Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by ClayWarrior View Post
    Opet cu zazaliti sto pitam ali ko to Ziko kaze da su ova dvojica najbolji svih vremena?
    зар ниси никада прочитао такве постове овде?
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Zika View Post
      зар ниси никада прочитао такве постове овде?
      Pa ti si covece suvi genije!!! Ovde je, na zalost, pisano sve i svasta, bez ikakvih argumenata ili validnosti

      Lako je turati Federeru titulu najveceg ikada a niko mi to ovde nikada nije dokazao (niti je moguce), nisu ni pokusali. Onaj ko kaze da je Rafa drugi najveci igrac ikada ne zna apsolutno nista o istoriji tenisa, to ti njegov fan kaze
      Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

      sigpic

      Comment


      • Добро, када пишу да су Рафини резултати на шљаци недостижни и да то није нико до сада остварио, ја му верујем....и то што пише по интернету о тенису исто морам да верујем, немам 200 година и да сам очевидац свега и свачега...

        а то са "геније" мало си дао себи већу слободу у обраћању према мени!
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by Zika View Post
          Добро, када пишу да су Рафини резултати на шљаци недостижни и да то није нико до сада остварио, ја му верујем....и то што пише по интернету о тенису исто морам да верујем, немам 200 година и да сам очевидац свега и свачега...

          а то са "геније" мало си дао себи већу слободу у обраћању према мени!
          Pa sta drugo da ti kazem! Uostalom, mogao bi da nadjes te postove gde neko tvrdi da su njih dvojica najveci ikada (to mogu napisati samo Djokovicevi fanovi, da bi njegovim uspesima ove godine dali jos vecu tezinu). Niko nema 200 godina ali to nije razlog da se nesto ne procita ili ne istrazi

          Tako si i juce bez ikakve potrebe pominjao sta brani Federer do kraja godine i nasao mu neki poraz u finalu Masters Kupa. Pitali smo te od koga je porazen i nismo dobili odgovor.. pre toga si se uhvatio za maksimalan broj ATP poena koje je neki igrac generisao i pri tom si onako za sebe rekao da je Rafa svoj maksimum sakupio ''pre dupliranja bodova''.. za tvoju informaciju, nije, sakupio je ponosnih 15360 bodova po istom metodu po kom ih skuplja i tvoj soko
          Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

          sigpic

          Comment


          • Indigo ,sta bi sa tvojom analizom ko je najbolji svih vremena ili cu to ja morati da uradim na svoj nacin tako da niko nece moci osporiti neke cinjenice ali ce svakako biti vise njih koji su bili najbolji u zavisnosti sta ko kako i vise vrednuje, od GS ,mastersa,groja pobeda,itd.al me prvo zanima dokle si ti stigao sa matematikom

            Comment


            • http://sportsillustrated.cnn.com/201...?sct=tn_t11_a1

              Doubt hangs over Nadal as he faces confident Djokovic for Open title

              NEW YORK -- He is known for nothing if not mental toughness, but the legendary steel of Rafael Nadal has been put to the fire like never before in 2011.

              The defending U.S. Open champion is winless in five matches against Novak Djokovic this year, with each of those meetings coming in finals. The first four were at Masters 1000 events -- tournaments one click lower in prestige than Grand Slams -- at Indian Wells, Miami, Madrid and Rome. But not until Nadal ceded the Wimbledon title and the No. 1 ranking to Djokovic with shockingly little resistance in July did the 25-year-old Spaniard confess to creeping feelings of self-doubt.

              "I am not very happy about my mental performance against him this year, because for moments I didn't believe 100 percent with the victory," Nadal said Saturday after progressing to Monday's U.S. Open final against Djokovic (4 p.m. ET, CBS), which marks the first time the top two seeds will play for the men's title since Pete Sampras beat Andre Agassi in 1995.

              "That's big problem."

              More than any of Nadal's previous six matches here in Queens, Monday's showdown with Djokovic will take place in the six inches between the ears. And Djokovic, whom Nadal calls "obviously the favorite," is hardly wanting for confidence. "I know that I have a game that is good enough to win against him," he said. "I proved that this year on three different surfaces."

