Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ma, taj lakat i ruka.. bas me nervira sve to. Raspanuce se pred finale AO, vec ga vidim..

    Comment


    • Ne kukaj i ne navlaci nesrecu!
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Joker View Post
        Ma, taj lakat i ruka.. bas me nervira sve to. Raspanuce se pred finale AO, vec ga vidim..
        I meni to ne da mira, unosi mi nemir ... Kako god.
        Ostaje nam da ćutimo, trpimo i nadamo se najboljem.

        Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

        Comment


        • jel mi se cini ili li je nole jace udarao svaku loptu 2011 godine?

          Comment


          • Originally posted by 40:15 View Post
            jel mi se cini ili li je nole jace udarao svaku loptu 2011 godine?
            Nole svakako nije udarao loptu jako 2011 godine. I dan danas udara jače. Ali tada je bio precizniji i sve je stizao sa lakoćom. Za razliku od danas mogao je da ulazi u finale svake nedelje cele godine. Danas udje jednom i toe to za za narednih par meseci.

            Ovde se unosi dosta emocija. Videcemo sta ce ostati za Slem.

            Comment


            • A bio mu je forhend brzi, ali mislim zbog manje spina. Danas je on bas zavrce puno, sto mu radi odlican posao na travi, ali na betonu, protiv ovih danasnjih omladinaca (narocito onih magarica velikih) bi mu valjali nekadasnji ravniji forhendi..

              Comment


              • Jako vazan mec za Novaka. Pobijedio je a vjerovao sam da nece uspjeti.

                1.
                Novak je poceo katastrofalno. Servis, return kretanje, nivo energije... sve je bilo lose. Uz to izgubio je servis, a time i set, poslije 40:0. Sve je izgledalo da cemo imati jedno veliko razocarenje.

                2.
                Medjutim, za Novakovu losu igru su postojali jaki razlozi. On je 4 puta lako pobijedio Shapovalova u 2019. U tim mecevima nije imao nikakvog problema. Lako bi dolazio do brejka, potpuno bi rasturio Denisovu igru. U medjuvremenu je Shapovalova preuzeo Juzniji. Zapanjuje koliko je Kanadjanina napredovao u nekoliko mjeseci.

                Prvo, Denis vise ne lupa svaku loptu. U ranijim meceveima, Novak je isao na njegovu pretjeranu agresivnost. Igra bi cvrstu odbranu, Denis bi imao poteskoce da je probije, potom bi poceo da ide na linije i napravio brdo neiznudjenih gresaka. U prva tri meca je Shapovalov imao omjer vineri/neiznudjene 1:2. U novembru u Parizu su stvari bile drugacije. Bilo je malo vise vinera nego iznudjenih. Isto ce se ponoviti i jucer. To je uticaj Juznog. Uci Denisa da drzi loptu i igri a potom bira pravi trenutak za napad. Ono sto je Varinka naucio u 29. a Tim u 26. godini.

                Drugo, Juzni je izmijenio nacin na koji Shapovalov servira. Mnogo vise koristi slajz. Vaznije, Shapovalov manje otkriva sa izbacajom. To je grafika u jednom trenutku pokazala. Bilo kako bilo, Novak je imao problema da vrati prvi servis u polje. Bilo je interesantno cuti kada je pitao Vajdu sredinom prvog seta: "Marijan, zasto tako lose returniram." Vajdin odgovor je bio da nema ravnotezu. Siguran sam da je to tacno. Medjutim, problem je nastao time sto Novak losije citao Denisov servis.

                Trece, Denis je daleko vise koristio slajz kod returna. To je i Juzni radio protiv Novaka. Novak se vise mucio na sopstvenom servisu nego u ranijim mecevima.

                Koliko je Novak nakticki pogresno usao u mec, najbolje pokazuje omjer vinera/neiznudjenih u 1. setu 3:12.

                3.
                Poslije izgubljenog prvog seta, sve je bilo spremno za jos jedan laki Novakov poraz od dobrog udaraca. Ali, Novaka je pokazao zelju za pobjedom kao u najboljim danima. Promijenio je taktiku. Postao je preduzimljiviji i agresivniji. Istiina, pomogla mu je i poblika. Ne samo da ga je digla nego je i iznervirala Shapovalova. "Australska" publika je jednako losa kao americka ili londonska. Jedino sto je to sada radilo za Novaka. Denisa je i te kako iznervirao aplauz kada je napravio duplu gresku.

                4.
                Ali prava stvar je bio 3. set. Denis se brzo stabilizovao. Imali smo izjadnacene protivnike. Shapovalov je bio za nijansu bolji igrac, ali Novak je pokazao da je ziv samion u njemu. Iskoristi je padove u Kanadjanovoj igri. Igrao odlicno stvarno kljucne poene. Pogotovo je bio sjajan u TB. Jedino mu se moze zamjeriti sto nije odservirao za mece kad je imao sansu.

                Ovakva pobjeda dize samopouzdanje.

                5.
                Shapovalov ce se brzo ustaliti u prvih 10. Strasno mi se svidja kako igra. Pogotovo me odusevila tranziciona igra. Cim vidi de je protivnik nije na lopti, kao macka se pojavi na mrezi. A voleji su mu odlicni.
                Last edited by NI; 10-01-20, 12:22.

                Comment


                • Pogledah prvi set. Zanimalo me baš posle NI-evog komentara. Kao i do sada set opisan u rubrici crne teniske hronike, i naravno nema veze sa onim na terenu.

