Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Za optimizam samo Novak može biti odgovoran Nije ovde Becker ni bitan, Novak je svašta preturio preko leđa, uzgred je Boris pomenut pa smo nastavili...
    Svakako ostaje pitanje , šta je uzrokovalo drastičan pad u igri u periodu kraćem od 24h?
    Similis simili gaudet

    Comment


    • A zasto Beker ne bi smeo da kaze nista negativno o Novaku? On je sad teniski komentator za nemacku tv-u i ima pravo da kaze sta zeli naravno u granicama dobrog ukusa. Ima pravo da ga kritikuje kao sto ima pravo da kritikuje i ostale tenisere.

      Iskreno razmisljam sada kada sam i da li sam ikada video Federera ili Nadala, pa cak i Mareja da se ovako raspadaju u finalu jednog vaznog turnira. Kada kazem "raspad" mislim na totalni blek aut u igri. Iskreno mislim da nisam. Mozda Nadal u Vinji del Mar protiv Zebaljosa (ali to nije bio vazan turnir). Federer protiv Nalbandijana 2005 isto ovde na mastersu secam se da su bila 5 dobra seta i sa jedne i sa druge strane. Generalno kada su stizali u finale uvek su odigrali na nivou.. Ponekad ih je protivnik nadigrao ali nikada se nisu raspali i ispaljivali svaku drugu loptu u aut..
      --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

      https://ibb.co/cD1Xnq

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        Za optimizam samo Novak može biti odgovoran Nije ovde Becker ni bitan, Novak je svašta preturio preko leđa, uzgred je Boris pomenut pa smo nastavili...
        Svakako ostaje pitanje , šta je uzrokovalo drastičan pad u igri u periodu kraćem od 24h?
        Kracem od 10 minuta. Prvi set do 4:4 i kasnije nisu imali veze jedno sa drugim.

        O'Sonesi objavio analizu na ATP. U prvom setu je u razmjenama od 9+ udaraca bilo 5:3 za Novaka a u drugom 6:0 za Zvereva.
        Last edited by NI; 19-11-18, 13:46.

        Comment


        • Navodno je produzena saradnja da timom, ceka se zvanicna objava.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment




          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Olja,

              Previse brines za tim. Cula si da je Vajdina kcer upisala fakultet. A Marian je proglasen za trenera godine. Mislis da to ne godi? A vjerovatno ni zarada nije losa. I tako i tako to ne moze jos dugo da traje. Manje od 5 godina u svakom slucaju.

              S druge strane, ni u snu ne mogu zamisliti da Novak otkaze.

              Comment


              • Sto se tice Bekera....
                Nikada o njemu nisam pisala niti ga ikada komentarisala od kada je otisao iz tima. Hvala na svemu, dovidjenja, adio.
                Maxxa ga je pomenula jutros, otud moj osvrt unazad na njegovo, po meni, nedolicno ponasanje.
                I ne, ne pricam o kritikama, ali ocigledno da imamo problem da povucemo crtu sta je sta i gde je granica. Kritike su normalna stvar, ako ih neko zasluzuje, ne vidim problem uopste.

                Nije BB prvi bivsi trener-komentator-strucni konsultant-kolumnista-istazijaznamstasvene... ali niikada nisam cula da taj trener prica o bivsem djaku na ovakav nacin, da iznosi stvari iz perioda kada su radili zajedno, a pogotivu da komentatise zenu, ishranu i vecito pominje njegove "privatne" probleme, o onom iz Marbelje da ne pricam. I to se ponavlja.. To je radio i na W ili USO, nazalost ne mogu da pronadjem te kriticke osvrte, i znam da su ljudi koji su ga slusali na nemackom ES bili besni. I ja bih, srecom ne slusam ga, a i ne bih ga razumela, tako da moram da verujem prevodiocima, nema ni razloga za suprotno.
                Ta potreba za samoreklamom, kao sto se u BBC tekstu hvali kako je savetovao Zvereva, iznosenje stvari koje nikog ne bi trebalo da se tice, taj rijajati kome tezi... meni smeta.
                Lojalnost mi je veoma vazna u zivotu, ono sto malo ljudi ima danas u sebi, sve je tracarenje, ogoljvanje, reklama, novac i za koji dolar vise. Na teniskom umecu svaka cast, ali to ne znaci da je i ok covek.
                Da nije pomenut ne bih pisala ovoliko o njemu, te bi to bilo to.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Olja,

                  Previse brines za tim. Cula si da je Vajdina kcer upisala fakultet. A Marian je proglasen za trenera godine. Mislis da to ne godi? A vjerovatno ni zarada nije losa. I tako i tako to ne moze jos dugo da traje. Manje od 5 godina u svakom slucaju.

