Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by miloolja View Post
    Ma Rodzer ispada rano, to me ne brine
    Iskreno nije ocekivano da ispadne pre 1/4, a to je sasvim dovoljno da dobija CC u 1/4 na primer i ranije termine na CC ako budu kisni dani.
    I ja ne verujem da su velike sanse da Rodzer dobije Novaka, ali moze da smeta na drugi nacin.

    I ja bih pre Rodzera nego Tima u 1/2, mada za mene nije toliko velika razlika.

    Inace, jel zna neko zasto u Parizu uvek pocinje donja polovina kod muskaraca?

    Kao Novakov navijac voleo bi da izbegne Tima u 1/2; Delpa i Cicipasa u 1/4(Mada ne bih voleo ni Zvereva previse, ali na trenutne okolnosti on ne bi bio los projektovan protivnik za 1/4).
    Takodje ne bih voleo Svarcmana u prvim kolima kako ga ne bi mnogo iscrpeo. Od onih koji nisu nosioci nije lose izbeci Stana, mozda Kirjosa, ali to su po meni neke mine u prvim kolima.

    Edit: Vavrinka ce ipak biti nosilac, ali ga treba izbeci u R3 po meni.
    Last edited by 147; 19-05-19, 18:33.

    Comment


    • Originally posted by bojanaBG View Post
      kako bre tako surovo
      U tri seta na sljaci, eto kako... mada ako dobije povoljan zreb, a sve je moguce
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Djokovic: "I'm glad I did to the third set considering how went the first, even if it ended in a similar way. I always respect the win of my opponent, I don't want to talk about how schedule influenced the match" #ibi19
        Similis simili gaudet

        Comment


        • U svakom slucaju biram Feda, a ne Tima.
          Jos da daju da se bira....
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Svaka cast Novaku za pruzenu borbu u finalu, vise od ovoga nije moglo, imamo cemu da se nadamo na RG, idemo

            Comment


            • Suma sumarum, ovo je bila odlicna priprema za ono sto sledi. Osvojen je Madrid, finale Rima, malo li je..
              Ja sam i dalje pod utiskom kako je preokrenuo protiv Delpa i kako je uspeo da ukrade set ovakvom Nadalu, koji je bio maksimalno naspanovan da dobije mec. Da je kojim slucajem Novak igrao prvo polufinale i da se nije previse istrosio u QF I SF dobio bi ovaj mec 100%, to potvrdjuje drugi set. Da me je neko pitao pre sezone sljake da li bih bio zadovoljan da Novak osvoji jedan masters (bilo koji) rekao bih "apsolutno da". Cak i da nije osvojio Madrid, bio bih zadovoljan nivoom igre u prethodne 2 nedelje.

              Comment


              • Da li je bilo pametno izgubiti treci set protiv Svarcmana? Odgovor nisam znao sinoc, ne znam ga ni sada. Sve zavisi kako se gleda na danasnj mec sa Rafom. Da li je iz njega vise izvukao Novak ili Rafa?

                1.
                Od pocetka je Rafa znao da ce Novak biti umoran. Nije bilo dovoljno vremena da Novakovo tijelo resorbira laktozu. Noge su teske i bolne, defanziva mora da pati. Rafa je bio ofanzivan, koncetrisan, fokusiran... Rezultat nije izostao. Novak koji se slabo krece ne moze biti ravnopravan Rafi na sljaci. Uz to je imao odredjenu dozu srece kad je naparavio brejk. Uskoro smo imali totalnu Nadalovu dominaciju.

                2.
                Potom je Rafa naravio ogromnu gresku. Uzeo je set 6:0. Da je dobio prvi 6:2, vjerovatno bi dobio i drugi 6:2 ili 6:3, bio bi na cistom dobitku. Medjutim, 6:0 je povrijedilo Novakov ponos, izazvalo inat. Andrenalin je proradio.