                  Novak nije u Parizu dobio Denisa nimalo lako a Denis je servirao značajno bolje tada nego danas. Dva brejka je Novak napravio sa puno truda u Parizu.

                  Što se tiče prvog seta, očekivao sam očajnu igru Novaka i servise jednake mom servisu. Novak jeste bio slab ali ne slabiji od očekivanog a njegov stav na terenu bio je daleko od toga da se pomisli da će biti rutinski poraz. Imao je taj loš servis gem na 4 4 i to je to. Sve ostalo je bilo solidno.

                  Šapovalov je dobio i Cicipasa i Zvereva i njegovo izdanje se baziralo na tome. Ovo je početak sezone a mladi imaju puno prostora za napredak. Denis ipak nema šta da traži prprotiv Noleta.

                  Nije ni prvi ni poslednji koji je bio nadomak pobede a izgubio...

                  Comment


                  • Ljubitelj tenisa,

                    3 vinera 12 neiznudjenih je jako lose. Opet, ne bih to zvao crnom hronikom.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Ljubitelj tenisa,

                      3 vinera 12 neiznudjenih je jako lose. Opet, ne bih to zvao crnom hronikom.
                      Reklo bi se da nisi gledao meč. 3 vinera i 12 grešaka zvuči kao loše ali ako gledaš kretanje, udarce, zainteresovanost na terenu, svakako nije za rutinski poraz. Ovo nije Denisova igra i forma već izuzetak. Ne znam zašto ga toliko favorizuju mnogi a dečko najsporije napreduje od svih mlađih.

                      Generalno tvoj stil pisanja pripada satirično rečeno teniskoj rubrici crne hronike. Često predviđaš Novaku padove i rutinske poraze.

                      Comment


                      • Kvota na Novaka protiv Medvedeva je oko 1.55. Ono sto je interesantno je da kada su kladionice dale svoje prve procene, prosecna kvota na Novaka je bila oko 1.33. Slazem se da 1.33 nije realno, ali mislim da to nije ni 1.55.
                        Ovo samo pokazuje da Novak nije previse popularan.

                        Comment


                        • Sada citam NIjev komentat i vrlo je slicno onome sto sam napisala doduse u 5+ recenica i slicno onome sto mislim, a nisam.
                          Strasno je Denis napredovao, i mnogo je ne samo muke zadavao tranzicijom (sta je sve vracao, i onda bi krenuo u napad), vec servisom. Nije mogao da ga procita Novak i to mu je mnogo energije oduzimalo. Na klupi je samo o riternu pricao, fokus samo na riternu, zato je i njegov servis trpeo, plus bh slajs koji je Juzni uveo Denisu, ma bice mali grom.
                          sigpic

                          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Sada citam NIjev komentat i vrlo je slicno onome sto sam napisala doduse u 5+ recenica i slicno onome sto mislim, a nisam.
                            Strasno je Denis napredovao, i mnogo je ne samo muke zadavao tranzicijom (sta je sve vracao, i onda bi krenuo u napad), vec servisom. Nije mogao da ga procita Novak i to mu je mnogo energije oduzimalo. Na klupi je samo o riternu pricao, fokus samo na riternu, zato je i njegov servis trpeo, plus bh slajs koji je Juzni uveo Denisu, ma bice mali grom.
                            Evidentno smo gledali isti mec.

                            Comment


                            • Novak je imao problema da se prilagodi novim "uslovima", posto je Sapovalov igrao dosta drugacije nego u prethodnim duelima. Mnogo strpljivije, i sa dosta slajsa. Nije bilo brejka u pocetnoj fazi koji bi malo relaksirao situaciju, pa je jedan "crni" gem napravio problem i izgubljen je set. Trazio se Novak na servisu, ali sem tog gema nije imao vecih problema da zadrzi servis, tako da je steta sto je je u sustini olako (ipak je vodio 40-0 i sam svojim greskama dao sansu rivalu za brejk) izgubio set.

                              Treci gem drugog seta, u kome je Sapovalov imao nekoliko BL je pokazao koliko Novak ima mentalno drugaciji stav nego u mnogim mecevima prosle godine koje je gubio (ovo sigurno ima veze i s tim da je ovo ekipno takmicenje). Grizao je i borio se i na kraju bio nagradjen i brejkom u narednom gemu, ubrzo i setom. U trecem stalno u rezultaskom minusu i pod pritiskom da brejk verovatno znaci i poraz u mecu, opet je uspeo da bez problema drzi servise sve do 5-4, gde je opet imao pad slican onom u prvom setu. Na srecu na kraju to nije bilo kobno, u TB je Sapovalov odigrao na stari nacin, a Novak bio dovoljno svez da privede mec kraju.

                              Vazna pobeda, pre svega na mentalnom planu, ovog puta je Novak izvukao mec posle gubitka seta protiv odlicnog rivala. Gledao sam sve meceve Sapovalova i deluje da je bas u dobroj formi, ovako gust mec za mene nije bio neocekivan, videcemo kada prodje neko vreme kako ce izgledati sve ovo od njega, ima potencijala i da napadne Top10. Sledeci rival Medvedev, mec koji sam ocekivao jos od Sinsinatija, da vidimo moze li Novak okrenuti ovaj duel opet na svoju stranu.
                              Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                              Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                              30 consecutive match wins - Stands alone
                              3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                              Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                              Comment


                              • Taj treci gem drugog seta je bio maestralan sta je sve spasio i cini mi se na kraju 3 bl.

                                Zvanicni raposred do OI, s tim sto Adelaidu svi ocekujemo da preskoci


                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X