                  S druge strane, ni u snu ne mogu zamisliti da Novak otkaze.
                  Normalno da brinem. Njegovo psiho-fizicko zdravlje i onaj dvojac su najvazniji paket.

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Svi ste pomalo u pravu u vezi Đokovića i Bekera.. Olja ponajviše jer i ja smatram da Beker preteruje.. Iako je meni gotivan evo već skoro 30 godina..
                    Nisam čuo Anakona,Normana,Lendla itd da o svojim bivšim saradnicima pričaju nalik Bekeru..

                    Ova 2018. biće upamćena po 2GS, osvojenom Sinsinatiju(prvi sa tim dostignućem) i vraćanju na poziciju broj jedan.. Ovo je nakon 2011,2015 i 2016 vrv najuspešnija sezona.. I to pogotovo dobija na značaju kada znamo kako je Novak izgledao prvih šest meseci..
                    Izgleda da će Novaku zbog svoje igre(i jednog dana odmora između mečeva) u budućnosti više odgovarati GS nego Mastersi.. I to je super jer će akcenat i biti na istima..
                    2019. će proći u znaku Novaka Đokovića..

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Mec me je iznenadio na mnogo nacina. Nazalost, u jednome nije.

                      1.
                      Mislio sam da Zverev ne moze da pobijedi Novaka na betonu. Jos i vise me iznenadilo da Zverev moze da ga pobijedi tako sto ce ulaziti u razmjene. Mislio sam da mu je najbolje da lupa, kao sto je radio u Rimu. Kao sto je radio Vavrinka. Inferiornost u razmjenama je ujedno glavni razlog Novakovog poraza. Bilo je puno dugih razmjena. U pocetku ih je dobijao Novak a potom Zverev. I to je bila vododelnica sredinom 1. seta. Sasa je poceo da dobija razmjene. Razlog? Novakov nedostatak kondicije. Jesu li to posljedica prehlade, isto se desilo protiv Kacanova, ili godina? Ne znam.

                      Novakova nesposobnost da izdrzi duge razmjene se nije pokazala u prethodnim mecevima. Izner, Cilic i Anderson ne mogu da isprate razmjenu od 15+ udaraca. A u prvom mecu sa Zvereovom, Sasa je jako puno grijesio.

                      2.
                      Da budu stvari gore, razmjene su isle uglavnom na Novakov servis. Na Zverevov nisu mogle ici jer je on fantasticno servirao. Imao je 88% ubacenog prvog u prvom setu. Novak je poceo odlicno, kao i Zverev. I do 4:4 smo imali fantastican mec. Do tog trenutka je Novak imao samo 2 neiznudjene greske. Slicno kako je bilo u mecu u grupi. Samo sto je tada Zverev pukao u 9. gemu a danas Novak.

                      No, i pored toga sto je Novak igrao odlicno, postojala su dva problema (osim Sazinog 1. servisa). Prvo, Zvereve je dobro citao Novakov servis pa je Novak dobijao malo lakih poena. To nije imalo slicnosti sa ostalim mecevima u Londonu. Drugo, Novak je bio premalo agresivan. Gdje je nestao FH iz prijasnjih meceva? Zasto danas nije funkcionisao? Novak nije imao dan? Sasa je igrao preduboku? Ili je Novak mozda vjerovao da Sasa mora poceti da grijesi u razmjenama. Bilo kako bilo, razigrao je Sasu a sebi potkopao samovjerenjem.

                      3.
                      Tako smo usli u 9 gem koji je odlucio. Novak je izlaskom na mrezu pokusavo da dobije jedan poen. Ali to je bilo jako lose. Drugi poene je Sasa dobio izvanrednim izlaskom na mrezu. Imali smo 30:30. I onda dvije grube greske Novaka. Greske porazenog igraca. Igraca koji ne vjeruje u sebe i svoju sposobnost da pobijedi protivnika. Sasa je lako odservirao za set.

                      Nazalost, u drugom setu se Novakov kolaps ubrzao. Imao je 15 neiznudjenih. Nije pomoglo ni to sto mu je Sasa poklonio brejk. Ni u jednom trenutku tokom drugog seta Novak nije vjerovao da moze da dobije. Kao da smo u proljece ove godine.

                      4.
                      Nacin na koji je izgubio strasno brine. Pitali smo se koliko je blizu Novaku iz 2015. Sada znamo. Prilicno je daleko.