              Nadal is all that stands between Djokovic and one of the greatest individual seasons in tennis history, a campaign that would rank favorably with Rod Laver in 1969, Jimmy Connors in 1974, John McEnroe in 1984 and Roger Federer in 2006. The 24-year-old Serb is 63-2 with nine titles and can become just the sixth man to win three majors in the same year, joining such esteemed company as Laver, Connors, Mats Wilander, Federer and Nadal.

              How did Djokovic turn the corner against Nadal after losing 16 of their first 23 matchups? It wasn't just the drastic step of swearing off pasta, pizza, muffins, pretzels and other gluten-rich foods after discovering he was allergic to the protein last year. He's also made considerable progress on his serve, particularly in the delivery, which Nadal has struggled to read in recent meetings. Djokovic's once-iffy forehand has finally caught up to his two-handed backhand, which enables him to crush winners off either side. His redoubled stamina translates to improved court coverage and ability to hit on the run, forcing Nadal to hit two or three more balls than he's accustomed to: Djokovic is the first player in anyone's memory to consistently outslug Nadal in extended rallies. "His movements are better than before, he's having less mistakes than before," Nadal said. "He's a very complete player."

              No one in today's game can probe and exploit a weakness better than Nadal -- see Rafa's steady diet of high-bouncing balls delivered to Federer's backhand side -- but what if your opponent has no weakness? "You have Novak in front and you say, 'How can I beat him?' The backhand is fantastic, the forehand is fantastic, the serve is doing really well, the movements are probably the best in the world today," Nadal said. "The only way to beat him is believe in the victory, play aggressive and play every moment perfect."

              It's easily overlooked amid the hubbub of Djokovic's historic season, but the stakes are high for Nadal too. He's one win away from an 11th Grand Slam title and level terms with Laver and Bjorn Borg. Rare air indeed, but pursuing the ghosts of tennis past means little if Nadal can't answer the challenges of the present.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Toni Nadal: Novak je favorit, probaćemo da ga iznenadimo



                Trener Rafaela Nadala Toni rekao je da je Novak Đoković veliki favorit u finalu US Opena (22h), ali i da Španac ima snage da ga iznenadi.

                "Đoković je izraziti favorit cele sezone, pet puta nas je pobedio ove godine. Takođe, održao je svoj novi pobednički niz iako je izgledalo kao da je izgubio od Federera. Ipak, mi ćemo probati da ga iznenadimo", rekao je Toni Nadal.


                On je priznao da je Nadal u prethodnih pet finala sa Novakom konstantno padao u igri, ali je istakao da veruje da je Španac počeo podiže formu posle Vimbldona.

                "Mislim da je u Indijan Velsu Rafa bio superioran, to je pokazao i u prvom delu meča koji je kasnije bio izjednačen. Slično je bilo u u Majamiju, ali šta je tu je. Đoković je bio očigledno bolji u Madridu i Rimu, kao i na Vimbldonu gde me je začudilo što Rafa nije uspeo da pruži jači otpor", rekao je Toni Nadal.

                Stric drugog tenisera sveta je podvukao da je Rafa sada i mentalno čvršći.

                "To je izuzetno važno. On mora da veruje da može da pobedi, a kada izađe na teren moraće da se bori bukavlno za svaki poen", rekao je on.

