Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nista, samo sam to htela da znam, gledao si na you tube-u.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Originally posted by shminka View Post
      nisam gledao cijeli mec sa Murray-em...a u onom dijelu koji sam gledao Rafa je dosta puta igrao slice...tako da vjerujem da ce ga dosta koristiti i protiv Noleta...a sto se ostalih segmenata igre tice...nema Rafa toliko prostora za neku skroz drugaciju taktiku...tak da ce se vjerujem osloniti na jaci...brzi...bolji....FH...koji je svakako na boljem nivou u odnosu na wimbledon...i jaci servis naravno...
      Upravo tako nekako.. Videcemo..
      Vracaj Ljubu( iako je Katalinski legenda).. ;)

      bojanaBG
      Nadam se da nisam povezan u "haos"..
      Pa kako je Miljanche mogao da gleda uzivo Hjuita? Nece se ljutiti, ali on je tada bio "ljubitelj noshe".. Ali rodio se momak u pravo vreme.. Pozdrav Miljane..;)

      Da li neko zna ko postavlja TV semafor u prenosu? Npr. juce je bio Djokovic, pa ispod Federer.. Prateci Novaka od pocetka na ATP turu, u tkr 90% slucajeva bio ispod.. Da li je u pitanju ranking, izbor televizija i sl..
      Nebitno za sport.. Sitnica ko sitnica..

      Comment


      • Panchev, mislim da je stvar do rankinga, ovo oko semafora, ali nisam 100% sigurna.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Panchev, mislim da je stvar do rankinga, ovo oko semafora, ali nisam 100% sigurna.
          Ok..
          Sumnjam i zato sto Amerikanci u ostalim sportovima prvo stavljaju gostujuce timove na prvo mesto na semaforu.. Posto oni ne brigaju uvek za "praksu u svetu"..
          Da li znas kako se vrsi izbor klupa?

          Comment


          • Reg'o sam se ovde u junu, nisam do sada pisao, samo citao povremeno, ali na konstataciju da je Nole bolja verzija Hjuita, ne mogu da ne napisem nesto. Prvo, to je svesno omalovazavanje (mozete vi sad da tvrdite da nije, on je igrac isto odlican ovo ono, ali oni koji znaju da citaju izmedju redova, njima nije problem da to zakljuce) jer je Hjuit fast-runner koji cak ni u tom segmentu ne moze da se poredi s Novakom. Govorite da je Nole bio ofanzivniji 2008., pa naravno da je bio ofanzivniji kada tada nije imao ovakvu defanzivu, ovakvu fizicku spremu. Sada, kada pored FANTASTICNE ofanzive ima i odlicnu defanzivu (odmah iza Rafe), vi govorite da je on defanzivan teniser? Po vama, ofanzivan teniser je onaj koji nije kompletan (tj. nema mogucnost odbrane)?

            Druga stvar, vezana za jucerasnji mec. Bojana, ja ne znam da li smo mi gledali isti. U prva dva seta, svaka cast Rogeru, odigrao je odlicno, uzeo ih, Djokovic je igrao s previse respekta i to je bilo 2-0. Medjutim, na kraju meca je razlika 1 viner u korist Feda, a ti tu potezes pricu da je on imao mnogo vise neiznudjenih zato sto je igrao agresivno? Ne, nije, mozda u prva 2 seta. Kada je Nole krenuo da pogadja, imao je vise vinera, a sve NEIZNUDJENE greske Federera (skoro) su dosle kao posledica nemogucnosti da izdrzi JAKU razmenu, jer je Nole bio jaci, ofanzivniji, smireniji. Jako malo gresaka Rodzer je iz napada poslao u aut, sve su bile dok je Nole imao inicijativu i gradio poen.

            I druga stvar, verujem da je mnogima preko glave potenciranja "gospodina" koji van terena u zivotu nije rekao da je protivnik bio bolji (za mene to nije gospodin), i elegancije u igri, jer po toj logici i Nadal i Djokovic su "goveda" jer su jaci od Federera.

            Dug prvi post, ali me ta konstatacija uzasno iziritirala.
            "Ne zelim da izadjem na teren i pruzim maksimum, zelim da izadjem na teren i pobedim." - Novak Djokovic

            Comment


            • Kao sto vi kazete da je Djokovic bio stisnut u prva 2 seta, tako i ja mogu da kazem da je Federer naglo popustio u 3. i 4. setu i da bi te setove izgubio i od mnogo slabijih igraca.

