Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by NI View Post
    Bimbo,

    pitao si da li je Nishikori buduci GOAT. Nije. Ali je u bazicnoj teniskoj vjestini tajmingu (udaranju loptice) jedan od rijetkih koji je bolji od Novaka. On, Fonjini, mozda Tomic i Simon i par drugih. Ali tenisera cine i mnoge druge stvari.
    NI, stvarno nisam teniski stručnjak i srećan sam da ovde učim od vas koji poznajete ovu igru, a tvoje i Vladanovo mišljenje i analize posebno cenim.
    Ali sam sada pomalo sluđen. Ne pamtim ni sam koliko sam puta ovde pročitao da se Novak najbolje kreće na turu i da je jedan od razloga njegove dominacije baš to što ima takve noge i što je stalno na loptici, dobro se namešta, rano hvata lopticu.
    Sad ispade da mrtvi Fonjini to radi bolje. Sportista sam ja, znam da nije sve u tehnici, ali brate mili, Fonjini i Tomić da imaju bolju tehniku, tajming i da se bolje kreću i nameštaju na loptici.
    Ništa meni ovo jasno nije.

    Comment


    • Inače prvo polufinale se igra u četvrtak u devet ujutru po našem a drugo polufinale u petak u istom terminu.

      Comment


      • Originally posted by Bimbo View Post
        NI, stvarno nisam teniski stručnjak i srećan sam da ovde učim od vas koji poznajete ovu igru, a tvoje i Vladanovo mišljenje i analize posebno cenim.
        Ali sam sada pomalo sluđen. Ne pamtim ni sam koliko sam puta ovde pročitao da se Novak najbolje kreće na turu i da je jedan od razloga njegove dominacije baš to što ima takve noge i što je stalno na loptici, dobro se namešta, rano hvata lopticu.
        Sad ispade da mrtvi Fonjini to radi bolje. Sportista sam ja, znam da nije sve u tehnici, ali brate mili, Fonjini i Tomić da imaju bolju tehniku, tajming i da se bolje kreću i nameštaju na loptici.
        Ništa meni ovo jasno nije.
        Tajming imaju bolji, ali se ne krecu bolje. Ne pokrivaju teren kao Novak (tu je najbolji na svetu), defanziva im je mnogo losija od Novakove. Tomiceva nije cak ni vredna komentarisanja. Simonova je odlicna, ali njemu je ofanziva problem.
        Ali udaraju lopticu bolje od Novaka (kada im je dan naravno), cistije, sredinom reketa. Ne mnogo naravno, ali bolje od Novaka.
        To je NI hteo da kaze. Znaci kada diktiraju igru, kada su namesteni na udarac, kada se poen odvija onako kako oni zele, mogu da nanesu protivniku vecu stetu nego sto to moze Novak. Video si Keija i BH na BH razmene po dijagonali sa Novakom. Cak me je Djokovic pozitivno iznenadio jer je te razmene igrao duboko pa skoro kao Kei.
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Originally posted by Bimbo View Post
          NI, stvarno nisam teniski stručnjak i srećan sam da ovde učim od vas koji poznajete ovu igru, a tvoje i Vladanovo mišljenje i analize posebno cenim.
          Ali sam sada pomalo sluđen. Ne pamtim ni sam koliko sam puta ovde pročitao da se Novak najbolje kreće na turu i da je jedan od razloga njegove dominacije baš to što ima takve noge i što je stalno na loptici, dobro se namešta, rano hvata lopticu.
          Sad ispade da mrtvi Fonjini to radi bolje. Sportista sam ja, znam da nije sve u tehnici, ali brate mili, Fonjini i Tomić da imaju bolju tehniku, tajming i da se bolje kreću i nameštaju na loptici.
          Ništa meni ovo jasno nije.
          Uzmes ovo gde NI kaze ''Ali tenisera cine i mnoge druge stvari.'' i zaokruzis i podvuces. Imaju neke stvari bolje ali te stvari ne mogu da dodju do izrazaja bas zbog toga sto ih teniserom ne cine samo te stvari.
          sigpic

          Joking around is part of my personality, just who I am. Novak Djokovic

          Yesterday i was clever, so i wanted to change the world. Today i`m wise, so i`m changing myself.

