Announcement

Collapse
No announcement yet.

Poker

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Odg: Poker

    nisam bas siguran da sam te razume,sta gresim,kakav come back?
    cifre koje sma ja spomenuo u vezi njega su iz 2010. godine,ne iz HP-a i sa live-a vec sa starsa.


    Negranu je počeo da igra 25-og februara i do 22-og marta je bio u plusu oko 200 hiljada dolara.

    Već 28-og marta izgubio je skoro sav profit i bio u plusu samo 9,000$. Ipak dolazi do novog upswinga i plusa od 221.227$ ukupno.

    Ali nažalosto to nije dugo trajalo, jer je Daniel izgubio sav profit i otišao u minus od 8 hiljada dolara ukupno.


    to su jedine cifre koje sam ikad pominjao,a HSP je bio 2006 sto je prilicno davno,a i poker se promenio od tada po prilicno on line. pri tom,dani nikad nije ni vazio za cash igraca vec turnir majstora cash bio i ostao rak rana.

    Comment


    • Odg: Poker

      auuuuuuuuu,ne znam kako al sam slucajno obrisao tvoju poruku sa foruma...
      al jesi u pravu za epizode...mil buy in je bio u prvoj a full vs poker u drugoj...davno sam to gledao sve mi se izmesalo
      al i dalje ne znam gde sam ga pljuvao?

      Comment


      • Odg: Poker

        Uf sad se vracas na nesto sto sam te odavno pitao, a vec si odgovorio da nisu to tvoje reci nego da si samo iskopirao clanak sa pokerasi.rs

        Comment


        • Odg: Poker

          Jaoj, prespavah jutros Face the Pro emisiju, kakva je bila? Hoce biti repriza mozda?

          Comment


          • Odg: Poker

            Ja nisam gledao, realno i nije nesto zanimljivo, igraci su osrednji

            Comment


            • Odg: Poker

              prije svega bi vas sve pozdravio, s obzirom da je ovo moja prva poruka na forumu

              imam par pitanja za dzonija

              gdje se nalaze ti tekstovi o kojima ovdje raspravljate (top lista igraca, gdje je durrrr treci...)

              procitao sam nedavno negdje da je Isildur1 ustvari neka od velikih zvijezda poker scene (u tekstu se naglasavao lederer) meni licno je to nerealno jer sumnjam da bi jedan igrac takvog nivoa dozvolio sebi onakvu propast za tako kratko vrijeme
              sta mislis da li je to moguce, i sta uopste mislis o Isilduru ?

              da li durov stil igre, onakav agresivan i mozda cak i nepromisljen na trenutke, moze na duge staze da ga odrzi medju najboljim???
              kad kazem duge staze mislim na 5-10-15 godina


              Comment


              • Odg: Poker

                Dobrodosao Hendrix @(*6sd$%

                Comment


                • Odg: Poker

                  Pozdrav i od mene,i dobrodosao na forum,
                  Da krenem redom da odgovaram.
                  tekstove kojim raspravljamo sam uglavnom ja copy-pasteovao u temu poker na nekim starijim stranicama sa poker portala pokerasi.rs

                  isildurr1 je internet misterija jer se i dalje ne zna ko stoji iza istoimenog nick-a,dal nick ima direktne veze kao neka antiteza durru jer se pojavio nedugo posto je durr prodrumao on line high stakes scenu svojom loose igrom.
                  spekulisalo se dal je u pitanju neko od poznatih,dal je u pitanji Laliberte jer Isildurov bankroll je bio nadprosecno visok i bio je u stanju da na 4 table igra paralelno PLO HU protiv Iveya,Antoniusa,/Gussa i Durra paralelno i izadje kao pobednik protiv svih,na kraju su mu na put stali momci iz card ranersa i uzeli mu u par sesija oko 3 miliona.
                  Sto se durra tice,mislim da Hellmuthova izjava sve govori : money will make you,ego will brake you.

