Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hoce li igrati Djokovic i Federer MC?

    Comment


    • Djokovic hoce, Federer nece
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Originally posted by talicni View Post
        koliki hajp na svim teniskim sajtovima oko fedovog izbijanja na celo rejsa, na početku godine za 55p. strasno. čak i na ATP sajtu i to a zatim i još nešto...

        https://www.atptour.com/

        https://www.atptour.com/en/news/fede...e-1-april-2019

        https://www.atptour.com/en/news/fede...er-review-2019

        pa i treba,jbt,ovaj nas pored slema drugi
        Wizard

        Comment


        • NextGen trenutno na ATP listi

          #8 [emoji1112] Stefanos Tsitsipas
          #20 [emoji1063] Denis Shapovalov
          #25 [emoji1037] Alex De Minaur
          #30 [emoji631] Frances Tiafoe
          #33 [emoji1063] Félix Auger-Aliassime

          Šapovalov tek drugi tinejdžer u posljednjih 10 godina koji je dosegao Top 20. Prvi je Zverev, a Tsitsipas je zakasnio 1 dan.
          Last edited by amnesiac; 04-04-19, 06:25.
          Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

          Comment


          • NextGen trenutno na ATP listi

            #8 🇬🇷 Stefanos Tsitsipas
            #20 🇨🇦 Denis Shapovalov
            #25 🇦🇺 Alex De Minaur
            #30 🇺🇸 Frances Tiafoe
            #33 🇨🇦 Félix Auger-Aliassime

            Šapovalov tek drugi tinejdžer u posljednjih 10 godina koji je dosegao Top 20. Prvi je Zverev, a Tsitsipas je zakasnio 1 dan.
            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

            Comment


            • Originally posted by joshmor View Post
              pa i treba,jbt,ovaj nas pored slema drugi
              ma rejs ovako rano nista ne znaci. taj slem je daleko bitnija stvar a ne predaje mu se nikakav znacaj. evo ako nole odigra MC kojeg je prijavio a fed ne odigra, dovoljna mu je 1 pobjeda da ponovo predje feda. u analizi prvog kvartala od 7 najznacajnih tacki nole je tek na 6. mjestu. sa sve slemom. fed ima 2 tacke, masters pod 1 i 2 titule pod 5.


              1. fed
              2. sisijev proboj na br8 (potvrdio kvalitet nakon osvajanja next gen finala iz prošle godine)
              3. felixov uspon
              4. tim
              5. opet fed kao jedini sa 2 titule, prekinut niz od 19 razlicitih vinera
              6. nole povecao vodstvo
              7. povratak monfilsa

              e sada, sisjeva potvrda kvaliteta time sto je dosao do br8 a nakon osvajanja turnira mladih nada u prosloj godini je recimo br2 a noletov 3. uzastopni slem (3x3+ sto nikome u osim njemu nikada nije uspjelo kao ni 3 uzastopna slem finala po 3-0) se ni ne pominje... nije potvrda kvaliteta na slemovima. koliko znam OZI je bio daleko najznacajniji dogadjaj u ovom kvartalu a nije mu pridata nikakva paznja.


              ...

              mali bonus

              https://www.tennisworldusa.org/tenni...he-last-time-/

              "Because I am sort of that living legend, I have that aura, people know it's maybe something special they can tell about kids that they have seen me play or kids can tell their parents they saw me play. It's almost awkward for me but that's the kind of sense I got and that's what I hear a lot.

              uz naznaku da je clanak od 1 aprila, moze bit sala...

              mada ima slicna stvar i na drugom artiklu od 2 aprila:
              http://cyberwardesk.com/2019/04/02/f...mi-open-final/

              Federer, by contrast, is just fine. Roger Federer said, "Because I am sort of that living legend, I have that aura, people know it's maybe something special they can tell about kids that they have seen me play or kids can tell their parents they saw me play". "You are entirely too good your whole career".

              Spoiler

              Ово је песма о мојој судбини
              (а то је једна судба божанска)
              и мојој безброј и једној врлини
              (највише још од великог праска)

              Ма неће све у песму да стане
              мораћу о томе написати роман
              јер ја сам савршенство без мане
              а највише од свега сам скроман

              Last edited by talicni; 03-04-19, 13:40.

