Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Jako vazna pobjeda za Novaka, pogotovo kad se zna kako se rezultat kretao. Nisam vjerovao da Novak ima u sebi nivo koji je pokazao u 3. setu. I to na hardu. Od Raonicevog brejka u 3. setu, Novak je prikazao savrsenu igru, kao da smo u 2015. Raonic je igrao vrlo dobro ali nije pomoglo.

    Pravo je pitanje zasto se Novak nasao u toj poziciji. Postoji nekoliko razloga.

    1.
    Podcijenio je Raonica. Nije bilo potpune posvecenosti do treceg seta. Neka mi niko ne zamjeri, ali to je pitanje motivacije. Ideja da moze da izgubi od Raonica ga je na kraju trgla.

    2.
    Raonic, kao i mnogi drugi, je vidio Novakov pad forme kao jedinstvenu priliku da ga konacno pobijedi.

    3.
    Novak je na momente lose servirao. Pogotovo u kriticnim gemovima. Znalo se desiti da 5-6 puta za redom promasi prvi servis. Moguce da je vjetar razlog. Da Novak nije olako gubio servis gemove, nikada Raonic ne bi dosao u dobijenu poziciju. U prethodnih 8 meceva, Raonic je brekjnuo Novaka 4 puta a danas 3 puta.

    4.
    Raonic je imao odlicnu taktiku koja je iznenadila Novaka. BH slajz (on je oprobano oruzje protiv Novaka), izuzetno napadacki (Na granici onoga sto Raonic moze.To je modifikovana Vavrinkina igra.) i konacno izlasci na mrezi.

    A Novak je imao standardnu taktiku za Raonica, uvuci ga u razmjene i Milos ce pogrijesiti, pogotovo ako mu prvim udarcem gadjas BH. To danas nije bilo dovoljno. Novak je morao biti agresivniji u razmjenama, udarati jace i dublje. Dalje trebao je i ranije ici na vinere. Konacno trebala mu je BH paralela da izvuce Raonica is BH coska.

    Kad je u 3. setu Novak poceo da igra dublje i jace u razmjenama, Raonic je tesko mogao dobiti poen sa osnovne linije.

    Najvaznije je sto ovakvi mece dizu formu i samopouzdanje.
    To je veliki korak ka top formi na hardu. Da vidimo hoce li sutra protiv Cilica uspjeti da nastavi u istom stilu.

    Originally posted by notorious View Post
    Do sinoćne promjene majice molio sam boga samo da što prije napusti turnir i bude koliko toliko spremniji za USO. Poslije toga apetiti su porasli da ću biti blago razočaran ako ne ode do kraja, bez obzira na oba protivnika u završnici. Ono što je još bolje, za USO ne treba brinuti, biće bar dobar do odličan. Za razliku od prethodnog turnira i sve do polovine meča sinoć BH je mnogo bolji, kreće se bolje, generalno sad uspijeva da pronađe dubinu i jedino što mu treba je servis koji je od tog momenta popustio. Kao da kad oduzme moć servisa dobije moć na osnovnoj
    Preveliki si optimista. Ovo sto je danas pokazao u 3. setu bi trebalo biti dosta za Cilica, ali ne i za Federera. Mora da bolje servira.
    Last edited by NI; 18-08-18, 01:05.

    Comment


    • Nemoj NI u istom stilu,neka bude bar za nijansu bolji ako može.

      P.S.Danas mu je i servis škripao na momente...i ritern ali to je i bilo za očekivati s' obzirom na to kako je Miloš servirao.
      Vetar naravno da mu je smetao, ako ništa nervirao ga je...
      Ali ono što cele nedelje nije baš pouzdano je BH iz nekog razloga.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Javi se Tesla

        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
        30 consecutive match wins - Stands alone
        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

        Comment


        • Mec sam poceo da gledam od zavrsnice prvog seta i to na preskoke. U sustini se slazem sa onim sto su rekli prethodnici. Mislio sam da ce nakon izgubljenog brejka u prvom setu Novak lagano izgubiti mec pogotovu sto je bilo vetra i jos igra drugi mec. Medjutim ocigledno mu je stalo do titule ovde pa poraz nije bila opcija. Kad je u tom modu najveci deo posla je vec zavrsen ostalo je tehnikalija. Hoce, moze, ima stav i sampouzdanje... dobra osnova za titulu ovde i na US open.