                      5.
                      U jednome me mec nije iznenadio. Ovo je najmanje 5. put u zadnje tri godine da Novak lako gubi finalni mec vaznog turnira poslije odlicne partije u polufinalu. Tri puta je taj pad forme i zelje za pobjedom bio neshvatljiv:

                      -WTF 2016. u polufinalu pobjedjuje Nishikorija 6:0, 6:1. U finalu protiv Marija je bio blijed.
                      -Rim 2017. u polufinalu pobjedjuje Tima 6:0, 6:1. U finalu protiv Zvereva bezvoljan.
                      -Jucer pobjedjue Andersona 6:2, 6:2 igrajuci maksimalno fokusirano i intezivno. Danas se raspadne poslije 9 gemova, nesposoban da uzme Sasin poklon u 2. setu.

                      Pravilo se jasno nazire! Gotovo sam siguran da ce se slicno desiti opet. Objasnjenje za to pravilo je tesko naci.

                      PS1
                      Vidim da mene mnogi krive. S pravom. Medjutim, ono sto se desilo u finalu RG 2015. i finalu USO 2016. nema veze sa ovim veceras. Zverev se ponudio u 2. setu! Vavrinka je bio bolji sto je vrijeme odmicalo, a Novak je ucinio sve da preokrene situaciju.

                      PS2
                      Ne znam sto da mislim o njegovom mech-up sa Zverevom. Dva puta je Sasa bio jako los a dva puta fantastican dok je oba puta Novak bio anemican. Hocemo li imati konacno pravi mec izmedju njih dvojice?

                      Prešišali ste dosta ali bih želeo da se vratim na ovo jer nisam bio u mogućnosti da prokomentarišem. Finale sinoć sam gledao samo do 3-3, posle drugog poena koji je bio 29 udaraca, pomislio sam da ne bi valjalo da taj poen Saša uzme.

                      Apsolutno ne mogu da se složim sa poređenjem mečeva sa Vavrinkom. Nije istina da se Vavrinka nije nudio. U finalu RG bilo je brojnih brejk lopti. To jako dobro pamtim. Kao i mnoge mečeve gde je imao brdo prilika da se vrati ali nije ih koristio.

                      Novak je pobedio u najvažnijim mečevima sezone, dva grendslema i Sinsinati. Na kraju sa još 3 finala, 2 poraza i 2 titule završava sezonu kao prvi teniser sveta. Rekao je više puta posle Šangaja da je dosta tenisa za ovu sezonu.

                      Posle onakve propasti u januaru i čitavog proleća, na 8 turnira igrao je 7 finala i pobedio 4, nije zaslužio da mu se analizira poraz uopšte.

                      Mislim da je mnogo prigodnije da analiziramo čitav drugi deo sezone ili celu sezonu.

                      Zatim, pitanje za tebe, što je bitna 2015.godina? Zašto je bitna u ovom trenutku, posle ovakve sezone?

                      Da možda Sašin tim nije imao taktiku odličan servis svog igrača i brdo razmena na protivnikov, koji je uzgred preumoran? Novak je tek malo svežiji od onog stanja u Parizu. Da li si primetio da je prokomentarisao kako je jako važno što je Isnera dobio u 2 seta? Pritom WTF nije Paris, gde može 2 kola da se igra protiv prosečnih igrača.

                      2015.godina bila je izuzetno konstantna po pitanju emocija. Ova godina je veliki rolercoster. Emotivno sam siguran da je ispražnjen i da zbog toga nije mogao da okrene Kačanova i Zvereva ali je zato Federeru pokazao da za njega nema milosti. Niti bi imao za Rafu.


                      Rekao je da ide 2 do 3 nedelje na odmor, zatim kondicija pa tenis. Ako igra Dohu, to znači da on čovek zapravo neće ići na pravi odmor... 2 nedelje kondicionih priprema i 7 dana treninga sa reketom nije normalan režim priprema.

                      Dakle on se neće propisno ni odmoriti.

                      Posle ove sezone, menije savršeno jasno da onda kada on proceni da je važno da se osvoji neki turnir, bez ikakvih nedoumica mogu da kažem da drugi nemaju šanse.

                      Kada se malo bolje pogleda Novakova najbolja forma, on nije postojala ni u Kvinsu, ni na Wimbledonu, ni u Sinsinatiju, ni Parizu ni Londonu. Na svim tim turnirima on nije bio konstantan. Pobeđivao je ali teškom mukom. Najbolji je bio u Šangaju ali je tamo imao i najlakše protivnike, plus omiljeni ambijent. Ni u Americi nije bio ubedljiv kako ume.

                      Mene ova poslednja dva poraza ne bole, niti plaše. On prolazi kroz evoluciju i sazrevanje i to se vidi kroz njegovu igru.
                      Last edited by Ljubitelj tenisa; 19-11-18, 17:01.

