Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najvaznije za Novaka je da bude miran u glavi i razmislja samo o narednom mecu. Na vremenske prilike ne moze da utice, a da bi eventualno razmisljao o vikendu u Parizu prvo mora da odradi 1/4 finale.

    Sto se rasporeda tice, ako sve bude "normalno" do kraja turnira, u petak ce se igrati i zenska i muska polufinala, ocekujem da mecevi tensera budu u isto vreme, sto znaci da ce neko izvisiti za Centralni teren (pogodite ko )
    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
    30 consecutive match wins - Stands alone
    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

    Comment


    • Originally posted by Bokimajsta View Post
      Najbitnije je da Tim I Kacanov imaju identicne uslove kao Novak I Zverev a za Nadala I Federera bas nas briga jer ako Nole prodje u finale pocistice oboicu zajedno bitno je samo preskociti ove mlade Lavove

      Sent from my vivo Xplay5S using Tapatalk
      Pa ima veze, jer ce od mladih lavova biti preumoran i igrace mozda cetvrti dan u nizu. Hipoteticki naravno.
      Danas racunam da zavrsava mec, najavljena je neka prolazna kisica, ali i po njoj moze vrv da se igra.
      Problem je petak.
      Koliko ce zenski mec da se oduzi ispred njegovog ne znamo, ali znamo da ce opet biti kise, dakle mozda prelazi u subotu. Hipoteticki.
      A opet hipoteticki, zenski mec ispred Rafe i Feda recimo traje krace, ulove dobre delove bez kise i zavrse u petak.
      Sve hipoteticki naravno

      Mladi lavovi ne mogu nikako da budi veci rivali i protivnici od Rafe, ni slucajno, ali dolazimo do one najbitnije stavke trenutno po Novaka, a to je potrosnja za veoma gust raspored i kratko vreme, izazvan visom silom, preko najjacih na sljaci u ovom trenutku.

      No, da se ne bavimo vise hipotezama, kao sto si rekao...korak po korak
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Tako je,zar nisi pogledala simulaciju meca sa Zverevim imas u RG temi

        Sent from my vivo Xplay5S using Tapatalk

        Comment


        • Ja vjerujem u Novaka da ima i snage i vjestine da porazi protivnike u cetvrt i polufnalu, dan za danom, bez obzira koliko trajali mecevi. Ali za finale bi se MORALO obezbijediti da oba borca za trofej imaju taj dan pauze. Medjutim, to sto Olja veli da Novak ne smije i nece da razmislja kao mi, istina, ali taj pritisak i te okolnosti se ne mogu bas ignorisati. Utice to na njega i moze gadno da se odrazi i u tim prvim mecevima. To su mladi momci, puni snage i ako nije sve nastimovano kako treba, od bistre glave do poslednjeg misica, moze sve da se okrene naglavacke. Toliko su opasni. A inace je poznato da omladinci za Novaka predstavlojaju znatno vecu prepreku nego sto su ikada Nadalu i Federeru. Jer oni njeguju specificne stilove, sa oruzjima za koja treba dosta iskustva da bi se nasao adekvatan odgovor i sprovodio u kontinuitetu tokom meca. Nole, sa druge strane, igra skolski, textbook-tennis, koji ne posjeduje niti ludi spin, niti razorne forhende, nakon kojih si po pravilu u defanzivi. Novakova "kontrolisana agresija" uvijek ostavlja prostora protivniku da se trgne i pokusa da preokrene momentum, inicijativu, dinamiku poena i meca.

          Comment


          • Originally posted by Bokimajsta View Post
            Najbitnije je da Tim I Kacanov imaju identicne uslove kao Novak I Zverev a za Nadala I Federera bas nas briga jer ako Nole prodje u finale pocistice oboicu zajedno bitno je samo preskociti ove mlade Lavove

            Sent from my vivo Xplay5S using Tapatalk
            Niko ne može da počisti Nadala u finalu Roland Garosa, pa ni Novak. Neozbiljno je tako razmišljati, nije ovo Australija. Šta god da bude, sigurno će biti težak meč i fiički i mentalno i Novak mora da bude maskimalno spreman. A to znači bar dan odmora između polufinala i finala. Svi se plašite zverva i tima, ali ne znam zbog čega? obojica su ga dobijali dok je bio van forme i povređen a pre toga mu tim na primer, nije uzeo ni set. Ako novak bude na svom nivou kakvom obično jeste u ovoj fazi grend slema, nijedan od njih dvojice mu neće uzeti ni set.

            Comment


            • 2h12'
              sigpic

              Comment


              • Lakše nego što sam očekivao. On i Tim kao da su se dogovorili da brzo završe posao. Sutra će ih kiša ometati i pobediće mentalni jači, a znamo da je naše gore list tu bez premca.

                Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                Comment


                • Odlicno, dozirano, pametno utrosena energija, sve pet, sa Sasom koji def i pokazao da posle svih turbulencuja ove sezone ne moze da digne igru i formu tek tako, a ima je za Novaka definitivno.

