Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • oprosti,postavicu full

    al sta ljudi rade


    Wizard

    Comment


    • Novakovi mecevi u pet setova na Vimbldonu. nije los skor, not to bad

      Code:
      [SIZE=3]16.06.2005.  Q-3R  Djokovic N. - Moodie W.        4-6, 6-0, 6-7, 7-6, 6-3    
      23.06.2005.  2R    Djokovic N. - Garcia-Lopez G.  3-6, 3-6, 7-6, 7-6, 6-4    4:08
      03.07.2006.  4R    Ancic M. - Djokovic N.         6-4, 4-6, 4-6, 7-5, 6-3    3:24
      06.07.2007.  QF    Djokovic N. - Baghdatis M.     7-6, 7-6, 6-7, 4-6, 7-5    5:00
      21.06.2010.  1R    Djokovic N. - Rochus O.        4-6, 6-2, 3-6, 6-4, 6-2    3:51
      05.07.2013.  SF    Djokovic N. - Del Potro J.     7-5, 4-6, 7-6, 6-7, 6-3    4:43
      02.07.2014.  QF    Djokovic N. - Cilic M.         6-1, 3-6, 6-7, 6-2, 6-2    3:18
      06.07.2014.  F     Djokovic N. - Federer R.       6-7, 6-4, 7-6, 5-7, 6-4    3:56
      07.07.2015.  4R    Djokovic N. - Anderson K.      6-7, 6-7, 6-1, 6-4, 7-5    3:47
      14.07.2018.  SF    Djokovic N. - Nadal R.         6-4, 3-6, 7-6, 3-6, 10-8   5:17
      14.07.2019.  F     Djokovic N. - Federer R.       7-6, 1-6, 7-6, 4-6, 13-12  4:57[/SIZE]

      Nije mu ovo prvi put na VB da spasava mec lopte i dobija. Sad vec daleke 2005. Garsija lopez je imao 2:0 u setovima 5-4 i 40:00 na svoj servis i mladi Nole nekim cudom uspjeva da preokrene posle dva dana borbe, spasivsi ukupno spancevih 6 mec lopti. Surti dan je ponestalo goriva i gubi od Grozana u trecem kolu na svom debitantskom nastupu

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Nazalost, to je tako. Ljudi iz sjeverne Evrope imaju prirodnu odbojnost prema tome ekspresivnom govoru tijela. Jedino kad ga gotove je kad se radi o klaunu kao sto je Fonjini.
        znas kako me boli levi lakat sta ljudi iz bilo koje evrope vole,ne vole,prema cemu imaju odbojnost etc

        kad dodju u juznu evropu,onda su najobicnije pijane svinje koje povracaju i pisaju gde stignu (govorim u nacelu,naravno) plus i dalje misim da si tresno
        Wizard

        Comment


        • Papi

          Da, da, te nase male licne drame dok ucestvujemo u stvaranju ovakve istorije su stvarno neverovatne, vec sa ove male distance mozda i smesne, ali sta prezivljavamo ...[emoji173]
          A bilo bi zanimljivo skupiti sva ta iskustva na jednom mestu, u neki almanah

          Podsetila me je Nera sa njenim opisom teske situacije u nedelju na jagodicu i one patnje od ranije koje smo prezivljavali i opisivali. Stoji to sve ovde negde..

          Vec sam napisala da nisam gledala od bl na 7:7, mislila sam da cu da puknem tog trenutka, morala sam da izadjem...sve do sledece bl na 11:11 posle 40:0 ..kada sam odlepila i viknula dal si poludeo il' me zajebavas
          I ukljucila se ponovo.

          Ali pratila sve na livescoreu, naravno uz setanje, skakanje na spasavnje ml...ali nekako uz mnogo manje tenzije u meni, valjda sam negde pregorela i cekala kraj
          Itd ...da ne detaljisem previse da ostavimo nesto i za tu zbirku.
          Naravno odmah posle celokupne ceremonije odgledala sam i tih 8-9 gemova koiko vec i podjednako se nervirala.

