Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Larisa View Post
    https://metro.co.uk/2019/11/14/forme...feat-11148088/


    Juče sam bila besna, danas užasno tužna

    Doće maca na vratanca....
    Sinoc sam bas na drugoj temi pisao tome. Pored vec hronicnog problema sa riternom, publika je glavni razlog Novakovog raspada. Ono je stvarno nevidjeno sa cim on mora da se bori i kroz kakav pakao da prolazi u mecevima sa Federerom. O ovoj trojici ce se nekad pisati romani i raditi gomile dokumentaraca, ali posebna tema za razradjivanje ce biti igrac koji je uvijek protiv najjacih rivala morao da prozivi golgotu od atmosfere. Ma kakav Ivan Lendl, tad je publika bila mala maca za ovo fudbalsko huliganstvo. A najzalosnije od svega je cinjenica da isti taj Federer ne bi bio ni polovina od svoje sadasnje velicine da je kroz karijeru morao da se konstantno bori protiv publike. Njemu jednom ako neko nesto dobaci, on se sav izbezumi. Da na vrhunski poen protivnika 20 hiljada ljudi histericno skoci u dilirijumu, on bi nestao sa terena, propao bi u zemlju. A da ne pricamo o odusevljenjima i aplauzima na servis greske, pojeo bi sam sebe. Bas ogromna prednost, sa kojom se ni malo lako boriti..
    Last edited by Joker; 15-11-19, 10:27.

    Comment


    • A ipak i pored takve podrške tri puta u tri istorijski važna meča je Novak izašao kao bolji.
      Ali na duži rok , mentalni zamor borbe sa vetrenjačama je sve izraženiji . Više faktora se poklopilo da juče onako odigra.
      Po meni presudni faktor fizički zamor i načeto igračko samopouzdanje iz meča protiv Dominika je uticao na ovakvo izdanje i svest da mora da "izgine " još jednom da bi došao do titule . Nije spreman za to , trenutno.
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Originally posted by Maxx-a View Post
        A ipak i pored takve podrške tri puta u tri istorijski važna meča je Novak izašao kao bolji.
        Ali na duži rok , mentalni zamor borbe sa vetrenjačama je sve izraženiji . Više faktora se poklopilo da juče onako odigra.
        Po meni presudni faktor fizički zamor i načeto igračko samopouzdanje iz meča protiv Dominika je uticao na ovakvo izdanje i svest da mora da "izgine " još jednom da bi došao do titule . Nije spreman za to , trenutno.
        Sve to sto si pobrojala, fizicki zamor, naceto samopouzdanje i nespremnost na napor koji je bio potreban je doprinijelo onome sinoc. Jos uvijek mislim da su dva druga faktora vaznija. Prvo, Federerorava fantasticna igra, u prvom redu serviranje i taktika. Drugo, nesto sto samo Novak zna. Vjerovatno se radi o povredi.

        Publika je samo sporedni faktor. Americka publika nije bolja, a 2015. je on zamisljao da navijaju za njega.

        Inace, publika uvijek navija za Federera a ne protiv Djokovica. I kad aplaudiraju Novakovim greskama, naviajuju za Rodzera. Uzaludu je pricati da to nije teniska publika. To jeste moderna teniska publika.
        Last edited by NI; 15-11-19, 11:18.

        Comment


        • Svi se oni previse dobro znaju. Kao i Nadal u Rimu i Roger je znao da Novak nije spreman. Rutinska pobeda. Ali... U igri se videlo da je Novak za klasu bolji od njega. Malo smaram ali Novak ima udarce. Na Grend Slemu Roger nema šansi.

          Problem je emotivne prirode. Novaka je zamalo Rolan Garos kostao Wimbledona. Jer je se emotivno ispraznio. Samo je tada izdrzao jer je Slem i bio je fizički spreman.

          Za mene je očigledno da nema povrede. Samo emotivno pražnjenje.

          Nema veze. Imponuje meni kao navijaču taj lov na njega. Imam neke poluinformacije o njegovoj porodici. Taj brat Marko ima svoj neki problem, otac i majka svoj. Jelena je isto pravila probleme. Nije njemu lako. Skupo on plaća sve te trofeje i slavu.

          Ako se uzme u obzir porodica, nema on baš takvu podrsku. Bice bolje.

          Comment


          • Dobro je igrao Federer, nisam ni sporila, to jeste način da se i mnogo bolji Novak pobedi. Ovde je moj fokus bio na Noletovoj igri

            Čitam da je Pike u vezi DC i rekao da zna da Novak ima problema sa laktom, pa se nada da će se pojaviti ipak u Madridu..

            Videćemo , deluje obnavljajući problem, jedna ruka, pa druga....
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Originally posted by NI View Post
              Sve to sto si pobrojala, fizicki zamor, naceto samopouzdanje i nespremnost na napor koji je bio potreban je doprinijelo onome sinoc. Jos uvijek mislim da su dva druga faktora vaznija. Prvo, Federerorava fantasticna igra, u prvom redu serviranje i taktika. Drugo, nesto sto samo Novak zna. Vjerovatno se radi o povredi.

              Publika je samo sporedni faktor. Americka publika nije bolja, a 2015. je on zamisljao da navijaju za njega.

              Inace, publika uvijek navija za Federera a ne protiv Djokovica. I kad aplaudiraju Novakovim greskama, naviajuju za Rodzera. Uzaludu je pricati da to nije teniska publika. To jeste moderna teniska publika.

              Ta i takva publika navija i da Novak izgubi od Muteta npr..Što manje dobrog Novaka a takav je opasan bolje . Takva je klima stvorena u medijima.Oni formiraju mnenje , i snm su deo toga.
              A ja defakto ne mislim da ga je publika porazila sinoć
              Similis simili gaudet

              Comment


              • On je juce porazen vec u svlacionici, na terenu je bila puka egzikucija.