                Toni Nadal je priznao i da bi više voleo da Rafa igra protiv Federera u finalu.IZVOR BLIC
                http://www.youtube.com/watch?v=gNJPWuJdVTQ http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot..._3602351_n.jpg http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...13714580_n.jpg http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphot...32341258_n.jpg

                Comment


                • Evo nekoliko razmišljanja teniskih stručnjaka o nekim događajima sa ovog US Openu:

                  On CBS, John McEnroe calls Djokovic's season "the greatest year we've ever seen in the sport of tennis."
                  Matt Cronin
                  Amazing to me that Mac already has said Novak's year was "the greatest in history of sport of tennis" Uh, Rod Laver 1969 pretty damn good
                  Crazy thing to me is Mac always downplaying his own accomplishments. HIs 1984 right there with Novak's 2011
                  U know what LAver did in 69? He beat all the best pros and former best amateurs to win 4 Slams in 1 season. Take a bow
                  Funny but we could argue either way - Laver winning Slam on just grass & clay & Novak on medium speed surfaces
                  Matt Cronin
                  Serena could face possible fine or suspension for code violation. Still on probation. Brian Early to review tape. Possible decision Monday

                  Between Federer's presser yesterday where he dismissed Novak's lucky play & Serena's presser where she wouldnt discuss berating chair I don't think I have ever been more disappointed in the public faces in one weekend of 2 of the sports greatest champions. Get real

                  (Federer's comment wasn't anywhere near that bad and shouldn't be lumped in w/ Serena's. (reakcija twitteraša na prethodni tweet)) - Realize they r different, but comparing world No. 1 to "lucky" juniors who once zoned against him totally uncool

                  ( I get where one might see Serena as being unsportsmanlike but doesn't Roddick do what she did all the time?? does he get fined or suspended? Is it okay for a man but not for a woman to express emotion? I'm lost on all this.) - He has gotten fined but I dont remember him threatening an official -- big difference
                  (Which code did Serena violate?) - Glad u asked cause we couldnt hear her then. When she got code violation it was when she was shaking racket at ump... Threat was 'If you ever seen me walking in the hallway u better walk the other way'

                  (Even Nole admitted that he closed his eyes and went for that shot. That's maybe a strange bit of luck.) - Nole: "I read his serve and I was on the ball and I had to hit it hard, and it got in, luckily for me." Note 'read his serve'
                  ( your right about Serena.....but I entirely disagree with you about Roger.......I thought he was class considering the questions he was being asked. I love when you guys ask if they are disappointed after a loss) - Luv the 'u guys' So when Berdych said he didnt vote 4 Rog 4 Sportsmanship award cause of '10 Wimby comments, what did u think

                  (what did u think about how Novak played the crowd after that miracle forehand?) - I thought that was very bold and somewhat strategic by Nole. Bit of gamesmanship
                  Neil Harman
                  I frankly think they should round up the people who clap when a player misses a first serve and frogmarch them from the premises

                  Great call from umpire Asderaki there. A shout of 'Come On' before SS touched the ball, the point is hers. Here we go again....Serena pissed Code violation, verbal abuse, warning Williams. It's getting tasty This has affected Stosur much more than it has Williams. A sedate crowd has come alive. She's missing now and nervous. Crowd horribly biased Play by the rules. Fairness. American tennis crowds. Come on What Serena is saying to this umpire is completely unacceptable. We should be seeing the referee, he's probably under a table somewhere
                  (US crowd is 'horribly biased' cheering for its own player? Like Henman/Murray at Wimbledon??) - No, in the sense that they are cheering Stosur mistakes, doubles, everything. Utterly moronic I think it comes from believing that people like Kim Kardashian are actually 'real'
                  Stosur has got her focus back. Leads 4-3 with a break in the 2nd. There may be a certain justice after all
                  Serena side-stepping every question about umpiring outburst. "I'm just so glad to be here," she says. "I was just in a zone and I zoned out"
                  Apparently Serena Williams will receive a $2,000 fine and her outburst is not considered a major offence. Probation over

                  Novak Djokovic comes on wearing an FDNY cap. Class

                  There are some quite stupid people who get into this stadium. Rather than strut around in macho fashion, why don't stewards eject them?