          Neverovatno sta je uradio kada se sve uzme u obzir: sjajan ptotivnik, njegov dan na ne bas nekom zavidnom maksimumu i onakvo nerpijateljsko grotlo. To su skoro pa nadcovecanske sposobnosti.
          Novak je izizetno je inteligentan igrac, bas je uzivanje verovatno ovima koji su neutralci. Taman da sacekam lep snimak, ceo (izasao je jedan bez komentatora, ali objavice i W kanal uskoro).... iskreno nisam mislila da cu da ga gledam ikada opet, a eto vec sada imam zelju



          Bez komentatora samo ako hocete cuvajte ga, jer ce vrv brzo da ga sklone

          P.S. Jagodice javi se
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Slučajno naleteh na ovaj tekst, veoma dobra analiza. Obratite pažnju na komentare.
            https://www.leeabbamonte.com/random/...-all-time.html
            Screen-Shot-2019-07-15-at-1.47.08-AM.jpg
            Last edited by Pikaso; 17-07-19, 17:05.

            Comment


            • Originally posted by p4p1 View Post
              Stvarno odličan tekst što je Nera postavila. Tera i da istražuješ dalje i naučiš nešto više o istoriji ovog sporta. Neverovatno koliko zanimljivih priča, mnoge nezamislive za današnje vreme

              Kad smo već kod tekstova, još neki koje nisam video ovde, a bili su mi zanimljivi. Čisto zbog nekih citata koje ću izdvojiti

              Novak Djokovic Will Win Everything but Our Hearts







              Djokovic has redefined resilience, even a brutal Federer display was not enough








              Što se meča tiče, ja ne pamtim kad sam zadnji put sa ovoliko strasti ispratio neki teniski meč, možda i bilo koji sportski događaj generalno. Ovo je bilo za istoriju, pa je nekako i odgovarajuće što je i sam meč bio istorijski. +6 ili +4, ogromna razlika, možda bi i nenadoknadiva bila da je otišlo na drugu stranu... ja stvarno ne znam kako bih podneo onakav poraz, ježim se od same pomisli. Srećom, dobio sam neke totalno nasumične momente u toku dana, kada osetim neku vrstu radosti/sreće zbog ovog ishoda. Nije verovatno toliko ni do samog ishoda, koliko je do načina na koji je ostvarena pobeda. Ja sam posle one prve dve propuštene brejk lopte u petom setu izbacio sve iz sebe (čitaj: sočno psovanje, urlikanje), prazan sam bio. Veći deo meča sam proveo na nogama, tad sam seo i naizgled mnogo lakše pratio dalji razvoj situacije. Rekao sam sebi da je gotovo, da će izgubiti. Nisam mogao više da podnesem onakav psihološki pritisak. Ej, ja koji gledam meč na TVu. Kako su gemovi prolazili, vremenom sam opet došao sebi, ali mi je taj osećaj stvorio neko novonastalo poštovanje za mentalnu snagu Novaka Đokovića.

              Neretko se, tokom ovih godina na forumu, dovodila u pitanje baš ta Novakova mentalna snaga. S tim smo dakle i definitivno završili. Natčovek je igrao u nedelju. Koliko je samo bilo teško držati onakav fokus, biti onako mentalno jak, možda najbolje svedoče dva izgubljena seta. Verovatno još uvek nije ljudski moguće igrati bez prekida ceo meč na tom nivou, ali je Novak pokazao da je moguće to raditi onoliko koliko je u tenisu potrebno za pobedu. U tri seta, svaki odvojen jednom mentalnom pauzom za punjenje baterija zvanom setovi za Federera. Mene je Đoković podsećao na neki uređaj koji izvlači maksimum iz trenutnih sposobnosti, overclockovan u prvom i trećem setu, da radi iznad svojih realnih kapaciteta u datom trenutku. Da crpi nestvarnu mentalnu snagu kako bi to postigao i da onog trenutka kad uzme te setove, kao da polije sam sebe vodom kako bi se ohladio. Skoro da sam mogao da čujem "pšššššššššššššš" zvuk. I da mu je onda potrebno neko vreme da opet zagreje moždane vijuge. Mislim da se nešto slično desilo i u petom setu, kad je brejknuo Rogera. Kao da je u tom trenutku dopustio sebi da malo predahne, da skine taj ogroman teret sa sebe. Možda je mislio da će i sa nešto manje mentalnog napora uspeti da odservira još ta dva gema, možda jednostavno nije mogao više da drži takav fokus u kontinuitetu. Ali je opet, kad je bilo najbitnije, on uspeo da pretvori sebe u čoveka koji jednostavno neće pogrešiti. Neće ništa pokloniti, ako ćete i Novaka na 70% (po njegovim rečima) pobediti, moraćete da budete jebeno savršeni. Federer stvarno nije bio daleko od toga, ali mu je falilo to nešto. To nešto što, koliko god mi hvalili Rafu i njegov šampionski duh, borbu do poslednjeg atoma snage, ipak ima samo Novak. I sad i definitivno to može da doda u svoju impresivnu kolekciju, odmah do 4 vezana GSa, zlatnog mastersa, 7 AO-a...

