Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Novakov nacin razmisljanja se sigurno nece promeniti uopšte. Svakako ga porazi ne bole narocito i resio je da ima porodicu. To sto ima porodicu uzima dosta vremena i energije. Ali to je ispravno, porodica jeste ispred svega.

    Iznenadjen sam sto je ispao jer je dobro igrao ali uopsteno ovo nije iznenadjenje ako se pogleda gde je sve gubio i kako.

    Edit: Osvrnuo bih se na pobedu Noleta u finalu Wimbledona i poraz Rogera koji je izgleda bio iscrpljujuć za Feđu. Ne može da se sastavi. Ali ne može ni Nole...
    Last edited by Ljubitelj tenisa; 11-10-19, 15:11.

    Comment


    • Mislim da polako krećemo silazno. Kao i Federer zadnjih godina.
      U naredne 2-3 godine, ako toliko potraje, možda još 1 ili 2 GS.
      Šteta samo za one godine grljenja drveća. Tada je bukvalno mogao da kompletira sezonski GS.
      Bez obzira na sve on će jako dugo biti najbolji sportista ovih prostora, na tako uspješnog tenisera regija bi mogla čekati par vijekova.
      Napred Nole!

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Ni ja ne mislim da Novak radi nesto posebno pogresno.

        Rekao sam da je jos uvijek motivisan na slemovima. U to nema sumnje.

        Postoji tu jedna stvar koju ne mozemo znati. Da je Novak 2008. uzeo zlato u Pekingu, a mogao je, imao bi mnogo manje komplikacija kasnije. S druge strane pitanje je da li bi imao isti motiv da trenira i napreduje.

        Slicno je sa svakim drugim ciljem koji je postavio. Uvjeren sam da je broj nedjelja kao N1 za nega jako vazan. To i te kako moze biti dodatani motiv.
        Olimpijada mu je veliki cilj jer oseca duznost prema naciji,a manje za Goat cilj,naravno usput ce mu i za to dobro doci

        Cinjenica da su slemovi daleko ispred svega u tenisu,sto vise ga pratim,to vise shvatam
        Novak igra da bi bio Goat,ako bude prvi po nedeljama nece biti Goat sigurno ako nema slem rekord,u obrnutom slucaju bi bio da je Roger ili Rafa bez obzira na ostslo,ali posto nije omiljen kao oni morace jos neke stvari da ispuni izmedju ostalog i nedelje i godine na No1

        Jos jedna stvar,ako osvaja slemove time i juri nedelje i godine,a ako juri sa turnira na turnir koji nisu slemovi daje maksimum da bi nadoknadjivao bodove time ne osvaja slemove,a rizikuje da se previse istrosi a ne dobije nista

        Ja mislim da je Novak na pocetku godine planirao da u ovom delu sezone samo privodi prvo mesto na kraju bez previse muke,ali jbg povreda je sve poremetila i to je rizik koji je sam preuzeo i treba da preduzima

        Problem je sto Rafa isto razmislja kao Novak,a ove godine je imao vise srece od njega

        Zzto je Novak 2018 imao vise srece od Rafe
        Last edited by Srkisa; 11-10-19, 15:19.

        Comment


        • Novak ce igrati cini mi se i onaj Kup za reprezentaciju koji ide pre Australije. A igra i Davis Cup ove godine, zavrsice sezonu 20og novembra, ima bednih 2 nedelje da se odmori. Tako da prakticno se moze reci da nema nikakav odmor, ima isti odmor koji je tokom ove godine vec nekoliko puta uzimao...

          Comment


          • Vreme meceva mi nikako nije odgovaralo tokom nedelje pa od ovog nastupa u Sh gledah do 5 2 u prvom setu. Igrao je dosta dobro na pocetku meca do brejka , nakon koga je protivnik zaigrao bolje I vec je bio problema. Jos jedan od meceva koji se igraju na 2 dobijena seta a koji u ovoj fazi karijere gubi nakon dobijenog prvog , izgubi gust drugi I onda rutinski izgubi servis pocetkom 3. Obrazac.
            Cici se hvali kako je trenirao dosta sa Novakom u MC , isto vazi I za Medvedeva koga je cak vozio na DC u Srb pre par godina.Momci dolaze.
            Licni utisak ,bolje od Stefanosa nego od robo Mede, drugi put u nizu.
            Ode YENo1 I jos dosta toga ali uzeo je I ta dva Slema , pokusao drugacijim pristupom sezoni , usput se I povredio.. Ima jos da se igra.. Mada zvuci neverovatno da u sezoni gde je sada ostao samo Pariz nema masters na hardu. Specijalista za travu..
            Similis simili gaudet

