Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tim ne moze da pobedi novaka od sinoc
    Wizard

    Comment


    • To što Tim ima titulu na betonu je apsolutno nebitno u ovoj priči.
      Znaš i sam da i beton ima "nekoliko brzina"...
      IW je ako se dobro sećam najsporiji od svih betona, tako da...

      I potpuno su nebitni drugi.
      Ako je fit Novak je taj koji osvaja bez obzira na protivnika.
      Najveći rival mu je Federer na USO, već sam objasnila pa da se ne vraćam na to zašto...
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • Kada na putu do titule preostanu Medvedev i Gofan mora da postoji zal sto se ta titula nije i uzela. Narocito sto je u prvom delu meca delovalo da Novak sve drzi pod kontrolom. Ostaje pitanje zasto je dozvolio da ga poljujaju ne propustene svoje prilike za brejk, vec fantasticni servisi Medvedeva kod 2-2 i 3-3 kojima se izvukao iz opasnih situacija. Mogao je drzati svoj servis i cekati TB i sansu da tu resi mec. Ispalo je da su jedina dva gema na njegov servis u kojima je skripalo izgubljena bez ispaljenog metka, tj. odbrane BL. Na kraju i realano predat poslednji gem u kome je imao opet nekoliko nerezonskih poteza kojima je samo pokazao da ne veruje da ima sansu za brejk u narednom gemu. Naravno da se igralo na 3 seta i da je GS, verovatno bi pristup bio drugaciji, ali ipak mora da me zabrine ovakav rasplet.

        Ono sto Sandu vec duze vremena pise, da nam "pozive" Nadal i Federer i ciste zreb sve vise dobija na tezini. Medvedev je lagano izgubio od obojice pomenutih u Majamiju i Montrealu, dok je protiv Novaka cak 2 puta ove godine bio uspesan. Kako i zasto je tako je na Novaku i timu da izanaliziraju.

        Posto sam gledao samo ovaj mec ne mogu nesto vise pisati o formi i pomenutim eventuaalnim problemima sa laktom. Rezultatski je bilo dosta dobro, odigrana su 4 meca, a i neke pouke ce biti izvucene iz ovog poraza. Nisam primetio nikakve probleme sa rukom tokom meca, servis i udarci su delovali OK. Nadam se da ce u Nju Jorku imati laksu prvu nedelju da udje u ritam i podigne fokus za zavrsnicu.
        Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
        Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
        30 consecutive match wins - Stands alone
        3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
        Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

        Comment


        • Licno mi je zaista teško da prihvatim ovaj nacin rada Novaka, ali kada se uzmu u obzir rezultati na Slemovima mora mu se verovati. Kao sto vise nije uopste cudno kada izgubi na Mastersu. Od prvih 5 tenisera, samo Novak nema titulu na Mastersima ove godine.

          Igrački gledano Novak ima jako lošu sezonu.

          Bez obzira na sve prvi je favorit u Americi. Kad prodje prva nedelja Slema znaćemo više.

          Comment


          • Ima Madrid, jedino ako šljaku ne računaš

            Zaista neverovatno da na hardu , posle AO nije osvojio ništa.
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by Maxx-a View Post
              Ima Madrid, jedino ako šljaku ne računaš

              Zaista neverovatno da na hardu , posle AO nije osvojio ništa.
              To to, hteo sam na hardu da napisem.

              Comment


              • Ok, pretpostavila sam.

                Izneo si jednom prilikom da nedostaje atomski tenis Novakov najviše.A ta činjenica je nešto što se artikuliše kada se malo odmaknemo od brojki.. Što se mene tiče to je suština. Ali navijači će morati da se naviknu da ćemo ga gledati sve ređe . U stvari već je to proces koji traje..
                Similis simili gaudet

                Comment


                • Originally posted by Maxx-a View Post
                  Ok, pretpostavila sam.

