Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Koga zanima u sutrasnjem "Blicu" ima clanak o tome kako se Novak opusta pred meceve.

    Comment


    • Jel neko od vas ikada probao meditirati? Stvarno pitam ne sprdam se.
      Meni to deluje potpuno neverovatno I nerealno da mozak dovedes u takvo stanje da ne razmislja. I ne vidim nikakvu harmoniju u tome, sedis u neudobnom polozaju tezeci nekom vegetativnom stanju.
      There's something wrong with me chemically
      Something wrong with me inherently
      The wrong mix in the wrong genes
      I reached the wrong ends by the wrong means
      It was the wrong plan
      In the wrong hands
      With the wrong theory for the wrong man
      The wrong lies, on the wrong vibes
      The wrong questions with the wrong replies

      Comment


      • Postoje mnooooge vrste meditacije i kao i u svemu razni ljudi su dostigli i odneli meditaciju na razne nivoe. Mislim da, kao sto ti volis da kazes, ne treba mistifikovati i otici u neku krajnost, za pocetak kreni od toga da sedis u tisini 5minuta, smiri disanje i ocisti mozak. Postoje razne vezbe za to ali oept kazem ne treba ti guru vodic da bi nesto sad spektakularno iscistio um vec samo pokusaj za to vreme da ne mislis sta ces da jedes za pola sata, koliko posla te ceka, da li bi da izadjes u grad ili bi da kupis nov televizor. Nisi ni svestan koliko stvari se slozi kada samo jebeno zastanes u svom zivotu.

        Skoro uopste se nisam bavio meditacijom u zivotu, i zelim da u narednom periodu odvojim odredjeno vreme za to jer verujem da cu time mnogo vremena dobiti u svom zivotu. Mislim da je jedan od vecih problema u danasnjem drustvu sto masovno ljudi provode svoje vreme u buducnosti ili proslosti, non stop neke projekcije koje se ni ne moraju ostvariti i non stop neka opterecivanja.

        Vec godinama obavezno uz svaki obrok kod kuce gledam nesto na kompu dok jedem,i pre par meseci hladila mi se hrana na stolu dok sam trazio sta cu novo i zanimljivo da pogledam. Odlucio sam da presecem, sklopim laptop i u miru i tisini zapravo posvetim vreme onome sto radim - jedenju hrane. Neverovatan dozivljaj, kroz to sitno iskustvo shvatio sam koliko sam zaboravio da njusim hranu, da gutam kako treba a ne da trpam hranu u sebe kao robot.

        Izvinjavam se na offu, zanimljiva mi je tema, nisam puno pratio ali cini mi se na ono sto sam naleteo i u vestima i ovde na forumu da se vidi ta doza balkanskog nerazumevanja celokupne te price koja je aktuelna oko Novaka. Zanimljivo je videti kako su ljudi brzi u osudama i zakljuccima, a realno tesko da bilo ko ovde moze da se poveze za dimenzijom uspeha, posvecenosti i sveta u kojem se jedan Novak Djokovic ili eto npr Rodzer Federer nalaze. Ne kazem da nismo ljudi i da nemamo pravo da komentarisemo ili primecujemo stvari, ali odavno se vec dovode u pitanje Novakove odluke i ponasanja kao da smo strucnjaci A klase, a Novak zaludjena nestabilna blenta.

        Mislim da je sa Novakom sve ok kao i uvek sto je bilo, samo je covek na svom putovanju, pritom nije neki Felisijano Lopez pa da mozes da kazes da mu je zivot prilicno konstantan sto se tice karijere. Ovaj covek prolazi ozbiljnu pricu i ispisuje stranice istorije. Jedino sto je retardiran za izjave to je stvarno fejl.
        Voleo bih da zavrsi svoju karijeru sa stilom, kao i Rafa i Role, jer su to zasluzili i imaju to u sebi, kao sto su i ovi razmazeni klinci zasluzili da im ove legende otezaju pricu do kraja. Kakav crni Zverev, Thiem, Nishikori, onog ludaka sto blati ovaj sport necu vise ni da pominjem

        Oprostite na duzem postu
        It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

        Comment


        • Sve je to OK sto si ti napisao, naravno dok postoji neki balans jer to vrlo lako moze prevagnuti u misticizam I ozivljavanje neceg duhovnog ako to uopste postoji.

          Elem, sto se tice projekcija, one su potpuno normalne za sve ljude jer kao misaono I svesno bice to jest kombinacija ta dva cesto te vode ka ucenju na greskama iz proslosti I ka upoznavanju svih mogucih alternativa sto buducnost moze doneti.