            Comment


            • Mnogo postova posle današnjeg poraza...
              Ja ću kratko, moje viđenje da je Novak imao danas teškog protivnika i da Novak nije igrao, grizao, bio na terenu ni 50% kao u Tokiju, i prva dva meča ovde gde je protiv Sapovalova i Isnera bio zver.
              Razlog je da Novak nije FIT, Novak posle onog istezanja i otresanja ruke od juče opet nije fit zdravstveno ne misli samo o protivniku na terenu nažalost 😥

              Послато са SM-N975F уз помоћ Тапатока

              Comment


              • Novak je izjavio da je u potpunosti zdrav. Da nema nikakvih zdravstvenih problema.
                Ne znam sad u sta da verujem.
                There's something wrong with me chemically
                Something wrong with me inherently
                The wrong mix in the wrong genes
                I reached the wrong ends by the wrong means
                It was the wrong plan
                In the wrong hands
                With the wrong theory for the wrong man
                The wrong lies, on the wrong vibes
                The wrong questions with the wrong replies

                Comment


                • Originally posted by Indigo View Post
                  Novak je izjavio da je u potpunosti zdrav. Da nema nikakvih zdravstvenih problema.
                  Ne znam sad u sta da verujem.
                  Nije to izjavio.
                  Je l citas temu ili samo bupnes na poslednji post? [emoji849]


                  U svakom slucaju moguce da se zbog toga sto nije skroz zalecio nije ni cimao, rekao je da mu za to treba jos vremena, tacnije nekoliko nedelja.
                  Malo to, malo vrv i sve vece i teze pre svega mentalno trosenje, a ipak je samo Masters i tako..
                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    ... a ipak je samo Masters i tako..
                    Kako je stiglo do toga da je to SAMO ?!
                    Kad je prestalo biti motiv završiti godinu kao No.1 ?!
                    Sad će umesto odnosa 6-5-4 biti 5-5-5. to je ogroman poraz.
                    I ta priča kako je porodica najvažnija i kao opravdanje je potpuno besmislena.
                    Predlažem onda da ukinu sve ostale turnire i da se igraju samo Grand Slemovi kad su samo oni važni.
                    Ako se već previše troši onda je trebao preskočiti Tokio pa pokazati zube u Šangaju.
                    Tužno mi ga je gledati u ovakvim mečevima, kad se preda i pokaže svoju mentalnu nemoć.
                    Ako će se ovo ponavljati, a već je zaredalo, bolje je da razmisli i počne da pakuje pinkle.
                    Nije sramota biti treći ikad. Postigao bi i više ali dosta prilika je sam propustio.
                    Ne bi mi bilo iznenađenje da sva trojica završe svoje karijere u približno isto vreme.
                    AO će puno toga da pokaže i znam da će Nadal da grize tad kao nikad.
                    Može mu se i da sada preskoči Pariz.

                    Comment


                    • Jbg, deluje da polako posustaje i da ne moze sa mladjima da izadje na kraj, a igrace sve cesce sa njima.Od rekorda najverovatnije nece biti nista, ali bih jako voleo da uzme nekako jos jedan ili dva slema, ako je to u stanju.Videcemo sledecu godinu, nekako mislim da ce posle nje preseci da li ce jos uvek igrati ili bataliti sve ako ne bude islo kako treba, najvise mislim na Olimpijadu i RG pod tim stvarima.

                      Comment


                      • Originally posted by darkman.021 View Post
                        Kako je stiglo do toga da je to SAMO ?!
                        Kad je prestalo biti motiv završiti godinu kao No.1 ?!
                        Sad će umesto odnosa 6-5-4 biti 5-5-5. to je ogroman poraz.
                        I ta priča kako je porodica najvažnija i kao opravdanje je potpuno besmislena.
                        Predlažem onda da ukinu sve ostale turnire i da se igraju samo Grand Slemovi kad su samo oni važni.
                        Ako se već previše troši onda je trebao preskočiti Tokio pa pokazati zube u Šangaju.
                        Tužno mi ga je gledati u ovakvim mečevima, kad se preda i pokaže svoju mentalnu nemoć.
                        Ako će se ovo ponavljati, a već je zaredalo, bolje je da razmisli i počne da pakuje pinkle.
                        Nije sramota biti treći ikad. Postigao bi i više ali dosta prilika je sam propustio.
                        Ne bi mi bilo iznenađenje da sva trojica završe svoje karijere u približno isto vreme.
                        AO će puno toga da pokaže i znam da će Nadal da grize tad kao nikad.
                        Može mu se i da sada preskoči Pariz.
                        Take it easy!
                        Sta se nerviras? Jbt pa nije 21.vec prvi, a bice kratko vreme drugi, pa opet prvi i tako. Nije nikakav smak sveta, aman!
                        Uostalom to je sport.


