Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Nikada po njemu Endi nije bio favorit. On samo prica, najvise zbog ostrvske publike kako Endi ima sanse. Ako odigra dobro da moze ugroziti Novaka i slicno. U poslednjih ne znam ni sam koliko njihovih duela je vece sanse davao Novaku.
    Baš iz radoznalosti uvek ispratim šta Mats kaže pre duela.. I uvek je ovako... Biće teško.. Novak je neverovatan sa svojim nivoom tenisa.. Bla bla.. Ali mislim da je Endi bliži pobedi...

    Comment


    • Do pre par sati nisam imao pojma da bi u eventualnom meču s Rafom Novak bio teški autsajder Ako osvoji RG, sve je to jedna velika nepravda
      I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

      sigpic

      Comment


      • Epa sad ili nikad ali bukvalno nikad

        Comment


        • Sad i jos jedno dva puta u godinama koje slede..
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Moj avatar je sve rekao pre početka RG
            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

            Comment


            • U eventualnom polufinalu protiv Rafe bi bio favorit ali mu definitivno mnogo znaci sto ce sacuvati snagu za finale.

              Znaci nije moglo bolje sa zrebom, zamislite da je Rafa bio kod Endija, sad bi poludeli i pricali kako ce Novak, ako i prodje Stana u polufinalu, doci iscedjen Endiju koji ce protiv njega osvojiti jos jednu bitnu titulu.
              Ovako trebao bi relativno lako da se proseta do finala dok se drugi kolju sa druge strane zreba (mada po meni nece biti neke velike neizvesnosti, Stan 99% ide u finale). Treba ovu situaciju maksimalno iskoristiti, samo da ne bude glupiranja i bespotrebnog trosenja snage na manje bitne protivnike.
              Ajde Nole, mozes ti to, samo fokus!
              -To define is to limit.

              Comment


              • http://www.rts.rs/page/sport/ci/stor...-satrijeu.html

                Genijalci.

                Comment


                • Svi se nešto bacili u teorije nakon povlačenja Nadala a promaklo im ispadanje Veselog Nemezisa kao najbitnija stvar što se 1/2 finala tiče.
                  sigpic

                  Comment


                  • Ima li neko video kada se Nole na Satrijeu zabalja sa skupljacima loptica?
                    Hvala

                    Nasao.

                    DEČAK U DUŠI Nole, da nisi previše star za ovo? /VIDEO/ http://sport.blic.rs/jyz4xcd
                    Last edited by cacanin; 28-05-16, 12:07.

                    Comment


                    • Nisam jos odgledao...

                      >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                      Comment


                      • Beker zna moj pogled

                        Pariz 28.05.2016.

                        Ivan Lendl, Stefan Edberg, Džimi Konors, Ameli Morezmo – sva ova velika imena iz prošlosti do skoro su bili treneri najvećih svetskih asova, ali više nisu. Era angažmana legendi kao da polako prolazi – osim kada su u pitanju Boris Beker i Novak Đoković.

                        A baš njihova saradnja je pre 2,5 godine dočekana na nož – i to od prvog dana. Bilo je mnogo sumnji u sposobnost Nemca da postane uspešan trener, posle gubitka titula u Melburnu i Dubaiju 2014, sumnje su se intenzivirale a potom se ispostavilo da je Novakov izbor bio pun pogodak.

                        - Odlično nam ide, on je neko ko ume da prenese znanje i iskustvo u važnim mečevima – pričao je Đoković posle pobede nad Darsijem o saradnji sa Bekerom.- . Njegov doprinos je veliki, sve funkcioniše harmonično. Još ne znamo dokle će naša saradnja trajati jer se dogovaramo za svaku godinu. Drago mi je da Boris želi da nastavi.

                        Novak smatra da je odluka najvećih asova da se okrenu iskustvu svojih prethodnika bila sasvim logična.

                        - Vrhunski teniseri uvek traže način da napreduju, a učenje od najvećih asova u istoriji sigurno spada u jednu od takvih mogjućnosti. Bilo mi je veoma drago kada je Boris prihvatio poziv da bude član mog stručnog štaba, jer imamo puno uspeha. Mnogo sam naučio od njega, naročito sa psihološkog aspekta,

                        Potom je objasnio šta tačno misli.

                        - Beker iz svog iskustva zna kako da se nosi sa raznim stvarima i na terenu i van njega. I sam je iskusio uspone i padove, razne izazove i očekivanja, a sve to, uz veliko znanje i energiju, odlično je umeo da prenese meni. Njegov doprinos je ogroman, sve veoma harmonično funkcioniše.

                        Na pitanje, da li je još nekog legendarnog asa pozvao da bude njegov trener, Novak kaže:

                        - Ne, Boris je bio prvi izbor. Drago mi je da je prihvatio moj poziv.