          Without error there can be no brilliancy.

          Comment


          • Originally posted by Sandugp View Post
            Tajming imaju bolji, ali se ne krecu bolje. Ne pokrivaju teren kao Novak (tu je najbolji na svetu), defanziva im je mnogo losija od Novakove. Tomiceva nije cak ni vredna komentarisanja. Simonova je odlicna, ali njemu je ofanziva problem.
            Ali udaraju lopticu bolje od Novaka (kada im je dan naravno), cistije, sredinom reketa. Ne mnogo naravno, ali bolje od Novaka.
            To je NI hteo da kaze. Znaci kada diktiraju igru, kada su namesteni na udarac, kada se poen odvija onako kako oni zele, mogu da nanesu protivniku vecu stetu nego sto to moze Novak. Video si Keija i BH na BH razmene po dijagonali sa Novakom. Cak me je Djokovic pozitivno iznenadio jer je te razmene igrao duboko pa skoro kao Kei.
            Da, da, sad mi je jasno.
            Kad je idealna situacija, stoje oni na sredini terena, ne pomeraju se, dolazi loptica na reket, odskače na idealnu visinu, oni je udaraju prelepo, sredinom reketa i sve izgleda kao harmonija pokreta.
            Problem je što je teniski meč život, a ne laboratorija.
            Malo se bolje, mnogo se bolje razumem u automobile. Promenio sam ih gomilu, sve vrhunske marke i odavno kupujem isključivo nova vozila, održavam samo redovno, sve ostalo pokriva garancija. I nikada mi automobil, koliko god nov bio, nije trošio koliko fabrika kaže u prospektu. Uvek između 10 i 20% više. Ali, ne laže fabrika, oni su potrošnju dobili u laboratoriji na opitnom stolu. Na žalost, ja ne vozim po laboratoriji već po drumu.

            Comment


            • I ne samo u idealnim vec u svakakvim situacijama su u stanju da udare lopticu cistije od Novaka. Ali su zato u stanju i da "prospu" sve zivo i mrtvo. Kako ih krene, koliko im protivnik dozvoli, zavisi to od dosta faktora.
              Ali dzaba im sve to kada u nekim drugim segmentima igre debelo zaostaju za Djokovicem.
              sigpic

              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

              Comment


              • Udariti lopticu 'sredinom reketa' odnosno što bliže centru glave reketa nije idealan način za sve udarce koji se žele napraviti.
                Osim sweet spota postoje još dve oblasti i svaka je idealna zavisno od toga želi li se postići maksimalna snaga ili minimum vibracija.
                sigpic

                Comment


                • Upravo, ali Nisikori Fonjiji pa i Tomic umeju da je udare kako treba bolje od Novaka.
                  S tim sto umeju i da zaseru totalno (Nisikori ponajmanje, zato je i najopasniji - ali ako se odigra pametno protiv njega kao sto je to Novak uradio on se raspadne samo tako kao i ova dvojica)

                  Medjutim i Djokovic je izuzetno napredovao po tom planu. Pogledajte mu samo forhend sada, kakvu snagu je u stanju da generise cak i na duboke i mekane loptice.A uz to ne gubi ni malo na dubini i preciznosti. Udara kao 2007 taj fh a ne trosi se ni upola toliko koliko se trosio tada.
                  MOC! OTAC! BOGOTAC!!!
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Samo da se nadovezem.
                    Varaju se svi koji misle da je Nisikori iskljucivo svojom zaslugom napravio onoliko neiznudjenih jutros.
                    Ima i toga ali najvise se to desilo zahvaljujuci izuzetno pametnoj Novakovoj igri. Koji ga je dubinom, naterao da ovaj gadja vinere iz nekih ne bas tako lakih pozicija. Masio je Japi i izi zglednih pozicija ali je sve to posledica nesigurnosti koju mu je Djokovic ulio.
                    Preagresivan bio, zaleteo se i video da i pored toga ne moze nista. Puko nakon toga.
                    Trebao je ceo mec da igra kao sto je igrao treci set, verovatno bi opet izgubio ali bi pruzio veci otpor i sanse za pobedu bi mu sa nikakvih porasle u minimalne, a i to je uspeh kada se igra protiv Novaka.
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Bimbo,

                      Objasnili su ti drugi forumasi.