                      Comment


                      • Morao sam sinoc da gledam simak da na miru i bez emocija pogledam sta se desavalo. Ne bih rekao da je do 4-4 Zverev bio bolji igrac i da se cekalo kada ce da prevagne na njegovu stranu. Uzimao je svoje servis gemove lako (neverovatan procenat ubacenog prvog), ali ni Novak nije bio nista slabiji. Onaj gem sa 15-30 je stvorio po meni lazan utisak da se Novak nesto muci (bar tako shvatih iz mnogih pisanja ovde i na drugim mestima). Na svoj servis do tada imao je 16/20 osvojenih poena, prvi servis 11/14, drugi 5/6. E sad sta se desilo u 9. gemu nije mi jasno, Novak je taj gem "poklonio" bez nekog vidljivog razloga. Gem pre toga je Zverev imao najbolji serverski gem sa par asova i servis vinera. Novaka nije isao prvi servis, pogodio je 2 od 6 (prvi i poslednji u gemu). Do 30-30 opet nekako sve je "normalno", Novak pravi jedan kiks kada kasno krece napred i dobija lopticu na "nicijoj" zemlji i gresi (sto se njemu cesto desava kad "krene" napred), a zatim zamalo promasuje pasing iz bekhend paralele. E onda slede dva promasena forhenda odmah nakon servisa, prvo ona promasena paralela po dubini za BL, a zatim i dijagonala u mrezu (i to bas onako zakucana) za brejk. Tu me je podsetio na ona dva poena protiv Vavrinke na AO 2014. kada je izletao napred. Sta ga je nagnalo da tu okonca mec nije mi jasno, ali on zna pa nek rascisti sam sa sobom i sledeci put pokusa da predupredi takve stvari.

                        Nastavak meca ne zasluzuje nikakav osvrt, ubijanje vremena do dodele pehara, Novak totalno van igre, ne moze da osvoji poen nakon svog drugog servisa, Zverev takodje los, ali dovoljno pribran da ne ispusti priliku.

                        Steta, bila je ovo sansa za se stavi jagodica na vrh torte za ovu sezonu (usput i opsan rival obuzda u svom naletu i "posalje" na mesto, utvrdi busija za broj 1), ali ima dana za megdana .
                        Last edited by Milutinov Tata; 19-11-18, 17:33.
                        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                        30 consecutive match wins - Stands alone
                        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                        Comment



                        • То је спорт, чекали смо да Зверев чокне по обичају али Новак је играо обично није имао превелик мотив и први је чокно, мали је имао већи мотив, слабе ударце је користио да удара јаче, дизао му се адреналин и издржао до краја...ништа страшно за Новака, 1000 бодова добио и обезбедио се за дуже време на првом месту, мало ли је?
                          Last edited by Žika; 19-11-18, 17:41.
                          sigpic

                          Comment


                          • Originally posted by Sandugp View Post
                            Novaku je prebitno da i ova dvojica sto duze igraju. I da mu iz zreba izbacuju Zvereve i njima slicne. Dokle god tako bude bilo, nema zime.
                            Ovo je meni takodje odavno u glavi, sto vise ovih starih da odrzavaju poredak, bice lakse i Novaku. Sad se valjda za stalno vracaju Vavrinka i Mari, nadam se da ce i Raonic biti zdrav, pa da se obuzdava ovaj nalet mladjarije i pokupe jos neki trofeji . Lepo bi leglo jos jedno finale naredne godine sa rivalom nivoa Andersona.

                            Nekako mi se cini da Novak ne zeli previse da "radi" u tim mecevima, evo vec 4 duela sa Zverevom, nismo imali mec u kome se igra do kraja, uvek je jedan od njih dvojice "pustio" mec niz vodu, a u dva poraza fakticki nije pretio na servis Nemca, mada je juce uspeo da ga brejkne (brejknuo se Zverev sam). Protiv Kirgiosa je bilo nesto slicno, gusti setovi u kojima je Novak padao na kraju, Australijanac servirao kao lud, takodje bez brejka. Cicipasa takodje nije mogao da brejkne letos u Torontu. S jedne strane voleo bih da vidim mec protiv nekog od njih na GS, s druge strane malo ih se pribojavama (ustvari vise Novaka kako ce se snaci u tim eventualnim mecevima). Mozda mu treba vremena da se "privikne" na njih i da ih prouci, mada ni sam tajming vecine meceva nije mu isao u prilog.
                            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                            30 consecutive match wins - Stands alone
                            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Osim toga imamo 5 "cudnih" poraza. Prvi se desio u maju 2016. U tim mecevima je bio veliki favorit, igrao je odlicno polufinale i lako izgubio:

                              2016. Rim Mari finale 3:6/3:6. Ni jednom nije brejknuo. U cetvrtfinalu je pobijedio Nadala a polufinalu Nishikorija u odlicnim mecevima. (Kvota 2.75 na Marija.)
                              2016. WTF Mari finale 3:6/4:6. Jedan brejk kad je bilo sve izgubljeno. U polufinalu pomeo Keia sa 6:1/6:1 a kolo prije Gofana 6:1/6:2 (Kvota 2.5 na Marija.)
                              2017. Rim Zverev 4:6/3:6. Ni jedna brejk lopta. U cetvrtfinalu je pobijedio Delpa 6:1/6:4 a u polufinalu Tima 6:1/6:0 (Kvota 5.5 na Zvereva.)
                              2018. Pariz Kachanov 5:7/4:6. Jednom brejknuo a onda stao. U cetvrtfinalu je pobijedio Cilica a u polufinalu Federera u sjajnim mecevima. (Kvota 5 na Karena.)
                              2018. Nitto Zverev 4:6/3:6. Jednom mu je Zverev poklonio brejk. Prije toga je tokom cijelog turnira briljirao. (Kvota 5 na Zvereva.)

                              Inace, od kad su poceli cudni porazi, Novak ima 3:5 u finalima mastersa i zavrsnog turnira.

                              Samo jos jedan poraz u finalu GS-a bih nazvao cudnim. Protiv Marija 2013. u Uimbldonu. (Kvota 2.5 na Marija.)
                              Prvi poraz u Rimu mora se gledati u sirem kontekstu. Skot je do finala dosao peske, plus je u subotu igrao popodnevni mec. Bio je u odlicnoj formi, dobio Nadala u Madridu, igrao tu dosta izjednaceno finale sa Novakom. Novak je imao dva vrlo teska i zahtevna meca koji si pomenuo i mentalno i fizicki, u subotu je uvece sa Japancem igrao TB u trecem setu. Uz to i u 1/8 finala je protiv Belucija morao da se cupa posle onih 0-6 u prvom setu. Dodatna stvar je bila i igranje Madrida prethodne nedelje, dakle bilo je tu i dosta akumuliranog umora. Uz to igrali su 2011 takodje u Rimu mec na jednu loptu bukvalno, tako da nije tu Novak bio toliko jasan favorit. Na to se moze sada dodati da je vec imao problema sa povredom, i da ga je cekao RG, mozda i najtezi turnir u dotadasnjoj karijeri, koji je imao ogroman ulog, tako da verovatno nije bilo ni zelje da se ide do krajnjih granica po svaku cenu.

                              WTF - ako se igra protiv nekoga ko ima 20+ pobeda u seriji, koji dobija dosta gustih meceva, igra na adrenalinu i misli da je nepobediv, ne moze se biti bas toliki favorit. Uz to i domaci teren (mada ovo ne bi trebalo da ima ikakve veze, ali ipak znamo da publika ume da itekako utice na dogadjaje na terenu). Novakovo izdanje protiv Japanca (opet on, ovo vec postaje sumnjivo ) je zamaskiralo sve sto se dogadjalo do tada. Mec sa Gofanom koji je bio rezerva na turniru ne bih ni uzimao u obzir kao neki reper. U Parizu mu je Dimitrov "poklonio" mec, ali Cilic nije. Poraz od Aguta u Sangaju, jedva dobijen Misa Zverev. Kada se pogleda cela ta jesen, sve sta se dogadjalo od onog intervjua u Beogradu, jedina cudna stvar je upravo mec sa Nisikorijem, i pravo pitanje je zasto je Novak taj mec odigro tako dobro. To nas je sve zavelo pa smo mislili evo ga, vratio se, a sutra je usledilo budjenje hladnom vodom. Moguc je i uticaj faktora lakat.

                              Sto se Rima 2017. tice, tu se zaboravalja da je Novak morao sa Delpom da igra nastavak meca u subotu rano popodne. U petak ga je razbio, ali sutradan se svasta moglo desiti, mec je mogao krenuti sasvim drugim tokom. Zatim onakvo razbijanje Tima ipak iziskuje veliki fizicki napor, a moguce da Novak tada nije bio spreman da u kontinuitetu igra tako (i tada je u 1/8 finala imao tezak mec protiv Aguta). Dakle i tu je u nedelju bilo dosta akumuliranog umora. S druge strane nije se bas ni Zverev lako prosetao do finala, ali vrlo talentovani mlad igrac u naletu, odlican server, nepoznanica za Novaka (a znamo da on voli da oseti protivnike). Opet tu je i faktor lakta, verovatno nikada necemo znati da li je imao ikakvog uticaja na taj duel.