                        A kako danas njihova saradnja funkcioniše? Pa dovoljan je treptaj oka da se razumeju.

                        - Boris zna moj pogled – nasmejao se Đoković na primedbu da se u drugom setu, nezadovoljan igrom, značajno zagledao u Bekerove oči.- Ali i ja znam njegov pogled. Razgovaraćemo sutra o tome.

                        Novak danas treći put izlazi na pariske terene. Protivnik je Aljaž Bedene, Slovenac koji je postao Britanac. Slično je pre desetak godina moglo da se dogodi i samom Đokoviću, i on je imao poziv iz Londona da promeni državljanstvo, ali na našu sreću – nije ga prihvatio.

                        Bedene je želeo i da igra za britansku reprezentaciju u Dejvis kupu – i to sredinom jula protiv Srbije na Tašu – ali nije dobio zeleno svetlo.

                        - Poznajem ga, jednom smo igrali, nekoliko puta trenirali u Monte Karlu. Govorimo sličan jezik, tako da lako komuniciramo. Dobar je momak, očekujem težak meč, u trećem smo kolu, tu više nema lakih rivala – ističe prvi reket sveta.

                        Interesantno je da je Bedene majstor za asove – posle prva dva kola treći je po broju ovakvih servisa. Sa 36 asova je samo iza Karlovića (72) i Iznera (58). Nijedan Srbin nije u prvih 20. Ovaj rezultat duguje i činjenici da je u 2. kolu igrao pet setova i zabio 23 asa.

                        Pobednik ovog duela u osmini finala ide na boljeg iz susreta Bautista (14, Španija) – Ćorić (Hrvatska).

                        Tri stvari koje je Boris doneo

                        MENTALNA ČVRSTINA – Novak je angažovao Borisa posle nekoliko neuspeha koje nije očekivao. To se pre svega odnosi na finala Ju-Es opena 2012. i Vimbldona 2013, kada je izgubio od Endija Marija iako je bio favorit i u jednom delu mečeva imao dobre šanse za trijumf. Takođe, isto se može reći i za Olimpijadu 2012. u Londonu kada je prvo od Marija izgubio polufinale, a onda od Del Potra meč za bronzu. Posebno su bili bolni porazi od Škota, od koga je dotle uvek bio bolji. Ali Mari je tada angažovao Lendla za trenera i to je bio presudno da Novak pozove Bekera.

                        BOLjA IGRA NA MREŽI – iako Đoković ne juriša napred, primetno je koliko je sigurniji na volejima i koliko se bolje pozicionira u prednjem polju. Novak nikada neće postati servis-volej igrač kao Beker, ali sada uspešno skraćuje poene na mreži i smanjuje zamor.

                        SLAJS – do Bekerovog angažmana Novak nije toliko koristio ovaj udarac, a sada je majstor za tu vrstu bekhenda koja je naročito efektna na travi. Đokovićeva igra se bazira na stalnim promenama tempa, a tu slajs itekako pomaže.

                        Publika se promenila prema meni

                        Novak ne krije simpatije prema pariskoj publici.

                        - Smatram da je odnos prema meni drugačiji u pozitivnom smislu u poslednje dve-tri godine. Možda jer ljudi isto priželjkuje da se domognem ovog trofeja. Uvek je poželjno navijanje gledalaca, pogotovo na gren slemu. Dobijam veliku podršku s ozbirom da nisam domaći igrač, tako da sam zahvalan jer nije svuda takav slučaj

                        Jesam perfekcionista

                        Fabris Santoro, bivši francuski as koji sada intervjuiše igrače na terenu, rekao je za Novaka da je perfekcionista.

                        - Tačno je to, želeo bih sve mečeve da odigram najbolje moguće – slaže se Srbin.- Uživam igrajući tenis, to je nesumnjivo, ali sa druge strane možda ponekad previše tražim od sebe i najveći sam protivnik samom sebi u takvim sitaucijama jer to ponekad stvori nervozu.

                        http://www.politika.rs/sr/clanak/355...zna-moj-pogled

                        Comment


                        • Novak čeka da završi Conga?
                          I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Novak GO! View Post
                            Novak čeka da završi Conga?
                            Yes!
                            >>> Brojim Izbrojao sam sate, minute, sekunde do pogleda na Mourinja u dresu MANCHESTER UNITED-a ! <<<

                            Comment


                            • Originally posted by Novak GO! View Post
                              Novak čeka da završi Conga?
                              Ne, prebacili su ga na SL, posle Venus.
                              -To define is to limit.

                              Comment


                              • Jos i finalu da ne budu Marej i Wawrinka

                                Comment

                                Working...
                                X