Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bar će moći da se kaže da Roger i kad je igrao najbolje u karijeri nije mogao da dobije Novaka koji je bio na 70%. Neće biti ono "al tad je već bio mator".

    A razdaljina u međusobnim duelima sve veća, +4. 4 - 1 u finalima Slema, 10-3 ili koliko već uopste u finalima. Sve će jasnije da bude da Federer nije bolji igrač od Novaka i nije najbolji u istoriji...

    Comment


    • Kad Federer igra najbolje što može u Wimbledonu onda Novak nije favorit (preciznije, nema kontrolu meča) isto važi i protiv Rafaela u RG. Bio je pritisnut 5h protiv legende turnira, zato je dolazilo i do padova u igri. Mogao je bolje servirati, a i tu je uvijek pronalazio najbolje servise kad je trebalo, uglavnom u tijelo. Pokupio je milion slajseva, istrpio 280 linija, 40 vrhova mreže, odigrao perfektno sva 3 TB-a, teško da se to može nazvati samo dobrom igrom.

      Federer je odigrao bolje nego li 2015, bolje je vraćao servise, iz BH-a je sve moguće odigrao, njegovo najkompletnije izdanje. Rafaelo je igrao u najmanju ruku kao prošle godine, ja bih rekao i bolje i došao je samo do seta, i on je bio na 70%

      Comment


      • Originally posted by bbK1ng View Post
        Razmišljam o scenariju koji će se teško desiti ali bi bio kao za najbolji blockbuster.

        Novak osvaja USO i AUO.

        Na RG u finalu dobija Nadala i prestiže ga sa GS titulama.

        Na sledećem ponovo protiv Federera u finalu stiže to 20te

        Eh. ;)

        Sent from my SM-N960F using Tapatalk
        Ovaj mi scenario nekako realniji
        Nova pojeo svu travu.jpg
        Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

        Comment


        • Barbara Šet glumata i daje sebi za pravo kuditi Novaka zašto ga vimbldonska publika ne miriše baš nešto. Po navodima atraktivne Austrijanke razlog leži u Novakovoj ne prirodnosti i što mu je, opet po njenom sudu, svaki potez isplaniran.

          Comment


          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
            Barbara Šet glumata i daje sebi za pravo kuditi Novaka zašto ga vimbldonska publika ne miriše baš nešto. Po navodima atraktivne Austrijanke razlog leži u Novakovoj ne prirodnosti i što mu je, opet po njenom sudu, svaki potez isplaniran.
            Šet je novinar i ima pravo da iznese misljenje makar ono bilo i pogresno. U ovom slucaju je 100% pogresno, ali opet ne mozes kriviti publiku u Uimbldonu. Pravi razlog zasto publika ne gotivi Novak je sto pobjedjuje njenoga ljubimca Rodzera Federera.

            Ako ista Novak je mnogo prirodniji i spontaniji od Federera. Svaki vrhunski sportista planira svoje poteze. Novak ne manje od Federera.

            Ipak, postoji jedan kulturna razlika koja izaziva odredjenu odbojnost. Iako je to sekundarno. Kao i mnogi Balkancima i Mediterancima, Novakov govor tijela izraz lica je povremeno previse ekspresivan.

            Comment


            • Originally posted by notorious View Post
              Kad Federer igra najbolje što može u Wimbledonu onda Novak nije favorit (preciznije, nema kontrolu meča) isto važi i protiv Rafaela u RG. Bio je pritisnut 5h protiv legende turnira, zato je dolazilo i do padova u igri. Mogao je bolje servirati, a i tu je uvijek pronalazio najbolje servise kad je trebalo, uglavnom u tijelo. Pokupio je milion slajseva, istrpio 280 linija, 40 vrhova mreže, odigrao perfektno sva 3 TB-a, teško da se to može nazvati samo dobrom igrom.

