Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Do Wimbledona je siguran , to je 259 nedelja .
    Similis simili gaudet

    Comment


    • To me brine, ne volim kada su brojke na "ivici" . Slicno je i za stizanje Lendla, ako bude u kontinuitetu prvi, treba da ostane broj 1 tacno nedelju dana posle USO.
      Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
      Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
      30 consecutive match wins - Stands alone
      3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
      Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

      Comment


      • Originally posted by Milutinov Tata View Post
        To me brine, ne volim kada su brojke na "ivici" . Slicno je i za stizanje Lendla, ako bude u kontinuitetu prvi, treba da ostane broj 1 tacno nedelju dana posle USO.
        Vrlo napeta situacija. Nadal ne moze da izdrzi 2 turnira na betonu, Federer ima 6000 bodova manje zajedno sa svima ostalima koji su u izuzetnoj formi... Dusan Lajovic i Fabio Fognini finalisti Monte Carla i Thiem sa prejakim Medvedevim u finalu Barce... Svi oni su veliki favoriti za prvo mesto do US Opena... Jos uz ovaj previse težak žreb u Madridu... Novak je realno na kolenima. Gubi sigurno prvo mesto....

        Budite realni, igra on trenutno očajno ali ovo sto pisete nema veze sa sportom.

        Comment


        • Trebalo mi je par puta da ti procitam post, da bih skontao teski sarkazam prvog pasusa. Sporije palim jutros..

          Upravo to i ja rekoh. Najveca sansa mu je bas to sto ne postoji niti jedan konstantan rival koji redovno stize do kraja turnira. Tako se otima prvo mjesto, nikako drugacije. A Fedja i Rafa to vise nisu, dok omladinci jos uvijek to nisu i taj gap mora da iskoristi. Nema, recimo, ludog Mareja iz 2016-e. Kakav je ono grijeh ucinjen tom covjeku, ma i Novaku.. nametnuli su bili neki bolestan ritam, da su se obojica raspali sledece godine.

          Ja mislim da je mudri Fedja i te kako bio svjestan ove situacije i da je ona i razlog zasto se odlucio da igra sljaku ove godine. Stari kapira da ce sve opet pasti na njegova pleca i da ce morati licno da pokusa da zbaci Novaka sa prve pozicije, nema se vjere u konkurenciju.

          Comment


          • https://youtu.be/Wzk4EOQpJNc

            Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

            Comment


            • Solidan meč, Novak bez drame. Servis perfektan.
              Idemooo 💪🇷🇸

              Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока

              Comment


              • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                Vrlo napeta situacija. Nadal ne moze da izdrzi 2 turnira na betonu, Federer ima 6000 bodova manje zajedno sa svima ostalima koji su u izuzetnoj formi... Dusan Lajovic i Fabio Fognini finalisti Monte Carla i Thiem sa prejakim Medvedevim u finalu Barce... Svi oni su veliki favoriti za prvo mesto do US Opena... Jos uz ovaj previse težak žreb u Madridu... Novak je realno na kolenima. Gubi sigurno prvo mesto....

                Budite realni, igra on trenutno očajno ali ovo sto pisete nema veze sa sportom.
                Kada su brojke u pitanju moj pristup je dosta nefleksibilan, nije bitno sta je realno, vec sta je moguce. To je i sustina sporta, svako ima sansu. Ako bi se stalno obazirali na "realnost", kladionice verovatno ne bi ni postojale, a ni pracenje sporta ne bi bilo zanimljivo. Sto se tice Vimbldona, Federer za Novakom zaostaje "samo" 3400 bodova. Realno tesko dostizno, ali ako je moguce u tom intrvalu osvojiti cak 6500 bodova, nije i nemoguce. Novak je uzeo na 3 turnira od mogucih 3000, samo 315, s druge strane Federer od mogucih 2500, uzeo je 2100, matematicki tendencija postoji, da li ce se i nastaviti videcemo. Tek za USO da ne pisem, tu ce relevantna postati godisnja lista na kojoj Novak trenutno vodi, ali prednost je takva da na svakom turniru par igraca ima sansu da ga preskoci.