              Comment


              • isner pauzira mjesec dana, slomljena koska u stopalu.

                Comment


                • Almagro se povukao/povlači iz tenisa.

                  Nekako smo godinama govoreći o velikim, a istovremeno propalim talentima gotovo uvijek izostavljali njegovo ime, a lik je bio klasa bez ikakve dvojbe. Predobar servis i razorni udarci sa oba krila uz nažalost jednu od najlabilnijih psiha koje sam vidio u tenisu.

                  Nikad neću zaboraviti onaj meč sa Ferrerom na Australiji, kako ga je sabijao puna tri seta, a nije mogao završiti meč jer je nivo njegovog chokea, koliko god dobro igrao, gotovo uvijek bio veći.

                  Također su nezaboravna dva duela sa Berdychom 2012. godine, trenutak kad ga je napucao lopticom u glavu, zbog čega se Tomo veliki nije htio pozdraviti sa njim na mreži nakon meča. Najzanimljivije se ustvari desilo u njihovom narednom duelu, čini mi se IW ili Miami, gdje se pojavila nikad ubitačnija verzija Nice Almagra koji je Berdu tako 'prebio' da sam poželio da igrači češće izbjegavaju pozdrave sa njim nakon mečeva ako će to izvući takav njegov tenis. Naravno, mjesec nakon toga sastali su se i na šljaci gdje se vratio stari Almagro i spušio rutinski u dva seta.

                  Da je bilo manje povreda, možda bi i karijera bila uspješnija, ali nikad u skladu sa talentom koji je imao jer mu za takvo nešto nije bila dovoljna samo borbenost koju je imao, već i killer instinkt koji nije.

                  No, u svakom slučaju, prvih 10 minuta ovog hajlajtsa su najbolji pokazatelj s kakvim oružjima je raspolagao u svom arsenalu.

                  Spoiler
                  Last edited by Prle!; 08-04-19, 21:28.
                  “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                  Comment


                  • Odličan post Prle, skoro sam ga i zaboravio... Strasan igrač je bio, glava je samo bila problem, ako je to samo uopšte.
                    Ja se sećam mečeva i sa Nadalom pa i sa Novakom.

                    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • A dobro vec dugo vremena nema nikakve rezultate tako da se povlacenje i ocekivalo...vidjelo se i prije par godina da ne moze vise ali eto nije odustajao i time je dokazao da je veliki borac. Sto se tice igre uvijek me kod njega najvise impresionirao servis,imao je najbolji servis od igraca ispod 185 cm a i od mnogih mnogo visocijih.Sjecam se meca protiv Pasanskog na Rg kada je servirao bombe od 225-230 a Pasanski gleda u mjerac i ne moze da vjeruje,i pritom mu psuje sve po spisku. Osnovni udarci su bili mnogo mocni takodje pogotovo kada se namjesti,iz trka je to bilo dosta losije zbog nesto slabijeg kretanja. Na kraju 13 titula a moglo je duplo vise ali falila je bolja psiha i raznovrsnija igra.

                      Comment


                      • 3 QF RG i 1 AO takodje
                        Servis u njegovim najboljim sezonama impresivan. U Top10 igraca po broju asova. Janko je nekako uvek bio tu malo iza Nicolasa (nadam se da ce Janko imati jos neku sansu pre nego sto budemo pisali epitaf njegovoj karijeri).
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Ja njegovu labilnu psihu najvise pamtim u Parizu 2009. kada je igrao sa Nadalom koji je tada bio u fazi povratka posle povrede. Kakve je on stvari tu ispropustao

                          Comment


                          • Oprostio se u stilu, zadnji poen lagani zicer iz servis polja lansirao na Mjesec

                            Comment


                            • cudan neki server.. 23 Atp finala, nijedno mimo majke sljake...po cemu je crnji od Mantilje, Klerka i drustva

                              gotivan lik, igracki - Vavrinka za sirotinju

                              Comment


                              • i zvanicno imamo 2 RGa

                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X