                  Comment


                  • Odg: Poker

                    E sinoc smo kod ortaka igrali SnG nas sedmoro, sest likova i jedna devojka, koja je naravno pobedila.
                    A ako mislite da Durrrr igra loose slusajte ovo. Prvu ruku je dobila ta devojka u showdownu sa Ace high, a pritom su je isplatila dva lika sa po 25% svojih stackova. Drugu ruku je dobio lik sa top pair (isto u showdownu), a isplatili ga npr. sa middle pair i Ace high.
                    I ajde sad kako pobediti u takvom turniru, ako na pocetku ne dobijete neke ruke, sigurno nikoga necete izblefirati posto sve placaju, a par puta kad sam imao najbolju ruku na flopu ili turnu, na riveru vise nisam imao.
                    Otprilike situacija kao na onom clanku sa pokerasi.rs, gde lika koji ima NUTS FLUSH isplate lik sa manjim flushom i lik sa dva para, znaci samo treba sacekati najjacu ruku i uzeti pare. Ali sta ako ne dobijem tu najjacu ruku za 4/5 sati igranja...................

                    Comment


                    • Odg: Poker

                      pazi,mora se prilagoditi stolu, Doyl leop to objasnio,sto je igra vise loose,ti moras biti vise tight,sto je igra vise tight ti moras biti loose.

                      Comment


                      • Odg: Poker

                        Ma znam ja to, al me izdalo strpljenje, a i ne volim taj stil, volim da igram konektore, suited karte, a i dzabe mi da sacekam 10 10+, AJ+, kad ce moj raise pratiti ceo sto........ Zato sam u stvari pokusavao da uhvatim neku ruku na flopu i da je naplatim ali nisam nista uhvatio...............

                        Comment


                        • Odg: Poker

                          pa pazi,sng se uglavnom igraju po nekom paternu tj tablici,zna se sta se i kad igra,konektori u toj igri ne piju vodu jer se sng uglavnom krece sa 75-100bb,sto vrlo brzo prelazi u 50/30bb posle 2 levela nema mnogo chipova tako da nema ni oddsa za drawovanje kenti,boja,sve se svodi na top par i igur sa pozicije,odnosno kradju blindsa
                          evo nesto malo edukativnog materijala,mozd apomogne,nije na odmet,mada sng licno smatram skrnavljenjem pokera

