Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Od kada je prvi put nastupio na turniru 2011. godine, Novak je neporažen. Do sada je tri puta slavio u Abu Dabiju.






    Spoiler
    Last edited by jovan; 24-11-14, 15:06.
    * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

    Comment


    • "Dve nase srecice"


      * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

      Comment


      • Dok Nole zasluzeno uziva u blagodetima svoje prosirene porodice, ja imam zelju da kazem neku rec-o vise puta vec recenom,jer "vise puta ponovljena istina, postaje stvarno"istina"
        Mene iznova impresionira Nolov return, koji mu donosi najmanje poena od svih mocnih udaraca iz njegovog arsenala-a po meni je najvazniji-sto je u neku ruku paradoks.
        Medjutim, imam utisak, da Nole bas zahvaljujuci returnu, igra potpuno opusteno i uziva u igri, jer bez obzira na servera, on zna da iako bude brejknut, da on to protivniku moze uvek uzvratiti-i da se samo on pita o ishodu meca.
        To ga cini tako rasterecenim u toku igre, i tada je on najjaci-bez obzira na rivala.
        Ovo je iz mog ugla srz Nolove igre-stim sto mu ovakav return omogucava da nesmetano usavrsava i onaj drugi deo igre,skracivanje poena i... o cemu je sustinski Maxxa vec obrazlozila
        Sa nestrpljenjem ocekujem narednu godinu-uzdravlje


        Spoiler
        Jos kada se izvanredno namesta na udarac, onda sam siguran da ce sve nedostatke koje se pojave u igri, bez problema da resi
        Last edited by jovan; 26-11-14, 08:50.
        * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

        Comment


        • Originally posted by jovan View Post
          "Dve nase srecice"


          Pa Jovane,Jelena je samo njegova srecica


          Bjezmo Grumfe,njih je dvojica a mi smo sami!
          sigpic

          Comment


          • Originally posted by Duka View Post
            Pa Jovane,Jelena je samo njegova srecica
            U pravu si, kad je ona njegova srecica-onda Nole bude jos zadovoljniji- a to za nas bude dobro-jer eto nama jos vece srece


            Nego "hleb nas nasusni" teniske igra

            * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

            Comment




            • Mesec dana pošto je napunio 16 godina Novak Đoković osvaja svoj prvi ATP poen a potom i prvi turnir Fjučers kategorije. Turnir je održan 23.06.- 06.07. 2003. na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu. Igralo se na tvrdoj podlozi za nagradni fond od 10.000$.
              Pošto je dobio specijalnu pozivnicu (WC) od organizatora Novak se za svoj prvi ATP poen borio sa 4-im nosiocem Darkom Mađarovskim koga dobija posle 3 seta, (6-3, 6-7(2), 6-4). Potom pobedjuje laki luzera Daniela Sebescena 2-0 (6-2,6-2), da bi u 1/4 finalu bio slobodan zbog odustajanja kvalifikanta Gorana Tošića.
              U 1/2 finalu posle teške borbe pobeđuje 6-og nosioca Jaroslava Pospišila sa 2-1 (4-6, 7-5, 7-5)).
              Finale igra sa Špancem Ferrer-Victoria Cesarom koga dobija sa 2-0 (6-4, 7-5).
              Ovaj turnir praktično determiniše početak Novakove profesionalne karijere.
              Last edited by pecaros; 26-11-14, 17:40.
              sigpic

              Comment


              • pecaros http://www.sportklub.info/forum/show...90#post1047990

                Comment


                • Moram priznati cssr da sam zaboravio na ovu tvoju objavu, te se nadam da mi nećeš uzeti za zlo to što ova moja na tvoju sliči
                  Moj post je zapravo uvod u razradi ideje o usponu Novakovom. Šlagvort za ideju jeste teniska era čiji smo savremenici i koja traje evo pune 4 godine. Neki su tu činjenicu priznali javno, drugi takođe priznaju ali se femkaju. Elem, samo sam se dotakao 2003-e, pa bih jednako štrpnuo od 2005-e i 2006-e, da bih studioznije krenuo od 2007-e. Tu već ima posla preko glave, prvi je Majami i dalje redom.
                  Ukoliko si voljan ili je još ko god voljan da zajednički napravimo analize svih bitnih Novakovih mečeva od tada pa do današnjih dana to bi mi pričinilo posebno zadovoljstvo.
                  sigpic

                  Comment


                  • taman posla, samo gazi ;] sta god zatreba stojim na raspolaganju, ionako planirah da pregledam i postavim neke starije meceve dok traje pauza..
                    samo sto sam ovih dana prezauzet ono bas.. ali tu je decembar pa cemo da seciramo natenane :_)

                    Comment


                    • Uspon

                      Godina 2005-a

                      Slucajnost ili sudbinska veza tek svoje prvo ucesce na nekom GS-u Novak obezbedjuje kroz kvalifikacije bas za Australian open.
                      U prvom kolu kvalifikacija susret sa Italijanom Francescom Piccari koga Novak dobija 2-0 (6-3, 7-5)
                      Drugo kolo donosi laganu pobedu od 2-0 (6-3,6-1) nad nosiocem pod brojem 32. Iza tog broja krije se niko drugi do nekada Stanislas, a sada Stan Vavrinka.
                      U trecem kolu pobedjen je Wesley Moodie iz Juznoafricke republike, inace 15 nosilac, sa 2-1 (4-6, 6-3, 6-4). Zanimljivost je da je Novakov protivnik iz kvalifikacija bio je partner Nenadu Zimonjicu u dublu na istom turniru. Ispali su u 1/8 finala posle dve pobede.
                      Time je niz pobeda prekinut, jer Marat Safin nije iskazao posebnu milost prema mladjanom Novaku prepustivsi mu samo 3 gema u njegovom prvencu na najvecim turnirima.
                      Last edited by pecaros; 28-11-14, 07:28.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by pecaros View Post
                        Uspon

