Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sad je Beker rekao da, uzimajuci u obzir vjetar, daje Novaku 10 od 10. Pogotovo na servisu. Tesko je servirati mo vjetru. Rekao je da je Novak igrao sa Marijem trening set prije neki dan i dobio u TB poslije 70 minuta igre. Rekao je da su dosli da osvoje USO. Konacno je dodao da Novak ide rano u krevet. Nema nocnog zivota dok traje turnir.

    Comment


    • Lepa varijanta

      Comment


      • Mnogo volim da ga gledam ovako fokusiranog do kraja, bez oscilacija i opustanja. Ma koliko da je protivnik tezak, resen da da maksimum, mozda nezgodan ili sve to suprotno od nabrojanog... odlika sampiona ja da odigrano maksimalno ozbiljno ili bas kao sto je rekao Matsu... spremao se i za ovaj i za prosli mec. Vidi se da jeste i zelim mu da se do kraja tako sprema za svaki sledeci. Samo koncentrisano.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Noletov interview posle meca:
          http://2014.usopen.org/en_US/news/in...263885617.html

          Comment


          • Trebao je ovako malo laganiji meč, sada polako idemo dalje. Možda je trebalo odigrati malo slabije Msterse da bi ovde pokazao svu klasu, samo meč po meč.

            Sajte neki duži hajlajts, nisam mogao da gledam ..

            Comment


            • Aleksa, ti opet neku seriju gledao

              Ja nasla trenutno samo ovaj:



              Mozda bude duzi kasnije;)

              Comment


              • Ma kakva serija, išao do druga pa došao kući malopre. Važno da je Novak pobedio

                Comment


                • Ja licno ne vidim nista pozitivno u ovom njegovom forsiranju da savlada protivnike sto je ubjedljivije moguce. Narocito zbog toga sto se radi o ovako ranoj fazi turnira.

                  Djokovic je i u prethodne 2 godine na US Open dolazio u dosta klimavoj formi, pomalo uzdrman nekim razocaravajucim i neocekivanim porazima. I oba puta je u ovoj ranoj fazi US Opena pokusavao i poprilicno forsirao da ostvari ubjedljive pobjede. Vjerovatno sa ciljem da pokaze da je prevazisao tu neku krizu igre i rezultata. Prosle godine je protiv Granollersa dva od tri seta osvojio rezultatom 6:0, pocistio je Sousu, Berankisa, Beckera. I onda kada se udje u zavrsnicu turnira, Djokovic nekako uvijek djeluje i pomalo ispraznjeno i melanoholicno i nedovoljno fokusirano usljed veoma lako ostvarenih pobjeda u prethodnim mecevima. Prosle godine je to kulminiralo uzasnom igrom protiv Nadala u finalu.

                  Federer i Nadal su nekako uvijek znali da rasporede i bolje tempiraju sve to. Koliko je samo Grand Slamova odigrao Nadal, a da se do 1/2-finala uvijek komentarisalo da je slabo odigrao, da je gotov, da ce ispasti vec u sledecem kolu, itd...!?A on uvijek u polufinalu i finalu odigra svoj najbolji tenis. Nadal i kada je gubio Grand Slam finala, nikada nije ostavljao utisak da nema sanse u tom mecu. Djokovic je nekako uvijek bio suprotan slucaj i jednostavno ne ostavlja utisak da ce bilo sta napraviti u mecu koji potpuno ide u kontraritmu. Prosle godine je u finalu US Opena protiv Nadala igrao bas lose, nekako "isceprkao" taj jedan set, ali se jednostavno i vidjelo i osjecalo da tesko moze do titule, s obzirom na to da je bas lose igrao.

                  Nadam se da ce mutavi Querrery uspjeti da drzi svoj servis tokom veceg dijela meca i da bar malo podigne tenzije. Jednostavno mislim da je potreban malo rezultatski tijesan mec da ga zaista prodrma, jer ovaj put Andy Murray ga ceka vec u 1/4-finalu(ili mozda Tsonga).

                  Comment


                  • Ima dva meča do četvtfinala. Ako ne protiv Sema ima da se naigra protiv Isner/Kolh tako da ne sumnjam da će doći spreman. Po meni ove godine ako dođe do finala siguran sam u njegovu povedu ko god bude sa druge strane.

                    Comment


                    • Alemannia,

                      Beker je i o tome govorio. Reako je da on uci Novaka da potrosi sto je moguce manje energije u ranim mecevima. I fizicke i emocionalne. Treba je cuvati za kasnije. Na pitanje o podizanju foreme Beker je rekao: "A ako Novaku treba jos vjezbanja, onda poslije meca mozemo da imamo trening. U ovom trenutku to nije potrebno."

                      To je Bekerovo misljenje. Ima i drugih misljenja koja kazu da zele berem jedan tijesan set prije 1/4 finala.

                      Comment


                      • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                        Ja licno ne vidim nista pozitivno u ovom njegovom forsiranju da savlada protivnike sto je ubjedljivije moguce. Narocito zbog toga sto se radi o ovako ranoj fazi turnira.

