Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pitanje za sve. Da li Novaku odgovara da Rafa nije jedan od prva cetiri nosioca na Rg-u?

    Comment


    • Sto se samog meca izmedju njih dvojice tice - DA. Ali mene plasi ono posle, mentalna snaga da nastavi dalje (vidi pod MC, jedva dobio Berdiha). Mec sa Nadalom na sljaci je uvek finale.
      "But Pascal what are you saying?"

      Comment


      • Sada sam videla da talicni radi na dva fronta na istu temu. Razumeli smo se nema problema. . .

        NI,
        Mislim da nikome ne odgovara da Nadal ne bude medju prva cetiri nosioca. Nadal na RG?
        Ali, to je izgleda sve izvesnija opcija. Ipak to ne mora da znaci da ce pasti u Novakovom delu zreba.

        Comment


        • Jel jos neko ima neki cudan osecaj da su se na ovom forumu u poslednje vreme pojavile neke opasne centrifugalne sile ???
          Inace sto se Novaka i NI-jevog pitanja tice, sto je Rafael gore plasiran i sto ima losije rezultate pred RG to bolje po Novaka ...
          sigpic

          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

          Comment


          • Delim mišljenje koje je @orao izneo . Finale je po meni poželjina opcija, razloge sam navela ipre SF meča u MC.
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Pitanje za sve. Da li Novaku odgovara da Rafa nije jedan od prva cetiri nosioca na Rg-u?
              Odgovorio sam vec par puta. Nikako! Ne trebamo ici daleko, dovoljno da uporedimo SF sa Nadalom i F sa Berdihom u MC i da vidimo sta fizicka i emotivna ispraznost mogu da urade. Finale bi bila najbolja opcija ako do njihovog susreta mora doci.
              Kad covek jednom savlada Himalaje ostale planine mu se ne cine vise tako teskim za savladjivanje mada i na njima moze vrlo lako da nastrada ako se previse opusti.
              Last edited by skeptik; 28-04-15, 13:03.

              Comment


              • Između opcija a, b, c, i d, cenim da će se zgoditi opcija d
                sigpic

                Comment


                • Sve se slazem za MC ali po meni iako je Berdih igrao odlicno, pogotovo mu je defanziva sa dubokim lopticama bila nikad bolja, doduse servis nije bio na potrebnom visokom nivou, opet nije uspeo da slomi Novaka.... mislim da je veci problem bio u finalu MC sto je Nole razmisljao o RG posle pobede i igre sa Nadalom nego sto se istrosio mentalno i fizicki. Sto se RG tice po meni Novaku najvise odgovara da igra sa Nadalom finale, a koji ce Nadal da bude nosioc nije ni bitno. Sve zavisi od zreba.

                  I jos jedna mnogo bitna stvara, RG ne znaci kraj sezone 2015, do kraja godine ima jos 2 slema, WTF + 4 mastersa, tako da treba pravilno rasporediti snage, mislim da je u tom kontekstu BB izjavio da se apsolutno ne slaze sa Novakom odlukom da igra DC, jer je sada treba da bude period njegove dominacije i da sakupi sto je moguce vise GS (i nadoknadi izgubljeno), sto se tice broj 1 tu mislim da Novaka nema ko da ugrozi u narednih 2 - 2,5 godine, odnosno do kraja 2017, osim ako se opasno ne povredi.

                  Comment


                  • Originally posted by NI View Post
                    Pitanje za sve. Da li Novaku odgovara da Rafa nije jedan od prva cetiri nosioca na Rg-u?
                    Po meni odgovara, lakse ce Rafu dobiti pre finala.

                    Comment


                    • Edit
                      a) finale
                      b) 1/2 finale
                      c) 1/4 finale
                      d) neće se sresti
                      sigpic

                      Comment


                      • I ja mislim da bi Novak najlakše pobedio Rafu u četvrtfinalu. Novak će tada biti svežiji nego u eventualnom finalu. Takođe smatram da će ako dođe do Finala Rafa znatno podići formu tako da ko god bude igrao sa njim taj meč teško može do pobede.

