Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uzasno je tesko analizirati citavu sezonu, pa i jucerasnji mec. Jedno su stvari koje vidimo na terenu, drugo ocito nesto sto se desava iza kulisa. Teren ukazuje da ima problema, ali sva nasa pisanja i pretpostavke lako se obaraju nekim dogadjajima sa kojima nismo upoznati. Je li potpuno oporavljen ili ne? Ima li ikakvih zdravstvenih problema koji uzrokuju da fizicki ne izgleda najbolje na terenu, ili jednostavno nije dovoljno spreman? Sta je sa "klupom", sta konkretno radi Ivanisevic u timu, zasto nema Grica? Kad ne ide, sve zivo se analizira, ne bi me cudilo da opet krene prica o porodici, ishrani, drvecu, miru i ljubavi...

    Kada su se malo smirile strasti i ohladila glava, mogu da izvucem mnogo lepsih stvari iz ove sezone, nego onih drugih. Ovogodisnja pobeda na Vimbldonu je kao ona tresnjica na vrhu torte, na najprestiznijem turniru je u dve godine vezao dva najveca rivala u produzetku petog seta, vratio se posle ML rivala, podigao pehar u izuzetno neprijateljskom okruzenju. Finale AO je bila perfektna izvedba, jedan od najvecih rivala potpuno potucen i nemocan na terenu. U stvari citav AO je dragulj ove sezone, stari rival Conga, poducavanje mlade nade Sapovalova, lomljenje Medvedeva, perfekcija u zavrsnici. Sljake je isto bila odlicna, pobeda nad Timom i Cicpasom u Madridu, lomljenje Argentinaca u Rimu, borba do poslednjeg poena protiv Tima na RG. Ovaj drugi deo sezone je na zalost obelezila povreda, tako da su Tokio i narocito Pariz dodatni zacin posle letnjih muka. 2 GS i 2 Mastersa, broj 2 na kraju godine. Ima stvari za kojima se moze zaliti, ali najvaznije je sta Novak misli o svemu, jer se verovatno njegova i nasa percepcija cesto ne poklapaju.
    Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
    Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
    30 consecutive match wins - Stands alone
    3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
    Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

    Comment


    • Originally posted by skeptik View Post
      Svaki mec je prica za sebe pogotovu kada je Novak u pitanju. Kod njega se nikad ne zna u kakvom mentalnom stanju ce da izadje na teren. Kako lose cita servise kada ga je u zadnjih 13 meceva 9 puta pobedio. Na brzom hardu ide to naravno teze ali ni to nije nepremostiva prepreka kada je Novak fizicki i mentalno spreman za mec. Ovo za Erani sam karikirio misleci na neubojitosti servisa. Pazi odnos kod reterna:

      19% (7/36) Novak
      1st Return Points Won
      43% (20/46) Federer

      15% (2/13) Novak
      2nd Return Points Won
      38% (6/16) Federer

      22% (11/49) Novak
      Return Points Won
      47% (29/62) Federer

      Posto znam da si veliki statisticar nadji mi mec gde je Novak na reternu uzeo samo 2 poena na drugi servis bilo kog protivnika u celom mecu. Primera radi Timu je uzeo 26 poena na drugi servis iako je taj mec izgubio.
      Dobio je 30.8% poena na Rodzerovom 2. servisu a ne 15%. Tvoja statistika ne racuna duple.

      Ove godine je imao samo protiv Iznera u Sangaju losije sa 26.7%. Protv Dimitrova prije 2 nedjelje je bio na 35%. Jedanako protiv Nilmana u Tokiju. Sva ta tri meca je dobio.

      Protiv Federera je imao ispod 35% 6 puta.
      34.8% Sinsinati 2012.
      33.3% AO 2007.
      30.8% jucer
      27.8% Uimbldon 2012.
      26.9% Sinsinai 2015.
      25% WTF 2015. (grupa)
      Izgubio je sve meceve.

      Dva puta u 2015. tj. godine kad je najbolje igrao.

      Prosjek protiv Federera na WTF-u mu je 37.3%, nije bas sjano. Najbolji je 2015. u finalu sa 57.1%

      ---------------------------------------------------

      Jucer je Novak na 1. servisu dobio 56.5% poena. To je najlosije ove godine. Protiv Nadalu u Rimu je imao 59.7%.

      Protiv Federera je imao samo jednom losiji postotak 51.1% 2015. na WTF-u Londonu u mecu u grupi. Naravno, Novak je izgubio mec. Par dana kasnije u finalu je imao 62.2% i dobio je mec. U karijeri je protiv Federera imao 60% i manje:
      60% MC 2014.
      60% Sinsinati 2009.
      59.8% RG 2011
      59% MC 2008.
      57.1% MC 2006.
      56.8% Kanada 2010.
      Naravno, sve te meceve je izgubio.

      Najbolje sto je imao na WTF-u protiv Federera je 70.2% (2013.) Prosjek do jucer mu je bio 61.5%, dosta nisko.

      Prosjek protiv Federera u svim mecevima mu je 68.7%

      --------------------------

      Ovi brojevi me iznenadjuju. U pravilu on ima lose brojeve protiv Rodzera. Jucer je bio bitno losiji od prosjeka ali je razlika manja od ocekivane.

      Losi brojevi poslije 1. servisa su vazniji od losijih brojeva na 2. returnu.
      Last edited by NI; 15-11-19, 23:10.

