Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Spanska teniska federacija je poslala pismo cija poenta je slicna onoj o cemu je Djokovic pricao


    Gdje oni pisu da nije naglaseno igracima da ce u slucaju da je osoba pozitivna u avionu svi u tom avionu ici u teski karantin.
    Last edited by DinoFC; 23-01-21, 12:59.

    Comment


    • I posle poslali psmo gde se izvinjavaju i kazu da nisu bas tako mislili [emoji3]
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • I nisu se izvinuli vec su rekli ako je njihovo pismo interpretirano kao kritika ili nesto lose da se u tom slucaju izvinjavaju a ostali su pri istom stavu

        Comment


        • hm,ja sam negde nasao bodov tekst o tiliju-da me ubije bog ne znam na kom sajtu,nije ESPN

          nimalo laskav,btw
          Wizard

          Comment


          • https://www.tennis.com/pro-game/2021...medium=twitter
            Wizard

            Comment


            • Karlos Bernardes doziveo srcani udar u karantinu u Melburnu

              http://www.eurosport.com/tennis/aust...tory-amp.shtml
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Bož me prosti, njima to nije vest

                Samo korona se pika
                Wizard

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Karlos Bernardes doziveo srcani udar u karantinu u Melburnu

                  http://www.eurosport.com/tennis/aust...tory-amp.shtml

                  Uau
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Ubacili su jos jedan WTA turnir, na koje moci da ucestvuju samo teniserke koje su sve vreme bile u najstrozem karanitnu, 14 dana u sobi.
                    Takodje, ATP cup kao i 2 ATP turnira su pomereni za 24h.

                    New AO lead-in schedule to help players in lockdown

                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • evo sad i rafa sere

                      "We all try to help each other. Some need to make public all they do to try to help others, while some of us do it privately without publishing our calls or making propaganda with it."
                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by Beocca View Post
                        evo sad i rafa sere

                        "We all try to help each other. Some need to make public all they do to try to help others, while some of us do it privately without publishing our calls or making propaganda with it."
                        Pa nije Novak ništa javno ni rekao isprva. Kasnije je morao da se oglasi kad su ga pljuvali.

                        Prvo je poslao privatno tom Kregu Tajliju svoje sugestije.

                        Comment


                        • Originally posted by Beocca View Post

                          "We all try to help each other. Some need to make public all they do to try to help others, while some of us do it privately without publishing our calls or making propaganda with it."
                          Ukanali se jos vise. Bolje da je cutao do kraja. Uz obaveznu zahvalnicu, naravno.
                          13/13!

                          Comment


                          • Jeste simptomaticno da Novak NIKAD ovako ne ide na igraca, nego uvijek na loptu, sto se kaze fudbalskim zargonom.. Pretpostavljam da je i Rafa podlegao pritisku, da su ga malo napucili pricom kako on i Federer nista ne preduzimaju (sto je ziva istina), a Novak svako malo pokazuje kako se ne plasi ATP-a i ITF-a i stalno se bori za igrace, narocito one nize rangirane... Rafa, za cijelu njegovu karijeru, jedino je dizao glas za stvari koje licno njemu idu u korist. Dvogodisnji ranking, vise turnira na sljaci itd itd... Ni da zucne kad je tudja koza u pitanju.
                            Last edited by Joker; 26-01-21, 14:11.

                            Comment


                            • eno ga sad na zvanicnom-kako se to kaze kod nas-tviter header-u AO

                              prepisacu od jolite

                              kao aktuelni sampion?

                              kao broj jedan?

                              kao najtrofejniji na tom turniru?

                              jbt,kako ga australijanci saplicu UVEK
                              Wizard

                              Comment


                              • Comment

                                Working...
                                X