                        Comment


                        • Postavio sam pitanje i dobio odgovore. Dva su kampa:

                          1.
                          Oni koji tvrde da odgovara da Novak sa Rafom igra sto prije jer ce u tom slucaju lakse do pobjede.

                          2.
                          Oni koji misle da je opasno za Novaka da igra finale prije finala.

                          Ja se slazem sa drugom grupom. (Oprosti Sandugp.) Jezim se od pomisli da bi Novak u cetvrt-finalu igrao sa Rafom, u polu-finalu Nishikorijem i onda u finalu sa nekim pristojnim (Federerom, Ferrerom, Berdihom, Vavrinkom, Raonicem...) Poslije eventualne pobjede nad Rafom bi neminovno doslo opustanje. Idem toliko daleko da to vidim kao jedini valjani razlog da se preskoci Madrid. Time bi dao Rafi sansu da sacuva 4. mjesto.

                          Inace, smatram skandalom da devetorostruki sampion ne bude u prva cetiri nosioca. To je lose za turnir i tenis. Zato RG treba da uvede, u blazoj formi, sistem iz Uimbldona.

                          Comment


                          • Citam sve ove vase osmosmerke ..kalkulacije sa raficom i to,znaci bespotrebno.Ovaj sad Novak demolira raficu u kom god zelis vremenu.
                            Apsolutno sam ubjedjen u ovogodisnji RG. Nadal? Pobogu.Smijesno.


                            Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
                            sigpic

                            Comment


                            • Odgovor na 2 pitanja: da li ce Nole pobediti Rafu (u bilo kom delu turnira) i da li ce osvojiti RG po meni zavisi ponajvise od njegove mentalne i fizicke pripreme. Ako to bude na potrebnom nivou totalno je po meni ne bitno u kojoj rundi ce se sastati. Onda je pitanje da li ce osvojiti na tezak ili mnogo tezak nacin. Da li mislite da ce ako pobedi Rafu u 1/2 u finalu posle 2 dana da bude OPUSTEN (nebitno protiv koga bi igrao u finalu)! Mislim da nema teorije.... i da jedini koji po meni moze ovakvog Novaka da pobeti na nekom slemu je Rafa na RG i Federer na W. Ostali imaju po meni mali procenat sansi.

                              Nisikori nema teorije da se ganja trenutno sa Noletom na bilo kom GS (mastersi su druga prica). Po meni je mentalna snaga Novaka njegovo najvece oruzje trenutno i porediti sada eventualni susret na RG sa njim i na US Openu prosle godine je po tom pitanju nebo i zemlja.... Nisikori nema fizikalije za igru koji igra i zeli da igra, isto kao i Del Potro, i ako nesto drasticno ne promeni, nista specijalno nece osvojiti u karijeri ili ce doziveti istu sudbinu Del Potra sto se tice povreda. To je shvatio i Federer, zbog problema sa ledjima, pa menja neke stvari, s tim da jos uvek te promene znace da je i dalje blizu vrha ali ne moze bar trenutno da se popne na vrh.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ja se slazem sa drugom grupom. (Oprosti Sandugp.) Jezim se od pomisli da bi Novak u cetvrt-finalu igrao sa Rafom, u polu-finalu Nishikorijem i onda u finalu sa nekim pristojnim (Federerom, Ferrerom, Berdihom, Vavrinkom, Raonicem...) Poslije eventualne pobjede nad Rafom bi neminovno doslo opustanje. Idem toliko daleko da to vidim kao jedini valjani razlog da se preskoci Madrid. Time bi dao Rafi sansu da sacuva 4. mjesto.
                                Varaš se. Kad neko nešto juri cijelu karijeru samo bi dobio dodatna krila. Nakon Nadala više niko seta ne bi uzeo do kraja, dobro, možda set Porediti MC i RG u kontekstu SF-F je u najmanju ruku neozbiljno, da se ne izrazim teže.

                                Ima vremena do RG, ko zna šta se još može desiti. Za početak neka Novak povuče najlogičniji mogući potez i preskoči Madrid.

                                Comment

                                Working...
                                X