosiocima a tek neznatne sa nenosiocima. pa su priznali (neko je priznao ne sjecam se detalja) da su poludirigovali rane runde kako glavne zvjezde bi imale vecu sansu da dodju do zavrsnice. sto se tice tog zreba poznato je i da je nole u periodu 2008-2010 stalno dobijao feda na travi i tvrdom a rafu na RG-u. sto je potpuno statisticki nevjerovatna sansa i mjeri se u promilima a ne procentima. bio je samo 1 izuzetak a to je RG 2009. bas onaj jedniji u 10 godina kojega rafa nije osvojio. nole je u to vrijeme bio konstantno br3 a ovi br1 i br2. kako se kasnije nole probio na br2 i br1 onda po defaltu nije mogao da se nadje u istom kosturu kao br1 odnosno 2 i tu se sistem i razbija. interesantno je da sam bas ja pisao o tome na jednom forumu i da me je jedna cura puno ispitivala oko0 toga. dugo smo raspravljali i dokazivao sam nevjerovatnost toga. poslije se ispostavilo da je ona to sta sam joj objasnjavao iznjela na nekom veliom skupu. bio je video na jutjubu. svi su zanjemili. samo ona se ogranicila samo na meceve nole-fed i slemove van sljake. naravno da nista nije dokazano... ali se pisalo dosta o tome.

                          PS bilo je malko komicno kako su na MTFu recimo u to vrijeme unaprijed uvjek znali kostur za top4. jednom prilikom su na vimbliju (ne sjecam se koje godine) svi mediji bili objavili u direktnom prenosu zreba da je nole dopao kod rafe... poslije su javili da je bila greska.
                          Dakle imas samo statisticki dokaza. On je poznat i na forumu i gdje drugdje. To ipak nije dovoljno.

                          Imajuci to u vidu, ko ce biti projektovan kao protvinik Nadala u polufinalu RG-a ove godine? Rodzer ili Novak?

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Dakle imas samo statisticki dokaza. On je poznat i na forumu i gdje drugdje. To ipak nije dovoljno.

                            Imajuci to u vidu, ko ce biti projektovan kao protvinik Nadala u polufinalu RG-a ove godine? Rodzer ili Novak?
                            Nadal moze da im dodje vec u QF
                            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                            sigpic

                            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                            with experience.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Dakle imas samo statisticki dokaza. On je poznat i na forumu i gdje drugdje. To ipak nije dovoljno.

                              Imajuci to u vidu, ko ce biti projektovan kao protvinik Nadala u polufinalu RG-a ove godine? Rodzer ili Novak?
                              Može biti i u četvrtfinalu.

                              Jesi li probao malo oko Nadalovog broja winnera na šljaci, postoje li ti podaci negdje?

                              Comment


                              • Originally posted by bojanaBG View Post
                                Nadal moze da im dodje vec u QF
                                Znam, ali glavno je ovo polufinale. A vi Federovci bi htjeli da vam Novak posluzi kao novi Sederling. Znam vas.

                                Vasoj sreci ne bi bilo kraja.

                                Comment

                                Working...
                                X