Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • `Ju, ju, slatka moja gospa Spomo, jeste videli ono cudo?`
    `Kakvo cudo, mila moja gospa Bubo?`
    `Kako koje, slatka moja, ceo grad vam prica o tome. Onolika sliketina na zgradi, oci da vam izbije.`
    ` A na to mislite mila moja. Videla kako nisam, evo i novine pisu o tome.`
    `Ostala sam bez reci slatka moja. Evo celo jutro po komsiluku samo o tome pricam.`
    `Seljaci i malogradjani mila moja, cisti malogradjani.`
    `Strasno slatka moja, strasno. Sta nam rade ti dosljaci ili kako vi lepo kazete malogradjani.`
    `Fifi! Fifika moj slatki, jesi ti meni zavrsio, srecice moja.`
    `Obavio koliko vidim bas kako valja, mila moja, eno i moj Astor zavrsio`
    `Pa prijatno, gospa Spomo`
    `Do vidjenja, gospa Bubo`
    I dok su komsinice nosajuci ljubimce zamicale iza ugla , na sred plocnika dve sveze gomilice cekale su neopreznog namernika.
    sigpic

    Comment


    • Originally posted by Sandugp View Post
      Stefan - pravo srpsko ime ... Nemanjicko ... nema boljeg.
      Pa i venčali su se Jelena i On na "Sv. Stefanu"!
      Last edited by Borhes054; 23-10-14, 14:29.

      Comment


      • Originally posted by Sandugp View Post
        Stefan - pravo srpsko ime ... Nemanjicko ... nema boljeg.
        Stefan nije srpsko ime, nego starogrckog porekla, "Stefanos", ovencani, onaj sa vencem na glavi.

        Comment


        • Odnosno onaj koji je krunisan, otud i davanje ovog imena mnogim kraljevima. U svakom slučaju internacionalno ime, a po Stefanu Nemanji osnivaču loze Nemanjića svi njegovi potomci svom imenu dodavali su ime Stefan, pa je i često ime u Srba.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Djokovici su zapravo dali decaku ime Stefan , zbog Edberga , Graff, Bekera, Fedrerera

            Lepo sto netom kruze clanci Wikipedije o pomenutom vladaru srpske srednjovekovne drzave u vreme najvece dostupnosti informacija a sveopsteg neznanja .Negde u glavi nekog computer warriora ostace neki trag da ljudi nisu baceni na ove prostore kao proste jedinke varvarskih plemena sa druge strane Urala.Tako sem lekcija o tenisu ,poneka lekcija iz opste kulture.
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Što sa Wikipedije? Misliš neuka deca?
              U vreme raspada one velike države kada su se svi okrenuli "svojim korenima" Stefan i Nemanja najčešća su imena koja su ovde davana. Mada to zavisi od trenutne mode, a opet ko zna možda su mu stvarno dali zbog tih što si nabrojala ili zbog Sv.Stefana koji je mnogima prva asocijacija (mada ima logike ako je tamo začet ) ili zbog nekog čuvenog rođaka.

              Ajd kada će i taj Pariđi ili fotka bebina, da vidimo na koga liči (mada procenjujem da je neće biti još). Čisto da promenimo temu.
              Last edited by miloolja; 23-10-14, 20:58.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Da, svaki drugi decak je imao jedno od ta dva imena.
                Generalno sam mislila na teniske sajtove i forume sirom neta, valjda nisu svi 12 godisnajci tamo.Bas veliko ineresovanje trenutno za ime Stefan
                Valjda nece Novak igrati pre 29/30.10 da stigne malo i da trenira u ovim okolnostima.
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Pa vidiš da se juče slikao kako trenira
                  30-ti je četvrtak, kasno je to... tipujem na sredu.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Novak igra u srijedu, tako su juče pisali na twitteru, ali ne znam koliko je to tačno i pouzdano

                    A daj neka nam okači sliku mališe ma da kontam da to neće u skorije vrijeme, a i jeste malo bezveze tek je stigao
                    * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                    * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                    NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Odnosno onaj koji je krunisan, otud i davanje ovog imena mnogim kraljevima. U svakom slučaju internacionalno ime, a po Stefanu Nemanji osnivaču loze Nemanjića svi njegovi potomci svom imenu dodavali su ime Stefan, pa je i često ime u Srba.
                      Sturo, ali tacno objasnjenje. Mislim da bih ja to detaljnije objasnio da sam ranije video, sada me pravo da ti kazem i mrzi, ako nekoga bas interesuje neka pm da ne smaramo ljude ovde.
                      Mislim da su Novak i Jelena upravo zbog znacenja imena tako imenovali svog prvenca. Ne verujem da je po Svetom Stefanu, mada ko ce ga znati
                      sigpic

                      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                      Comment


                      • Pa uče nešto po tim školama valjda, ako ih ništa van nje ne zanima da prošire vidike sami, pa da iskopaju podatke... danas je bar to lako... mada nikad lakše, a nikad manje znanja i interesovanja.

                        Neće još beba među svet, još je mala...da se prvo oformi i prolepša.. za nekoliko meseci kada bude najslađa za fotkanje.

                        Inače nema mnogo misterije oko izbora imena... dopalo im se, a internacionalno je, odnosno lako se izgovara na svim jezicima.
                        Last edited by miloolja; 24-10-14, 00:18.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                          * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                          NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                          Comment


                          • Odlican zrijeb, ako je glava na mjestu finale garantovano.
                            sigpic

                            Comment


                            • Interesantno kako nema Wawinke kada je u formi u Novakovoj polovini, ali tu je Kei zato
                              Similis simili gaudet

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                U vreme raspada one velike države kada su se svi okrenuli "svojim korenima" Stefan i Nemanja najčešća su imena koja su ovde davana.
                                tacno. ranije sam cuo za podatak da ime stefan do 80ih godina kod nas i nije bilo tako cesto da bi u to doba zabiljezilo rast od nevjerovatnih sto puta iliti 10.000%!!
                                kakogod, nek je zivo i zdravo! a i moram da odam priznanje mami, odlican tajming nema sta

                                Comment

                                Working...
                                X