Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • i NITKO da mi kaze sta je gospodski tenis...ih vi novakovci jedni
    Wizard

    Comment


    • NI,
      Kad će ta analiza?

      Послато са SM-G965F помоћу Тапатока

      Comment


      • Originally posted by Weltschmerz View Post
        NI,
        Kad će ta analiza?

        Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
        Ja ћу да ти дам анализу:

        Наш Ноле је тежак преварант! На коју ли је фору успео да победи ону аждају од тенисера, мајстора у свим елементима тениса, господина, господску публику која га обожава? па на крају и мене..

        пуко сам пред карај и изашао из куће да дођем к.себи, кад зазвони телефони жена јави да Ноле једе траву од среће јер је победио!!!

        сад чекам репризу да видим како бре?

        верујем да ће Ни дати све стручно и са статистичким подацима али
        мислим да овде научна теорија нема одговоре, о овом мечу ће се бавити дуго мали мозгови и неће дати одговоре....како је Давид праћком убио Голијата....ха ха ха
        Last edited by Žika; 15-07-19, 10:06.
        sigpic

        Comment


        • Analiza bar što se statistike tiče je vrlo kratka.
          Neiznuđene greške u tb-a ukupno Federer 11 Đoković 0.
          Na to dodati još samo mentalni džin Novak Đoković.
          sigpic

          Comment


          • Гледао сам неколико мечева где је Федерер пропадао, али у овом мечу имам утисак да се одлично држао, чекао сам да падне али није, ментално је био јак и ако је таквог Федерера успео ментално да надјача онда је Новак ЧУДО!!!
            sigpic

            Comment


            • Originally posted by Weltschmerz View Post
              NI,
              Kad će ta analiza?

              Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
              Ne zna ni NI napisat analizu za ovaj meč

              Comment


              • I posle prespavane noci, odgledane rezprize par delova meca, nije mi najjasnije kako je Novak okrenuo mec u svoju korist.Malo je reci da je mec bio cudan i skroz nepredvidiv.Najjaci utisak ostavlja poredak statistike koja kaze da je Roger u svemu bio bolji...a znamo da nekad samo jedan statisticki podatak napravi razliku i odluci pobednika, a ovde nije ni jedan.Haos...

                Jos jednom cestitka na 16 GS...

                Comment


                • A kako je sladak, dok ga Novak vodio po hodnicima W rekao je da je gladan, stideo se i nije Martini hteo da kaze kako se zove [emoji7]



                  [emoji41][emoji173]

                  sigpic

                  Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                  But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                  Comment


                  • Pitam se, pitam se, hoće li Govedarica umesto onog riterna sada pominjati pasing iz 16-og gema 5-og seta
                    sigpic

                    Comment


                    • Nema dileme da će mu sve ovo što je i bukvalno preživeo na Centralnom terenu Vimbldona pomoći u nastavku sezone i mečevima koji dolaze.

                      “Sigurno da će mi pomoći psihološki u nastavku karijere znajući da sam sa 70 odsto pobedio u finalu. Opet, ono što me neraduje je da sam igrao manje više ceo meč na taj način. Možda i nije karakteristično jer sam većinu svojih finala odigrao na visokom nivou. Sada to nije bio slučaj, ali sam zato psihički bio na jako visokom nivou. Ovakva atmosfera i uslovi koji su bili, vrlo lako mogu da izbace iz takta nekog emotivca kao što sam ja, tako da je to bilo nešto što sam obećao sebi - zarekao sam se pre nego što sam izašao na teren da je to jedina stvar na koju definitivno mogu da utičem, a da ne zavisim od njega. To je ta stabilnost, psihološka smirenost u trenucima kada se publika digne, što je bilo mnogo puta. Mislim da je to upravo ono što je meni dozvolilo da se vratim u meč”, uveren je Đoković.

                      70 odsto bajo moj...

                      Comment


                      • Spoiler
                        Ako mi časi smrti postanu bliski,
                        I nešto mi se crno oko nozdrva skupi,
                        Kažite drugovima da vojnik Zahar Gorodijski
                        Nije umio da odstupi,
                        Recite da sam, nagutavši se samrtnog vjetra,
                        Pao unapred, a ne unazad,
                        I da je slobode stosedamdesetdva santimetra
                        Uračunato i u moj pad.

                        Comment


                        • Federer je igrao fantasticno a Djokovic dobro. Rodzer je nadigrao protivnika u vecem dijelu meca. Svejedno je Djokovic dobio. Kako je to moguce?

                          1.
                          Prvi set je u osnovi bio ravnopravan i po kvalitetu najbolji. (Novak W-14 UE-6, Federer W-21 UE-14) Dok sam gledao, ima sam utisak da je Federer malo bolji. Vjerovatno zato sto je imao BL i sto je poveo 5:3 u TB. Medjutim, brojevi su neumoljivi. Novak je bio malo bolji. Federer je vise napadao, a Novak je bio efikasniji.