                  That's a time violation each. Will Mr Ramos have the bottle to give a point penalty the next time they go over the allotted time? #thinknot

                  Djokovic complains when some moron shouts out in the middle of a rally "This is f***ing unbelievable" And I have to say, he's right

                  I'd love it one day if someone actually said in their presentation speech that this crowd stinks and he/she would rather play anywhere else

                  (Why does the crowd stink Neil whats wrong with Arthur Ashe?) - Poor manners, no appreciation of the game, love the sound of their own voices, spoiling it for everyone, including players

                  Is that Novak Djokovic or Patrick Rafter out there? #volleyingheaven
                  I would like to personally smack every spectator who applauds when Djokovic misses a first serve

                  I'm getting a little tired of all the cynics out there who think Djokovic is faking. Have you not watched the last 3 hours, 45 minutes?

                  Has anyone heard a time violation been called recently? No, I thought not

                  Comment


                  • Uhh, glava boli da bi se pohvatalo koje su cije reci, ali hvala za suma sumarum.

                    Propustila si najvrcavijeg.

                    Dr Ivo:
                    They should start making @DjokerNole action hero cartoons.
                    Last edited by Big Nole; 13-09-11, 03:12.

                    Comment


                    • Originally posted by Big Nole View Post
                      Uhh, glava boli da bi se pohvatalo koje su cije reci, ali hvala za suma sumarum.
                      Kako? Pa imaš samo dvojicu. Matt Cronin i Nil Harman, piše na početku svakog quota koji je. A ovo u zagradama su pitanja, reakcije, konstatacije raznih tviteraša (anonimnih) ;)

                      Comment


                      • Rodik i Serena ce igrati u mix dublu na AO! ;)

                        Comment


                        • Teško sudijama
                          sigpic

                          Comment


                          • Đoković: "Vera u uspeh me dovela ovde"

                            Najbolji svetski teniser Novak Đoković izjavio je posle osvajanja US Opena da je ostvario neverovatan uspeh.



                            Đoković je u četiri seta pobedio Rafaela Nadala i osvojio treći gren slem u sezoni, potvrdivši potpuniu dominaciju u 2011. godini.

                            Posle potpune dominacije u prva dva seta srpski as suočio se sa problemima na kraju trećeg, koji je Nadal dobio, i početkom četvrtog, kada je osetio snažan bol u leđima, koji nije prestao do kraja meča.

                            „Jeste frustrirajuće kada znate da fizički više niste sasvim spremni, da energija opada, da je igrač sa druge strane mreže spremniji od vas. To nimalo ne godi, ali sam imao dobar početak četvrtog seta. Bio sam svestan da moram da skraćujem poene, da moram da budem agresivan i to sam učinio. Napravio sam, mislim, odlučujući brejk u drugom gemu, preuzeo kontrolu. Mnogo slabije sam servirao, zbog bola od povrede, ali sam servirao precizno, baš sam dobro gađao, da bih sebi ostavio prostora za drugi udarac“.

                            Đoković je dodao da mu je medicinski tajm aut na startu četvrtog seta dao ključnu dozu energije za pobedu.



                            „Očigledno je bilo da je on bio fizički spremniji nakon trećeg seta, znali smo to i on i ja. Ja sam iskoristio medicinski tajm aut, uspeo da se oporavim i vratio se na teren svežiji. Njega je to omelo, pa nije pružao igru kao u trećem setu“.

                            U tim trenucima Đoković je pored povrede morao daa vodi računa i o psihičkoj strani duela.

                            „Bilo je sumnje, lagao bih ako bih rekao da nije. Normalno je da kada igrate, pogotovo u finalu protiv velikog rivala, da kroz glavu prolaze razne misli, pozitivne i negativne. Na moju sreću sam tokom godina naučio kako da kontrolišem misli, da preovladaju pozitivne i da verujem u pobedu“.

                            Sjajnom igrom sa osnovne linije on je neočekivano brzo zbrisao sa terena momka sa Maljorke.

                            „Osećao sam se potpuno iscrpljeno, psihički i fizički, ali sam osetio veliko olakšanje u glavi – turnir je završen, a ja sam osvojio titulu, prvu u Njujorku. Nisam znao kako da proslavim, gledao sam sebi najbliže ljude, ceo tim se radovao i to veselje mi je pružilo novu energiju“.