                      Marion Bartoli je osvojila Uimbldon na racun perfektong tajminga a fizicki ne izgleda kao neko ko se profesinalno bavi sportom.

                      Novakov tajming je vrhunski, ali ima par igraca sa boljim. (tajming = kordinacija ruku sa ocima)

                      Novak je izvanredno brz. Mozda je jedino Monfis brzi od njega. Naravno, Federer, Nishikori, Mari, Nadal i jos nekoliko igraca su svi jako brzi.

                      Novak se odlicno krece. To je vezano sa brzinom ali nije isto. Npr, Nishikori koji se isto tako dobro krece je protiv Garsije Lopeza pravio prosjecno 12 koraka po udarcu a Lopez 9.

                      Novak je visok 188 i ima fantastican balans, plus je rastezljiv (vjerovatno najrastezljiviji). E sad, zamisli da returniraju Novak i Nishikori istu loptu. Novak ce na racun visine i rastezljivosti da pokrije 20 centimetara vise u svaku stranu. To je puno.

                      Dalje, visina mu pomaze kod servisa, a krakatost kod generacije snage. Nishikori tu ozbiljno zaostaje. On mora biti vise na loptici nego Novak.

                      Kondicija, Novak je medju najspremnijima. Osim toga manje se umara jer ima dosta malu masu, koju ishranjuju jedna pluca i jedno srce.

                      Igracka inteligencija. Novak je i tu u vrhu.

                      Zelja za pobjedom, nije bas Nadalova, ali je vrhunska.

                      Spremnost da uci i da se mijenja je kod njega nevjerovatna. Federer i Nadal mogu da se mjere, mislim da niko drugi ne moze.

                      Mozda najvaznije, moze jako dugo da drzi koncetraciju kad treba. To je jako tesko.

                      Recimo da se tehnika uci i da to svako moze da nauci ako je uporan. Novakova tehnika je izvanredna, pogotovo na BH. Opet Nishikori ima malko bolji BH. Ima nize teziste i lakse mijenja smjer, ako je na lopti.

                      Ovo su samo ideje sto cini tenisera. Ima tu mnogo drugih detalja.
                      Last edited by NI; 26-01-16, 21:38.

                      Comment


                      • Who's in your head, Roger

                        https://m.youtube.com/watch?v=8MGz-DARZaA

                        Comment


                        • Originally posted by pecaros View Post
                          Udariti lopticu 'sredinom reketa' odnosno što bliže centru glave reketa nije idealan način za sve udarce koji se žele napraviti.
                          Osim sweet spota postoje još dve oblasti i svaka je idealna zavisno od toga želi li se postići maksimalna snaga ili minimum vibracija.
                          Ili spin...

                          Comment


                          • Momci, hvala svima.
                            Ja igram tenis sa kumom. Prilično smo izjednačeni, s tim da ja češće dobijam jer se on lakše iznervira. Što bi se reklo, nema glavu.
                            O ovome što vi pričate pojma nisam imao, a sad je kum nahebao, prolaziće ko Nadal u Dohi.

                            Comment


                            • Originally posted by Bimbo View Post
                              Momci, hvala svima.
                              Ja igram tenis sa kumom. Prilično smo izjednačeni, s tim da ja češće dobijam jer se on lakše iznervira. Što bi se reklo, nema glavu.
                              O ovome što vi pričate pojma nisam imao, a sad je kum nahebao, prolaziće ko Nadal u Dohi.
                              Naravno da je glava js jedan faktor. Ali ni tu nije sve prosto. Postoje nekoliko faktora vezanig za ono sto zovemo "glava". Kiler instikt, sampionski mentalitet, opustenost prije i tokom meca, kako igrati kad nisi samouvjeren, janso razmisljanje tokom meca (to je Beker popravio kod Novaka), pregled igre...

                              Comment


                              • E bem ti posao i vremensku razliku kad ne mogu gledat mec Ali svim srcem Novaka sutra

                                Comment

                                Working...
                                X