                          Federer je i u TB napadao. Odlucio je 9 poena. (3 vinera i 2 puta je iznudio Novakovu gresku, napravio je 4 neiznudjene). Novak je 3 puta iznudio gresku od Federera. Federerov nivo je pao u TB u to nema sumnje. Medjutim, lako je previdjeti da je Novak u TB kao i u cijelom setu, sa izuzetkom servisa, igrao odlicno.

                          2.
                          Poslije prvog seta sam bio uvjeren da Novak relativno lako dobija. Krenuce ga servis i sa nivom iz prvog seta, i pored Federererove odlicne igre, ce tijesno, ali relativno sigurno, pobijediti.

                          A onda se desilo neocekivano. Novak je strasno pao u 2. setu. Razlog pada nije slucajan. On je naravno dijelom psiholoski. Dobivsi prvi set, titula se nasmijesila, doslo je do prirodnog opustanja.

                          Nazalost, i najmanje opustanje je bilo pogubno. Novak je drzao ravnotezu u 1. setu zahvaljujuci izuzetnoj koncetraciji. Mali pad u Novakovoj koncetracije je pokazao koliko zapravo Federer dobro igra. To je osokolilo Federera koji je, s pravom, pomislio da je to njegov mec.

                          Vidjli som totalno rasturanje. Do te mjere da Nova nije mogao da sacuva servis pri rezultatu 5:1 za Federera i obezbijedi sebi da servira prvi u trecem.

                          3.
                          Novak je digao nivo u trecem iako nije dostigao onaj iz prvog seta. Ne bih rekao da je Novak bio los, nasuprot bio je dobar ali je Federer bio odlican, diktirao je i dominrao je. Novak je bolje servirao nego u prvom setu. Svejedno, i sa boljim servisom je pravo cudo da se dokopao TB.

                          TB u trecem setu je bio jako slican TB u prvom. Samo je sve malo lakse islo za Novaka. Federer je napadao ali mu je nivo pao, pa nije bio toliko efikasan. Federer je odlucio 8 poena. Imao je (2 vinera i 2 puta je iznudio Novakovu gresku, napravio je 4 neiznudjene). Novak je 3 puta iznudio gresku od Federera.

                          4.
                          Ponovo sam mislio da je gotovo tj. ocekivao sam da ce Federerov nivo pasti. Nevjerovatno ali Federerov nivo nije pao 4. setu dok nije imao 2 brejka prednosti. Novakov malo jeste, dovoljno da Federer svoju nadmoc pretvori u rezultatsku prednost.

                          5.
                          U 5. setu je Federer pokazo prvi znake umora. Manje je napadao. To je stvorilo prilike za Novaka. Brejknuo je prvi, zapravo je trebao da brejkne dva puta ali je promasio dva lagana returna na drugom servisu. Potom je olako izgubio brejk. Najvise sto se moze zamjeriti Novaku je da u 5. setu nije rezultatom krunisao svoju nadmoc u prvih 7 gemova.

                          Jednom kad se doslo do 4:4, Novak je poceo da pokazuje znake umora. Od toga trenutka do TB je Federer bio bolji igrac. Doduse, obojice su na momente bili stegnuti. Neshvaljivo je da Federer nije dobio kad je imao 8:7 i 40:15. Dvije mec lopte na sopstvenom servisu. Uslijedio je jedan izvanredna return Novaka koji je iznudio gresku. Ali to je samo jedan poen. Jos uvijek Federer imao mec. Mislim da su se tada obojica sjetila USO 2010. i 2011. Oba puta je Novak spasio po dvije mec lopte prije nego je dobio mec.

                          Svejedno, i poslije Novakovog rebrejka je Federer bio bolji igrac, do TB naravno.

                          Ovoga puta je u TB Federer manje forsirao ali je prica bila slicna. Federer je odlucio 6 poena. (2 vinera i 1 put je iznudio gresku od Novaka, dok je napravio 3 neiznudjene.) Novak je s druge strane imao 2 vinera i 2 puta je prislio Federera da pogrijesi.

                          Zvuci nevjerovatno ali Novak nije napravio ni jednu neiznudjenu gresku u 3 tajbreka.


                          6.
                          U intervjuu poslije meca je Novak rekao najvaznije. S jedne strane je igrao ispod svog maksimuma, lose je servirao. To brine jer se radi o finalu GS-a. S druge strane je pokazao nevidjeni sampionski mentalitet. To dize samopouzdanje i vraca auerol nepobjedivosti.

                          7.
                          Postavljaju se dva pitanja. Zasto je Novak igrao losije nego smo ocekivali? I servis i FH i BH paralela i return su skripali. Razlozi su:

                          *nijednom od Australije nije dostigao punu formu
                          *imao je previse protvnika do finala koji su sljakasi po stilu
                          *Federer mu je miksovanjem i agresivnoscu razbio ritam

                          Federer je i ranije to znao da napravi. Sjetite se poraza u Dubaiu 2015. i Shangaju 2014, nekoliko poraza u Sinsinatiju. Beker je prije meca reakao da upravo zbog toga Novak ne voli da igra sa Federerom. Ciini mi se da Federer nije nikada uspjesnije razbijao Novakov ritam nego jucer.