                            Tako srpski as sada u svom vlasništvu ima sve gren slem trofeje osim onog na pariskoj šljaci, gde ga je u polufinalu sačekao i izbacio Rodžer Federer. Novak tvrdi da mu nije žao zbog tog neuspeha.

                            „Ja verujem da se sve stvari u životu dešavaju sa razlogom. Ne znam da li bi bilo isto ovako da sam pobedio na Rolan Garosu. Ono što me je obradovalo je da sam uspeo da se oporavim posle polufinalnog poraza od Federera, koji je bio bolan, mislim da sam igrao odlično i da sam mogao i da dobijem. Posle toga sam uspeo da se izdignem, igrao sam turnir života u Vimbldonu. Nakon toga sam imao uspehe i na betonu, i na kraju osvojio i poslednji gren slem u sezoni. To je stvarno neverovatno, jako sam ponosan“.

                            Iako iza sebe ima gotovo perfektnu godinu, Đoković ne smanjuje ambicije.

                            „Svaki gren slem koji igram želim da osvojim, nema tu tajni. Uvek sam imao visoke ambicije, najviše moguće ciljeve i to me je i dovelo dovde. Uvek sam verovao da mogu da budem broj 1 na svetu i to sam govorio bez dlake na jeziku. Često sam i osuđivan zbog toga, što je i normalno, mlad teniser može da zvuči prepotentno, ali mislim da me je ta vera u uspeh dovela dovde. Gren slem, Olimpijada, Dejvis kup, želim da osvojim sve bitno u ovom sportu, dokle god mi telo dozvoljava“.

                            Uprkos svemu, Đoković još uvek nije potpuno svestan stvari koje je učinio u ovoj godini.



                            „Biću svestan svega kad se sezona završi, kad budem imao nekoliko nedelja odmora i osvrnem se na sezonu. Tek ću tad shvatiti šta sam sve postigao ove godine. Svakom teniseru je cilj u životu da osvoji gren slem i bude najbolji. Ja sam to sve ostvario u istoj godini, to je neverovatan uspeh“.

                            Ako on nije siguran, ostali jesu. Džon Mekinro, jedan od heroja istorije belog sporta izjavi je da je ova Novaka sezona najbolja za jednog igrača u istoriji tenisa.

                            „Hvala mu. Jako mi laska da dobijem komplimente od strane igrača koji su obeležili istoriju ovog sportsa. Mekinro je jedan od najboljih igrača tenisa i jedan od najharizmatičnijih. Mislim da je on bio jako interesantan karakter na terenu i van njega. I dalje ima sjajan stav u javnosti, pratim ga, uvek smo imali odličan odnos, hvala mu na toj izjavi“.

                            Bilo kako bilo, titula Novaka Đokovića proslavljena je i u dijaspori i u Srbiji, a proslava će biti produžena i na Dejcis kup duel sa Argentinom.

                            „Ne znam detalje, ali ne sumnjam u srpsko slavlje, to umemo da odradimo muški. Ne znam ni kako že biti u petak i to me raduje. Draž uspeha koji se uvek proslavlja spontano kad dolazim u Srbiju. Ja ovakve uspehe najviše volim da slavim sa najbližima, svojom familijom i svojim narodom i jedva čekam da se vratim“.

                            Svetski i srpski broj 1 sledećeg vikenda predvodiće reprezentaciju u meču polufinala Dejvis kupa sa Argentinom.
                            http://www.b92.net/sport/tenis/maste...&nav_id=541577
                            sigpic

                            Comment


                            • Kakva dominacija Novaka na ATP turu ovde godine. I jos uvek traje...

                              Comment


                              • ljudi ajde molim vas mi objasnite sto vam toliko smeta taj MTO? pa to je kao da ste rekli u kosarci ,jao sramota traze timeout.
                                Svaki teniser ima pravo na MTO(ne znam koliko njih ima valjda jedan kraci i jedan duzi) i to kad je neparan broj gemova I TACKA. to je pravilo i svaki teniser ga moze upotrebiti
                                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                                Comment

                                Working...
                                X