              Federer je odigrao bolje nego li 2015, bolje je vraćao servise, iz BH-a je sve moguće odigrao, njegovo najkompletnije izdanje. Rafaelo je igrao u najmanju ruku kao prošle godine, ja bih rekao i bolje i došao je samo do seta, i on je bio na 70%

              Prema recima bivsih sampiona, Lejvera, Vilandera i ostalih, Novak je jeste bio favorit pre ovog finala i sanse su im davane 51-49% i Novak je tacno tako i pobedio. Po mom misljenju Federer sa skorom -4 u medjusobnim duelima i 0-3 u finalima Wimbledona i velikim brojem poraza i mali broj pobeda uopste u finalima sa Novakom, nema nikakvo pravo da bude favorit. Smatram da to cak vazi od 2015te,a ne od prekjuce pa nadalje. Ovo je zaista bio veoma vazan Slem za Novaka, ogroman pritisak ili verovatno nedostiznih -6 ili realnih -4. Protiv celog stadiona i Federera na traviu dobroj formi. To je mozda uzrokovalo da bude stegnut i da ne moze da servira i lepo pusti ruku samim tim.

              Nadal na RG je jedino mesto gde je favorit. Njih dvojica nisu dobili Novaka na Grend Slemu 5 godina...


              Objektivno treba malo uvelicati Novaka. Mnogo je veci nego sto ga predstavljaju. Po broju Slem titula i raznovrsnosti trofeja, Novak je mnogo blize Rogeru i mislim da zasluzuje da bude ispred Nadala. Ipak on ima 5 Wimbledona. Tome govori u prilog i Ivan PG sto je napisao, da Rafa protiv Novaka i Rogera ima trenutno 15 poraza za redom...

              Comment


              • Barbara se već kompromitovala šireći lažne vesti o Novaku a da njeno izvinjenje za to nije bilo iskreno pokazuju ove budalaštine.
                Last edited by pecaros; 16-07-19, 19:57.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by Dekson View Post
                  Ovaj mi scenario nekako realniji
                  [ATTACH=CONFIG]16716[/ATTACH]

                  Comment


                  • Originally posted by notorious View Post
                    Kad Federer igra najbolje što može u Wimbledonu onda Novak nije favorit (preciznije, nema kontrolu meča) isto važi i protiv Rafaela u RG. Bio je pritisnut 5h protiv legende turnira, zato je dolazilo i do padova u igri. Mogao je bolje servirati, a i tu je uvijek pronalazio najbolje servise kad je trebalo, uglavnom u tijelo. Pokupio je milion slajseva, istrpio 280 linija, 40 vrhova mreže, odigrao perfektno sva 3 TB-a, teško da se to može nazvati samo dobrom igrom.

                    Federer je odigrao bolje nego li 2015, bolje je vraćao servise, iz BH-a je sve moguće odigrao, njegovo najkompletnije izdanje. Rafaelo je igrao u najmanju ruku kao prošle godine, ja bih rekao i bolje i došao je samo do seta, i on je bio na 70%
                    Novak je prije pocetka turnira ponovio opstepoznatu stvar da je servis kljucni za travu. U finalu je pobijedio odlicnog Federera sa servisom koji je skripao. To je strasan uspjeh.

                    Da li je Federer bio bolji ove godine nego 2015? Tesko pitanje. U svakom slucaju se vise pitao ove godine. Za to postoje tri glavna faktora:

                    *Novakov servis je bio losiji ove godine
                    *Odskok je bio nizi ove godine
                    *Ljubicic je bolji takticar od Edberga

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Novak je prije pocetka turnira ponovio opstepoznatu stvar da je servis kljucni za travu. U finalu je pobijedio odlicnog Federera sa servisom koji je skripao. To je strasan uspjeh.

