Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pa i da je drugi neko bio sa one strane servis bi bio los. Pricam o istim potpuno uslovima. Agut je nezgodan, ali sigurna sam da je problem napravljen mnogo veci nego sto jeste zapravo. Nebitno, mozda ga je Novak sam napravio, usao mu u glavu, kako god.

    Pauza je bila prevelika posle AO, a forma se dize iskljucivo kroz meceve, koje je imao premalo.
    RF recimo, kad god bi napravio duzu pauzu izmedju turnira, na sledecem bi bio jako los, bar ovih poslednjih godina, dok je bio mladji verujem da nije pravio te pauze. Posle AO igrao je Dubai. Sljaku planira da igra sigurno ne da bi osvojio nesto, vec zato sto je do W ima mnogo praznog hoda, a ocigledno da ima i ambicija tamo i zna da mu pauza nista dobro nece doneti, kao i sto nije poslednjih godina.

    Ali sa druge strane, Novak je i IW i MI igrao zbog te pauze od preko 40 dana, nije ovde imao on bas nikakvih ambicija, osim sto je sigurno zeleo, a i morao dodajem ja, da ostane jos bar jedno ili dva kola.
    sigpic

    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

    Comment


    • Robertovo objasnjenje sasvim logicno i to smo i videli , Novak je bio previse pasivan u 2 i 3 setu . Prvi je on gresio, pa i nije neki reper ..

      1 w i poen vise ,3 greske vise za Roberta( 4 FH w vise). Konverzacija BP 4/13 , 57% prvog unutra u 4 DF Novaka...
      Sto se distrakcije van terena tice, sam je birao ulogu revolucionara pa tako je valjda i svestan posledica koje ce trpeti. Pisala i ranije,medijska anti kampanja usmerena licno na njega je zastrasujuca , vrv da i nije jednostavno izolovati se od toga. Ceo zivot se uci , tu se slazem sa Novakom..
      Ostaje bojazan sta nije uredu fizicki..
      Similis simili gaudet

      Comment


      • Ispravka...zasto pretpostavljas da nije u redu nesto fizicki?
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Stara sportska kaže da kada ne iskoristiš šanse, stiže kazna.
          O meču toliko.
          Poraz me ne brine ali brine taj neki zdravstven problem koji izgleda postoji.
          Negde naleteh da su leđa u pitanju.
          Da ima mesta za brigu dokaza ima.
          Na prvom mestu servis koji je iz nekog razloga u 2.i 3. setu pao na nekih 50%. Plus je dobar deo završavao po sredini mreže.
          Stegnut u udarcima sa oba krila sa jasnim limitima po pitanju generisane snage.
          Govor tela i česta istezanja takođe idu u prilog teze o povredi.
          Nadam se da nije neki veći problem jer sezona tabananja po evropskoj prašini nije daleko.
          sigpic

          Comment


          • Verovatno zato što je NI nešto natuknuo, kao poslednju mogućnost, pa sam se i ja nadovezala....
            Kad god poveže nekoliko ovakvih poraza, neibežno je da nam kroz glavu prodje tako nešto.

            Lično ne verujem da je to gorušica ili slično, za takve probleme postoje lekovi koji otklanjaju taj i druge digestivne probleme za samo par minuta; čak je mogao da im pribegne tokom samog meča (ako je uopšte postojao taj problem, mada ja ne verujem...)

            Lično nisam opazila neke signale bola ili neprijatnosti, niti je tresao ruku, niti je istezao, pravio bolne grimase i sl.... U jednom trenutku, ne sećam se seta, ostao je da čuči nekoliko sekundi naslonjen na reket, a to opet ne mora ništa da znači. I to što mu je servis bio odsutan....

