Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
    Kad je to tačno bilo, ti porazi kad si mislio da nema šansi?
    Navescu ti ja par primera:

    1) Roland Garros 2011. Novak je bio veliki favorit pre pocetka meca. U tom trenutku tezak poraz za Novaka, a kasnije ce se ispostaviti i mnogo tezi nego sto je delovao te sezone.
    2) Sangaj 2014. Novak je briljirao do tog meca, a Rodzer je u drugom kolu spasio dve mec lopte. Novak je tada bio veliki favorit. Poraz je u tom trenutku zakomplikovao borbu za no. 1. Takodje se pokazalo da je Federer u best of 3 na brzom betonu i dalje favorit na 2 dobijena seta i kasnije je usledilo jos par poraza u slicnim uslovima.
    3) Wimbledon 2012. Opet Rodzer igra lose prvi deo turnira i iznenadjujuce dobija Novaka u SF. Novak je tim porazom izgubio no. 1. a mozda i samopouzdanje za US Open te sezone.
    4) Prosle godine na WTF.

    Imas jos par primera, ali bih ova 4 specijalno izdvojio. Neko bi mozda mogao da kaze da je Novak bolji od 2011. ( recimo od sezone na sljaci da je preuzeo primat) i da je skoro uvek bio favorit, ali nije uvek bio veliki favorit. Porazi koji svakako nisu toliko iznenadjujuci niti teski su Dubaji 2015., Sinsinati 2015., mec u grupi 2015., Sinsinati 2012. ( dobro nije Novak morao bas set sa nulom tada da izgubi), Monte Karlo 2014., Dubai 2014. Eto od 10 meceva koje je Novak izgubio od 2011. pa do danas cak 4 mogu da izdvojim kao jako bitna.

    Tacno je da je Novak u cetvrtak veci favorit nego u svim tim mecevima, ali Rodzer je ipak Rodzer. Tacno je da je Novak bolji teniser, ali sve jedno mislim da ce Federer imati svoji 15-20%. Steta, Tenis Sangren bi imao manje od 5%. Takodje sav pritisak ce biti na Novaku jer realno moze mnogo vise da izgubi. Postavlja se pitanje kome ce bolje da se snadje u totalno drugacijim uslovima nego u prvom delu turnria? Bice 10tak stepeni toplije, a mozda i vise.
    Last edited by 147; 28-01-20, 20:22.

    Comment


    • Pocepaće Dedu, ne treba da se plašite toliko.
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Ko se plasi?
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ja se plasim

          Comment


          • Originally posted by 147 View Post
            Navescu ti ja par primera:

            1) Roland Garros 2011. Novak je bio veliki favorit pre pocetka meca. U tom trenutku tezak poraz za Novaka, a kasnije ce se ispostaviti i mnogo tezi nego sto je delovao te sezone.
            2) Sangaj 2014. Novak je briljirao do tog meca, a Rodzer je u drugom kolu spasio dve mec lopte. Novak je tada bio veliki favorit. Poraz je u tom trenutku zakomplikovao borbu za no. 1. Takodje se pokazalo da je Federer u best of 3 na brzom betonu i dalje favorit na 2 dobijena seta i kasnije je usledilo jos par poraza u slicnim uslovima.
            3) Wimbledon 2012. Opet Rodzer igra lose prvi deo turnira i iznenadjujuce dobija Novaka u SF. Novak je tim porazom izgubio no. 1. a mozda i samopouzdanje za US Open te sezone.
            4) Prosle godine na WTF.

            Imas jos par primera, ali bih ova 4 specijalno izdvojio. Neko bi mozda mogao da kaze da je Novak bolji od 2011. ( recimo od sezone na sljaci da je preuzeo primat) i da je skoro uvek bio favorit, ali nije uvek bio veliki favorit. Porazi koji svakako nisu toliko iznenadjujuci niti teski su Dubaji 2015., Sinsinati 2015., mec u grupi 2015., Sinsinati 2012. ( dobro nije Novak morao bas set sa nulom tada da izgubi), Monte Karlo 2014., Dubai 2014. Eto od 10 meceva koje je Novak izgubio od 2011. pa do danas cak 4 mogu da izdvojim kao jako bitna.

            Tacno je da je Novak u cetvrtak veci favorit nego u svim tim mecevima, ali Rodzer je ipak Rodzer. Tacno je da je Novak bolji teniser, ali sve jedno mislim da ce Federer imati svoji 15-20%. Steta, Tenis Sangren bi imao manje od 5%. Takodje sav pritisak ce biti na Novaku jer realno moze mnogo vise da izgubi. Postavlja se pitanje kome ce bolje da se snadje u totalno drugacijim uslovima nego u prvom delu turnria? Bice 10tak stepeni toplije, a mozda i vise.
            WTF 2019, Novak nije bio favorit. Svi mečevi od W2018 na ovamo izmedju njih dvojice su jako tesni i do tada ih je Novak dobio sve. Na 2 seta na betonu uvek je bilo neizvesno. Što se tiče Slemova od W2012 na ovamo to je to. Sedam i po godina bez poraza.