                              Ova tri duela bih potpuno razdvojio od poslednja dva jer mislim da ne treba praviti vezu sa ovim "novim" Novakom nakon operacije.

                              Pariz - zanemaruje se dolazak Hacanova u finale, a i generalno njegova odlicna forma od leta na ovamo. Jeste protiv Iznera bilo ili ili, ali nakon toga pocisceni Zverev i Tim. S druge strane videlo se da Novak fizicki ne moze da isprati Rusa koji je usao u zoni nakon onog ribrejka, jednostavno bio je previse iscedjen jureci Cilica u petak uvece i igrajuci 3 sata izuzetno napornog meca sa Federerom. Stizu i Novaka godine, a nije bas usao ni najboolje fizicki pripremljen u sezonu. Ja sam ocekivao da Novak taj mec dobije na rutinu, a ne sto ce ga igracki razbiti, laki poeni iz servisa, da ce Rusu malo biti ukocena ruka pa ce pokloniti dosta poena. I mozda je tako moglo i da bude da nije bilo onog ribrejka. Takodje Novak je samo jednom igrao s njim, u Vimbldonu, a tada je Hacanov bio daleko od nekog ozbiljnog nivoa i verovatno ni Novak nije znao sta tacno moze da ocekuje od njega i kako da se postavi.

                              Nitto - Mentalni raspad tokom 9. gema. Zasto ne znam, iz tog razloga vrlo cudno. Kao da je rekao samom sebi, sad je dosta. Do finala odlican, servis perfektan, koncentracija vrhunska. Onda se u momentu sve raspalo. Zaista neobicno kako se to desilo, s obzirom da je u prethodnim mecevima imao slicne protivnike koje je vrlo tesko brejknuti i kada se servis mora cuvati kao malo vode na dlanu. Kao da nije hteo da se "cima" vise.

                              Za Vimbldon se potpuno slazem, neshvatljivo izdanje nakon svega sto je pregurao na tom turniru ("vidjen" poraz od Hasa, poslat na teren broj 1 protiv Berdiha, 5 setova sa Delpom).
                              Last edited by Milutinov Tata; 19-11-18, 19:08.
                              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                              30 consecutive match wins - Stands alone
                              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                              Comment


                              • Sto ste se raspisali! To je dobar znak,

                                Originally posted by miloolja View Post
                                To je radio i na W ili USO, nazalost ne mogu da pronadjem te kriticke osvrte, i znam da su ljudi koji su ga slusali na nemackom ES bili besni. I ja bih, srecom ne slusam ga, a i ne bih ga razumela, tako da moram da verujem prevodiocima, nema ni razloga za suprotno.

                                Ta potreba za samoreklamom, kao sto se u BBC tekstu hvali kako je savetovao Zvereva, iznosenje stvari koje nikog ne bi trebalo da se tice, taj rijajati kome tezi... meni smeta.

                                Lojalnost mi je veoma vazna u zivotu, ono sto malo ljudi ima danas u sebi, sve je tracarenje, ogoljvanje, reklama, novac i za koji dolar vise. Na teniskom umecu svaka cast, ali to ne znaci da je i ok covek.
                                Ja strasno cijenim lojalnost u zivotu! Tu smo isti. Bekerovi komentari poslije raskida saradnje su uvijek bili lojalni Novaku. Barem one koje sam ja slusao. Mozda je na njemackom ES-u bilo drukcije. Ne mogu suditi o necemu sto nisam cuo. Zivo me zanima sto je rekao.

                                Kad pricamo o Bekeru treba imati u vidu par stvari. Prvo, niko ne moze biti roditeljski super lojalan kao pokojna Jelena Gencic i Nikola Pilic. Mjereno njihovim standardima, svi drugi su losi. Drugo, Beker je nametljivi ekstrovert. Nemoj njegov karakter mijesati sa lojalnoscu.


                                Originally posted by miloolja View Post
                                Normalno da brinem. Njegovo psiho-fizicko zdravlje i onaj dvojac su najvazniji paket.
                                Normalno je da brines, ali ne toliko.

                                ------------------------------

                                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Apsolutno ne mogu da se složim sa poređenjem mečeva sa Vavrinkom. Nije istina da se Vavrinka nije nudio. U finalu RG bilo je brojnih brejk lopti. To jako dobro pamtim. Kao i mnoge mečeve gde je imao brdo prilika da se vrati ali nije ih koristio.
                                Tu se ne slazemo. Vavrinka se nije nudio iako je oscilirao tokom meca u finalu RG-a. Problem je sto jako dobri Novak nije mogao da iskoristi te oscilacije. Trebao je IZVANREDNI Novak a mozda ni on ne bi mogao. Sinoc Zverev nije oscilirao u 2. setu. On je igrao lose. Novak to nije iskoristio jer je bio ocajan.