              A ne znam zasto je omalozavanje ako kazem da je Djokovic bolja verzija Hjuita?
              Nisam rekla da je losija, nisam ga uporedila sa nekim teniserom koji ima 1 titulu, nego sa nekim ko ima 2 GS i ko je 80 nedelja bio no.1, neko ko je terorisao Federera na pocetku njihovih okrsaja itd.
              Da li je Djokovic talentovaniji i bolji teniser od Hjuita? jeste i to bez ikakve sumnje
              Da li njihov stil lici? pa lici, strasno je slican i ja ne znam sta je tu toliko uvredljivo
              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Ma nemoj ga Bojana vise uporedjivati s Gejtonom...Nole je jedinstven u svijetu tenisa... nit je ko kad igrao...a nit ce igrati na nacin na koji on igra

                Comment


                • Znas kako, ako je fanovima ostalih tenisera lakse tako da prihvate Novakovu dominaciju i perfekciju teniske igre ove sezone, necu da vam stajem na muku.. Uzivacu u igrama svog omiljenog tenisera ;)
                  "Ne zelim da izadjem na teren i pruzim maksimum, zelim da izadjem na teren i pobedim." - Novak Djokovic

                  Comment


                  • Fed je bio maestralan u prva dva seta, a opet je samo brejk prednosti ostvario. Zbog toga sam ZNAO da se odlazi u peti set...

                    Comment


                    • Originally posted by shminka View Post
                      Ma nemoj ga Bojana vise uporedjivati s Gejtonom...Nole je jedinstven u svijetu tenisa... nit je ko kad igrao...a nit ce igrati na nacin na koji on igra
                      To je fakat. Na nacin na koji on igra mnogi teniseri bi, zbog povreda, kacili reket o klin... Njega kad je Fed napao najboljim fh, ovaj mu je vracao jos boljim. BH niz liniju je jedan od najboljih udaraca koje je ikad neko radio dvorucnim bh. Jer, ne vraca on te udarce na sljaci, nekom poluamateru. Onda i Pasanski zna po koji da posalje niz liniju... To su ipak bili udarci nakon Fedovog forhenda... A kada vidis usporeni snimak kako se postavljao za taj udarac, prosto da se najezis... Da covjek popravi servis jos 10 %, on bi vec naredne godine imao nadimak "King of Hard"

                      Comment


                      • Mislim da na semaforu ispisuju redoslijed iz zrijeba, Nole je na ovom turniru bio na samom vrhu zrijeba i uvijek su ga pisali prvog jer su svi igraci protiv kojih je igrao, dolazili "ispod" njega (na onoj semi zrijeba), Nadala su uvijek pisali ispod, jer je bio na dnu zrijeba, pa su mu svi igraci dolazili "odozgo".
                        Znaci, igrac koji je gornji na zrijebu - gornji je i na semaforu (tako u svakom kolu, ne samo u zavrsnicama, npr. Janko je u prvom mecu ).

                        Comment


                        • Originally posted by M_G_S View Post
                          Fed je bio maestralan u prva dva seta, a opet je samo brejk prednosti ostvario. Zbog toga sam ZNAO da se odlazi u peti set...
                          Po meni je to daaaaaleko od maestralnog Federera Prva dva seta su bila slaba, ali ih je Federer izvukao ne znam ni sam kako;)

                          Comment


                          • Set ipo nedozvoljena niti jedna brejk sansa najboljem riterneru na svijetu. Mislim da taj podatak ne da govori nesto, nego da vristi!

                            Comment


                            • Originally posted by majabl View Post
                              Mislim da na semaforu ispisuju redoslijed iz zrijeba, Nole je na ovom turniru bio na samom vrhu zrijeba i uvijek su ga pisali prvog jer su svi igraci protiv kojih je igrao, dolazili "ispod" njega (na onoj semi zrijeba), Nadala su uvijek pisali ispod, jer je bio na dnu zrijeba, pa su mu svi igraci dolazili "odozgo".
                              Znaci, igrac koji je gornji na zrijebu - gornji je i na semaforu (tako u svakom kolu, ne samo u zavrsnicama, npr. Janko je u prvom mecu ).
                              Ok..
                              Ali zar zreb nema 4 kostura?

                              Comment


                              • To prosto vice i da je Novak slabo riternirao
                                U ostalom Federer ne moze biti najbolji u istoriji sa slabim backhand-om i prosecnim riternom. Samo je pitanje vremena kada ce stampa proglasiti Novaka i Nadala za najbolje. a da bi do toga dosli moraju jos dosta GS titula da osvoje ali vreme radi za njih

                                Comment

                                Working...
                                X