Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ja mislim iskreno da on nije zlonameran a još manje glup.
    Zna on jako dobro da se u fondove ne dira.
    U kapitalizmu, lovatori su ozbiljne glave i sa njima se ne šali.
    Novak misli da će mu ovo guranje ruke u med proći bez da ga pčele izujedaju.
    Mnogo je glup, vidi se da je iz Srbije.

    Comment


    • Originally posted by Marija81 View Post
      Ja ga vala pažljivo poslušah...
      Na 7.45 kaže jedno a onda sasvim drugo, valjda skontao da se zeznuo, na 9.00.
      Sta je to kontradiktorno rekao?

      Sent from my MI 6 using Tapatalk
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

        Comment


        • Pjati i Borna prekinuli saradnju

          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

          Comment


          • Medvedev se kvalifikovao za London

            http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

            Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

            sigpic

            Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
            with experience.

            Comment


            • Anderson zavrsio sezonu

              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

              sigpic

              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
              with experience.

              Comment


              • Originally posted by NI View Post
                Jako cudna logika. WTF je daleko najavznij turnir poslije slemova. I Nadal ga nikada nije osvojio. To je znak da ima odredjeno ogranicenje.
                WTF jeste vazniji od bilo kog mastersa, to i sama bodovna vrijednost potvrdjuje. Ja kazem da ukupan broj osvojenih WTF-a manje znaci od broja mastersa. Znatno manje. Kako na nivou godine, tako i u karijernom presjeku. Jer zavrsni turnir i OI se igraju jednom u godini, odnosno u cetiri godine. Dosta da te ledja malo stegnu u vrijeme tog turnira i cvrc. Ode prilika. A ti mozda razbio te godine, uzeo 7 mastersa na razlicitim podlogama. I takav tvoj ucinak treba manje vrednovati od nekog Dinitrova ili Zvereva, koji je te godine uzeo jedan ili ni jedan masters i prosralo ga na WTF? Nema sanse.

                Ukupan broj mastetsa mnogo pouzdanije svjedoci necijoj dominaciji, nego broj zavrsnih. WTF je uvijek na kraju sezone, uvijek na istoj podlozi i imas samo jednu sansu. To nikako ne moze biti pouzdaniji parametar od siroke lepeze najprestiznijih turnira tokom cijele godine.

                Inace, zarad neke kosmicke pravde, ja bih volio da se WTF igra na travi. Jeste malo nezgodno nakon intenzivne betonske sezone presaltati se na travu (pa onda opet na beton pocetkom sledece), ali bi bilo nekako u duhu teniske tradicije i time bi se nadomjestio deficit prestiznih turnira na travi. Tradicije u smislu da je to ipak originalna, prva podloga. Nezvanicno prvenstvo svijeta, najcjenjeniji teniski turnir u tenisu se igra na travi. Treba i WTF. I samo ta dva, ali najvaznija turnira da su na travi i dosta. Medjutim, tu postoji jedan drugi problem, sto je opravdan razlog za nepostojanje vise turnira na travi. Jer je najrizicnija podloga. Cak je bila inicijativa da se i veliki Wimbledon odrekne nje. U prvih nekoliko dana turnira je preopasno za igrace koji vole rizicnije da igraju i krecu se. A u drugoj nedelji je bezbjednija, ali to vise nije trava. Tako da su velike dileme bile sta i kako dalje sa tom podlogom..

                Comment


                • Zavrsni masters je uvek ispred broja mastersa, jer na zavrsnom ne moze da bude lak zreb, ucestvuje top 8 igraca te godine, od prvog meca su najozbiljniji protivnici a ne kao na ostalim mastersima gde je moguce provuci se u prva 2 kola i sa losijom igrom.

                  A valjda je svima jasno zasto je WTF uvek na betonu, koliko bi tek povreda bilo kad bi presli na travu ili sljaku, a mesecima pre toga su igrali samo na betonu?
                  http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                  Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                  sigpic

                  Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                  with experience.

