Announcement

Collapse
No announcement yet.

Opste teniske diskusije,vijesti...

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • FC Nadal je napisao ovo:

    Originally posted by FC Nadal View Post
    Evo Djokice i njegovog kolosijeka
    Da bih mu ja odgovorio ovo:

    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Pa naravno, Nole i jeste dete, bolje da bude dete, nego ustogljeni kiborg bez emocija (bar tako svi misle, do Miamia 2009.) ili nabildovani bik sa milion raznih obreda... ;)
    sa ciljem da opisem Rogera i Rafu potpuno preterivacki i uvredljivo prema njihovim pojavama, isto kao sto je i on opisao Noleta. Naravno da nemam takvo vidjenje njih dvojice, tome je smajli i sluzio...
    Tu se umesala Bojana, rekavsi mi:

    Originally posted by bojanaBG View Post
    Misle oni koji slepo prate nase medije i poceli su sa gledanjem tenisa 2009. godine
    Na sta sam joj ja odgovorio:

    Originally posted by Vanja #66 View Post
    Malkice ranije, prolece 2007, tad sam kompletirao svoja 3 sporta, F1 (to sam poceo jos 2006.), MotoGP i tenis... U medjuvremenu sam dodao i Le Mans seriju... Naravno mislim na aktivno pracenje, pratio sam rezultate tenisera pomalo jos 2006.
    Ne, ne pratim slepo nase medije, jer pisu ono sto mnogi zele da cuju, a to je: Nole je Bog, Fed i Rafa nemaju pojma... Mene to ne zanima.
    I isto tako znam da je Fed nekad bio daleko impulsivniji, maltene kao Safin u zutim minutama i takav bi mi se Fed mnogo vise svidjao. Neka je on elegantan, lepo je gledati njegov tenis, ali da je precesto bez emocija, jeste...
    gde sam se odbranio od neosnovane optuzbe da pratim tenis svega 2 godine, ali bojanaBG insistira na mom vidjenju Federera (iako me je prvo optuzila kako ne pratim tenis dovoljno dugo i da sam pod uticajem medija, sto toliko nema veze sa stvarnoscu, da to je to neverovatno):

    Originally posted by bojanaBG View Post
    A zasto je on po tebi bez emocija?
    sta treba da radi da bi se reklo da pokazuje emocije?
    iako moj prvi post nije bio upucen ni njoj, ni navijacima Federera, a ni navijacima Nadala, vec iskljucivo FC Nadalu iz vec navedenih razloga.

    Odgovaram na ovo tek danas, u petak u 9 (kad je cini mi se i pocela diskusija) sam imao trening, a u subotu ujutru sam otisao u selo na vikend..
    Poenta svega ovoga je da ne pomislite kako odustajem od rasprave ako nisam u pravu niti bilo sta drugo. Koliko ja vidim, samo je troje Fedovih navijaca pocelo da se raspravlja o tome samnom. Da li je to zato sto su ostali shvatili da sam namerno rekao ono iz prvog posta kako bih isprovocirao FC Nadala ili ne, u to ne ulazim.
    Jos jedna poenta je da su Fedovi navijaci vrlo osetljivi na pitanje njegovog ponasanja, cemu ne vidim poentu, no dobro...

    Dakle, samo sam hteo da kazem nesto za sebe, tj. u svoju odbranu, kako ne bi ispalo da se cutke povlacim ako sam pogresio... I, kao sto bojanaBG vec rece, ovo nema veze sa opstim teniskim diskusijama, tako da bih ja ovde o ovome zavrsio...

    Comment


    • Vanja, sve je ok, ali ako si vec hteo da 'vratis istom merom' FC-u za njegov post, mogao si samo da se zadrzis na komentarisanju Nadala, kao sto je on samo komentarisao Djokovica, a posto si spomenuo Federa, i to u kontekstu od koga ja stvarno ludim, sasvim je logicno da sam reagovala.
      http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

      Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

      sigpic

      Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
      with experience.

      Comment


      • Ni meni nije bilo jasno sto je Federera spomenuo i onda ocekivao da ce svi Federerovi navijaci to shvatiti kao provokaciju na moj racun pod nazivom "ustogljeni kiborog Fedi"

        Comment


        • Pa, eto, obicno Noleta svi zovu saljivdzijom, sto on i jeste, ali nisam hteo da ispadne da samo vredjam Nadala, jer i on i Fed se ponasaju uvek fino i kulturno, za razliku od Noleta... Ne u smislu da je Nole nekulturan, ali se ponasa saljivo, nije toliko ozbiljan kao ova dvojica. Pritom sam video da FC Nadal voli ovaj raspored snaga Rafa-Fed, a Nole ih je sad i razdvojio i preti da ih nadmasi, pa eto, jos malo da zabiberim.

          Comment


          • Cime bre da ih nadmasi??
            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

            sigpic

            Comment


            • Salama

              Comment


              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                Cime bre da ih nadmasi??
                Nadmasice ih reketom i lopticama, a gde-na ATP listi.
                Za decka koji je imao i astmu i nosi sociva i ima tu alergiju na gluten, samo po sebi to je sjajan rezultat. Za broj GSa mozda ce moci jedino Rafu da prestigne (govorim o trenutnom brojevnom stanju) a mislim da ce moci obojicu da ih nadmasi i u broju Masters titula, s obzirom da je resio manje vise sve zdravstvene probleme koje ima. Ima talenat, resio je probleme, vreme je da se postignu istorijski rezultati, nesto od toga je vec i postigao...