                      Da li je Federer bio bolji ove godine nego 2015? Tesko pitanje. U svakom slucaju se vise pitao ove godine. Za to postoje tri glavna faktora:

                      *Novakov servis je bio losiji ove godine
                      *Odskok je bio nizi ove godine
                      *Ljubicic je bolji takticar od Edberga
                      Uveren sam da je u pitanju nizak odskok. Ova podloga je savršeno odgovarala pre svega Federerovom forhendu kao i servisu. Sticao se utisak da te loptice nakon kontakta sa podlogom ne odskaču već samo skliznu.
                      Last edited by pecaros; 16-07-19, 20:24.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                        Prema recima bivsih sampiona, Lejvera, Vilandera i ostalih, Novak je jeste bio favorit pre ovog finala i sanse su im davane 51-49% i Novak je tacno tako i pobedio. Po mom misljenju Federer sa skorom -4 u medjusobnim duelima i 0-3 u finalima Wimbledona i velikim brojem poraza i mali broj pobeda uopste u finalima sa Novakom, nema nikakvo pravo da bude favorit. Smatram da to cak vazi od 2015te,a ne od prekjuce pa nadalje. Ovo je zaista bio veoma vazan Slem za Novaka, ogroman pritisak ili verovatno nedostiznih -6 ili realnih -4. Protiv celog stadiona i Federera na traviu dobroj formi. To je mozda uzrokovalo da bude stegnut i da ne moze da servira i lepo pusti ruku samim tim.

                        Nadal na RG je jedino mesto gde je favorit. Njih dvojica nisu dobili Novaka na Grend Slemu 5 godina...


                        Objektivno treba malo uvelicati Novaka. Mnogo je veci nego sto ga predstavljaju. Po broju Slem titula i raznovrsnosti trofeja, Novak je mnogo blize Rogeru i mislim da zasluzuje da bude ispred Nadala. Ipak on ima 5 Wimbledona. Tome govori u prilog i Ivan PG sto je napisao, da Rafa protiv Novaka i Rogera ima trenutno 15 poraza za redom...
                        Bio je Novak favorit prije meča, tad sam i ja mislio da će dobiti i to me držalo do brejka u 4 setu kad sam počeo sumnjati. Sjetio sam se da ni u Parisu nije mogao do brejk lopte, znači skoro 7 setova Nije ni Federer favorit, meč je na klackalici, može na obje strane.

                        @NI sigurno je bio gori 2015 u Wimbledonu, dok je na USO iste godine bio na ovom nivou otprilike, zastrašujuće je djelovao do finala i tu je propustio oko 20 bp Federer je mentalno labilan igrač, nedorastao ovoj dvojici. Lako se iživljavati na Čilićima

                        Comment


                        • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                          Barbara Šet glumata i daje sebi za pravo kuditi Novaka zašto ga vimbldonska publika ne miriše baš nešto. Po navodima atraktivne Austrijanke razlog leži u Novakovoj ne prirodnosti i što mu je, opet po njenom sudu, svaki potez isplaniran.
                          Originally posted by pecaros View Post
                          Barbara se već kompromitovala šireći lažne vesti o Novaku a da njeno izvinjenje za to nije bilo iskreno pokazuju ove budalaštine.
                          Ne znam kako da je nazovem a da prilici donekle ženskom polu.
                          Za lažne vesti je "plaćena" ali veoma malo, kao kad bi poredio jahting i one ispod plavog mosta.
                          Ostali nisu mnogo daleko, godinama to rade.

                          Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

                          Comment


                          • http://rs.n1info.com/Kolumne/Boris-D...lkenburgu.html
                            Odličan Dežulović, sjajna paralela, sjajna kao Noletova na 5:3 u tb petog seta❤️

                            Comment


                            • Odličan tekst Nero.

                              Inače Nole doputovao u Marbelju.

                              Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

                              Comment


                              • Originally posted by cacanin View Post
                                Maki pa gde si ti bre ovih dana, slaba poseta?

                                Meni je nekako ta pobeda 2010 posle preokreta na US opena gorka, jer je iscrpljen otišao na Nadala.
                                Najjače su mi sve pobede na AO, protiv Stanislasa pa Nadala i onaj epski meč.

                                Hvala za zvono 💪

                                Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
                                Tu sam ja Čačke, samo nisam pisala...jer iskreno bilo mi je malo previše da čitam neke stvari a i nije mi bilo do rasprave sa nekim komentatorima.

                                Najbitnije je da je Nole pobedio, ali na formi mora da radi ako želi da uzme i USO.
                                Znamo da se tamo uvek muči...
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X