Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • sad?

    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Trava na ove dve slike ne ukazuje na promenu podloge nego stila igranja, ranije se mnogo više izlazilo na mrežu pa je zato tako uništena, dok je u današnje vreme uništena samo baseline. Vidi se i po tome što je uništena takođe tamo gde su ball boys na mreži.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • A brzina podloge utice na stil igre, tako da si samo potvrdio ono sto sam ja pricala.
        http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

        Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

        sigpic

        Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
        with experience.

        Comment


        • Originally posted by bojanaBG View Post
          A brzina podloge utice na stil igre, tako da si samo potvrdio ono sto sam ja pricala.
          Utice, da, ali ako pogledas neka ranija finala RG-a videces da se i na sljaci nenormalno izlazilo na mrezu u odnosu na danasnje vreme. Tako da nije samo zbog brzine podloge, vec je tada vecina igraca jednostavno igrala tako.
          sloboda ili ništa

          Comment


          • bas tako, sama igra je evoluirala, danas bi ih unistili pasing sotovima. pa ni kosarka, vaterpolo, rukomet ili fudbal se ne igra danas kao 70ih! a tamo nisu koliko znam mjenjane podloge. mozda je voda toplija ili trava sporija i u fuci mada nista nisam citao o tome!
            Last edited by talicni; 21-03-19, 07:37.

            Comment


            • Originally posted by bojanaBG View Post
              Ma da, celu istoriju tenisa da precrtamo


              A ne znam sta da kazem za one koji misle da je isto igrati preci sa spore sljake na ultra brzu travu i preci sa spore sljake na sporu travu
              I kad vec pricamo o konkurenciji, Djokovic nije dobio najboljeg Nadala na sljaci RGa niti ga je imao konkurenta one godine kad je osvojio RG, pa ne vidim da neko stavlja znak pitanja pored toga
              Njje dobio Nadala ali je dobio Federera na W i US, i dobio je Mareja (nikada boljeg) u Australiji i RG.
              Koga je dobio Lejver? Proguglaj....
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • kada je lejver igrao bile su samo 2 prirodne podloge. OZI su igrali skoro pa samo australijanci a njemu (ili bilo kojem boljem igracu, ovi slabiji su imali kolo vise, nesto kao na IW i majamiju sada) je trebalo 5 pobjeda da ga osvoji, na RGu 6. inace godina na prelazu 2 ere (i dalje poluamaterski), ATP tur jos nije bio formiran. igrace su prijavljivali savezi pa se desilo da i ne igraju ako imaju neke obaveze ili razmjerice. zato je i osnovan ATP. https://en.wikipedia.org/wiki/1969_A...en%27s_Singles

                nole nije dobio rafu na tom turniru ali ga je pred turnir dobio 7 puta za redom i to bez izgubljenog seta (15-0 u setovima) od cega 3 puta na zemlji ukljucujuci i RG prethodne godine! sto znaci da je u tom trenutku on bio daleko najbolji igrac na svim podlogama pa i na sljaci.
                Last edited by talicni; 21-03-19, 07:59.

                Comment


                • Originally posted by bojanaBG View Post
                  A brzina podloge utice na stil igre, tako da si samo potvrdio ono sto sam ja pricala.
                  Promenila se sama igra tj igraci u svim aspektima kao i fizickoj snazi. Postavljao sam ovaj vec klip finala RG iz 1974 Borg-Orantes. Ovog Orantesa bi i Erani pobedila, nuff said.

                  Comment


                  • Originally posted by mark it zer0 View Post
                    Utice, da, ali ako pogledas neka ranija finala RG-a videces da se i na sljaci nenormalno izlazilo na mrezu u odnosu na danasnje vreme. Tako da nije samo zbog brzine podloge, vec je tada vecina igraca jednostavno igrala tako.
                    Pa zato sto sa onim reketima i zicama nisu mogli da igraju sa danasnjom snagom i spinovima, jednostavno je bilo nemoguce.
                    Ali podloga na Wimbledonu je bila ekstremno brza, zato je i Borgov uspeh ogroman, pitanje je da li ce se to ikada vise ponoviti.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by skeptik View Post
                      Promenila se sama igra tj igraci u svim aspektima kao i fizickoj snazi. Postavljao sam ovaj vec klip finala RG iz 1974 Borg-Orantes. Ovog Orantesa bi i Erani pobedila, nuff said.

                      daj Nadalu taj reket, pa me bas zanima da li ce uspeti onakav spin da izvuce
                      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                      sigpic

                      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                      with experience.

                      Comment


                      • Originally posted by bojanaBG View Post
                        daj Nadalu taj reket, pa me bas zanima da li ce uspeti onakav spin da izvuce

                        Comment


                        • sa jednog drugog foruma o istoj temi:

                          Highest winning percentage on their worst surface, in bold active players (5 out of 27):

                          Djokovic 79.3
                          Nadal 77.4
                          Connors 76.6
                          Laver 76.2
                          Federer 75.9
                          Borg 75.2
                          Lendl 75.0
                          Agassi 72.7
                          Wilander 72.3
                          McEnroe 71.9
                          Newcombe 71.7
                          Ashe 70.9
                          Rosewall 70.5
                          Murray 69.9
                          Smith 69.8
                          Del Potro 69.6
                          Vilas 69.1
                          Okker 68.8
                          Edberg 68.3
                          Gerulaitis 67.1
                          Richey 67.1
                          Mecir 66.7
                          Becker 66.3
                          Stich 66.1
                          Nastase 66.1
                          Nalbandian 65.6
                          Ramirez 65.5

                          ...