                  Sutra ce biti pravi rolerkoster sa kisom i seckanjem igre, iako prognoza nije tako losa kao sto je bila juce, no videcemo.
                  Forze je juce rekao da ukoliko se oba polufinala ne zavrse u petak, igrace se finale u ponedeljak, malo slobodniji prevod [emoji849] Ali da vidimo kako ce to na terenu da izgleda, seckanja igre ce sigurno biti

                  Tim je ocigledno podigao formu taman kada treba, ali i mi se nesto pitamo [emoji3]

                  Comment


                  • Hahahahaha kakav covek [emoji173]



                    https://www.instagram.com/p/ByXMUiIh...=1flyl6q48mim2
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • novak cita nasa strucna komentarisanja

                      Wizard

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Klot-forket
                        Originally posted by joshmor View Post
                        novak cita nasa strucna komentarisanja

                        Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                        Comment


                        • Odgledao sam treci set dok se igrao a potom prva dva u nesto skracenom Eurosport izdanju.

                          Novaka je bio odlican. Izuzetak je 9. gema u 1. setu kada je olako izgubio servis.

                          Obojica su odlicno poceli, iako Zverev bolje. On je bio blizu igri koju je pokazao u finalu Rima 2017. protiv Novaka. Medjutim, Novak je danas bio daleko bolje nego u tom finalu i zelio puno vise pobjedu. Svejedno, u prvih osma gemova, do 4:4 u prvom setu, Aleksandar je bio bolji. Cini mi se da je Novak ocekivao losijeg Zverev zato mu je, isfrustriranom sto protvnik ima vise sansi, pao nivo u 9. gemu 1. seta.

                          Cini mi se da se Novak dobro preispitao u pauzi izmedju 9. i 10. gema. Nivo mu je drasticno otisao gore u narednom gemu. I pored toga sto je Zverev servirao, Novak se pitao. Returnirao je izvanredno. Zvereve je shvatio da ne moze da isprati taj nivo i ostalo mu je da bira. Mogao je da se pomiri sa cinjenicom da sve zavisi od Novaka, igra najbolje sto moze i propisno namuci protivnika. On je izabrao da pokusao da ispravi Novakov nivo. Da igra bolje i servira jace nego objektivno moze. Povremno bi to uspijevao, ali bi cesce gubio. Sjedila bi frustracija sa poklanjanjem poena. U prvom redu duplim greskama i nerezonskim dropovima.

                          Ovo je njihov prvi pravi mec. Mec u kojem su obojica igrali odlicno, barem do jednog trenutka.

                          Sutra ce Novaku biti djavoljski tesko, Tim je apsolutno u top formi.

                          Comment


                          • Gem na 5:4 u prvom setu je bio strasno bitan! Da ga je izgubio verujem da bi Novak i dalje bio favorit da dobije, ali bi se zadrzao verovatno barem 3h na terenu.

                            Interesantno je da kladionice Novaku daju manje sansi nego pre pocetka turnira :/

                            Comment


                            • Originally posted by 147 View Post
                              Gem na 5:4 u prvom setu je bio strasno bitan! Da ga je izgubio verujem da bi Novak i dalje bio favorit da dobije, ali bi se zadrzao verovatno barem 3h na terenu.

                              Interesantno je da kladionice Novaku daju manje sansi nego pre pocetka turnira :/
                              Na pocetku turnira, samo su tri igraca imali realnu sansu da osvoje titulu - Nadal, onda osjetno manje Novak i konacno jos bitno manje Tim. Tim je pokazo formu bolju od ocekivane i ide sutra na Novaka. Da stvari budu losije za obojicu, ocekuje se da Rafa rutinski pobijedi Federera u prvom mecu. Prirodno da u takvoj situaciji i Tim i Novak, i pored odlicne forme, imaju manje sanse nego na pocetku.

                              PS
                              Doduse, nisam siguran da ce Rafina pobjeda sutra biti bas tako rutinska.

                              Comment


                              • NI ja mislim da ćemo Tima dobiti lakše nego što su mnogi mislili. Ne vidim da Novak gubi na RG meč, sem umoran protiv Nadala. Ali ni tada, mislim da Nadal ima trip od Novaka to sam ti i rekao.

                                Ne znam da li je bilo da bi Zvereva šetao, a verovatno jeste, ali na trenutke je slao lopte predaleko od linije i kad se činilo da su napadačkom snagom udarene.

                                Mora malo to približiti linijama sa strana.

                                Posle prošlogodišjjeg W i one pauze i svega, ne mogu da ga zamislim da puca psihički. Može jedino da bude nadigran, a to može samo na RG od Nadala i eventualno Tima. Ostali GS ako on bude tačan jako jako malu šansu imaju protivnici sledeće 2-3 godine.

                                Comment

                                Working...
                                X