          Comment


          • Hocete novu anketu?
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Osim servisa nivo igre je rečeno hidrološkom retorikom u blagom porastu. Vetar je zasigurno delom zaslužan za lošije izdanje kod servisa mada taj udarac inače škripi na ovom turniru. Ipak računam i to će se već koliko počev
              od danas popraviti.
              Ukoliko je i bilo sumnje u vezi želje i motivacije iste je sinoć sve raspršio svojim stavom, gestovima zračeći onom vrstom tako nam poznate energije.
              Upravo isijavanje te energije činilo me savršeno spokojnim što se tiče ishoda meča te nakon 2. seta zaspah jer se prethodne noći vilenilo.
              Jutro tome dade potvrdu.
              Last edited by pecaros; 18-08-18, 08:13.
              sigpic

              Comment


              • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                Javi se Tesla


                Hahaha al ga dobro uparkiro

                Ja mislila traži svog Teslu (psa) da mu je pobegao u mrak...

                Baš deluje izuzetno raspoloženo, srećno
                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Hocete novu anketu?
                  Jok bolja su lepa iznenadjenja

                  Super su klipovi, a onaj lik sto navija-fenomenalac, kako navija svaka mu cast(bas me interesuje dal' je "nas" covek ili odande

                  A Nole kako trazi auto, a srecan, oci sijaju od srece.Bas se ne secam da sam ga skoro tako ispunjenog i srecnog posle meca videla.

                  Sve si lepo opisala u onom postu Olja, milina ga gledati takvog

                  Dakle, veceras, idemo dalje
                  Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                  Comment


                  • Originally posted by Zoje View Post
                    Jok bolja su lepa iznenadjenja
                    Kakva iznenadjenja?
                    Daju se predlozi za anketu, ako ih neko ima naravno i onda je okacimo. Ova nam je istekla, svakako ostace sacuvana kada zatreba da ugleda opet svetlost dana.

                    Samo pitam da li neko ima predlog, nije moranje.

                    P.s. Jagodice vrati se
                    sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • Novaku opasno smeta ovaj "shot clock". Nervira ga i to je lako uocljivo. Sve to se odrazava na % prvog i kvalitet istog. Bice to veliki problem na Uso u bitnim momentima kada bude trebao da spasava bl.
                      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                      https://ibb.co/cD1Xnq

                      Comment


                      • Da, da, nervira ga, i ja sam to rekla, ima drugaciji rezim i navike, no zato kod drugog nema ogranicenja, jos uvek.

                        Simpaticno

                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Kakva iznenadjenja?
                            Daju se predlozi za anketu, ako ih neko ima naravno i onda je okacimo. Ova nam je istekla, svakako ostace sacuvana kada zatreba da ugleda opet svetlost dana.

                            Samo pitam da li neko ima predlog, nije moranje.

                            P.s. Jagodice vrati se
                            Ma saliim se bre
                            Nisi me razumela, kad sam napisala"lepa iznenadjenja", ko' sto onomad bese

                            Postavljejte ankete, jesu interesantne(evo mene bas zanima na kom ce mestu zavrsiti Nole na kraju sezone-glasala za 3 mesto)

                            Jos malo i idemo dalje
                            Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                            Comment


                            • Originally posted by miloolja View Post
                              Kakva iznenadjenja?
                              Daju se predlozi za anketu, ako ih neko ima naravno i onda je okacimo. Ova nam je istekla, svakako ostace sacuvana kada zatreba da ugleda opet svetlost dana.

                              Samo pitam da li neko ima predlog, nije moranje.

                              P.s. Jagodice vrati se
                              Nemam predlog za anketu ali imam za izjašnjavanje.
                              Za koga navijate.

                              Comment


                              • Vajda

                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X