                Comment


                • Ccc,po tebi moze da ima preko da 10 GS titula,a imao je astmu,nosi sociva,ima alergije.

                  Zanimljivo kako ce to moci uraditi i sta je sve uradio a imao je to.

                  Comment


                  • Po meni ce Djokovic da osvoji ukupno 5,6 GS i ako to uspe treba da bude prezadovoljan svojom karijerom, a da ima 10+ GS su po meni ipak nerealne zelje.
                    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                    sigpic

                    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                    with experience.

                    Comment


                    • Originally posted by FC Nadal View Post
                      Ccc,po tebi moze da ima preko da 10 GS titula,a imao je astmu,nosi sociva,ima alergije.

                      Zanimljivo kako ce to moci uraditi i sta je sve uradio a imao je to.
                      Pokusavas da budes sarkastican, ali ne ide ti... Nisi rekao nista sto ja vec nisam iskljucio.

                      EIDT:

                      Originally posted by bojanaBG View Post
                      Po meni ce Djokovic da osvoji ukupno 5,6 GS i ako to uspe treba da bude prezadovoljan svojom karijerom, a da ima 10+ GS su po meni ipak nerealne zelje.
                      Ko zna sta nosi dan, a sta noc, zelje ili ne, moguce je.
                      Za tri sezone moze uzeti 12 GSa, tako da moze da predje Nadala. Naravno da je to jako malo verovatno, ali nije nemoguce...
                      Last edited by Vanja #66; 20-06-11, 09:58.

                      Comment


                      • Originally posted by Vanja #66 View Post
                        Nadmasice ih reketom i lopticama, a gde-na ATP listi.
                        Za decka koji je imao i astmu i nosi sociva i ima tu alergiju na gluten, samo po sebi to je sjajan rezultat. Za broj GSa mozda ce moci jedino Rafu da prestigne (govorim o trenutnom brojevnom stanju) a mislim da ce moci obojicu da ih nadmasi i u broju Masters titula, s obzirom da je resio manje vise sve zdravstvene probleme koje ima. Ima talenat, resio je probleme, vreme je da se postignu istorijski rezultati, nesto od toga je vec i postigao...
                        Ako misli da nadmasi Federera na ATP listi treba mu 5 zavrsenih godina kao broj 1 i da pretekne njegove nedelje na mestu broj 1, cime ce prestici i Samprasa.. samo, mogao bi sto pre da krene jer ce mu ponestati godina, klinac nije. Prvo ce naravno skinuti Rafinih +100 nedelja na celu, dakle tricave dve godine

                        Trenutno brojno stanje govori 10-2 a vi se gadjate tim Slemovima kao da se osvajaju kao od sale.. naravno, Rafa nema nikakvu nameru da stane na 10, i to je mali problem
                        Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                        sigpic

                        Comment


                        • CW, naravno da Rafa nema nameru da stane na 10, i rekao sam terenutno br. stanje, misleci da moze da ga prestigne ako Rafa ne uzme jos puno. Osim toga, verujem da ce Nole ostati na Touru bar 2 godine posle Rafe, mozda i duze, u te 2 godine moze uzeti 2-4 Slama sigurno... Ako se DelPo ne razgoropadi.

                          Comment


                          • I tebi to trenutno brojno stanje daje nadu da ce Djokovic, koji nije ni punu godinu mladji od Rafe, okrenuti 2-10 u svoju korist.. nema sta, to je duh i entuzijazam
                            Pancho Gonzalez ; Ivan Lendl ; Andre Agassi ; Rafael Nadal

                            sigpic

                            Comment


                            • Nadal jeste samo godinu dana stariji od Djokovica, ali oni po meni nikad nisu bili ista teniska generacija, ipak je Nadal mnogo ranije stigao na teniski vrh i samim tim mislim da ce i njegov pad doci ranije nego Djokovicev. Nadal ima mnogo vise meceva u nogama, svi znamo kakav je njegov stil i definitivno ce uskoro ovih 600+ meceva da ima uticaj.
                              http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

                              Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

                              sigpic

                              Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
                              with experience.

                              Comment


                              • Originally posted by ClayWarrior View Post
                                I tebi to trenutno brojno stanje daje nadu da ce Djokovic, koji nije ni punu godinu mladji od Rafe, okrenuti 2-10 u svoju korist.. nema sta, to je duh i entuzijazam
                                Da. Veciti sam optimista, nema boljeg karaktera na svetu. Spreman sam na najgore, nadam se najboljem!

                                Rafa je na Touru od 2001, Nole od 2003, a da ne pricamo o njegovom stilu koji vrsi veliko opterecenje na njegova kolena. Mada cini mi se da je to promenio, skoro nisam video zavoje na njegovim potkolenicama.
                                Ako cemo u brojkama, evo kako stoje stvari izmedju njih cetvorice

                                Rafa: 517-108: 625
                                Nole: 365-106: 471
                                Roger: 777-182: 959
                                Andy: 289-102: 391

                                Po broju meceva Fed ubedljivo vodi, Nole zaostaje za Rafom nekih 150 meceva, to su sezona i 3/4, Andy jos sezonu za Noletom.
                                Dakle, Rafa je 2 sezone duze od Noleta na Touru, a po stilu igre, Nole se manje trosi u mecevima od Rafe, zato povlacim ono sto sam malocas napisao, mislim da ce Nole ostati 3 godine posle Rafe na Touru. Tako mi brojke govore...

                                EDIT: Evo, isto je bojanaBG rekla, ja samo potkreplujem osnovnim podacima.

                                Comment

                                Working...
                                X