                                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Zatim, pitanje za tebe, što je bitna 2015.godina? Zašto je bitna u ovom trenutku, posle ovakve sezone?
                                Nije samo meni. Bitna je jer je to etalon. Novak, a i svi drugi igraci u bududcnosti ce biti poredjeni sa tom godinom. Dok je neko ne nadmasi!


                                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                2015.godina bila je izuzetno konstantna po pitanju emocija. Ova godina je veliki rolercoster. Emotivno sam siguran da je ispražnjen i da zbog toga nije mogao da okrene Kačanova i Zvereva ali je zato Federeru pokazao da za njega nema milosti. Niti bi imao za Rafu.
                                Ne slazem se. Novak je bio emotivno konstantan od Uimbldona na ovamo. Protiv Kacanova je imao brejk u 1. setu i 30:0. Protiv Sase je odlutao sa terena poslije 4:4, 30:30.

                                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Kada se malo bolje pogleda Novakova najbolja forma, on nije postojala ni u Kvinsu, ni na Wimbledonu, ni u Sinsinatiju, ni Parizu ni Londonu. Na svim tim turnirima on nije bio konstantan. Pobeđivao je ali teškom mukom. Najbolji je bio u Šangaju ali je tamo imao i najlakše protivnike, plus omiljeni ambijent. Ni u Americi nije bio ubedljiv kako ume.
                                Ne slazem se. Novak je bio fantastican u Sinsinatiju. Odlican na USO. Nedostizan u Shangaju. Cak i boljii u prva cetiri meca na Nitto-u.

                                Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Mene ova poslednja dva poraza ne bole, niti plaše. On prolazi kroz evoluciju i sazrevanje i to se vidi kroz njegovu igru.
                                Ne bole ni Novaka.

                                ---------------------------


                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Ovo je meni takodje odavno u glavi, sto vise ovih starih da odrzavaju poredak, bice lakse i Novaku. Sad se valjda za stalno vracaju Vavrinka i Mari, nadam se da ce i Raonic biti zdrav, pa da se obuzdava ovaj nalet mladjarije i pokupe jos neki trofeji . Lepo bi leglo jos jedno finale naredne godine sa rivalom nivoa Andersona.
                                Stari garantuju uzbdljive meceve, barem povremeno. Samim tim tenis ne postaje nezanimljiv. Zato Novaku treba da Federer, Nadal, Mari i Vavrinka igraju sto duze.


                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Prvi poraz u Rimu mora se gledati u sirem kontekstu. Skot je do finala dosao peske, plus je u subotu igrao popodnevni mec. Bio je u odlicnoj formi, dobio Nadala u Madridu, igrao tu dosta izjednaceno finale sa Novakom. Novak je imao dva vrlo teska i zahtevna meca koji si pomenuo i mentalno i fizicki, u subotu je uvece sa Japancem igrao TB u trecem setu. Uz to i u 1/8 finala je protiv Belucija morao da se cupa posle onih 0-6 u prvom setu. Dodatna stvar je bila i igranje Madrida prethodne nedelje, dakle bilo je tu i dosta akumuliranog umora. Uz to igrali su 2011 takodje u Rimu mec na jednu loptu bukvalno, tako da nije tu Novak bio toliko jasan favorit. Na to se moze sada dodati da je vec imao problema sa povredom, i da ga je cekao RG, mozda i najtezi turnir u dotadasnjoj karijeri, koji je imao ogroman ulog, tako da verovatno nije bilo ni zelje da se ide do krajnjih granica po svaku cenu.
                                Djelimicno si u pravu. Ipak je galvno da Novak nije dao sve od sebe.

                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                WTF - ako se igra protiv nekoga ko ima 20+ pobeda u seriji, koji dobija dosta gustih meceva, igra na adrenalinu i misli da je nepobediv, ne moze se biti bas toliki favorit. Uz to i domaci teren (mada ovo ne bi trebalo da ima ikakve veze, ali ipak znamo da publika ume da itekako utice na dogadjaje na terenu). Novakovo izdanje protiv Japanca (opet on, ovo vec postaje sumnjivo ) je zamaskiralo sve sto se dogadjalo do tada. Mec sa Gofanom koji je bio rezerva na turniru ne bih ni uzimao u obzir kao neki reper. U Parizu mu je Dimitrov "poklonio" mec, ali Cilic nije. Poraz od Aguta u Sangaju, jedva dobijen Misa Zverev. Kada se pogleda cela ta jesen, sve sta se dogadjalo od onog intervjua u Beogradu, jedina cudna stvar je upravo mec sa Nisikorijem, i pravo pitanje je zasto je Novak taj mec odigro tako dobro. To nas je sve zavelo pa smo mislili evo ga, vratio se, a sutra je usledilo budjenje hladnom vodom. Moguc je i uticaj faktora lakat.
                                Ne slazem se. Mec sa Nishikorijem je pokazao da je imao formu.

