Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by dekkard View Post
    Voleo bih da svako od vas, teniskih fanova odgovori ovde na 1 pitanje: zašto je Novak Đoković najbolji teniser u istoriji tog sporta?
    Moj odgovor je, da je zbog neverovatne psihičke stabilnosti i sposobnosti da se dodatno motiviše i izvuče maksimum u presudnim trenucima.
    Možemo do sutra da razglabamo o tome kako nema jasnu falinku gledajući tehniku, izdržljivost i ko to kaže biće u pravu, ali je zapravo on najbolji zbog stvari navedenih u prethodnom pasusu. Tu je ogromna razlika između njega i svih ostalih, i tu ne postoji ni Big 4, Big3, već samo i isključivo Big1.
    Odgovor je u pitanju i želji... Evo šta...

    Voleo bih da vidim Federera u finalu sa 15.000 Srpskih iskrenih navijaca....

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

    Comment


    • Originally posted by Rudolf View Post
      Samo da kažem: bravo Nole, svaka čast ljudino!

      A di vam je nestalo: #novakovanje?
      Hvala Rufolfe

      Ma pecaros novakuje, promaklo ti
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Mene samo nervira sto se Rogerova igra dize u nebesa i on kao igrao svemirski tenis i oni se kao pitaju kako to da sada igra bolje nego ikad ranije a lik je samo odigrao hazarderski dva meča. Kada je bilo neizvesno vratio se u dobri stari choke. A cele godine ga nema nigde. Novak je pobedio jer je bolji i pre svega jači. Novak je od čelika, Roger nije.

        Novak je najbolji, barem po mom misljenju, jer mu je bio najteži put, morao je sam kroz sve. I kada zagusti on se uzda isključivo u sebe. Koža mu je najskuplja i što on voli da kaže više puta ju je presvukao. Zato je najbolji. Njegov mozak i emocija rade u sprezi bolje od ove dvojice. I to je to.

        Comment


        • dja mi se post

          a kad te nervira to,samo se stavi u kozu federerovaca,zamisli onaj momenat sa dve mec lopte,i...BUM

          P R I C E L E S

          iliti (ukro sam ovo wolfu,oprostice)





          mene nervira sto ima link sa ESPN-a,a ne mogu da snimim,fajl je preko 11 giga.

          ako neko moz' da pomogne,nek javne
          Last edited by Beocca; 19-07-19, 12:48.
          Wizard

          Comment


          • Na meč lopte Mirka umesto da skoči i oni svi, oni pucaju od nervoze, na licu strah od neuspeha. Roger bez njegovog komm jetzt. Za razliku od njih Nole na 6 3 jako stegnuta pesnica i svi skaču gore veseli. Ljubičić ceo meč guta knedle...

            Comment


            • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
              Mene samo nervira sto se Rogerova igra dize u nebesa i on kao igrao svemirski tenis i oni se kao pitaju kako to da sada igra bolje nego ikad ranije a lik je samo odigrao hazarderski dva meča. Kada je bilo neizvesno vratio se u dobri stari choke. A cele godine ga nema nigde. Novak je pobedio jer je bolji i pre svega jači. Novak je od čelika, Roger nije.