                Prvi efekt je bio nevjerovatno Novakovo serviranje u 2. setu. Imao je 81% prvog unutra. Pocetkom seta nije mogao da promasiti prvi servis. Novak je dosao i do prve BL. Umor, koji obicno popusti poslije sat vremana, je bio prisutan ali je Novak uspijevao da odrzi rezultatsku ravnotezu.

                Onda je Rafa dosao do 0:40 na Novakov servis ali je Novak uspio da spasi gem. To je bila psiholoska prekretnica. Iza toga je Rafa prestao da bude siguran u svoju pobjedu a krajem seta je poceo da promasuje "zicere". Pokazo je komplekse. To je najpozitvnija stvar za Novaka u citavom mecu.

                3.
                U trecem setu je Novak vjerovao da moze da pobijedi. To je naravno bilo iluzorno osim ako Rafa ne dozivi potuni kolaps. Novak nije imao ni kretanje ni intenzitet da ugrozi Nadala. To se pokazlo vec u prvom gemu. Nadal je igrao losije nego u prvom setu ali je i Novak servirao losije nego u drugom. Lose kretanje je cinilo da puno toga skripi na BH strani, iako je Novak probleme pripisivao sjeni.

                Slomio je reket poslije izgubljenog servisa, ali je isto tako prihvatio da objektivno ne moze pobijediti. Da je probao, preforsiarao bi se i to je moglo izazvati probleme koji bi se prenijeli na RG.

                4.
                Ko je vise profitirao sve u svemu? Mislim da su egal.

                Novak je pokazo da kad ima najvisi nivo, Rafa ne moze da ga isprati na polu vlaznoj sljaci. Cak sto vise, Rafa panicari.

                Medjutim, pokazlo se da Novak mora na sljaci da ima top intenzitet i da bude retalivno svjez da bi dobio Rafu. Mnogo je igraca u zrijebu koji mogu umoriti Novaka prije eventualnog finala na RG-u. Dalje, dropovi ne mogu da pokriju umor. Smes je veliki problem. Rafa je dobio nekoliko "izgubljenih" poena prosjecnim lobom.

                Najvaznije, Novak je pokazao da ima problema sa relativno visokom loptom na BH strani ako je blizu mrezi. To je Rafa koristio. I ono pecanje 2013. je bilo poslije takve lopte.

                Comment


                • Ja ne znam o kakvom kompleksu vi konstantno pricate, pa rezultat je 28:26, a nije 17:0.
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Originally posted by Maxx-a View Post
                    Djokovic: "I'm glad I did to the third set considering how went the first, even if it ended in a similar way. I always respect the win of my opponent, I don't want to talk about how schedule influenced the match" #ibi19
                    Super je ovde provukao raspored meceva

                    Comment


                    • Tacno NI,ali smecevi i drop su posledica umora takodje,bolje bi ih izvodio da je svez,posebno smeceve

                      A juce si govorio da je Rafa cistac zreba na Rg,danas ga se plasis(osim ako ne foliras),ja sam negde izmedju,verujem da Novak ima igru da dobije Rafinja,ali nikako ne bi odbio da mu Timoti bude protivnik u finalu Rga umesto Rafe

                      I dalje mislim da je moga tankovati,ali sta znam jedini put kad je osvojio Rg osvojio ga je protiv istog igraca koji gaje pobedio u finalu Rima

                      Comment


                      • Originally posted by MareLFC View Post
                        Ja ne znam o kakvom kompleksu vi konstantno pricate, pa rezultat je 28:26, a nije 17:0.
                        ALi je 13:4 od USO 2013, 4:4 na sljaci.


                        Kompleks se vidio u 10. gemu 2. seta.

                        Originally posted by Srkisa View Post
                        A juce si govorio da je Rafa cistac zreba na Rg,danas ga se plasis(osim ako ne foliras),ja sam negde izmedju,verujem da Novak ima igru da dobije Rafinja,ali nikako ne bi odbio da mu Timoti bude protivnik u finalu Rga umesto Rafe
                        Nisam shvatio cega se plasim.