          Te kvazi price da se mozak moze zaustaviti ili pauzirati svakako su lepo upakovana bajka sa masnicom koju je lako prodati a istina je zapravo, prema svim naucnim ispitivanjima total no drugacija. Mozak je uvek aktivan, misli su uvek prisutne I to je normalno, to je ljudski.

          Nisi ti prokleti kompjuter pa da te neki samoprozvani guru kroz tri lekcije nauci kako da se posle 10 minuta bacas u stand by mod I da te boli tuki za sve.
          Zao mi je sto takve price bilo gde mogu da prodju.
          Nekada davno, kada nije bilo sve te tehnologije pa se budisticki monasi zapute u planinu, meditiraju po 10 sati da bi dostigli stanje mira, to mogu da progutam. Postanes jedno sa prirodom, slusas price, vetar, mirise, pa se normalno opustis.

          Danas ne mozete iskljuciti sve eksterne uticaje, buku smrad, tehnologiju dakle ne moze se meditirati a da komsija pusti Djanija I dere se na sva glass, ne moze se meditirati ako "guru" upali stapice lavande kako bi prikrio smrad kanalizacije.

          Ali dobro svako ima pravo da veruje I radi sta hoce.
          There's something wrong with me chemically
          Something wrong with me inherently
          The wrong mix in the wrong genes
          I reached the wrong ends by the wrong means
          It was the wrong plan
          In the wrong hands
          With the wrong theory for the wrong man
          The wrong lies, on the wrong vibes
          The wrong questions with the wrong replies

          Comment


          • Iole ozbiljniji sportista pa čak i malo ozbiljniji rekreativac zna i koristi mentalne alate u svom treningu. Ono što sportisti najviše praktikuju je vizuelizacija(neka vrsta meditacije) gde se može zamišljati(vizuelizovati) bilo šta vezano za sport( od tehničkih detalja, taktiike, ponašanja na terernu itd. ), druga tehnika koju mnogo sportisti upotrebljavaju je autogeni trening kojim se može osvestiti telo i optimizovati učešće mišića koji učestvuju u izvodjenju nekih vrsta pokreta karakterističnih za odredjeni sport. Novak kao vanserisjski šampion koji je po mnogo čemu odskočio da ne kažem da gotovo nema konkurenciju u ovom sportu je mentalnu spremnost sportiste doveo do najvećeg nivoa. Nema forumaša koji nije prokomentarisao njegovu mentalnu stabilnost u odredjenim mečevima kada je i nešto slabijom igrom dobija mečeve. S druge strane sama po sebi mentalna spremnost nije dovolnja bez dobrog fitnesa i tehnike udaraca. To su neka 3 glavna stuba sportskog nastupa. U poslednje vreme smo se malo opustili iz kojekakvih pobuda pa se malo karikiraju i banalizuju neke stvari pa se sve česte spominje religija i sekte tj mešaju se babe i žabe. Sportisti koriste jogu, meditaciju zdravu ishranu ali isključivo iz sportskih pobuda koji ne moraju imati bilo kakve veze sa religijom.
            Što se same ishrane tiče u tenisu je mnogo važniji unos tečnosti ( ne mislim na alkohol), biljke su same po sebi namirnice bogatije tečnostima kao i mineralima i oligoelementima (ima ih na stotine) koje su potrebne oragnizmu naročito na tako visokom nivou bavljenja sportom. Takodje i namirnice životinskog porekla sadrže neke amino kiseline koje su neophodne za bavljenje sportom.Naći pravu i balansiranu ishranu i namirnice koje ti najviše odgovaraju je prava umetnost kojoj nema kraja, jer čovek celog života uči i traži sebi bolji put. Izvinite malo sam se raspisao ali o ovome se može ispisati na hiljade stranica.
            Last edited by Dekson; 23-10-16, 12:21.
            Lako je uvek pogadjati u centar ako imaš ljude da crtaju krugove oko njega

            Comment


            • O kakvom zaustavljanju ili pauziranju mozga pričaš sestro (Indigo-prim.aut.)? Ne mogu da pohvatam šta hoćeš tačno da kažeš, jel to Novak pričao? No, razumem tvoje neodobravanja, al to je ono tipično za nas, o čemu sam već trljala nos nekim ovde... ovo ne razumem-to sigunorno ne valja... što me iskreno iznenađuje, mislila sam da si ti malo širih shvatanja.