                  Comment


                  • Izvini Bojana, ali to sto pricas je besmislica na vise nivoa. Prvo, to u vezi zrijeba, znas odlicno da u tih "najboljih 8" moze lagano uci neko ko je odradio prvi dio sezone dobro, stekao lijepu zalihu, a onda se raspao na kraju sezone. I realno po formi nije ni u prvih 30, a ne 8. A drugo, to u vezi laganih prvih kola na mastersima.. pa covjece, na WTF u prvim kolima imas taj luksuz da cak i izgubis, pa opet da ides dalje. Cak moze da ti se zalomi da izgubis prva DVA meca, pa opet da prodjes dalje. Na mastersu prvi poraz znaci da ides doma i cao.

                    Comment


                    • To sto Bojana prica je apsolutno tacno oko WTFa. Svi znaju da je on prestizniji od mastersa, i odmah iza slemova najbitniji turnir. Uostalom broj poena koji se dobija za taj turnir sve govori.

                      Iskreno ono sto mislim da nije fer oko tog turnira je sto se spominje samo pred kraj godine. Recimo tokom godine se samo govori o broju mastersa...
                      Mislim da bi trebalo da se vise potencira da Nadal nema taj turnir a to se iz nekog razloga ne radi. To je po meni velika mrlja za Nadalovu karijeru.
                      Ali Nadal je takav, mislim da on nece ni da se potrudi da ga osvoji ( mislim da baci sve posle Us Opena na to). Pre ce on da tempira formu za sljaku i pre ce da osvoji Monte Karlo 15 puta nego WTF jednom.

                      p.s Vreme je da se ovakve diskusije ovde vode a ne u Us Open temi.

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Izvini Bojana, ali to sto pricas je besmislica na vise nivoa. Prvo, to u vezi zrijeba, znas odlicno da u tih "najboljih 8" moze lagano uci neko ko je odradio prvi dio sezone dobro, stekao lijepu zalihu, a onda se raspao na kraju sezone. I realno po formi nije ni u prvih 30, a ne 8. A drugo, to u vezi laganih prvih kola na mastersima.. pa covjece, na WTF u prvim kolima imas taj luksuz da cak i izgubis, pa opet da ides dalje. Cak moze da ti se zalomi da izgubis prva DVA meca, pa opet da prodjes dalje. Na mastersu prvi poraz znaci da ides doma i cao.
                        Ja tebi nisam rekla da govoris besmislice, tako da ocekujem isto od tebe.

                        Tih najboljih 8 su najboljih 8 i nikad ne znas da li ce neko ko dodje totalno van forme bas da zaigra na zavrsnom, ipak su to top 10 igraci.
                        Kao drugo, koliko cesto igrac koji je imao 2 poraza u grupi prodje dalje i osvoji turnir? Koliko se to cesto desavalo?

                        WTF ce uvek biti ispred mastersa i broj osvojenih WTF ce uvek biti ispred ukupnog broja osvojenih mastersa. Meni je samo zao sto finale vise nije best of 5, to bi bio pravi kraj teniske sezone.
                        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                        sigpic

                        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                        with experience.

                        Comment


                        • A da ne pricamo sto se vrednost " Osvojenog mastersa" itekako promenila za 10 godina. Prvo pre se igralo finale best of 5, drugo tada se igralo i prvo kolo.
                          Tako da je tada bilo mnogo teze vezati 2 mastersa ( npr Indian Wells i Miami, Rim i Hamburg tada i Canadu i Cinccinati). Takodje nije bila tolika razlika tada u prestizu izmedju turnira serije 500 i 250.

                          Zamislite sada Nadala da igra finale Madrida na 3 dobijena seta nekih 4h i da treba odmah u utorak da igra u Rimu ( ili naravno u Monte Karlu da se izmori pa da treba da igra Barcelonu sledece nedelje).
                          To je mozda mogao 2005., 2006. i 2007. ali sada sumnjam da bi to mogao.

                          Edit: Mada vec 2007. su se finala igrala best of 3 na sljaci ako me secanje dobro sluzi...
                          Last edited by 147; 10-09-19, 11:18.