              Novak je najbolji, barem po mom misljenju, jer mu je bio najteži put, morao je sam kroz sve. I kada zagusti on se uzda isključivo u sebe. Koža mu je najskuplja i što on voli da kaže više puta ju je presvukao. Zato je najbolji. Njegov mozak i emocija rade u sprezi bolje od ove dvojice. I to je to.
              Nemoj da te to nervira, jer dobrim dijelom nisi u pravu. Federer jeste igrao fantasticno. Nema tu nista hazarderski, vec je ta igra rezultat vrlo studioznog pristupa i plana da se pobijedi najtezi protivnik na turu. I ako je iko mijenjao svoju kozu nekoliko puta do sad, to je Federer. I to u vezi chokera, clutchera.. Malo je sve to napumpano, nego nama sad odgovara takva prica, pa nek ide. A ustvari, Novak je takodje jako klimav u bitnim poenima, gemovima, samo sto je u nedelju Federer uprskao za medalju. Koliko puta je samo Novak izgubio servis gem kad je servirao za mec. Koliko puta dupla u bitnom poenu-gemu. Bas sam gledao listu meceva koje je Novak tako uprskao i to uopste nije naivna cifra. Srecom, to mu se najcesce desavalo sad vec davne 2012-2014. Ali i dan danas su ti simptomi jako izrazeni. Pored toga, postoji izvjesna racunica iza postotka chokerskih fejlova igraca, jer je to dobrim dijelom uslovljeno stilom igraca. Znatno vise puta ce da chokne agresivan igrac, a znatno rjedje grinder. To je jednostavno cinjenica. Doduse, to moze gadno da se osveti grinderu kad je preko puta red-hot agresivac, poput Wawrinke. Tako je na onom USO Nole kiksnuo 15 brejk lopti, ali ustvari je bio problem sto Stan nije htio samo da se prebacuje i dobacuje u bitnim poenima, vec ga je razvlacio i stiskao i cao zdravo.
              U vezi same igre u nedelju i toga ko je bolje igrao, ja bih samo mozda ponudio jedan malo drugaciji aspekt. Cinjenica je da je Federer igrao fantasticno. Ali ne zanemarimo cinjenicu da je "lako" igrati dobro kad imas gomilu jeftinih, lakih poena na svoj servis. To podize samopouzdanje i kad se uglavnom igra na protivnikov servis, to rasterecuje i samim tim si jos opasniji. Sa druge strane, Novak je pregrmio nenormalne nalete, skoro cijeli mec se igralo na njegov servis i to ubija u pojam.. ali on je gurao do kraja i izdrzao! Tako da Federer jeste igrao bolje, ali je Novaku bilo mnogo, mnogo teze (jos uz onakvu publiku), sto samim tim njegovu igru takodje cini fantasticnom.
              Last edited by Joker; 19-07-19, 12:50.

              Comment


              • blizi sam ipak LJT glede meca,bas je dobro opisao

                a ponovicu iz glavne teme

                novak je nainteligentniji igrac na turu i to je kljuc-kako pretvoriti svoje slabosti u svoje prednosti.punktum

                a hit bi bio da se sad posvadjamo kad je pobedio
                Last edited by Beocca; 19-07-19, 12:55.
                Wizard

                Comment


                • Originally posted by joshmor View Post
                  blizi sam ipak LJT glede meca,bas je dobro opisao

                  a ponovicu iz glavne teme

                  novak je nainteligentniji igrac na turu i to je kljuc-kako pretvoriti svoje slabosti u svoje prednosti.punktum

                  a hit bi bio da se sad posvadjamo kad je pobedio
                  Taman posla

                  Comment


                  • Originally posted by joshmor View Post

                    mene nervira sto ima link sa ESPN-a,a ne mogu da snimim,fajl je preko 11 giga.

                    ako neko moz' da pomogne,nek javne

                    Imas nekoliko stranica ranije link za torrent oko 11.6 GB, nije ESPN nego BBC, ali je odlican kvalitet videa.Ja sam ga skinuo i postavljam ga redovno, pa probaj.

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Hvala Rufolfe

                      Ma pecaros novakuje, promaklo ti
                      Valjda. Samo što je to prije bilo uočljivo i svako malo se javljalo. A nema boljeg trenutka ovoga za "#novakovanje" od ovog sadašnjeg.

                      Nego, vidim da često spominjete odnos medija i publike prema Đokoviću koji je takav kakav jest zato što je Novak, između ostalog, Srbin.
                      Mislim da nema argumenata za takvu tvrdnju. Uzmite za primjer Ivaniševića i to kako je omiljen bio na Wimblyju. A ne virujem kako Englezi posebice razlikuju Srbe i Hrvate.
                      Nećemo o razlikama sad. A i to je posebno tužna priča za sebe.