                          vidimo da je i ranije bilo dosta dobrih procenata na najslabijim podlogama i da nisu svi bili specijalisti samo za odredjenu podlogu.

                          Comment


                          • Originally posted by Maxx-a View Post
                            Ja sam to već čitala, nisam htela da postavlljam ovde da se ne bi dodatno raspravljali ..

                            Opet ponavljam čovek jednostavno ne može da podnese niti da prihavti da neko može bolje od njega -posebno ne Djokovic.. To je tako vidljivo svima.
                            To je "vidljivo" samo paranoicima i onima koji čitaju samo naslov. Onim drugim i manje lijenima svakako ne. Više puta je Federer pominjao sebe u tom kontekstu, a i sada. Zaboravimo na trenutak Federera, Đokovića i Nadala. Ako mi neko kaže da je isto osvojiti 3 ili 4 GS-a u nizu u novom milenijumu i devedesetih godina zamolio bih ga/je da mi ne vrijeđa inteligenciju. Zapravo, bolje da mi kaže koliko je mečeva gledao/la devedesetih godina, pa ćemo onda pričati o tehnologiji reketa i podlogama. Dovoljno je pogledati Roland Garros 1996. i zašto je ubrzanje podloge i promjena loptica te godine napravilo čistku specijalista za šljaku i uspon ovih drugih, pogotovo Samprasa. Tadašnje uslove na travi ne treba ni pominjati. Nakon Roland Garrosa u Queensu kao da gledaš drugi sport. Mogu o tome pisati do sjutra, ali zbilja nemam vremena da deseti put pišem isto.

                            Meni nije jasno da danas 2019. ne shvatamo kako funkcionišu internet sajtovi. Kao da je Federer zakazao vanrednu press konferenciju ili izdao saopštenje za javnost samo da bi unizio Đokovićev uspjeh, a ne istrgne se iz konteksta odgovor na novinarsko pitanje i stavi u naslov kako bi se navijačke strasti usijale, povećala čitanost a kako veliki broj ljudi voli da se svađa sa naslovom, misija je ispunjena.

                            A suština je da je devedesetih bilo gotovo nemoguće napraviti nizove kao što je napravio pomenuti trojac zbog različitih uslova. Pomenutom trojcu niko ništa ne može oduzeti jer je i ovo ekstremno teško i fizički i igrački. Za osamdesete, a pogotovo sedamdesete ne mogu govoriti. Mogu zaključiti po promjeni stila igre kod Lendla na Roland Garrosu i Wimbledonu kako je i tada to bilo teško, no ne mogu da tvrdim kao u slučaju devedesetih.
                            Australian Open (2004, 2006, 2007, 2010, 2017, 2018) French Open (2009) Wimbledon (2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2009, 2012, 2017) US Open (2004, 2005, 2006, 2007, 2008)

                            Comment


                            • duga je istorija fedovih varnica prema noletu da bi to bilo slucajno. od ismijavanja i prozivanja glutenintolerantnog klinca zbog predaja na OZIju 2009, i onog prijeteceg prstica poslije SF RGa 2011, preko sjedanja na mjesto nemjenjenog boljem (viserangiranom) igracu na kojem je vec stajao peskir sa noletovim imenom, na WTF finalu 2012, uz izjavu- nece meni peskir odredjivati gdje da sjednem, sjedam gdje ja zelim, pa preko vikanja njegovom boxu da satapaju i mnogih drugih podbadanja izjavama slicnim ovoj.

                              Comment


                              • Originally posted by talicni View Post
                                duga je istorija fedovih varnica prema noletu da bi to bilo slucajno. od ismijavanja i prozivanja glutenintolerantnog klinca zbog predaja na OZIju 2009, i onog prijeteceg prstica poslije SF RGa 2011, preko sjedanja na mjesto nemjenjenog boljem (viserangiranom) igracu na kojem je vec stajao peskir sa noletovim imenom, na WTF finalu 2012, uz izjavu- nece meni peskir odredjivati gdje da sjednem, sjedam gdje ja zelim, pa preko vikanja njegovom boxu da satapaju i mnogih drugih podbadanja izjavama slicnim ovoj.
                                A sta cemo sa Djokovicevim ocem i njegovim ponasanjem i izjavama?
                                Ili cemo to jednostavno da zaboravimo...

                                U svakom slucaju, ova izjave uopste nije uperena protiv Djokovica kao sto je 99% Djokovicevih fanova shvatilo, nego je analiza i poredjenje sadasnjih i uslova od pre 20,30 godina. I kao sto je amnesiac rekao, nije on sazvao konferenciju da bi to rekao, nego je detaljno odgovorio na novinarsko pitanje, nije dao genericki odgovor.
                                http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                                Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                                sigpic

                                Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                                with experience.

                                Comment

                                Working...
                                X