                        Godina 2005-a

                        Slucajnost ili sudbinska veza tek svoje prvo ucesce na nekom GS-u Novak obezbedjuje kroz kvalifikacije bas za Australian open.
                        U prvom kolu kvalifikacija susret sa Italijanom Francescom Piccari koga Novak dobija 2-0 (6-3, 7-5)
                        Drugo kolo donosi laganu pobedu od 2-0 (6-3,6-1) nad nosiocem pod brojem 32. Iza tog broja krije se niko drugi do nekada Stanislas, a sada Stan Vavrinka.
                        U trecem kolu pobedjen je Wesley Moodie iz Juznoafricke republike, inace 15 nosilac, sa 2-1 (4-6, 6-3, 6-4). Zanimljivost je da je Novakov protivnik iz kvalifikacija bio je partner Nenadu Zimonjicu u dublu na istom turniru. Ispali su u 1/8 finala posle dve pobede.
                        Time je niz pobeda prekinut, jer Marat Safin nije iskazao posebnu milost prema mladjanom Novaku prepustivsi mu samo 3 gema u njegovom prvencu na najvecim turnirima.
                        Inače Safin je osvojio taj turnir spasivši čini mi se meč loptu u SF protiv Rodzera.

                        Comment


                        • Originally posted by goku View Post
                          Inače Safin je osvojio taj turnir spasivši čini mi se meč loptu u SF protiv Rodzera.
                          A da li ste i vi primetili koliko Novakov ritern i BH podsećaju upravo na Safina,kao i taktika protiv Nadala,koju je Novak usavršio?Ili grešim?
                          Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                          Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                          "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                          Comment


                          • * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                            Comment


                            • Uspon

                              Godina 2006-a


                              Beše to godina proboja ka vrhu, godina u kojoj se dogodio Vajda.
                              Spoiler

                              Tokom Juna te 2006-e Marijan Vajda, bivši slovački teniser, pobednik ATP turnira u Ženevi i Pragu, biva angažovan kao Novakov trener.
                              Pošteno se nisu ni upoznali kad eto ti prve ATP titule za Novaka.
                              Dogodi se to na Otvorenom prvenstvu Holandije u Amersfortu. Igralo se na šljaci od Jula 17-og do Jula 23-eg.
                              Do finala Novak stiže bez izgubljenog seta. Redom su dobijeni: Boris Pašanski 2-0 (6-0, 6-3), Zib Tomas 2-0 (6-4, 6-2),
                              Marc Gicquel 2-0 (6-3, 6-4), Coria Guilermo 6-2, 1-0 - predaja.
                              U finalu ga je čekao Nikolas Masu iz Čilea kome je šljaka bila domaći teren.
                              Solidan na servisu, dobrog fh-a, vrlo pokretljiv, Masu se pokazao kao prilično nezgodan protivnik. Njegova slaba tačka bio je bh iz koga je retko napadao uglavnom koristeći bh slajs. Koristeći tu manjkavost Novakovi napadi išli su većinom po Masinom bh-u.
                              1. set doneo je maratonsku bitku od čitavih sat i 22 minuta. Borba beše za svaki poen sa obostranim usponima i padovima, da bi se set završio u tb-u koji Novak dobija sa 7-5.
                              2. set donosi Novaku rani brejk koji će se pokazati kao odlučujući. Imao je Novak meč loptu pri vođstvu od 5-3 koju ne realizuje, da bi set okončao sa 6-4. Prva ATP titula bi izborena posle 2h i 19min.
                              Statistika meča: Đoković Masu
                              1st SERVE % 36/68 (53%) 40/89 (45%)
                              1st SERVE POINTS WON 27/36 (75%) 27/40 (68%)
                              2nd SERVE POINTS WON 16/32 (50%) 25/49 (51%)
                              BREAK POINTS WON 3/11 (27%) 2/4 (50%)
                              TOTAL RETURN POINTS WOn37/89 (42%) 25/68 (37%)
                              TOTAL POINTS WON 80/157 (51%) 77/157 (49%)
                              DOUBLE FAULTS 3 4
                              ACES 9 11

                              Spoiler


                              *Tri godine kasnije Novak kupuje ovaj ATP turnir kategorije 250 da bi ga prebacio u Beograd pod nazivom ‚‚Otvoreno prvenstvo Srbije" koji se na ogromnu žalost ovdašnjih ljubitelja igre ugasio posle 4 godine postojanja.
                              Last edited by pecaros; 28-11-14, 11:58.
                              sigpic

                              Comment


                              • Ko ce da gleda "ove" jos mesec i plus dana


                                * Telo je slabo, ali je duh krepak, zato ga treba svakodnevno održavati. *

                                Comment

                                Working...
                                X