                      Mislim da je već sve bitno rečeno na ovu temu, a najvažnije je to da je Novak, kao pripadnik malog slavenskog naroda (malog u očima Zapadnjaka) uletio među dvojicu velikana koji su toliko dugo vladali svjetskim tenisom. Posebno je to vidljivo u mečevima protiv Federera, koji jest miljenik sviju ponajviše zbog stila igre. Da imaš uzorkovanje od stotinu ljudi koji prvi put gledaju teniski meč između njih dvojice i da ljudi nemaju apsolutno nikakav podatak ni o jednom ni o drugom i vide samo to što vide na terenu, koliko bi ih navijalo za Rogera, a koliko za Novaka?

                      Jednostavno je ljudskom oku u naravi da zapazi lipotu, sklad i eleganciju, kako u životu, tako i u tenisu. Ima i drugih stvari, naravno, al kod Federera je ovaj je element tako upečatljiv i odskače od ostatka toura (da ne kažem - tura), da se u argumentiranju ne može zaobić.
                      Last edited by Rudolf; 19-07-19, 20:00.

                      Comment


                      • Originally posted by djkov View Post
                        Imas nekoliko stranica ranije link za torrent oko 11.6 GB, nije ESPN nego BBC, ali je odlican kvalitet videa.Ja sam ga skinuo i postavljam ga redovno, pa probaj.
                        hvala,ali to sam snimio odmah.

                        sigurno si gledao ESPN nekad,oni teraju svoje,imaju svoje kamere,grafiku,odmah nadju zanimljiva poredjenja iz poslosti etcplus je zvuk POTPUNO drugacijii,imas utisak kao da si na terenu.zbog toga mi treba bas taj kanal
                        Wizard

                        Comment


                        • Originally posted by Rudolf View Post
                          Valjda. Samo što je to prije bilo uočljivo i svako malo se javljalo. A nema boljeg trenutka ovoga za "#novakovanje" od ovog sadašnjeg.

                          Nego, vidim da često spominjete odnos medija i publike prema Đokoviću koji je takav kakav jest zato što je Novak, između ostalog, Srbin.
                          Mislim da nema argumenata za takvu tvrdnju. Uzmite za primjer Ivaniševića i to kako je omiljen bio na Wimblyju. A ne virujem kako Englezi posebice razlikuju Srbe i Hrvate.
                          Nećemo o razlikama sad. A i to je posebno tužna priča za sebe.

                          Mislim da je već sve bitno rečeno na ovu temu, a najvažnije je to da je Novak, kao pripadnik malog slavenskog naroda (malog u očima Zapadnjaka) uletio među dvojicu velikana koji su toliko dugo vladali svjetskim tenisom. Posebno je to vidljivo u mečevima protiv Federera, koji jest miljenik sviju ponajviše zbog stila igre. Da imaš uzorkovanje od stotinu ljudi koji prvi put gledaju teniski meč između njih dvojice i da ljudi nemaju apsolutno nikakav podatak ni o jednom ni o drugom i vide samo to što vide na terenu, koliko bi ih navijalo za Rogera, a koliko za Novaka?

                          Jednostavno je ljudskom oku u naravi da zapazi lipotu, sklad i eleganciju, kako u životu, tako i u tenisu. Ima i drugih stvari, naravno, al kod Federera je ovaj je element tako upečatljiv i odskače od ostatka toura (da ne kažem - tura), da se u argumentiranju ne može zaobić.
                          ima delova sa kojima se slazem.ALI da je ivanisevic redovno tukao samprasa (lupam) ne bi bio tako omiljen,mada ja ne vidim tu ni omiljenost inace.

                          drugo,sta god,aplaudirati na duplu,zvizdati na servis,na razgovor sa sudijom...msm


                          jos i da razumem masu,ja nisam nikakav strucnjak a voleo bih da procitam neki strucni tekst o recimo histeriji mase,recimo i to vezano za sve ovo...ali da svaka novinarska jajara tipa shet koja izjavljuje da je proracunat i jede travu i MASU slicnih gluposti-e to ne mogu da razumem

                          i na kraju zakljucak-ko ih jebe
                          Last edited by Beocca; 20-07-19, 06:01.
                          Wizard