                Imamo jedan "neverovatan" slucaj u tenisu koji je u medjuvremenu pao u zaborav jer vise nije aktuelan, a to je da je Federer 2010. ostao "kratak" samo 1 nedelju da prestigne Samprasa po ukupnom broju nedelja na broju 1 na ATP listi. Da bi se to desilo Nadal je morao da osvoji sve Masterse na sljaci (tada je uspeo jedini put, nikada pre, nikada posle) i RG, a pride da Federer posle 6 godina ispadne pre polufinala ne nekom GS turniru. I desilo se.

                Da ne budem totalno van teme, rezultatski odlican mec danas, bez brejka, sa samo jednom sansom za Amerikanca, plus rutiniranje u drugom setu. Svi uslovi su tu da se pogleda snimak veceras .
                Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                30 consecutive match wins - Stands alone
                3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                Comment


                • Spoiler
                  Ne znam zašto Nole mora da radi onaj ritual na kraju svakog meča? Isto kao što mi je neumesno da se neko krsti jer je to privatna stvar, ružno mi je kada vidim i ono što radi posle meča. Shvatamo da salutiraš suncu, ali zamislite kada bi neko uzeo da se krsti, klanja, baš ružno, sport je to i ne zanima nas njegov ritual iskreno.

                  Comment


                  • Ono sto sam gledala, trljao je oci , izgedalo je kao i da su suzne , izbacivao lopticu pre pravog izbacaja za servis da se navikne na sunce, da li je poruka organizatoru ili je jednostavno vetar podigao sljaku pa mu je smetalo Svilenko nas.
                    Similis simili gaudet

                    Comment




                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Nesto mislim da ce prvom prilikom tankovati i ovde

                        A i bolje,ova podloga nema veze sa zivotom,serverska sljaka,cekamo Rim da se Marko povuce sa mesta trenera(nadam se)i dodje Vajda i da vidimo gde smo

                        Comment


                        • Originally posted by Milutinov Tata View Post
                          Kada su brojke u pitanju moj pristup je dosta nefleksibilan, nije bitno sta je realno, vec sta je moguce. To je i sustina sporta, svako ima sansu. Ako bi se stalno obazirali na "realnost", kladionice verovatno ne bi ni postojale, a ni pracenje sporta ne bi bilo zanimljivo. Sto se tice Vimbldona, Federer za Novakom zaostaje "samo" 3400 bodova. Realno tesko dostizno, ali ako je moguce u tom intrvalu osvojiti cak 6500 bodova, nije i nemoguce. Novak je uzeo na 3 turnira od mogucih 3000, samo 315, s druge strane Federer od mogucih 2500, uzeo je 2100, matematicki tendencija postoji, da li ce se i nastaviti videcemo. Tek za USO da ne pisem, tu ce relevantna postati godisnja lista na kojoj Novak trenutno vodi, ali prednost je takva da na svakom turniru par igraca ima sansu da ga preskoci.

                          Imamo jedan "neverovatan" slucaj u tenisu koji je u medjuvremenu pao u zaborav jer vise nije aktuelan, a to je da je Federer 2010. ostao "kratak" samo 1 nedelju da prestigne Samprasa po ukupnom broju nedelja na broju 1 na ATP listi. Da bi se to desilo Nadal je morao da osvoji sve Masterse na sljaci (tada je uspeo jedini put, nikada pre, nikada posle) i RG, a pride da Federer posle 6 godina ispadne pre polufinala ne nekom GS turniru. I desilo se.

                          Da ne budem totalno van teme, rezultatski odlican mec danas, bez brejka, sa samo jednom sansom za Amerikanca, plus rutiniranje u drugom setu. Svi uslovi su tu da se pogleda snimak veceras .
                          Federer je od poceta sezone vise poena izgubio nego sto je osvojio. Covek je u minusu... Nista nije osvojio, Novak je povecao prednost. Mislim da si upotrebio pogresan izraz. Mogunost postoji da i ja na kraju 2020 budem prvi igrac sveta. To je zato sto je u životu sve moguće. Sa druge strane postoji verovatnoća i za nju ima neki opseg. Kladionica se bazira na onom sto je realno a ne sta je moguce. Sto je u principu suprotno od onoga sto si napisao. Naravno ako odigras na jedan par realne kvote dobices mizerne pare. Da ne pominjem da je kladionica mafijaski lanac..