              Nikad niko kao Novak ljudi.
              Će ga uročiš
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Kako je lik jednom recenicom razvalio Federerove fanove na MTF-u.
                "When Federer was the same age Djokovic is now (and even younger), you guys were already calling him an old man past his prime."
                Last edited by skeptik; 17-07-19, 16:07.

                Comment


                • Kakav majstor! Bjutiful! [emoji41]

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • И Енглеску насељавају масовно сви редом и они ће полако да постану свако...брзо ће изгубити свој традиционални говор тела, одавно су са чаја прешли на пиво,
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by miloolja View Post
                      Kakav majstor! Bjutiful! [emoji41]

                      Lepota zaista ali onaj poen protiv Aguta od 45 razmena je totalno lud, čuvena BH paralela.

                      Olja odgledah "nevidljivog svedoka" kako bi onog bilmeza sa RTSa isterao napolje i na njegovo mesto samo postavio Bana da odradi čovek posao za 10 !

                      Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
                      Last edited by cacanin; 17-07-19, 21:23.

                      Comment


                      • Originally posted by joshmor View Post
                        znas kako me boli levi lakat sta ljudi iz bilo koje evrope vole,ne vole,prema cemu imaju odbojnost etc

                        kad dodju u juznu evropu,onda su najobicnije pijane svinje koje povracaju i pisaju gde stignu (govorim u nacelu,naravno) plus i dalje misim da si tresno
                        Tvoj post je kombinacija rasizma i skretanje sa teme. Rasisticki dio necu komentarisati.

                        Tvoje je pravo da te nije briga sto misle ljudi iz sjeverne Evrope o ljudima iz juzne Evriope ali to nije poenta. Poenta je objasniti odkuda dolazi odredjeni animozitet prema Novaku. Jednim dijelom se radi o kulturnoj razlici. Ja nigdje nisam rekao da su jedni ili drugi u pravu. Ja sam samo konstatovao razliku koja vodi nerzumijevanju i slicnome.

                        Comment


                        • Originally posted by 147 View Post
                          Odlican tekst, uzivajte ljudi:
                          https://www.economist.com/game-theor...nis-match-ever

                          EDIT: Ni, milsim da ce pogotovo tebi da se svidi ako vec nisi video.
                          Jako mi se svidja. To je matematicki model. Kao i svi modeli on ne moze biti perfektan. Ipak ja bih mu vise vjerovao nego onome sto se vidi prostim okom. Doduse, u ovom slucaju, model kaze ono isto sto smo mi odoka vidjeli. To je bio najdramaticniji mec u istoriji.

                          Comment


                          • Originally posted by NI View Post
                            Tvoj post je kombinacija rasizma i skretanje sa teme. Rasisticki dio necu komentarisati.

                            Tvoje je pravo da te nije briga sto misle ljudi iz sjeverne Evrope o ljudima iz juzne Evriope ali to nije poenta. Poenta je objasniti odkuda dolazi odredjeni animozitet prema Novaku. Jednim dijelom se radi o kulturnoj razlici. Ja nigdje nisam rekao da su jedni ili drugi u pravu. Ja sam samo konstatovao razliku koja vodi nerzumijevanju i slicnome.
                            evo ja cu objasniti mozda malo bolje-tresno si...jos jednom tresno si...oli kako neki forumas pise tresno si
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by joshmor View Post
                              evo ja cu objasniti mozda malo bolje-tresno si...jos jednom tresno si...oli kako neki forumas pise tresno si
                              Izvanredno objasnjenje.

                              Zapravo, jedino koje ti je ostalo.

                              Comment


                              • esi vido juznoevropljanina kak ume da objasni
                                Wizard

                                Comment

                                Working...
                                X