Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by bojanaBG View Post
    I sada, Feda ste vec uveliko smestili u staracki dom, ususkali ga pred TV-om, a o Nadalu nista ne pricate, a ako pogledate malo bolje, videcete ko je imao bolje rezultate u poslednjih 5.5 meseci.
    Sad će šljaka, nakon koje ćemo moći ocijeniti rezultate Nadala, mislim da je debelo premašio očekivanja kada je početak sezone u pitanju (pogledaj isti period u prošloj godini).

    Federer sigurno nije za starački dom, najslabiji rezultat ove godine mu je polufinale, gubio je samo od Đokovića i Nadala, što i nije neka sramota? Pobijedili su ga igrači koji su u ovom trenutku bolji od njega i siguran sam da ga niti jedan drugi igrač ne može pobijediti.

    Comment


    • Virtu4L, prvo dobrodosao nam ti nazad

      A druga stvar je da si samo procitao komentare ovde, bilo bi ti jasno zasto sam to napisala ;)
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by miloolja View Post
        Meni nešto nije jasno.
        Zašto stalno dominira, kroz mnoge komentare, na neki način osporavanje Novakovog uspeha? Zašto se stalno traži opravdanje za Feda i Nada, kroz njihovu lošu igru, loš dan, analizira neobjašnjiv ritern ili servis?
        Zašto, mnogi, odmah vrše poređenja i tvrde kako "znaju" da Novak nikada neće dostići, niti prestići dostignuća i trofeje ove dvojice?
        Da li će biti No.1 i koliko će se tu zadržati?
        Da li to Nole uopšte mora da uradi? Da li je to njegov cilj?
        I na kraju, da li on može da dostigne i prestigne Fedovih 16 GS ili Nadove 43 titule?


        Oooooooooooooooo, ljudi, aman!
        Ovo što je do sada postigao je apsolutno najbolje što smo ikada imali od tenisa i pitanje je kada će neko opet slično ponoviti. Naravno ne treba se time zadovoljiti, pre svega Novak i sigurno će gurati dalje, ali zašto umanjivati njegov ogroman uspeh i u neku ruku ga omalovažavati? Ko je ikada tvrdio da on mora i treba da prestigne i dostigne nekoga iznad?
        Radi taj svoj posao ne samo najbolje što ume, već i više od toga, tako da molim moje neistomišljenike, da nas ostale, ostave da uživamo, bez "kaljanja" zasluženih pobeda.

        P.s. I ne morate stalno da potencirate, bar u većini svojih postova, kako ne volite Novaka... to već svi znaju, a i za to postoji posebna tema... Ja o onima, koji mi baš nisu simpatični, ne pišem stalno. Jednom je bilo dovoljno u pomenutoj temi.
        Ja sam to napisao u svom prethodnom postu,stvarno mi nije jasno cemu poredjenje ako nije svrha omalovazavanje ovoga sto Novak radi... Kako kada bi npr sada Arsenal krenuo i serijama da osvaja sve,osvoji i ligu sampiona i neko od navijaca Real-a npr kaze,ma kakav je to uspeh real ima 9 komada...
        sigpic

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          Virtu4L, prvo dobrodosao nam ti nazad

          A druga stvar je da si samo procitao komentare ovde, bilo bi ti jasno zasto sam to napisala ;)
          Hvala Bojana.

          Pretpostavljam kakvi su to komentari, ne vjerujem da se razlikuju od onih koje sam čitao na ostalim forumima. Izgleda da ljudi ne shvataju da Roger nije podbacio, jednostavno Novak je bio prejak.

          Comment


          • Originally posted by Virtu4L View Post
            Hvala Bojana.