              Ja se bavim meditacijom, ali to je ona u okviru joga vežbi koje izvodim i na časovima i kod kuće, već skoro 7 godina. Da li mi pomaže, pa verovatno, jer mi je često stres zađe (na trenutak) u crveno, ali pre svega najviše mi pomažu vežbe disanja, koje idu uz vizuelizaciju, meditaciju, opuštanje .. što mi je najvažnije. Tako da vrstom meditacije kojom se bavi Novak ne znam ništa, odnosno ne znam koju upražnjava, možda je i zašao više u duhvnost, čini mi se, ali opet ni slučajno ne možemo niti bi trebalo da od toga pravimo ovoliku sprdnju i da ga prosto sa ponižavanjem ismevamo, jer ako ništa drugo čovek to apsolutno ni jednim jedinim gestom nije zaslužio. Pa je tako ta... da kažem uska shvatanja idu toliko daleko da svi komentarišu njegov izbor da zameni krst iz Hilandara za poludragi kamen ametist... i eto njemu sada zbog toga zapravo loše ide.

              Oko ishrane je takođe podignuta velika fama, prvo još onda kada je prešao na bezglutensku dijetu. Kada bi naš prosečan čovek, slabo obavešten ili koga nikakava muka hvala bogu nije naterala da promeni način ishrane, shvatio šta znači gluten i koliko je zapravo loš (a ne mora niko da ima neke burne reakcije u organizmu na njega, dovoljni su i oni minorni problemčići za koje mislimo da su normalni) i izbacio ga iz svakodnevne upotrebe, shvatio bi koliko doprinosi svom kvalitetnijem svakodnevnom životu. Ovu sada restriktivniju ishranu, vegetarijansku, uglavnom sirovu, sa porvremenim upotrebom ribe u ishrani, Novak je počeo da primenjuje negde oko RG 2015. Činjenica je i da svaka promena u ishrani ne daje odmah rezultate, ni oku vidljive, ni zdravstvene, ali da je u ovoj 2016. najmršavaiji i odjednom posle RG ove godine nema dovoljno snage u njegovim udarcima ....stoji, što mnogi od nas dovodimo u vezu sa ishranom.. ali mi ne znamo da je to zbog toga. Ni jednog pravog stručnjaka za ishranu nisam čula do sada. Kao laik i neko ko eksperimentiše sa ishranom, znam da proeteina ima mnogo i u biljnoj hrani, nije mu potrebno meso za tako nešto... a da znamo svi najbolje šta je za njega najbolje, nema nikakave sumnje.
              Last edited by miloolja; 23-10-16, 21:30. Reason: sestra=Indigo
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • Kome si se obratila Olja?
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Ako si čitao onda valjda ne bi pitao.. ko je pisao o zaustavljanju ili pauzi u radu mozga...
                  Inače, da malo intimiziram ovu temu, ko da mi teško.... sestra je Indigo, pošto on mene zove bratom.
                  Last edited by miloolja; 23-10-16, 20:52.
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • A mrzelo me da citam veliki postovi
                    Cak ni tvoj nisam procitao nego sam samo video pocetak.
                    A realno Indigara i Prskalica ... nemoj da me zezas kao da tu ima sta da se procita

                    I da, da ne zaboravim. Ako hoces da ti odgovorim na ovo sto si mi pisala ne bi bilo lose da ispraznis inbox
                    sigpic

                    Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                    U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                    Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                    Comment


                    • Upss, da rekao si mi, sorry, evo brišem.... šta li to da mi odgovoriš? (ne moraš da se pravdaš ako želiš da mi pišeš )

                      I znam da nisi pročitao, moje mislim, jer ne bi ovom brzinom pitao.
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Nije da branim Sandua ali Olja i mene si zbunila , citam reference na Indigov post pa to sestro znam da ja nista nisam pisala o temi koja preovladava ovde vec neko vreme
                        Similis simili gaudet

                        Comment


                        • Zelim Ovo je samo da se osiguram, jer ces posle da kakis kako necu da pisem, a nije do mene Ali nije da ne zelim
                          A ono za Prskalicu i Indiga je bila sala naravno. Kakvi su ludaci naljutice se Procitacu prvom prilikom obecavam.
                          sigpic

                          Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                          U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                          Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                          Comment


                          • Dragi moji, nije žiivot jedna tema, makar bila i NĐ ..izađite malo iz nje, upoznajte i ostale... saznaćete svašta
                            Izvinjavam se na intimiziranju sa Indigom, ali mi to odavno radimo, neću više.

                            Edit: Ja kakim??!!! Gospode, kud očistih inbox .. a mislila sam da moj nisi pročitao, a ne njihove postove koje su btw napisali jutros
                            Last edited by miloolja; 23-10-16, 21:10.
                            sigpic

                            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                            Comment


                            • U pravu si red je da izadjem malo iz ove teme ... da upoznam ostatak foruma.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Ima da te tako slatko blokiram jednom
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X