Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nije lose da se proba Makar na nekoj egzibiciji.
    Originally posted by Casiraghi
    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
    Originally posted by Casiraghi
    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
    Originally posted by Casiraghi
    Srecan Mane svima koji slave.

    Comment


    • Bazicna pravila sporta promenjena su znacajnije samo jednom, zbog dominacije jednog coveka.. ovo mu niikad nece proci
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • kraljica

        Comment


        • Originally posted by ClayWarrior View Post
          ovo mu niikad nece proci
          ... 'because Ricardo Alonso Gonzalez Pancho said so.'

          Bila bi špica da su u njegovo vrijeme uveli ovo pravilo, vjerujem da mu ni tad nista ne bi mogli. Medjutim, kad ga legalnim ili ilegalnim (kako za koga) nacinom nisu uspjeli zaustavit, oskrnavise ga onom listom o najboljim igracima ikad.

          Ako ikad napravim teniski teren, na ulazu ce neonskim slovima pisati njegovo ime. Kad se vec blesavi Ameri nisu sjetili. No od terena nema nista, pa cu to na fasadi kuce odraditi

          @miloolja, kao i obicno dobro rece, ne znaju sta ce od dosade i definitivno ne znaju uzivati u ovom sportu. Igraci, odnosno teniseri su ti koji revolucioniraju tenis, a ne guzonje u odijelima nametanjem ili korigovanjem bazicnih pravila ovog sporta.
          Last edited by Prle!; 25-09-14, 23:48. Reason: Mr. Pancho
          “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

          Comment


          • Pokusavalo se sa samo jednim servisom, i da mu priblize servis liniju blize mrezi.. ali dzaba. Medjutim, setio sam da me je Prototajp jednom pitao nesto u vezi njegovog meca, vrati se na stranu 472 (na dnu) i na vrh sledece pa pogledaj. U pitanju je US Pro turnir 1955. protiv Segure, koji je dobio sa super zanimljivuh 21-16 19-21 21-8 20-22 21-19, sto naravno nisu gemovi nego poeni. Imali su samo jedan servis na raspolaganju i to je momentalno promenilo stvari, Panco nije imao niti jedan as!

            A kada se negde skucim pronaci cu njegovu sliku u najboljoj rezoluciji i odneti da je povecaju koliko god je moguce i uramiti
            Last edited by ClayWarrior; 26-09-14, 00:24.
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Kako se zvao onaj iik sto ga je dobio nekih 10 puta uzastopno a onda mu dubl partner slomio nos pa ga Pancho dobio u pet setova. Bio je na ESPN-u pre 6,7 godina neki dokumentarac o tome.
              There's something wrong with me chemically
              Something wrong with me inherently
              The wrong mix in the wrong genes
              I reached the wrong ends by the wrong means
              It was the wrong plan
              In the wrong hands
              With the wrong theory for the wrong man
              The wrong lies, on the wrong vibes
              The wrong questions with the wrong replies

              Comment


              • Vidis, znao sam da su mu priblizavali servis liniju, da su mu zabranjivali igranje klasicne S&V igre, ali nisam znao da su uvodili pravilo i sa jednim servisom. Iz perspektive danasnjih igraca, to bi izgledalo kao da Nadalu zabrane Top spin ili u najboljem slucaju ogranice visinu prelaska loptice preko mreze i njenog odskoka pri dodiru s podlogom.

                @Indigo

                Zvao se Ted Schroeder. Spominjao sam ga Clayu jednom davno kad smo diskutovali o ovim vremenima. Prava je steta za njega, a ujedno i za bijeli sport sto se tenisu nikad nije posvetio profesionalno kao sto je Jack Kramer zelio, buduci da se doticni (Jack) nije mirisao sa Pancom, a Schroeder je pokazivao da ga moze dobijati u kontinutetu.
                “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                Comment