            Pretpostavljam kakvi su to komentari, ne vjerujem da se razlikuju od onih koje sam čitao na ostalim forumima. Izgleda da ljudi ne shvataju da Roger nije podbacio, jednostavno Novak je bio prejak.
            Pa bas tako, ja ne znam sta onda treba da se kaze za ostatak tour-a
            Trenutno je Djokovic u najboljoj formi, ali nicija serija nije trajala zauvek, pa nece ni njegova, a Federer je tu, nije da gubi od bilo koga (izvini za ovo ), nego je izgubio od 2 igraca koji su ispred njega na listi.
            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              a Federer je tu, nije da gubi od bilo koga (izvini za ovo ),

              Comment


              • Originally posted by Denzel80 View Post
                Ja sam to napisao u svom prethodnom postu,stvarno mi nije jasno cemu poredjenje ako nije svrha omalovazavanje ovoga sto Novak radi... Kako kada bi npr sada Arsenal krenuo i serijama da osvaja sve,osvoji i ligu sampiona i neko od navijaca Real-a npr kaze,ma kakav je to uspeh real ima 9 komada...
                Nisam videla ili se ne sećam tvog posta, pao mi mrak od ovih drugih ...
                a Arsenal... hehe teško da će on u serijama, pa još LŠ
                Mislim onako, hipotetički
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  Sad sam vas procitala i samo jedno mi nije jasno...
                  Kad pogledamo rezultate od poslednje Nadalovog osvojenog turnira, a to je bio Tokio jos u oktobru, i ako pogledamo istu tu nedelju za Federera,evo sta moze da se vidi...
                  Nadal je ispao u R16 u Sangaju, Pariz nije igrao, Lonodon je stigao do finala (izgubio od Feda), u Dohi je ispao u SF, AO je ispao u QF i ova 2 mastersa je igra u finalu i izgubio od Djokovica.
                  Federer je u Sangaju igrao finale, u Parizu SF, osvojio i Bazel u medjuvremenu gde je pobedio Djokovica, osvojio London gde nije izgubio nijedan mec protiv top 8, osvojio Dohu, igrao polufinale AO-a, finale Dubai-a i polufinala ovih mastersa.

                  I sada, Feda ste vec uveliko smestili u staracki dom, ususkali ga pred TV-om, a o Nadalu nista ne pricate, a ako pogledate malo bolje, videcete ko je imao bolje rezultate u poslednjih 5.5 meseci.
                  Sve si ovo dobro rekla,samo si zaboravila da je Fedex osvojio i stokholm prije bazela.Ima Fedex jos dosta da igra i da osvaja,a ne da ide u penziju.

                  Comment


                  • Originally posted by Fedex ba View Post
                    Sve si ovo dobro rekla,samo si zaboravila da je Fedex osvojio i stokholm prije bazela.Ima Fedex jos dosta da igra i da osvaja,a ne da ide u penziju.
                    E da, skroz sam zaboravila na Stokholm, valjda zato sto je ovo prvi put da je igrao ;)
                    Dakle Federer je osvojio 4 turnira u tom periodu, bas je za penziju
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      Pa ne vidim zasto ne bi uzeo USO,hard je njegova podloga,iako je USO brzi,osjetno brzi od AO-a Novak se i tu odlicno snalazi,dokazao je to zadnjih godina ;)
                      RG je najtezi Slam definitivno,Novak ima dva polufinala i znamo kako je igrao 2009. na sezoni sljake,ali to je tako iscrpljujuca podloga,medjutim nikad Novak nije bio ovako mocan kao sto je trenutno.I igru i kretanje ima za sljaku,ali da se ne lazemo,tu se samo on ne pita,ipak igra u eri najboljeg sljakasa svih vremena!
                      Za W je potreban dobar servis,kretanje na travi i voleji.Servis i voleji su popravljeni,2009. je potpuno pogresno igra na travi,par metara iza osnovne linije,ali prosle godine je to mnogo bolje izgledalo,sem u mecev protiv Rochus-a.Iskreno ni sad mi nije jasno kako je sebi dozovlio da ga Berdych onako dobije,ali na gresakma se uci...

