Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • VESTI | UTORAK 8.10.2013. | 22:28
    Nadal koristio 'legalni doping'
    IZVOR: WW.DAILYMAIL.CO.UK | AG
    Priča oko Rafaela Nadala i dopinga dobila je novu stranicu. ’Dejli mejl’ objavio da je Španac koristio neku vrstu terapije koja nije bila dozvoljena.

    1512330466525070f14af8c213545908_size3.jpg
    Naime, takva terapija je bila zabranjena tokom 2010. godine, ali je nakon ispitivanja legalizovana početkom 2011.

    U pitanju je neka vrsta krvne terapije, a to je najbolje objasnio Fernando Verdasko koji je, kako sam kaže, nekoliko puta terapiju koristio zajedno sa Nadalom.

    „Uzmu vašu krv, onda je pomešaju i izvade samo najbolje delove, najbolje ćelije. Nakon toga vam ubrizgaju ponovo u tetivu i oporavljate se mnogo brže“, rekao je Verdasko.

    Mnogi drugi sportisti koristili su ovu tehniku, uključujući i Tajgera Vudsa.

    "Koristio sam tu terapiju i dosta mi je pomogla, ali ne i prošlog puta. I dalje osećam posledice povrede, mada mi bol ne limitira pokrete, a to je najvažnije", rekao je Nadal.

    Doktori Ejmi Vasterlejn i Džejson Dragu otkrili su da se hormon rasta dramatično povećava u periodu od 24 časa nakon ove terapije. Ovaj slučaj će gotovo sigurno biti tema Svetske antidoping konferencije u Johanesburgu narednog meseca.

    Koliko Nadal ili neki drugi sportista dobija ovom terapijom nije u potpunosti poznato, a treba spomenuti i da je novi svetski broj jedan konstantno govorio da bi rezultati doping testova u tenisu trebali da budu javni.

    U međuvremenu, Nadal je odigrao fantastičnu sezonu nakon osam meseci pauze zbog povrede, a u finišu je prijavljen da osim Šangaja igra i u Bazelu, Parizu i Londonu.

    Pre samo godinu dana ovaka raspored bi bilo nemoguće zamisliti kada je Rafa u pitanju...

    http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=763042

    Comment


    • upravo sam procitao ovo za Nadala.... bolje da se otvori tema za to

      Sto se tice Rogera on je vec dokazao da moze da bude najbolji kad ga je dosta njih otpisalo, a ovo da je srecan zbog rafe su po meni gluposti

      Comment


      • Razumijem da mislite da je to to posto je Daily Mail objavio

        Comment


        • Da mediji svasta pisu to je istina barem kod nas

          Comment


          • Postavio sam link Daily Faila da se vidi originalni tekst, da ne bude je li B92 prenio kako treba, posto imaju kikseva masu kao sto znamo.
            sigpic

            Comment


            • Ovo sa naslovom na B92 je presmijesno,evo sad citam ovo su mnogi redovono koristili nakon povreda.Koby Bryant za primjer
              Last edited by DinoFC; 08-10-13, 22:40.

              Comment


              • Nadal koristi tu vrstu dopinga negde od 2005.,2006., to nije nista novo
                pitanje je sta jos koristi osim toga...
                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                sigpic

                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                with experience.

                Comment


                • Originally posted by FC Nadal View Post
                  Ovo sa naslovom na B92 je presmijesno,evo sad citam ovo su mnogi redovono koristili nakon povreda.Koby Bryant za primjer
                  Kobe

                  Djokovic je jednom koristio ono jaje, a neki i dalje pricaju o tome.
                  sigpic

                  Comment


                  • Kad god ti vade krv i filtrirajuju je ne mozes biti siguran sta koristi. Armstrong je koristio krv obogacenu kisikom..
                    sigpic
                    "IF YOU CAN MEET WITH TRIUMPH AND DISASTER
                    AND TREAT THOSE TWO IMPOSTORS JUST THE SAME"

                    Comment


                    • Rafa nikad nece pasti na dopingu sve dok eventualno slucajno zbog grize savesti kao Agasi ne prizna, nakon par godina po zavrsetku karijere a do tada ce doping kontrola vatati sitne ribe, manje ili vise uhvacene na delu, kako bi opravdali svoje postojanje,jednostavno tako funkcionise sistem i tu nema pomoci.

                      Comment


                      • Sustižu se talasi pokrenuti vetrovima istine, urušavajući trošnu obalu mita o radu i posvećenosti.

                        Otvori se Surdulice , sezame ,... temo
                        sigpic

                        Comment


                        • Murray i zvanicno otkazao WTF

                          Comment


                          • Danas je dan odluke za Viktora

                            Coach supports Troicki's case: 'I was in there'
                            Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                            Comment


                            • Originally posted by FC Nadal View Post
                              Ovo sa naslovom na B92 je presmijesno,evo sad citam ovo su mnogi redovono koristili nakon povreda.Koby Bryant za primjer
                              Uvijek tražite neka opravdanja, i obavezno još nekog ubacite u priči Ajde mi samo reci kako je moguće da se konstantno Nadalovo ime povezuje sa dopingom, a on jadniče ni kriv ni dužan. Ne kažu uzalud gdje ima dima ima i vatre! Nije mi jasno samo dokle je taj čovjek spreman da ide, nikad kraja njegovim glupostima, ali ovo sa "legalnim dopingom"
                              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                              Comment


                              • Dosao covek i u 5 recenica rekao sve ono o cemu mi trabunjamo poslednje 2 godine

                                http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=763276
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X