      Comment


      • Javlja mi se da sve ove cifre izmišljaš jer računaš da ne mogu brzo i lako da se nađu.
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Duple greske i ne treba da ulaze u statistiku jer tu retern ne igra nikakvu ulogu, NI. Dao sam ti brojeve na 2 reternu kao dokaz koliko je Novak bio van meca. Nisi mi odgovorio na pitanje, nadji mi mec gde je Novak na reternu uzeo samo 2 poena na drugi servis bilo kog protivnika u celom mecu.

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Duple greske i ne treba da ulaze u statistiku jer tu retern ne igra nikakvu ulogu, NI. Dao sam ti brojeve na 2 reternu kao dokaz koliko je Novak bio van meca. Nisi mi odgovorio na pitanje, nadji mi mec gde je Novak na reternu uzeo samo 2 poena na drugi servis bilo kog protivnika u celom mecu.
              Duple greske moraju da ulaze u statistiku. S jedne strane, one su posljedica pritiska koji returner radi na servera. S druge strane, one su posljedica agresivnosti servera. Konacno, ako duple greske zaredjeju, server postaje manje agresivan na 2. servisu. Osim toga moras stvari racunati na jedan nacin. Svi osim Live Tennis Scores racunaju duple greske u poene osvojene returnerom.

              Comment


              • Ovaj mec to u potpunosti demantuje jer Novak nikakav pritisak nije vrsio na servis Federera, statistika sve govori, a sto se tice agresivnosti Bojana je izbacila podatak da je brzina Federerovg prvog i drugog sevisa bila priblizno ista sa Novakovim znaci nista nesto specijalno i neubicajno u njihovim mecevima. Da je Federer servirao dva prva servisa kao sto rade Kirjos i Medvedev pa da razumem. Opet mi nisi odgovrio na pitanje sto samo potvrdjuje ono sto sam napisao na pocetku rasprave da Novak nikad slabije nije reternirao, cak i na reternu drugog servisa je bio ocajan. Protiv Federera samo 2 poena protiv Tima 26 i pored poraza. Uoci tu disproporciju.

                Comment


                • Ovo je sada neka trenutna Djokoviceva realnost. Jbg.
                  Od tri meca sa najjacim protivnicima jedan ce dobiti a dva izgubiti.
                  Mnogo mi je krivo zbog toga ali tako je kako je. Nadam se da ce biti bolje sledece godine.
                  sigpic

                  Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                  U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                  Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                  Comment


                  • Originally posted by Sandugp View Post
                    Ovo je sada neka trenutna Djokoviceva realnost. Jbg.
                    Od tri meca sa najjacim protivnicima jedan ce dobiti a dva izgubiti.
                    Mnogo mi je krivo zbog toga ali tako je kako je. Nadam se da ce biti bolje sledece godine.
                    Nisam siguran da sam ukapirao ali 1-1 je sa obojicom ove godine. I sa Tsitsipasom istom. Thiem isto čini mi se.

                    Comment


                    • Originally posted by NI View Post
                      Vise forumasa je pod utiskom da Novak jako lose vraca Rodzerov servis i da sus e stvari drasticno pogorsale u zadbnje vrijeme. Pogledao sam statsistiku i ona kaze:

                      Tabela za citavu karijeru
                      Code:
                      		RPW	PBC
                      Rodzer		36.20%	36.34%
                      Novak		35.40%	39.23%
                      Novak +/-	-0.80%	2.89%
                      Legenda:
                      RPW - postotak osvojenih return poena
                      PBC - postotak konvertitrni brejklopti

                      Novak je u minusu kad se gleda postotak osvojenih returna a u velikom plusu kad se gleda postotak konverzije.

                      Tabela za 8 zadnjih meceva tje od Sinsinatija 2015.
                      Code:
                      		RPW	PBC
                      Rodzer		34.00%	31.15%
                      Novak		34.50%	35.00%
                      Novak +/-	0.50%	3.85%
                      Obojica imaju losije postotke. To pripisujem ubrzanju podloga i tome sto su zadnjih 8 meceva igrani uglavnom na brzim podlogama. Nema sporog harda i sljake.

                      Novakova se prednost pak povecala za otprilike 1%. Pozitivan je u obije kategorije.

                      To ukazuje da je Novakov poboljsani servis glavna prednost u odnosu na ranije. Upravo je servis skripao sinoc.
                      E vidis dobri moj NI, zato je statistika kao bikini. Nije svaki poen jednako vazan, svaki gejm etc etc da ne nabrajam nije svaki taj osovojeni return poen jednako bitan a svi oni zajedno ulaze u tu kategoriju. Bas smijesna statistika pogotovo ako si gledao sve te meceve

                      Comment


                      • 65,4% da Novak neće oboriti Dedine rekorde u broju GS i broju nedelja na #1, 100% da oće.
                        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                        Comment


                        • Ja sam od slemova digao ruke, nema sanse da on osvoji jos 4, a kamoli 5.. I to sve pod pretpostavkom da Fedja vise ne vidi slema, a i te kako moze da ukrade jos neki.

                          Comment


                          • Neće Deda prići ni finalu GS a kamoli da ga osvoji. Previše je to napora za jednog 39-godišnjaka.
                            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                            Comment


                            • Sledeća godina je Novakova!

                              Comment


                              • Sad ce Nole da se konsoliduje, malo odmori i onda se vraća.

                                Comment

                                Working...
                                X