                  Izneo si jednom prilikom da nedostaje atomski tenis Novakov najviše.A ta činjenica je nešto što se artikuliše kada se malo odmaknemo od brojki.. Što se mene tiče to je suština. Ali navijači će morati da se naviknu da ćemo ga gledati sve ređe . U stvari već je to proces koji traje..
                  Pomirio sam se ja sa tim. Ipak dobro je on igrao i protiv Danila. Porazi su vrlo važan segment takmičenja, to znaju i navijači i igrači. Tako da zapamtice on ovaj poraz.

                  @Marija

                  Ja ne gledam brzine podloge. To retko presudi. Ni Medvedev nije bolji od Novaka pa je 2x pobedio. Kao ni Zverev i Kacanov, Agut. Taj dan su bili bolji. Trava i Federer da ne pominjem primere.

                  Nisam rekao da Novak nije favorit vec samo da Thiem moze da napravi probleme. Primer toga je Del Potro koji u Rimu osakati Novaka. Zato sto je Delpo dobar igrač i taj dan je bio vrlo vrlo dobar. To isto može da uradi Thiem.

                  Comment


                  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                    Pomirio sam se ja sa tim. Ipak dobro je on igrao i protiv Danila. Porazi su vrlo važan segment takmičenja, to znaju i navijači i igrači. Tako da zapamtice on ovaj poraz.

                    @Marija

                    Ja ne gledam brzine podloge. To retko presudi. Ni Medvedev nije bolji od Novaka pa je 2x pobedio. Kao ni Zverev i Kacanov, Agut. Taj dan su bili bolji. Trava i Federer da ne pominjem primere.

                    Nisam rekao da Novak nije favorit vec samo da Thiem moze da napravi probleme. Primer toga je Del Potro koji u Rimu osakati Novaka. Zato sto je Delpo dobar igrač i taj dan je bio vrlo vrlo dobar. To isto može da uradi Thiem.
                    Za razliku od Tima Delpo se dobro snalazi na svim podlogama, iako mu najviše odgovaraju brže...dok je kod Tima situacija drugačija.
                    Najbolji je na sporijim podlogama, na bržim se teško snalazi.
                    Odatle ono o podlogama....
                    Ako gledaš ko bi mogao da napravi problem...
                    Teoretski svako bi mogao...

                    Po meni najveći problem su serveri na USO...a kakve smo sreće sve će ih kao i u Sinsinatiju skrkati kod Novaka...
                    Ne vidim Tima kao bilo kakvu prepreku na USO...Na šljaci i sporom betonu svakako, ali na brzom betonu ni pod razno...
                    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                    Comment


                    • Pitanje je koliko ce to biti brzi USO u odnosu na proslu godine. Prosle godine je posteno iscijedio Nadala u 5 setova, otvorio mec sa 6:0.. da je Rafa morao da preda u sledecem protiv Delpa.

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Pitanje je koliko ce to biti brzi USO u odnosu na proslu godine. Prosle godine je posteno iscijedio Nadala u 5 setova, otvorio mec sa 6:0.. da je Rafa morao da preda u sledecem protiv Delpa.
                        Federer je pre par dana dao izjavu da je čuo da će podloga biti brža nego prošle godine, a ne verujem da bi on iznosio neproverene informacije i tek tako napamet pričao da nema proverenu info...baš smo komentarisali na "diskusijama" o tome.
                        Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                        Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                        "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                        Comment


                        • sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Federer je pre par dana dao izjavu da je čuo da će podloga biti brža nego prošle godine, a ne verujem da bi on iznosio neproverene informacije i tek tako napamet pričao da nema proverenu info...baš smo komentarisali na "diskusijama" o tome.
                              Pa dje sam ja doveo u pitanje to? Ja ne sporim to da ce teren biti brzi, vec koliko brzi. U kojoj mjeri ce to uticati na Tima, hoce li bas biti toliko ubrzan da to bude hendikep za Tima..

                              Comment


                              • Originally posted by Joker View Post
                                Pa dje sam ja doveo u pitanje to? Ja ne sporim to da ce teren biti brzi, vec koliko brzi. U kojoj mjeri ce to uticati na Tima, hoce li bas biti toliko ubrzan da to bude hendikep za Tima..
                                Ma de, nije ona ni procitala sta si pisao. Isto kao i onaj moj post.

                                Comment

                                Working...
                                X