                Comment


                • Vise forumasa je pod utiskom da Novak jako lose vraca Rodzerov servis i da sus e stvari drasticno pogorsale u zadbnje vrijeme. Pogledao sam statsistiku i ona kaze:

                  Tabela za citavu karijeru
                  Code:
                  		RPW	PBC
                  Rodzer		36.20%	36.34%
                  Novak		35.40%	39.23%
                  Novak +/-	-0.80%	2.89%
                  Legenda:
                  RPW - postotak osvojenih return poena
                  PBC - postotak konvertitrni brejklopti

                  Novak je u minusu kad se gleda postotak osvojenih returna a u velikom plusu kad se gleda postotak konverzije.

                  Tabela za 8 zadnjih meceva tje od Sinsinatija 2015.
                  Code:
                  		RPW	PBC
                  Rodzer		34.00%	31.15%
                  Novak		34.50%	35.00%
                  Novak +/-	0.50%	3.85%
                  Obojica imaju losije postotke. To pripisujem ubrzanju podloga i tome sto su zadnjih 8 meceva igrani uglavnom na brzim podlogama. Nema sporog harda i sljake.

                  Novakova se prednost pak povecala za otprilike 1%. Pozitivan je u obije kategorije.

                  To ukazuje da je Novakov poboljsani servis glavna prednost u odnosu na ranije. Upravo je servis skripao sinoc.

                  Comment


                  • Није само Ноле у шкрипцу!

                    Увек су тренери анализирали шампионе и правили нове клинце са проту игром. Сазревају нови клинци и сада су по мени у истом сосу и Федерер
                    и Рафа и Ноле...

                    Ноле је овде као лоше прошао, Федерер и Рафа као иду даље, а зар
                    није Федерер био понижен у мечу са Тимом и Рафа са Зверевим у претходном мечу? и ко зна шта ће им се десити до краја недеље?
                    sigpic

                    Comment


                    • Pa to i kazem Ziko,Nextgen kompanija dominira,nije im lako sa Salom i prevarom,treba ih razumeti,dolazi kraj,stizu novi Goatovi,ide Salo na 21 slem vidi mu se u ocima

                      Comment


                      • Pusti prosle meceve, NI. Ovaj mec je prica za sebe. U live temi sam napisao da Erani servira jace od Novaka. Mislim da je Federer vratio 90% prvih servisa Novaka i pravo je cudo da poraz nije ubedljiviji. Sa druge strane Novak i kada je imao lopticu na reketu nista nije mogao da napravi sa reternom, loptica ili zavrsi u mrezi ili van terena. Uopste mi nije jasna uloga Ivanisevica u timu jer Novak servira slabije nego na AO iako je podloga u Londonu brza.

                        Comment


                        • па закључили смо да Ноле није у топ форми...
                          sigpic

                          Comment


                          • Aj malo da odmorimo od tenisa pa cemo sacekati Australiju da vidimo na cemu smo

                            Cinjenica je da Novak nije izgubio slem mec kad nije bilo spoljnounutrasnjih faktora protiv njega(povreda,vremenska situacija) jos od Cekinata na Rg 2018,to daje optimizam,mislim da je ona povreda na Uso i Rafina titula sve poremetila

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Pusti prosle meceve, NI. Ovaj mec je prica za sebe. U live temi sam napisao da Erani servira jace od Novaka. Mislim da je Federer vratio 90% prvih servisa Novaka i pravo je cudo da poraz nije ubedljiviji. Sa druge strane Novak i kada je imao lopticu na reketu nista nije mogao da napravi sa reternom, loptica ili zavrsi u mrezi ili van terena. Uopste mi nije jasna uloga Ivanisevica u timu jer Novak servira slabije nego na AO iako je podloga u Londonu brza.
                              Ne mozes pustiti prosle meceve jer ti treba komparacija. Ja sam ovu statistiku u prvom redu napravio da bih pokazo da Novak tradicionalno "lose" vraca Rodzerov servis. Ne radi se o losem vracanju, Rodzer fnomenalno servira.

                              Varas se kad uporedjujes faktor Erani. Mislim da se tu radi, izmedju ostalog, o necemu drugo. Mislim da su uz pomoc "hawkeye" analizirali Novakove navike kod servisa. Time su naucili da ga bolje citaju. To vazi za vise njih. Jedini odgovor na to je drugaciji miks. Za to ti treba samopuzdanje kod servisa koje Novak nije imao.

                              Comment


                              • Svaki mec je prica za sebe pogotovu kada je Novak u pitanju. Kod njega se nikad ne zna u kakvom mentalnom stanju ce da izadje na teren. Kako lose cita servise kada ga je u zadnjih 13 meceva 9 puta pobedio. Na brzom hardu ide to naravno teze ali ni to nije nepremostiva prepreka kada je Novak fizicki i mentalno spreman za mec. Ovo za Erani sam karikirio misleci na neubojitosti servisa. Pazi odnos kod reterna:

                                19% (7/36) Novak
                                1st Return Points Won
                                43% (20/46) Federer

                                15% (2/13) Novak
                                2nd Return Points Won
                                38% (6/16) Federer

                                22% (11/49) Novak
                                Return Points Won
                                47% (29/62) Federer

                                Posto znam da si veliki statisticar nadji mi mec gde je Novak na reternu uzeo samo 2 poena na drugi servis bilo kog protivnika u celom mecu. Primera radi Timu je uzeo 26 poena na drugi servis iako je taj mec izgubio.

                                Comment

                                Working...
                                X