                        Nisam siguran da bih volio Tima u finalu umjesto Rafe ako je vlazan dan.

                        Daleko je do toga. Novaka mogu pobijedi 5-6 igraca prije finala i izmoriti 10-20.
                        Last edited by NI; 19-05-19, 19:29.

                        Comment


                        • Originally posted by NI View Post
                          ALi je 13:4 od USO 2013, 4:4 na sljaci.


                          Kompleks se vidio u 10. gemu 2. seta.



                          Nisam shvatio cega se plasim.

                          Nisam siguran da bih volio Tima u finalu umjesto Rafe ako je vlazan dan.

                          Daleko je do toga. Novaka mogu pobijedi 5-6 igraca prije finala i izmoriti 10-20.
                          Nema to nikakve veze sa kompleksom. Kada je Rafa u boljoj formi onda pobedjuje Rafa, kada je Novak u boljoj formi onda pobedjuje Novak, sto govore i kladionice koje su mozda samo 2011te promasile, ali uglavnom pogadjaju.

                          Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                          Originally posted by Casiraghi
                          Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                          Originally posted by Casiraghi
                          Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                          https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                          Originally posted by Casiraghi
                          Srecan Mane svima koji slave.

                          Comment


                          • Nemojte mnogo biti zadovoljni posle ovakvog poraza.

                            Licno sam prizeljkivao da Novak uzme drugi set samo da bih video koje zapravo bolji od njih dvojice. Delimicno sam dobio odgovor. Novak danas nista nije uzeo igrom. Spasao ga je servis u drugom setu i malo srece. Rafael ga je razneo u razmenama. Naravno da je Novak bio umoran. Ono sto cini vise od polovine Novakove igre danas je izostalo a to je fokus.

                            Napisah delimicno jer je Nadal kako sam ocekivao bacio sve sto ima od karata, nema vise od ovoga. Novak sa druge strane je pokazao da ima odlican servis. Igra je bila znatno bolja u trecem setu ali odlucio je umor. Dakle Novak nije pokazao ono najbolje a Rafa jeste.


                            Na Rolan Garosu ipak je Nadal favorit.

                            Ocekujem tezak put za Novaka do finala. Pipreme su bile dobre ali trnovit je put. Ako misli da osvoji pehar ceka ga ozbiljna disciplina...
                            Last edited by Ljubitelj tenisa; 19-05-19, 19:49.

                            Comment


                            • Originally posted by MareLFC View Post
                              Nema to nikakve veze sa kompleksom. Kada je Rafa u boljoj formi onda pobedjuje Rafa, kada je Novak u boljoj formi onda pobedjuje Novak, sto govore i kladionice koje su mozda samo 2011te promasile, ali uglavnom pogadjaju.
                              I te kako ima veze sa kompleksima. Kao sto je i Novakov poraz na RG 2014. imao veze sa kompleksima.

                              Nije samo pitanje forme nego i ostalih okolnosti. Zadnji njihov mec na sljaci u kojem su oboijica bili potpuno OK je Rg 2013. Rafa je tesko pobijedio u uslovima koji su mu odgovarali. Od tada su obojica evoluirali kao igraci. Pogledaj mec po mec od toga doba, na sljaci naravno jer na ostalim podlogama nisu ravnopravni. U dva slucaja nije odlucivala forma.

                              Na Rg 2014. je presudio Novakov kompleks.
                              Danas je presudio raspored i Novakov umor.

                              Comment


                              • Uopste ne mislim da je tada presudio kompleks, niti mislim da iko ima kompleksa od velike trojke. Kada god je Rafa bolji on i dobije meč, isto kao sto se prica da Roger ima kompleks od Rafa, a ja koliko vidim kada god je bolji on ga i pobedi. Tako da je to za mene šuplja priča.

                                Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                                Originally posted by Casiraghi
                                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                                Originally posted by Casiraghi
                                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                                Originally posted by Casiraghi
                                Srecan Mane svima koji slave.

                                Comment

                                Working...
                                X