                          Comment


                          • Originally posted by Joker View Post
                            WTF jeste vazniji od bilo kog mastersa, to i sama bodovna vrijednost potvrdjuje. Ja kazem da ukupan broj osvojenih WTF-a manje znaci od broja mastersa. Znatno manje. Kako na nivou godine, tako i u karijernom presjeku. Jer zavrsni turnir i OI se igraju jednom u godini, odnosno u cetiri godine. Dosta da te ledja malo stegnu u vrijeme tog turnira i cvrc. Ode prilika. A ti mozda razbio te godine, uzeo 7 mastersa na razlicitim podlogama. I takav tvoj ucinak treba manje vrednovati od nekog Dinitrova ili Zvereva, koji je te godine uzeo jedan ili ni jedan masters i prosralo ga na WTF? Nema sanse.

                            Ukupan broj mastetsa mnogo pouzdanije svjedoci necijoj dominaciji, nego broj zavrsnih. WTF je uvijek na kraju sezone, uvijek na istoj podlozi i imas samo jednu sansu. To nikako ne moze biti pouzdaniji parametar od siroke lepeze najprestiznijih turnira tokom cijele godine.
                            Ti mijesas kruske i jabuke. Broj mastersa i WTF-a su razlicite mjere.

                            Ukupan broj mastersa pokazuje koliko si jak u drugoj klasi turnira. Kojih je mnogo. Nadal je osvojio 22.8% svih mastersa koji su igrani u njegovoj dosadasnjoj karijeri. Novak ima 24.4% a Federer 14.8%. To su okvirni brojevi. Federer zaostaje sto je malo bitno jer postoji prva klasa turnira u kojoj Federer, do daljega, vodi.

                            Ako pricamo o dominaciji u tom slislu u kojem ti pricas, onda je broj nedjelje na prvom mjestu daleko pouzdanija mjera od broja mastersa. I tu Nadal zaostaje.

                            WTF je nesto izmedju masteresa i slema. Nekad je bio skoro ravan slemu. Danas nije. Ali je svejedno daleko ispred mastersa. On je posebno znacajan jer se igra jednom godisnje i jer pozivnice dobijaju samo najbolji. Osvojiti WTF jednom nije problem, moze da ti se zalomi. Medjutim, osvojiti WTF 6 puta kao Federer ili 5 puta kao Konors, Sampras i Novak pokazuje da si imao kavalitet godinama.

                            Nadalov rezultat na WTF je vrlo skroman. Ne samo da ga nikada nije osvoji i samo dva puta je bio u finalu, nego ima 16:13 odnos pobjeda i poraza (55%). Na slemovima ima (88%) a na mastersima (83%).

                            Isti brojevi za Djokovica su 35-12 (74%), 87% i 82%.
                            Za Federera su 57-15 (79%) (sto je fantasticno), 86% i 78%.

                            Sva trojica imaju daleko najbolji postotak na GS-ovima. Ima najvise lakih kola. I daleko najlosiji postotak na WTF-u. Protivnici su jaci, nema lakih meceva.


                            Dakle na WTF-u imamo:
                            Federer 79%
                            Novak 74%
                            Nadal 55%

                            Nadal jako zaostaje. Jedan od razloga sto Nadal manje vise preskace WTF je i taj sto zna da nema kvalitet da bude favorit. Mora ici na ako upali upali. To je neifikasno, rasipa energiju a Nadal ne zeli da je rasipa.

                            Razlika izmedju sljake i sporog harda je velika iako je manja nego ranije. Nadal je zivi dokaz.

                            Mjeriti Nadalove rezultate je uzasno tesko jer je on u prvom redu kralj sljake. Njegovi rezultati na sljaci su fantasticni. Od 12 RG-ova staje pamet. Njegovi rezultati na hardu su daleko iznad onoga sto bih ocekivao. (5 slemova i 10 mastersa) To je znak koliki je sampion i kako moze da se prilagodi.

                            Svejedno, ostaje jedan mrlja. Njegovi rezultati na WTF-u pokazuju njegovo ogranicenje kao igraca.
                            Last edited by NI; 10-09-19, 12:00.

                            Comment


                            • Malo tenisa...
                              https://dge-ui.imggaming.com/api/v1/...019centrecourt

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ti mijesas kruske i jabuke. Broj mastersa i WTF-a su razlicite mjere.