                          Comment


                          • the break



                            0:15 / 1.s / 3 / neiznudjena greska Rodzera iz forhenda nakon pristojnog riterna Novaka, neuspjesan celendz RF
                            15:15 / 2.s / 8 / neiznudjena greska Novaka, dugacka forhend dijagonala ide van. Kao i u prethodnom poenu Rodzer udara nekakav nesigurni skvos forhend koji ovaj put zavrsava u terenu, Novak napada i grijesi.. publika u transu
                            30:15 / 1.s / 1 / as na T sa djus strane
                            40:15 / 1.s / 1 / as na T sa prednost strane, na tribinama delirijum
                            40:30 / 2.s / 3 / neiznudjena greska Rodzera iz forhenda, opet nakon solidnog reterna Novaka salje jedan nerezonski polu badmitonski udarac vani. ** Kod prvog servisa (isto na T) lopta ostaje na sajli, cini se da je Novak ocekivao da promjeni stranu i kao da je vec krenuo po sirini.. tako da bi to gotovo izvesno bio kraj u slucaju da je presla.
                            40:40 / 1.s / 4 / viner Novaka kratkom forhend dijagonalom sa dosta spina. Nesto bolji Rodzerov forhend kod napada pred izlazak na mrezu ali opet ispod njegovih standarda tj nedovoljno za NĐ
                            40:AD / 2.s / 7 / iznudjena greska Rodzera iz forhenda u poenu koji je diktirao Novak. ** Prvi servis ovaj put zarezan po strani iz djus polja ali aut
                            Brejk / 1.s / 5 / neiznudjena greska Rodzera iz forhenda u kracoj razmjeni. Novak lagano hvata prvi servis, Rodzerov forhend ponovo skripi i to je to
                            8-8

                            Comment


                            • Gledam sada opet 5.set,

                              od 1-1 do 5-5 koliko je samo Novak imao prilika da reši meč. Realan rezultat ako se izuzme produženje je 6 3 za Đokovića u 5.setu.

                              Comment


                              • Originally posted by joshmor View Post
                                ali da svaka novinarska jajara tipa shet koja izjavljuje da je proracunat i jede travu i MASU slicnih gluposti-e to ne mogu da razumem
                                To reče Barbara Šet kojoj je najveći uspeh na Slemovima jedno četvrtfinale.
                                Vilander je ranije često bio subjektivan i lupetao gluposti, ali je u poslednjih godinu dana promenio ploču, shvativši da se više ne može zanemarivati da je Novak glavni pretendent za titulu najvećeg ikad.

                                On je višestruki GS šampion i ima kredibilitet da komentariše, kritikuje ove velikane, a gdja Šet bi morala znati da kad prisustvuješ jednom od najdramatičnijih, najneizvesnijih GS finala, meču koji je po mnogim parametrima istorijski, ne bi trebalo pisati o marginalnim, subjektivnim stvarima (glupostima) nego o suštini.
                                Čak i da je tačno, izabrala je najgluplji mogući trenutak da to istakne, ali to je njena sramota.

                                Mene fascinira činjenica da danasnji novinari, komentatori, pričaju samo ono što većina želi čuti, nemaju svoje pravo mišljenje ili ga ne smeju izneti.

                                Kad je Novak povezao 4 Slema nije se mnogo paznje pridavalo, bilo je čak i komentara da nije to to ako preko Nadala ne osvojis RG.

                                Da ne mračim više.. Kad se podvuce crta, Novak je imao dve opcije reagovanja na neukazivanje poštovanja prema njemu, jedna je da ih potpuno ignoriše i da ga boli uvo, a druga je da svojim ponašanjem traži ono što zaslužuje. Pošto je ekstrovertna osoba izabrao je drugu opciju, jer ne bi mogao na duge staze da sve to ignoriše.

                                Srećna okolnost je da ima jak karakter i da je to pretvorio u borbu i iz nje izašao kao pobednik. Zato ga motiviše kad publika nije na njegovoj strani.

                                Tamo gde je imao publiku na svojoj strani ili neutralce (Australija, Kina) pravio je najveće uspehe, pa se samo pitam šta bi bilo da je voljen i poštovan u celom svetu i na svakom turniru..
                                Last edited by Pikaso; 20-07-19, 14:01.

                                Comment

                                Working...
                                X