            Treba videti razlog zbog kojeg je Novak toliki favorit u narednom meču. Svakako međusobni dueli u poslednje vreme ne oslikavaju kvote 1.12 i 6.00.

            Po mom mišljenju tako stvari stoje jer je Novak u vrhunskoj formi a Feđa u vrhunskoj antiformi.

            Naravno rispekt postoji za protivnika uvek ali Novak konačno igra dobro.

            Roger je izjavio da se ne radi o povredi vec da je osetio bolove i da je uzeo tablete protiv bolova. Vise bih voleo da je 100% spreman pa da bude vrhunska borba. Ali mislim da je neće biti.

            EDIT: Ne bih kopao po istoriji h2h ali siguran sam da sve što si napisao važi i u suprotnom smislu. Sigurno ima duela koje je Novak uzeo a nije bio favorit. Npr. Sinsinati 2018. Iznenadjujuce laka pobeda u 2 seta. Rekovalescentski.
            Last edited by Ljubitelj tenisa; 28-01-20, 20:37.

            Comment


            • 1.2 je na Mozzartu,ali to ce se promeniti do meca samo koliko

              Comment


              • Ajde bre ledeni ne malerisi

                Kakvih budala sve ima [emoji23] jos ga tagovali

                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Hahaha what’s up what’s up
                  "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                  Comment


                  • Haha ma plasim se sto ne mogu gledati mec vec reprizu

                    Comment


                    • Originally posted by ledeni 80 View Post
                      Ja se plasim
                      Pih Ledeni
                      "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                      Comment


                      • Originally posted by Larisa View Post
                        Pih Ledeni
                        Nema snega nije zanimljivijo e Novace slatko me nasmeja

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Navescu ti ja par primera:

                          1) Roland Garros 2011. Novak je bio veliki favorit pre pocetka meca. U tom trenutku tezak poraz za Novaka, a kasnije ce se ispostaviti i mnogo tezi nego sto je delovao te sezone.
                          2) Sangaj 2014. Novak je briljirao do tog meca, a Rodzer je u drugom kolu spasio dve mec lopte. Novak je tada bio veliki favorit. Poraz je u tom trenutku zakomplikovao borbu za no. 1. Takodje se pokazalo da je Federer u best of 3 na brzom betonu i dalje favorit na 2 dobijena seta i kasnije je usledilo jos par poraza u slicnim uslovima.
                          3) Wimbledon 2012. Opet Rodzer igra lose prvi deo turnira i iznenadjujuce dobija Novaka u SF. Novak je tim porazom izgubio no. 1. a mozda i samopouzdanje za US Open te sezone.
                          4) Prosle godine na WTF.

                          Imas jos par primera, ali bih ova 4 specijalno izdvojio. Neko bi mozda mogao da kaze da je Novak bolji od 2011. ( recimo od sezone na sljaci da je preuzeo primat) i da je skoro uvek bio favorit, ali nije uvek bio veliki favorit. Porazi koji svakako nisu toliko iznenadjujuci niti teski su Dubaji 2015., Sinsinati 2015., mec u grupi 2015., Sinsinati 2012. ( dobro nije Novak morao bas set sa nulom tada da izgubi), Monte Karlo 2014., Dubai 2014. Eto od 10 meceva koje je Novak izgubio od 2011. pa do danas cak 4 mogu da izdvojim kao jako bitna.

                          Tacno je da je Novak u cetvrtak veci favorit nego u svim tim mecevima, ali Rodzer je ipak Rodzer. Tacno je da je Novak bolji teniser, ali sve jedno mislim da ce Federer imati svoji 15-20%. Steta, Tenis Sangren bi imao manje od 5%. Takodje sav pritisak ce biti na Novaku jer realno moze mnogo vise da izgubi. Postavlja se pitanje kome ce bolje da se snadje u totalno drugacijim uslovima nego u prvom delu turnria? Bice 10tak stepeni toplije, a mozda i vise.

                          Comment


                          • Imam jedno pitanje za hard-core fanove Novaka. Molim vas, moze li neko da se sjeti neke zanimljivosti u vezi koje je Novak tokom cijele karijere ostao dosljedan 100%? Mislim na stvari poput Federerovog principa da nikad ne predaje mec tokom igre i Nadalovog principa da nikad ne lomi reket. Volio bih kad bi i on imao neku takvu svoju ekskluzivu. Mozda nije bilo meca da nije makar jednom opsovao?

                            Comment


                            • Recimo, da protiv Federera postuje pravilo 40:15

                              Comment


                              • Originally posted by miloolja View Post
                                Sad imas na ES2, ali drugi set je pri kraju
                                Gledao sam ovaj skraćeni snimak. Novak deluje brutalno.

                                Comment

                                Working...
                                X