                          Jedan razlog je sigurno niski odskok na travi. Njegov BH slajz je odlicno funkcinisao. Mekane loptice tik iza mreze su stvarale probleme za Novaka.
                          Dalje, Federer nije nikad bolje miksovao. Koliko je imao odlicnih dropova, BH i FH paralela...
                          Dodao bih i taktiku. Cini mi se da je Ljubicic savrseno odradio posao.

                          Sve u svemu, rekao bih da je glavni krivac za Novakovu "losiju" igru Federer a ne Novakova forma.

                          8.
                          Drugo pitanje je zasto je Novak bio bolji u TB-ovima. Statistika kaze:

                          Code:
                          				Federer	Novak
                          Vineri				7	2
                          Iznudio gresku protivnika 	5	8
                          Neiznudjene			11	0
                          Strahovita razlika.

                          To se moze objasniti time sto je Novak bio mentalno super jak, sto je Federer choknuo (mislim da nije), sto Federer ima kompleks (to je prisutno ali je manje vazno).

                          Glavni razlog je ipak u necemu drugome. Federerova igra je napadacka, skopcana sa rizikom. Kada servira, greska nema tako velike posljedice. Ima prilike da je ispravi. Kad returnira, to je uvijek po malo ako prodje prodje. 5 puta nece proci, 1 hoce a kad prodje unervozi protivnika. Zato je, prije TB, nervoza kod samog Federer zbog preuzetog rizika manja. U TB je veca jer se drukcije broji. Greske imaju vece posljedice. One se u potunosti mogu anulirati samo ako i protivnik tu i tamo pogrijesi.

                          A Novak nije uopste grijesio, ne malim dijelom je to zbog Novakove koncetracije i mentalne snage. Ali dijelom je to posljedica i nacina igre. Novakova igra je bazirana na konsistentnosti i dubini sa velikom marginom sigurnosti. Zbog stila igre, Novaku je mnogo lakse da kaze: "E bas necu da pogrijesim." Konacno, vidjevsi da fokusirani Novak ne grijesi, Federer postaje nervoznij i skloniji greskama.

                          U trecem TB je Federer bio pasivniji nego u prva dva. Nije pomoglo. Novak i te kako zna da napadne kad mu se pruzi prilika. Daleko najbolju BH paralelu, cisti viner, je odigrao pri rezultatu 5:3 u trecem TB.
                          Last edited by NI; 15-07-19, 19:02.

                          Comment


                          • ni,ako smijem-zasto ti pises UImbldon,return etc

                            kobe je valjda makedonac,ima nas jos odasvude,al tebe ne mogu da provalim
                            Wizard

                            Comment


                            • Originally posted by pecaros View Post
                              Pitam se, pitam se, hoće li Govedarica umesto onog riterna sada pominjati pasing iz 16-og gema 5-og seta
                              mnogo ALI MNOGO stranih i to vidjenijih portala i znalaca tenisa se sad vraca na to,tak da je govedarica samo prednjacio i nis' vise
                              Wizard

                              Comment


                              • Originally posted by Maxx-a View Post
                                Vrlo si bezobrazan u svojim pokusajima provociranja.
                                Nemam vremena a ni zelje da se upustam. Citirao si me , u suprotnom ne bih nista odgovorila na pametovanje
                                Pa šta ako te citirao, jel to propisima zabranjeno? Nije se složio sa tvojim stavom, ovo je forum, tako funkcioniše. Ima još nekih osetljivih ovde koji misle da su progonjeni ako ih citiraš.

                                Što se tiče meča, jedini benefit je 5. W i kako je Novak reagovao u kritičnim trenucima, ali to nije nešto što nismo znali. Sve ostalo je bilo baš poražavajuće. Čovek koji ulazi u 39. godinu ga je dominirao 5 sati, a dva seta je poklonio bez borbe.

                                Ovaj meč je vrlo moguće, prelomio tenisku istoriju. Da je Fed dobio i Novaka, posle Rafe, ko bi mogao da kaže da nije najveći. Sa 38. g. na najvećem turniru, pobediti dva najveća rivala koji su u naponu snage, to bi bio pečat. Uz njegov stil igre, broj slemova ove dvojice više ne bi bio bitan. Skinuo bi i prokletstvo da je većinu slemova uzeo dok ovi nisu stasali. Sve to i način na koji je izgubio, ne mogu zamisliti teži poraz jednog igrača od ovoga što se juče desilo.

                                Ogroman je bio ulog i za Novaka ako želi biti najveći u istoriji. Sad je razlika 4 slema, a jedna lopta je delila od 6. I svima je jasno da se ovakav meč gubi u 99 posto slučajeva, kao i onaj na US 2011. Zašto on u najboljim trenucima karijere, kada je toliko igrački nadmoćniji od Federera, dolazi u situacije da igra protiv vezanih meč lopti na protivnikov servis???

                                Dugo je bila priča da je Novak osvojio manje slemova nego što je trebao. Sad već mislim, da je osvojio tačno onoliko, koliko je zaslužio.

                                Comment

                                Working...
                                X