                        Djokovic je i u prethodne 2 godine na US Open dolazio u dosta klimavoj formi, pomalo uzdrman nekim razocaravajucim i neocekivanim porazima. I oba puta je u ovoj ranoj fazi US Opena pokusavao i poprilicno forsirao da ostvari ubjedljive pobjede. Vjerovatno sa ciljem da pokaze da je prevazisao tu neku krizu igre i rezultata. Prosle godine je protiv Granollersa dva od tri seta osvojio rezultatom 6:0, pocistio je Sousu, Berankisa, Beckera. I onda kada se udje u zavrsnicu turnira, Djokovic nekako uvijek djeluje i pomalo ispraznjeno i melanoholicno i nedovoljno fokusirano usljed veoma lako ostvarenih pobjeda u prethodnim mecevima. Prosle godine je to kulminiralo uzasnom igrom protiv Nadala u finalu.

                        Federer i Nadal su nekako uvijek znali da rasporede i bolje tempiraju sve to. Koliko je samo Grand Slamova odigrao Nadal, a da se do 1/2-finala uvijek komentarisalo da je slabo odigrao, da je gotov, da ce ispasti vec u sledecem kolu, itd...!?A on uvijek u polufinalu i finalu odigra svoj najbolji tenis. Nadal i kada je gubio Grand Slam finala, nikada nije ostavljao utisak da nema sanse u tom mecu. Djokovic je nekako uvijek bio suprotan slucaj i jednostavno ne ostavlja utisak da ce bilo sta napraviti u mecu koji potpuno ide u kontraritmu. Prosle godine je u finalu US Opena protiv Nadala igrao bas lose, nekako "isceprkao" taj jedan set, ali se jednostavno i vidjelo i osjecalo da tesko moze do titule, s obzirom na to da je bas lose igrao.

                        Nadam se da ce mutavi Querrery uspjeti da drzi svoj servis tokom veceg dijela meca i da bar malo podigne tenzije. Jednostavno mislim da je potreban malo rezultatski tijesan mec da ga zaista prodrma, jer ovaj put Andy Murray ga ceka vec u 1/4-finalu(ili mozda Tsonga).
                        Ja se ne slazem u nekoliko stvari sa tobom,prvo Novak jeste ovako poceo Uso prosle godine ali ukoliko se ne varam tako je bilo i 2011 pa znamo sta se desilo,drugo po meni Novak proslogodisnje finale protiv Rafe bar drugi i veci deo treceg seta je odigrao odlicno,ali je zbog nesposobnosti da ubije Nadala u trecem setu zasluženo izgubio,na kraju je mentalno pao u cetvrtom setu i trece ovo da Novak u finalima nikad nema sanse kad izgubi apsolutno nije tacno jer Novak uglavnom kad gubi Gs finala gubi tesno,a pritom je u dosta tih mečeva imao sanse da pobedi

                        Comment


                        • Mislim... ako će da igra rezultatski tesne mečeve protiv Crnog ili Matjea onda bolje da ga ne gledam.
                          Ne mislim da je loša igra ili neizvesna preduslov za neke više i bolje rezultate. Kao sto ni ovo ubedljiva i fokusirana izdanja ne znače ama baš ništa, samo logično je da prvi na svetu, šampion njegove klase i ove lakše, po pravilu prve mečeve igra malo ozbiljnije bez oscilacija i nepotrebnog trošenja snage i uma i da mi na kraju uživamo u svemu tome, napokon..
                          Do sada smo valjda naučili da pravila nema, da nema veze kako je odigrao turnir do tada, a sama činjenica da je na ovom GS imao odlične rezultate, 5 finala i 2 polufinala od 2007. godine meni daju nadu da će ponoviti neki od njih, a s obzirom na formu sa prethodna dva Mastersa i promenama u privatnom životu... ovoga puta biću više nego zadovoljna.
                          Last edited by miloolja; 29-08-14, 13:58.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • ..

                            I da ne zaboravim da ponovim, po ko zna koji put:

                            Davanje epiteta igračima ovde, na forumu, nije dozvoljeno! Da li je neko mutav ili nije ostavite za vaše okruženje.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • Always reach a little bit farther, even if you don't need to.

                              Čak i kad nije neophodno, sjajan je osećaj dati više i dati bolje nego što je očekivano, zar ne?
                              * Victory makes you happy, failure makes you stronger!
                              * Smeš da izgubiš, ali ne smeš da se predaš!
                              NOVAK ĐOKOVIĆ #TrueChampion

                              Comment


                              • Originally posted by Alemannia Aachen View Post
                                Ja licno ne vidim nista pozitivno u ovom njegovom forsiranju da savlada protivnike sto je ubjedljivije moguce. Narocito zbog toga sto se radi o ovako ranoj fazi turnira.
                                Greska u koracima odmah u startu. Nikakvog forsiranja nije bilo. Rutinska pobeda bez mnogo naprezanja jer za to nije bilo ni potrebe.

                                Comment

                                Working...
                                X