                      I na RG-u i na W-u ima dva polufinala,a nikad nije igrao dobro kao sad...
                      Sve je tacno i reci ces da mi nije dobro ali nekako mislim da ce NAJPRIJE uzeti RG,gdje mu se ne daju prevelike sanse.Bas zbog toga mislim da ce biti opasan tu i ako to uradi onda mu se OTVARAJU vrata raja...iako nisam odusevljen ali je tako...

                      Comment


                      • Ja sam gotovo sigurna da ce Novak u karijeri osvojiti W. Ne znam kada, ali smijem da se kladim da hoce... To je oduvijek isticao kao jedan od glavnih ciljeva i ucinice sve moguce i nemoguce da ga ostvari.

                        Comment


                        • [QUOTE=majabl;241710]Ja sam gotovo sigurna da ce Novak u karijeri osvojiti W. Ne znam kada, ali smijem da se kladim da hoce... To je oduvijek isticao kao jedan od glavnih ciljeva i ucinice sve moguce i nemoguce da ga ostvari.[/QUOTE
                          Pa naravno da je isticao jer bez toga nema VELIKIH sampiona,makar ne za jedan dio teniske javnosti...

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Nisam videla ili se ne sećam tvog posta, pao mi mrak od ovih drugih ...
                            a Arsenal... hehe teško da će on u serijama, pa još LŠ
                            Mislim onako, hipotetički
                            Zato sam i stavio "npr" nema od toga nista,ali su mi ta poredjenja na istom nivuo...
                            sigpic

                            Comment


                            • Dje si Virtu4L,ja sam mislio zaboravio si nas

                              Sto se Federer-a tice,on je izuzetno konstantan,pa rezultati to dokazuju,od Toronto-a pa do sad
                              Toronto-finale,izgubio od Murray-a
                              Cincy-titula
                              USO-polufinale,izgubio od Djokovica
                              Shanghai-finale,izgubio od Murray-a
                              Stockholm-titula
                              Basel-titula
                              Paris-polufinale,izgubio od Monfils-a
                              London-titula
                              Doha-titula
                              AO-polufinale,izgubio od Djokovica
                              Dubai-finale,izgubio od Djokovica
                              IW-polufinale,izgubio od Djokovica
                              Miami-polufinale,izgubio od Nadal-a

                              Nadam se da nisam nesto zaboravio

                              Nadal od W-a ima dvije titule,onu na USO-u i u Tokyo-u,od Tokyo-a on nema titulu,to je mnogo vremena,mnogo!

                              Tako da Federer uopste ne igra lose,stavise,za cijelo ovo vrijeme gubio je samo od najboljih i Monfils-a koji je odigrao strasan mec u Paris-u!

                              Aleksandre ja iskreno mislim da ce prije doci do RG-a nego do W-a,ali ni na jednom ne zavisi sve od njega,mislim i da Novak to zna.Tako da ocekujem da najprije osvoji USO.Ipak ono proklizavanje koje ima i na betonu samo ce mu lakse biti na sljaci,ali snaga se velika trosi,medjutim sad je fizicki mnogo jaci,igrao je neke strashovite meceve protiv Nadal-a na sljaci,bio nadomak pobjede,kad je mogao tada,moci ce i sad kad je jaci i bolji nego prije dvije godine ;)
                              sigpic

                              Comment


                              • Osnovna stvar zbog koga shalju Federera u penziju bez ikakvog razloga je i chinjenica da nije osvojio nijedan gs od poslednja 4.Kad se to ukombinuje sa 3 poraza od strane Djokovica,naravno da ce svi krenuti da prichaju o 'starachkom domu'-shto reche Bojana.

                                A ove dole navedene titule i uspesi,nikom nishta...

                                Tsonga otpustio trenera..bash da vidimo shta ga ochekuje dalje...mada me neshto ne greje sunce da ce zaigrati dobro kao 08-ee..a i tada je igra dobro u periodima...
                                “If it be now, ‘tis not to come; if it be not to come, it will be now; if it be not now, yet it will come. The readiness is all.”
                                Tennis belongs to the individualistic past - a hero, or at most a pair of friends or lovers, against the world~Jacques Barzun

                                Comment

                                Working...
                                X