Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • I meni je Rafinih 11 Rgova bolesno i van pameti

    Ali ne znam zasto bi kalendarski slem bio tezi i veci podvig od kombinacije Rg wimb uso i ao,oba ukljucuju kanal slem koji jedini pravi taj podvig tezi od Nole slema

    Kalendarski jeste lepse osvojiti zbog toga sto je u jednoj sezoni ali u sustini nikakve razlike nema u odnosu na gornju kombinaciju pa i kombinaciju uso ao rg i wimb

    Da ovaj Novakov slem ima kanal slem ja bi ga isto ttetirao kao i kalendarski
    U sustini Novak je izabrao jedinu kombinaciju bez vezanih rg i wimb pa ispada najlaksa,ali svakako nije laka
    A i taj kanal slem sve vise gubi na znacaju zbog homogenizacije podloga

    Novak ima osrednji zreb u Mc,mada mi se recimo Monfis u trecem kolu ne svidja,ako dodje do Sf i odigra makar egal sa Timom ja cu biti zadovoljan i da izgubi

    Comment


    • Originally posted by cacanin View Post
      Težak žreb za Novaka u MC. Da vidimo koliko će da kopa na početku sezone prašine.

      Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
      Mislim da bi najbolje bilo da odmara malo.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • to sa cenel slemom je mit! koji se opet naglasava i istice jer su fed i rafa to ostvarili a nole ne! postavljao sam ovdje i clanak o tome kako je to ultimativni teniski uspjeh rezervisan samo za najbolje! pominju se naravno fed i rafa i naglasava kako je marej bio blizu. nole se ne pomonje kao ni njegov niz od 4. ali istorijski gledano nema nikakvih statistickih dokaza da je cenel slem teze osvojiti nego druge kombinacije 2 slema za redom. sa jedne strane imas prelaz sa podloga (ali to imas u svim kombinacijama sem USO-AUS, mada je i tu drasticna razlika u brzini podloge i odskoku loptica) ali sa druge kratak razmak izmedju njih omogucuje tempiranje forme za taj period bez duge potrebe odrzavanja iste ili ponovnog podizanja forme! istorijski gledano cenel slem se dogodio sigurno vise puta nego kombinacija AUS-RG recimo! a vjerujem ni da vimbl-USO nije nista zastupljenija kombinacija (ipak treba provjeriti) od cenel slema. tako da takve tvrdnje, kako je cenel slem najtezi) nemaju nikakvo statisticko uporiste nego samo medijsko i zbog toga su meni neuvjerljive i ne uzimam ih kao tacne dok i brojke (koje nisu subjektivne i ne lazu) to ne dokazu!

        ako gledamo samo big4, fed je osvojio cenel slem 1, rafa 2 puta i marej je igrao finale RGa i poslije osvojio W a niko od njih nije osvojio kombinaciju AUS-RG! koja je u ovoj najjacoj eri tenisa postignuta samo 1 i to nole 2016. borg je imao 3 cenel slema a nikada nije osvojio USO dok OZI skoro nije ni igrao. toliko o brojkama!
        Last edited by talicni; 13-04-19, 07:57.

        Comment


        • Originally posted by cacanin View Post
          Težak žreb za Novaka u MC. Da vidimo koliko će da kopa na početku sezone prašine.

          Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
          Pretpostavljam da mislis da je žreb težak zato što je Tim osvojio Masters nedavno i generalno je dobar na šljaci a Cicipas ima solidne rezultate za šljakera... A Novak nista nije pokazao od Australije. Zar ne?

          Ali zato jeste pokazao poslednjih skoro godinu dana. No to mu se sve brise i zbog prikazanog ima težak žreb...

          Za mene je Dominik Tim napredna verzija Davida Ferera, a Cicipas je Vavrinka na 33 obrtaja. Ako je to težak žreb onda Novak apsolutno zaslužuje da bude van top 10.