                • Jeste Sroder ali ja ne znam kada je bio taj mec sa slomljenim nosom. Dobio je prva dva seta protiv Pance u finalu US Opena, prvi 18-16 posle 73 minuta, sto je Gonzaleza potpuno izbacilo iz takta, pa je u drugom potpuno nestao. Sroder tada pravi kardinalnu gresku i opusta se u trecem setu, a velikanu nije trebao drugi poziv da preokrene mec

                  http://www.britishpathe.com/video/wi...loses-us-title
                  Last edited by ClayWarrior; 26-09-14, 01:44.
                  Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by ClayWarrior View Post
                    Pokusavalo se sa samo jednim servisom, i da mu priblize servis liniju blize mrezi.. ali dzaba. Medjutim, setio sam da me je Prototajp jednom pitao nesto u vezi njegovog meca, vrati se na stranu 472 (na dnu) i na vrh sledece pa pogledaj. U pitanju je US Pro turnir 1955. protiv Segure, koji je dobio sa super zanimljivuh 21-16 19-21 21-8 20-22 21-19, sto naravno nisu gemovi nego poeni. Imali su samo jedan servis na raspolaganju i to je momentalno promenilo stvari, Panco nije imao niti jedan as!

                    A kada se negde skucim pronaci cu njegovu sliku u najboljoj rezoluciji i odneti da je povecaju koliko god je moguce i uramiti
                    I 50. godina kasnije drugog dominatora su sjebali kad vec njega nisu sa svojim promenama.

                    Comment


                    • Originally posted by Prototype View Post
                      I 50. godina kasnije drugog dominatora su sjebali kad vec njega nisu sa svojim promenama.
                      Kako se uzme, kao sto vidimo ni on ni Nadal nisu bas lose prosli. US Open je cesce bio brz nego spor, na Vimbldonu se spoticao zbog nekih drugih stvari, kakva god da je trava moze do zavrsnice kao sto smo svedoci, a Rolan Garos je dosta brzi nego pre. Mislim da je u Australiji najvise ''ostecen,'' na rebaund ejsu bi sigurno pao jos bar jedan Slem, verovatno i dva

                      Zil Simon je krajem jula dao zanimljivo misljenje o tome, sigurno si to citao
                      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                      sigpic

                      Comment


                      • Rebaund ace je bar od strane zvanicnika proglasena potencijalno opasnom zbog veceg stepena rizika od mogucih povreda igraca a zbog izrazenog svojstva lepljvosti na visokim australkim temperaturama i kao takva uklonjena sa toura ali uz malo filozofiranja , odmah se dodje do toga sta bi bilo kad bi bilo, da je bilo, kako bi bilosta bi kome i kako odgovaralo..Ocekujemo sad malo i o carpetu, nije bilo odavno..
                        Last edited by Maxx-a; 26-09-14, 19:07.
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Na toj istoj lepljivoj podlozi se samo 10 ili 15 godina ranije igralo u sred bela dana, na +50 stepeni na samom terenu.. medjutim, izgleda da su Agasi i Kurijer bili manje vazni
                          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                          sigpic

                          Comment


                          • Stvarno ne mogu reci kome ili cemu su vazniji Agasi i Kurijer
                            Dovoljno mi je sto je zvanicno telo, odbor, koji se time bavio a imao je sigurno razloga da vrsi procenu ,izneto da je nedovoljno bezbedna, pretpostavljam i da su vrsili posmatranja u odredenom vremenskom periodu koji pominjes, i kao takva rebaund ace -uklonjena . Igraci izgleda nisu u tome imali posebnog uticaja ali na njima je da se prilagode novim uslovima u igri ako i uvek , zato i jesu igraci , a puke projekcije koje se ovde iznose kao pravolinijski trend sa izolovanim pojedinacnm faktorima koji se uklapaju u unapred postavljene zakljucke u smislu, bilo bi tako, da je bilo ovako ili cuveno sbkb, izgledaju suvisne iz prostog raloga sto verovatnoca da se takvi kompletni uslovi igre ponove je izuzetno mala.
                            Slicno vazi i za tepih...nije dokazano da je bilo povreda ali je zakljuceno kako vec jeste..
                            Neko zali za tim podlogama , nekom smetaju serveri, drugom visoki top spinovi..sta da se radi..
                            Last edited by Maxx-a; 26-09-14, 21:01.
                            Similis simili gaudet