                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Sto se Rima 2017. tice, tu se zaboravalja da je Novak morao sa Delpom da igra nastavak meca u subotu rano popodne. U petak ga je razbio, ali sutradan se svasta moglo desiti, mec je mogao krenuti sasvim drugim tokom. Zatim onakvo razbijanje Tima ipak iziskuje veliki fizicki napor, a moguce da Novak tada nije bio spreman da u kontinuitetu igra tako (i tada je u 1/8 finala imao tezak mec protiv Aguta). Dakle i tu je u nedelju bilo dosta akumuliranog umora. S druge strane nije se bas ni Zverev lako prosetao do finala, ali vrlo talentovani mlad igrac u naletu, odlican server, nepoznanica za Novaka (a znamo da on voli da oseti protivnike). Opet tu je i faktor lakta, verovatno nikada necemo znati da li je imao ikakvog uticaja na taj duel.
                                Ne slazem se. Nije bio toliko umoran da onako lako izgubi. Nije ni pokusao da dobije.

                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Pariz - zanemaruje se dolazak Hacanova u finale, a i generalno njegova odlicna forma od leta na ovamo. Jeste protiv Iznera bilo ili ili, ali nakon toga pocisceni Zverev i Tim. S druge strane videlo se da Novak fizicki ne moze da isprati Rusa koji je usao u zoni nakon onog ribrejka, jednostavno bio je previse iscedjen jureci Cilica u petak uvece i igrajuci 3 sata izuzetno napornog meca sa Federerom. Stizu i Novaka godine, a nije bas usao ni najboolje fizicki pripremljen u sezonu. Ja sam ocekivao da Novak taj mec dobije na rutinu, a ne sto ce ga igracki razbiti, laki poeni iz servisa, da ce Rusu malo biti ukocena ruka pa ce pokloniti dosta poena. I mozda je tako moglo i da bude da nije bilo onog ribrejka. Takodje Novak je samo jednom igrao s njim, u Vimbldonu, a tada je Hacanov bio daleko od nekog ozbiljnog nivoa i verovatno ni Novak nije znao sta tacno moze da ocekuje od njega i kako da se postavi.
                                Novak je bio umoran i prehladjen. Svejedno, nije se posebno potrudio da iskoristi dobijenu poziciju.

                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Nitto - Mentalni raspad tokom 9. gema. Zasto ne znam, iz tog razloga vrlo cudno. Kao da je rekao samom sebi, sad je dosta. Do finala odlican, servis perfektan, koncentracija vrhunska. Onda se u momentu sve raspalo. Zaista neobicno kako se to desilo, s obzirom da je u prethodnim mecevima imao slicne protivnike koje je vrlo tesko brejknuti i kada se servis mora cuvati kao malo vode na dlanu. Kao da nije hteo da se "cima" vise.
                                Sinoc je bio najkarateristicniji slucaj.

                                Originally posted by Milutinov Tata View Post
                                Za Vimbldon se potpuno slazem, neshvatljivo izdanje nakon svega sto je pregurao na tom turniru ("vidjen" poraz od Hasa, poslat na teren broj 1 protiv Berdiha, 5 setova sa Delpom).
                                Uimbldon je 6. u tom nizu. Ne i zadnji. Mnogo mi se vise svidja kad posustane prije finala kao drugi, kao protiv Cicipasa u Kanadi. S tim sto je tamo bilo jasno. Cuvao se za Sinsinati.

                                Konacno, slazem se da je Novak bio ravnopravan do 4:4, 30:30 u 1. setu. Tada je Zverev igrao odlicno i imali smo vrhunski tenis. Novak je bio neravnopravan u 2. setu kada je Zverev igrao lose. Zverev je imao srece u prva dva poena koja je dobio u 9. gemu. Oba puta je loptica jedva presla mrezu. Takva preciznost se obicno ne postize. Dva zadnja poena u tom setu su licila na jedan gem protiv Vavrinke na AO 2014. u 5. setu kao i na zadnji gem protiv Rafe u RG 2013. opet u 5. setu.
                                Last edited by NI; 19-11-18, 20:09.

                                Comment

                                Working...
                                X