                          Kako god nisam pricao o kraju godine. Pricao sam o tih 10 nedelja koje si prikazao kao da su na staklenim nogama a u stvari je rutinska stvar.

                          Comment


                          • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post
                            Federer je od poceta sezone vise poena izgubio nego sto je osvojio. Covek je u minusu... Nista nije osvojio, Novak je povecao prednost. Mislim da si upotrebio pogresan izraz. Mogunost postoji da i ja na kraju 2020 budem prvi igrac sveta. To je zato sto je u životu sve moguće. Sa druge strane postoji verovatnoća i za nju ima neki opseg. Kladionica se bazira na onom sto je realno a ne sta je moguce. Sto je u principu suprotno od onoga sto si napisao. Naravno ako odigras na jedan par realne kvote dobices mizerne pare. Da ne pominjem da je kladionica mafijaski lanac..

                            Kako god nisam pricao o kraju godine. Pricao sam o tih 10 nedelja koje si prikazao kao da su na staklenim nogama a u stvari je rutinska stvar.
                            Ne razumemo se bas najbolje. Ja nisam ni pisao o verovatnoci da ce neko njega prestici, vec samo da postoji matematicki realna mogucnost da nakon Vimbldona recimo Federer bude ispred Novaka na listi (navodim njega posto mu je on najblizi kada se oduzmu svi bodovi zakljucno sa Vimbldonom). Da bi se to desilo moraju mnoge stvari da se poklope i nije bas "verovatno", ali ne moze se ni u potpunosti iskljuciti. 6000 bodova jeste velika prednost, ali moze vrlo brzo da se istopi, jedan GS moze drasticno da izmeni sliku (npr. AO ove godine, Novak +1820, Federer -1820, dakle jedan turnir 3640 bodova razlike). Raspisacu se malo nakon Vimbldona oko tih projekcija, posto ce tada to dobiti na znacaju.

                            Sto se kladionica tice, verujem da je koeficijent da Novak bude na kraju godine broj 1 sada manji nego nakon AO u januaru (ako uopste postoji nesto ovakvo u ponudi). Ali je i dalje sigurno suvise mali da bi se uzele neke vece pare bez ogromnog ulaganja. A tu je dosta bitno i kako idu uplate, ako su vece ne nekoga, odmah i kvota pada jer se kladionice "brane". Sto se broj 1 nakon Vimbldona tice, nisam ni napisao da je na "staklenim" nogama, nego da uopsteno ne volim kada te bitne brojke dolaze bas nakon velikih turnira kada su moguca velika tumbanja. Cisto "marfijevski" osecaj .

                            Evo jos jedan dodatak o kladionicama koji mi pada na pamet kad ih vec spominjemo. Kada su kod nas krenuli da stavljaju teniske parove u ponudu, kvote u prvim kolima na apsolutne favorite su bile 1.05. Ko je imao herca odrizikuje sa desetak favorita i izvuce se lepa kvota, ali mora da se ulozi. Posle nekog vremena su ih spustili na 1.01, pa su postali potpuno neisplativi za igranje.
                            Non-Calendar Year Grand Slam - Stands alone
                            Holding all 4 Majors titles on 3 different surfaces at once - Stands alone
                            30 consecutive match wins - Stands alone
                            3+ consecutive finals in all 4 Majors - Stands alone
                            Australian Open 3 consecutive titles - Stands alone

                            Comment


                            • I kako je bilo na konferenciji, jel ga propitivali? [emoji849]



                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • Aha! Noksi je rekao da igraci ako imaju sumnje ili su nezadovoljni radom, treba da kontaktiraju Vece igraca i razgovaraju, a ne da izlaze u javnost sa poluinformacijama, da reaguju bez znanja i razmisljanja, jer stvari migu da se otmu kontroli.
                                Takoee [emoji41]

                                Moram da nadjem transkript
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X