                        Prvo, SAMO Masters jer mu oni nisu prioritetni, imao si celu godinu da analiziras kakav je bio na njima. Prvi su mu GS pa nedelje, odnosno sada i OI, pa ostalo...ako dodje. Da je Stefanos bio na nivou iz prvog seta, prosao bi ga. Ko zna koliko puta je tako pobedio do sada u karijeri i ne samo on.
                        A u Tokio znamo zasto je otisao, zbog prioriteta br.2 tj OI, i otisao bi i samo jedan mec da je igrao, jer je njemu to vazno, ne tebi, ne meni, vec njemu.

                        Drugo, porodica nije opravdanje, ali on je stalno istice, znaci da mu je vazno i da ispred karijere stavlja njih. Mozda drugi teniseri tako ne misle, mozda misle ali ne kazu, eto on ima potrebu da je pominje i ne vidim nista lose u tome, ako vam se ni to ne svdja, jbg.

                        Ako si gledao i video finale W onda si video to trosenje, a ako mislis da je to lako, onda je trebalo i da gledas danas Zvereva.

                        A opravdanja nema. Bolji je pobedio i to je to.
                        sigpic

                        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                        Comment


                        • Originally posted by darkman.021 View Post
                          Kako je stiglo do toga da je to SAMO ?!
                          Kad je prestalo biti motiv završiti godinu kao No.1 ?!
                          Sad će umesto odnosa 6-5-4 biti 5-5-5. to je ogroman poraz.
                          I ta priča kako je porodica najvažnija i kao opravdanje je potpuno besmislena.
                          Predlažem onda da ukinu sve ostale turnire i da se igraju samo Grand Slemovi kad su samo oni važni.
                          Ako se već previše troši onda je trebao preskočiti Tokio pa pokazati zube u Šangaju.
                          Tužno mi ga je gledati u ovakvim mečevima, kad se preda i pokaže svoju mentalnu nemoć.
                          Ako će se ovo ponavljati, a već je zaredalo, bolje je da razmisli i počne da pakuje pinkle.
                          Nije sramota biti treći ikad. Postigao bi i više ali dosta prilika je sam propustio.
                          Ne bi mi bilo iznenađenje da sva trojica završe svoje karijere u približno isto vreme.
                          AO će puno toga da pokaže i znam da će Nadal da grize tad kao nikad.
                          Može mu se i da sada preskoči Pariz.
                          Sve je u slemovima,ostalo je za sirotinju ili za slucaj da budu izjednaceni po slemovima

                          Comment


                          • Originally posted by miloolja View Post
                            Take it easy!

                            Ako si gledao i video finale W onda si video to trosenje
                            Moram na ovo da dodam nešto...uz izvinjenje što sam ti iseckala post sa kojim se slažem od A do Š...
                            To koliko je Novaku stalo do Slemova najbolje se videlo na onom nesrećnom RG2016 koji je odigrao pod injekcijama i osvojio ga...

                            Najviše volim ove što posle poraza dođu da pametuju kako je ovde ili onde pogrešio...ali ne bih dalje.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Jeste on uzeo 30 Mastersa ali kladim se da dobro trenira. Ali u meču ga mrzi da se cima kad mu ne ide, mora da ulozi mnogo energije a onda kad preokrene čekaju ga 2 takva meča još do kraja. Realno su mu katastrofalni rezultsti ove godine ali to daje šansu da do kraja sledece sezone prebaci tu jednu nedelju i obori rekord.

                              Comment


                              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                                Ali u meču ga mrzi da se cima kad mu ne ide, mora da ulozi mnogo energije a onda kad preokrene čekaju ga 2 takva meča još do kraja.
                                Postoji mogućnost, da ga ne mrzi, nego je jednostavno takav plan sa štabom; da se fizički ne forsira (uzalud) ako se ne oseća stopostotno okej.

                                Ipak su te njegove izjave o eventualnoj povredi (te lakta, te ramena, levog, desnog...) pomalo nejasne i nepotpune, što je normalno. Kaže “na dobrom putu ka oporavku” ili sl, “ne osećam bol” pa onda “ne želim sad o tome”

                                Okej je da se štedi i da se dozifikuje po potrebi. Imam utisak da testira sebe i da nije samo on u priči, nego sa ekipom sve radi po dogovoru
                                "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

                                Comment

                                Working...
                                X