                          Da bi vam jednostavnije prikazali taktiku, podelićemo SnG u tri faze i prikazati vam modifikacije u odnosu na standardnu strategiju koju primenjujemo na srednjim nivoima.
                          1. RANA FAZA
                          Standard: Igramo tight, fokusiramo se na poziciju, ne zovemo raise sa osrednjim rukama.
                          Modifikacija: Skače vrednost parova većih od TT ali budite spremni da ih bacite ako A bude na flopu jer na ovom nivou igrači često igraju Ax ( x manje od J ), takođe slobodno povećajte visinu vašeg preflop raise-a sa premium kartama ( QQ,KK,AA ), postoji velika šansa da vas fish isplati.
                          Očekujte dosta potova sa više igrača ( 4-6 ) što znači da ćete često dobijati odlične implied odds, tako da mali parovi i Ax u boji (suited ace) mogu biti vrlo profitabilni, ako pogodite flop i imate monster ruku po pravilu ćete je dobro naplatiti.
                          2. SREDNJA FAZA
                          Standard: Proširujemo broj ruku sa kojima prvi ulazimo u pot sa raise-om, krademo blinde, mali parovi gube vrednost zbog povećanja blinde, reraisujemo jake ruke kažnjavajući limpere i loose raise-re ( igrače koji limpuju i raise-uju sa velikim brojem početnih ruku ).
                          Modifikacija: Krađa blinde je rizična jer ima dosta protivnika koji call-uju sa svim i svačim, ovu fazu igramo malo više tight nego uobičajeno, sa premium rukama igramo jak raise ili reraise jer postoji velika mogučnost da budemo isplaćeni.
                          3. BUBBLE FAZA
                          Standard: Koristimo saznanja o našim protivnicima, ako su tight možemo ići all in sa namerom krađe blinda ( naravno kada nam to situacija omogućava ). Ne zovemo all in bez premium ruku, prilagođavamo se veličini stack-ova i stilu igrača koji su ostali. Koristimo ICM znanje.
                          Modifikacija: Strpljenje je ovde ključno jer postoji velika šansa da će se igrači poizbacivati međusobno. Naš all in range ( ruke sa kojima idemo all in ) smanjujemo jer možemo pretpostaviti da je call-ing range protivnika veoma širok ( 22+,Ax,TJs+,Q9+… ).
                          Takođe mi proširujemo naš calling range ukoliko je neko pre nas išao all in. Ali ne smemo ga proširiti previše, otprilike JJ+,AQo+ bi bilo prihvatljivo u većini slučajeva.
                          Za kraj smo ostavili par saveta koji će vam biti jako korisni u SnG igri na najmanjim nivoima:
                          * Držite se osnovnih strategija. Na ovim nivoima nema potrebe da koristite kompleksne koncepte ( kojima ni sami možda niste ovladali ). Jednostavno vaši protivnici nisu na dovoljnom nivou da bi takve strategije funkcionisale protiv njih.
                          * Ne gubite kontrolu. Ostanite hladne glave, mikro nivoi sa sobom nesumljivo donose mnogo nervoze i more bad beat-ova, jer loši igrači idu do kraja sa svojim rukama. Tilt vam najstrožije zabranjujemo, ako je potrebno napravite pauzu pa se vratite turnirima.
                          * Protivnik ne blefira uvek. Ne smete konstantno call-ovati protivnike jer mislite da vas blefiraju. Čak i ako bacite dobitnu ruku ono što je dobro kod niskih limita je to što će protivnici misliti da mogu da vas blefiraju baš svaki put, te će neminovno naleteti na vašu nuts ruku.
                          * Re-raise najčešće predstavlja istinski jaku ruku. Iako će protivnici na ovim nivoima često bet-ovati bez ičega, ukoliko rade re-raise po pravilu imaju jaku ruku. Tako da rizik svodimo na najmanju meru, nećemo da igramo za ceo stack sa parom i slabim kikerom, jer će nas ionako ovakvi protivnici isplatiti kad budemo imali jaku ruku.
                          *Koristite continuation bet (C-bet). Sjajan način održavanja vašeg stack-a je continuation bet.Morate voditi računa da c-bet ne bude premali, ali vodite računa da ne bude ni preveliki, ostavite sebi prostora za fold ako vas neko raise-uje.
                          *Od velikog značaja je da ovladate poker terminologijom. Poznavanje termina kao što su C-bet, raise, call, odds, implied odds, fold equity, calling range, range, JJ+, je KLJUČNO za uspešno igranje pokera. Svi ovi termini su obljašnjeni na našem sajtu,a naš predlog je da se detaljno upoznate sa njima. Pogledajte naš Rečnik poker pojmova.


                          Preuzeto sa
                          www.pokerasi.rs

                          Comment


                          • Odg: Poker

                            Evo i jednog clanka koji je izazvao pravu buru komentara sto live sto po drugim forumima poker zajednice,napisan je saljivo i kao model za vrste igraca su uzeti pravi igraci sa live beogradske scene,mnogi su se prepoznali pa je bilo jos smesnije.
                            Fantasticna pricica u svakom slucaju i pozdrav drugu Bokiju koji ju je ovak saljivo napisao.

                            zbog grafike u tekstu nije moguce copy-paste ovati pa cu staviti link na stranici

                            http://pokerasi.rs/strategije/kolumn...poker-druzina/

                            Comment


                            • Odg: Poker

                              Procitao sam skoro sve sa pokerasi.rs, a odlican je clanak o poker druzini.
                              A sto se tice taktike znam ja sve to, pratim poker dovoljno dugo i dovoljno pomno i naucio sam dosta toga, ali to sve pada u vodu na ovakvoj partiji. Pozicija, kradja blindova, itd. ne isplati se pokusavati, upravo zbog kolicine blindova, al dobro, u principu najbolji igraci sveta ne bi dobro prosli na takvoj partiji..................

                              Comment


                              • Odg: Poker

                                Konacno da M. Matusow ima svoju grupu "Al mene nece..." ... Danas sam poludio gledajuci ga na WSOP-u, ali sreca, ispao je u Day 1.

                                Comment

                                Working...
                                X