          Comment


          • Noleslem je veličanstveno dostignuće koje svakako spada među najveća u istoriji igre. Iz vizure dominacije još samo Lejverov GS i Nadalovih 11 RG - a mogu se porediti sa Noleslemom a koji od njih je najveći jeste predmet za diskusiju sa mnoštvom argumenata u prilog svakom podvigu ponaosob.
            I dok bi tokom te nekakve komparacije presudile nijanse jedna stvar bitno razlikuje Noleslem od druga dva a to je ta negativna kampanja koja ga prati od početka. Uprkos njegovoj veličini bismo svedoci mlake pažnje date mu kako u medijima tako i u teniskoj javnosti. Na razne načine umanjivana je njegova vrednost, nipodaštavan i obezvređivan. Tokom igračke pauze kampanja je malo utihnula a kako je double Noleslem postajao sve izvesniji evo je nazad u punoj snazi.
            Od mnoštva mogućih razloga za njeno postojanje nameću se dva: strah i zavist.
            sigpic

            Comment


            • U open eri je bilo 37 slucajeva kad je pdobjednik slema bio ujedno i pobjednik prehodnog slema.

              4 puta kombinacija AO-RG:

              Code:
              AO RG
              Laver
              Wilander
              Courier
              Novak
              7 puta kombinacija RG-W:
              Code:
              RG W	
              Borg	3
              Nadal	2
              Laver	1
              Federer	1

              16 puta kombinacija W-USO:
              Code:
              W USO	
              Federer	4
              Novak	3
              Connors	2
              McEnroe	2
              Sampras	2
              Laver	1
              Becker	1
              Nadal	1
              10 puta kombinacija USO-AO:
              Code:
              USO AO	
              Novak	3
              Sampras	2
              Agassi	2
              Federer	2
              R'wall	1
              Najtezi korak do koalendarskog slema je upravo AO-RG kombinacija.

              Lejver ga je osvojio.
              Vilander i Kurijer su prosli prvi korak ali objektivno nisu imali sansi da osvoje slem.
              Cetvrti kome je to uspjelo je bio Novak. On je bio prezasicen da zavrsi sa slemom.
              Last edited by NI; 13-04-19, 11:19.

              Comment


              • Originally posted by Srkisa View Post

                Novak ima osrednji zreb u Mc,mada mi se recimo Monfis u trecem kolu ne svidja,ako dodje do Sf i odigra makar egal sa Timom ja cu biti zadovoljan i da izgubi
                Monfils se nakon zreba gde je trebao da igra sa Tsongom povukao sa turnira (naveo povredu pete) Edmund je zauzeo njegovo mesto.
                Na papiru zreb deluje nezgodan za neuigranog Djokovica za kojeg nismo sigurni ni kako i da li se spremao za varijantu koju je izabrao -da igra MC.
                Tscicipas je tu takodje kao potencijalni re-match u QF
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  U open eri je bilo 37 slucajeva kad je pdobjednik slema bio ujedno i pobjednik prehodnog slema.

                  4 puta kombinacija AO-RG:

                  Code:
                  AO RG
                  Laver
                  Wilander
                  Courier
                  Novak
                  7 puta kombinacija RG-W:
                  Code:
                  RG W	
                  Borg	3
                  Nadal	2
                  Laver	1
                  Federer	1

                  16 puta kombinacija W-USO:
                  Code:
                  W USO	
                  Federer	4
                  Novak	3
                  Connors	2
                  McEnroe	2
                  Sampras	2
                  Laver	1
                  Becker	1
                  Nadal	1
                  10 puta kombinacija USO-AO:
                  Code:
                  USO AO	
                  Novak	3
                  Sampras	2
                  Agassi	2
                  Federer	2
                  R'wall	1
                  Najtezi korak do koalendarskog slema je upravo AO-RG kombinacija.

                  Lejver ga je osvojio.
                  Vilander i Kurijer su prosli prvi korak ali objektivno nisu imali sansi da osvoje slem.
                  Cetvrti kome je to uspjelo je bio Novak. On je bio prezasicen da zavrsi sa slemom.
                  kao sto sam i rekao, cenel slem nije ni po cemu (osim po napuhavanju medija) teza kombinacija od kombinacije AO-RG. cifre potvrdjuju suprotno. e sada, rodja, borg i rafa su osvojili jedno a nole drugo i naravno da mediji forsiraju cenel slem kao cudo nad cudima i stavljaju ga nerjetko ispred noletovog niza od 4 slema ali bez cenela (sto je naravno notorna glupost)! cak i kombinacija USO-OZI (kojoj je nole dao najveci doprinos sa 3 vezivanja) nije toliko daleko od cenel slema. cenel slem je osvojen cak 75% vise puta od kombinacije OZI-RG, a USO-OZI je osvojen 43% vise puta od cenela (bez noleta bi bili jednaki).
                  Last edited by talicni; 13-04-19, 13:26.