                                Ukupan broj mastersa pokazuje koliko si jak u drugoj klasi turnira. Kojih je mnogo. Nadal je osvojio 22.8% svih mastersa koji su igrani u njegovoj dosadasnjoj karijeri. Novak ima 24.4% a Federer 14.8%. To su okvirni brojevi. Federer zaostaje sto je malo bitno jer postoji prva klasa turnira u kojoj Federer, do daljega, vodi.

                                Ako pricamo o dominaciji u tom slislu u kojem ti pricas, onda je broj nedjelje na prvom mjestu daleko pouzdanija mjera od broja mastersa. I tu Nadal zaostaje.

                                WTF je nesto izmedju masteresa i slema. Nekad je bio skoro ravan slemu. Danas nije. Ali je svejedno daleko ispred mastersa. On je posebno znacajan jer se igra jednom godisnje i jer pozivnice dobijaju samo najbolji. Osvojiti WTF jednom nije problem, moze da ti se zalomi. Medjutim, osvojiti WTF 6 puta kao Federer ili 5 puta kao Konors, Sampras i Novak pokazuje da si imao kavalitet godinama.

                                Nadalov rezultat na WTF je vrlo skroman. Ne samo da ga nikada nije osvoji i samo dva puta je bio u finalu, nego ima 16:13 odnos pobjeda i poraza (55%). Na slemovima ima (88%) a na mastersima (83%).

                                Isti brojevi za Djokovica su 35-12 (74%), 87% i 82%.
                                Za Federera su 57-15 (79%) (sto je fantasticno), 86% i 78%.

                                Sva trojica imaju daleko najbolji postotak na GS-ovima. Ima najvise lakih kola. I daleko najlosiji postotak na WTF-u. Protivnici su jaci, nema lakih meceva.


                                Dakle na WTF-u imamo:
                                Federer 79%
                                Novak 74%
                                Nadal 55%

                                Nadal jako zaostaje. Jedan od razloga sto Nadal manje vise preskace WTF je i taj sto zna da nema kvalitet da bude favorit. Mora ici na ako upali upali. To je neifikasno, rasipa energiju a Nadal ne zeli da je rasipa.

                                Razlika izmedju sljake i sporog harda je velika iako je manja nego ranije. Nadal je zivi dokaz.

                                Mjeriti Nadalove rezultate je uzasno tesko jer je on u prvom redu kralj sljake. Njegovi rezultati na sljaci su fantasticni. Od 12 RG-ova staje pamet. Njegovi rezultati na hardu su daleko iznad onoga sto bih ocekivao. (5 slemova i 10 mastersa) To je znak koliki je sampion i kako moze da se prilagodi.

                                Svejedno, ostaje jedan mrlja. Njegovi rezultati na WTF-u pokazuju njegovo ogranicenje kao igraca.
                                Problem u WTF-u je cinjenica da je na kraju godine i nista vise..
                                To je dio godine kad je Rafa umorniji od ostalih jer kroz citavu sezonu obicno potrosi vise energije od ostalih (stil igre isl). To je obicno dio godine kad stizu povrede i druge igrace, a kamoli Rafu.

                                Dokaz mojoj tvrdnji je cinjenica da je Rafa propustio 6 WTF-ova u karijeri, a za svih 6 se kvalifikovao naravno, a jedan je predao u prvom kolu (2017)
                                To nisu male cifre, znaci ukupno se kvalifikovao 14 puta, 6 je propustio skroz a sedmi predo u prvom kolu. Znaci 50% covjece dragi...

                                Dakle to ne znaci nikakvo ogranicenje Rafe kao igraca u tehnickom aspektu.
                                Da je veliki nedostatak u CV-u i jedno veliko (ne)dostignuce to jeste.

                                edit:
                                Sa napomenom da je WTFove propustao zbog ozbiljnjih povreda, a ne da cuva energiju za Australiju naprimjer.
                                Last edited by topspinforehand; 10-09-19, 14:38.
                                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                                Comment

                                Working...
                                X