                            Comment


                            • Originally posted by ClayWarrior View Post
                              Kako se uzme, kao sto vidimo ni on ni Nadal nisu bas lose prosli. US Open je cesce bio brz nego spor, na Vimbldonu se spoticao zbog nekih drugih stvari, kakva god da je trava moze do zavrsnice kao sto smo svedoci, a Rolan Garos je dosta brzi nego pre. Mislim da je u Australiji najvise ''ostecen,'' na rebaund ejsu bi sigurno pao jos bar jedan Slem, verovatno i dva

                              Zil Simon je krajem jula dao zanimljivo misljenje o tome, sigurno si to citao
                              Ma meni samo zao sto se Federeru karijera nije zavrsila pa nek onda menjaju sta hoce. Msm ja njih razumem, videli su oni da je Nadal buducnost tenisa i njegov stil igre. Semi-western grip, jaki top spinovi, dvorucni BH, atletisizam koji mora biti vrhunski... to je nesto sto mora posedovati svaki jaci dominator u buducnosti. Sporije su podloge, ali sto je najvaznije jeste odskok loptice, koji ume da bude neverovatan. Djokovic je promenio stil igre i zato je tu gde jeste, da ostao sa Wilsonovima reketima, forsirao ravne udarce u agresivnu igru, bez ovakve fizicke spreme nebi on ni u ludilu bio na ovom nivou. Murray-a jbe FH i nemogucnost da diktira tempo igre sa tog krila i spin mu nije jaca strana iako igra sa semi-western gripom.

                              Lendl i Borg su pioniri ovakve igre, Agassi nije imao podloge gde bi vise eksploatisao takvu igru, msm kasno se setio AO-a E vec Nadal je prototip savrsenog igraca za ovakve podloge, jos kad doda ravnije udarce, kada to zatreba, bude milina gledati.

                              Usporavanje podloga, povecanje odskoka, tezina loptice je nesto manja, iako ima dosta proizvodjaca loptica, negde oko 150, al kad ti ATP nalozi da moraju biti lakse nego sto su se ranije koristili, onda ih tako i moraju proizvoditi.

                              Pogledaj intervju Federera u Majamiju 2005. protiv Nadala, pre meca, sta je govorio o navikavanju na levoruke igrace i na spinove koje dobija heavy top spin igraca, vec tada je bio svestan da ce mu Nadal biti trn u oku
                              Last edited by Prototype; 26-09-14, 21:54.

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Stvarno ne mogu reci kome ili cemu su vazniji Agasi i Kurijer
                                Dovoljno mi je sto je zvanicno telo, odbor, koji se time bavio a imao je sigurno razloga da vrsi procenu ,izneto da je nedovoljno bezbedna, pretpostavljam i da su vrsili posmatranja u odredenom vremenskom periodu koji pominjes, i kao takva rebaund ace -uklonjena . Igraci izgleda nisu u tome imali posebnog uticaja ali na njima je da se prilagode novim uslovima u igri ako i uvek , zato i jesu igraci , a puke projekcije koje se ovde iznose kao pravolinijski trend sa izolovanim pojedinacnm faktorima koji se uklapaju u unapred postavljene zakljucke u smislu, bilo bi tako, da je bilo ovako ili cuveno sbkb, izgledaju suvisne iz prostog raloga sto verovatnoca da se takvi kompletni uslovi igre ponove je izuzetno mala.
                                Slicno vazi i za tepih...nije dokazano da je bilo povreda ali je zakljuceno kako vec jeste..
                                Neko zali za tim podlogama , nekom smetaju serveri, drugom visoki top spinovi..sta da se radi..
                                Pa tom istom zvanicnom telu koje cuva sadasnje zlatne koke.. barem su mogli da ih stave u 8 uvece a ne u podne, kada su im se patike topile
                                Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X