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Mislim da bi najbolje bilo da odmara malo.
                    Isto tako mislim.
                    Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    Pretpostavljam da mislis da je žreb težak zato što je Tim osvojio Masters nedavno i generalno je dobar na šljaci a Cicipas ima solidne rezultate za šljakera... A Novak nista nije pokazao od Australije. Zar ne?

                    Ali zato jeste pokazao poslednjih skoro godinu dana. No to mu se sve brise i zbog prikazanog ima težak žreb...

                    Za mene je Dominik Tim napredna verzija Davida Ferera, a Cicipas je Vavrinka na 33 obrtaja. Ako je to težak žreb onda Novak apsolutno zaslužuje da bude van top 10.
                    Težak(teži) u odnosu na ostala 3 favorita iz top 4.
                    Ako je top ne treba da brine ali mislim da će top biti tek pred Rim.



                    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

                    Comment


                    • NI
                      mozes li naci istu statistiku i za wta? nemam blage veze kako bi izgledala ali bi moglo biti interesantno za pogledati.
                      hvala
                      Last edited by talicni; 13-04-19, 20:15.

                      Comment


                      • Originally posted by talicni View Post
                        NI
                        mozes li naci istu statistiku i za wta? nemam blage veze kako bi izgledala ali bi moglo biti interesantno za pogledati.
                        hvala
                        Code:
                        AO-RG	13
                        Court	3
                        Martina	2
                        Seles	2
                        Evert	2
                        Graf	1
                        Serena	1
                        Capria.	1
                        Mandl.	1
                        Code:
                        RG-W	12
                        Graf	4
                        Martina	2
                        Serena	2
                        Court	1
                        King	1
                        Evert	1
                        Goolag.	1
                        Code:
                        W-USO	17
                        Graf	5
                        Martina	4
                        Serena	2
                        Venus	2
                        Hingis	1
                        Evert	1
                        Court	1
                        King	1
                        Code:
                        USO-AO	17
                        Graf	3
                        Serena	3
                        Seles	2
                        Court	2
                        King	1
                        Evert	1
                        Henin	1
                        Hingis	1
                        Martina	1
                        Clajst.	1
                        Osaka	1

                        Comment


                        • otvorili ste,pa nastavljam-stefi jer najbolja svih vremena,mnogo bolja od serene
                          Wizard

                          Comment


                          • hvala ni. dosta izjednacenije izmedju OZ-RGa i Rg-Wa.

                            sto se tice graf ima ona ogroman asterix u svoj toj prici. ona je osvojila 9 slemova dok se nije pojavila mala mo. u vrijeme monikine strahovlade (2 i po godine) je osvojila samo 2 (od kojih mo na jednom nije ucestvovala) a mala mo 8 slemova! onda je neki "ludi" svabo izvrsio atentat na mo koja vise nikada nije bila ista igracica a imala je i poduzu pauzu. nakon toga sgraf osvaja jos 11 slemova a mo samo 1. toliko o goatu!

                            Comment


                            • grafova ima golden slem,pre monike i to u vreme navratilove i evert.ja moniku volim,ali nema vimbldon,stefi igra jednorucno i FH i BH a nije ispustala ni krike...koliko sam shvatio,to je monika prva i patentirala

                              napad je bio odvratan
                              Wizard

                              Comment


                              • pa lako je pricati sta ima ili nema kada su je onemogucili da igra kada je jos kao klinka bila ubjedljivo najdominantnija. graf je harala, kao sto si rekao, jos prije nje.... pa je nastala pauza dok je monika harala i onda kada je bila najjaca a jos tinejdzer, atentat. pa je stef nastavila da hara. stef nije bila najbolja igracica u svojoj eri u svom piku i samo su vanjski faktori joj omogucili da postigne to sto je postigla. i to njen sunarodnik kao taj vanjski faktor.
                                Last edited by talicni; 14-04-19, 19:17.

                                Comment

                                Working...
                                X