            Trebalo bi da još jednom pažljivo pogledam reprizu i pokušam da ulovim neke naznake, ali pravo da ti kažem, nemam nameru da ponovim ono jučerašnje maltretiranje.
            "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

            Comment


            • Originally posted by pecaros View Post
              Poraz me ne brine ali brine taj neki zdravstven problem koji izgleda postoji.
              Negde naleteh da su leđa u pitanju.
              A gde si to pročitao?
              "My body feels great. I mean, it´s only five hours"

              Comment


              • Novak nije konstantan igrač već 9 meseci. Rezultatski naizgled jeste u tih 9 meseci ali igrački nije. Da nije pucao na broj 1 jesenas, verujte da bi kraj sezone izgledao isto ovako. I evo jos jednog meca za koji je morao da se pomuči i odlučio je da ipak ne želi pobedu. Kada se pogleda strateški i ovaj poraz je nebitan. Ne utiče na rang. Garantujem da Bautista Agut nema nikakve šanse na GS.

                Novak na socijalnim mrežama ima više slika sa sinom i kako igra fudbal a ne kako trenira.

                Ne znam kakvu lekciju može da nauči odavde koju već nije naučio. Njega ovaj deo sezone očigledno ne zanima. A ovo je jako ružno prema navijačima. Ali sve je to njegovo pravo. Taman posla da se ljutimo. Ipak nam je pružio mnogo zadovoljstva.

                Mislim da fizički jeste spreman i da on fizički lako dolazi u formu ali mentalno ne baš.

                Da se ne vraćam unazad, neko je napisao. Nisi se spremio, ispadas sa turnira i tu nema neke matematike prevelike.
                Last edited by Ljubitelj tenisa; 27-03-19, 08:25.

                Comment


                • Originally posted by Larisa View Post
                  A gde si to pročitao?
                  Pojma nemam Negde tamo u sajber svetu.
                  sigpic

                  Comment


                  • Mnogo nekih teorija i mistifikacija Novakovog stanja, ali ja sam misljenja da je razloga za poraz ukupno samo jedan, ne njih 5 ili 10.. a to je ono sto sam prije meca i rekao da je velika vjerovatnoca da se desi. Novak, jednostavno, vise ne zeli da gine na svakom turniru, mastersu. Ne u ranim kolima. Iako njegova predstava nije bila toliko losa sinoc, mislite li stvarno da bi se ovako zavrsio njihov mec u, recimo, polufinalu ili finalu? Pa sve da je Agut isto ovako igrao. Mislite da bi kiksao kod anticipacije, kasnio na udarce, mislite da ne bi radila BH paralela? Ne, ne.. Nadam se da ne grijesim, da ipak nije neki crni djavo iza cijele price, ali mi se cini da sam ga skontao totalno, kao da razmislja mojom glavom. Nerijetko mu se desavalo da briljira na mastersima i onda izdusi na slemu. Dosegne svoj vrhunac, top formu kad joj vrijeme nije, a onda na najvecoj sceni uslijedi šamar.. Ne više... Nakon AO, betonski tereni su mu, kao i meni, postali opterecenje, a svakako je ova dva osvojio X puta. I same one izjave nakon poraza u IW, tupa: "Da budem iskren, izgubio sam fokus.." Ma, samo sto nam ne kaze: "Ljudi, dosta betona vise, hocu na sljaaaku!" On je covjek na misiji, on juri slemove. On zna da nema vise vremena, a ni zivota za junačenje na svakom ubogom turniru i da ce ga takav pristup najvjerovatnije kostati kiksa na najvecoj sceni. Ja vjerujem u ovu strategiju, mislim da sam ga dobro procitao.. Ovo nema veze sa kondicijom, formom, samo sa motivom i dugorocnim planom.

                    Comment


                    • Nisi jedini
                      Similis simili gaudet

                      Comment


                      • Novak objasnio razloge za poraz.

                        "Nije mi prvi put da izgubim rano na oba turnira. Bilo je toga u prethodnih nekoliko godina. Definitivno, moram da razmislim o tome kako da se pripremim za Indijan Vels i Majami sledeće godine. Imao sam mnogo toga što mi je odvlačilo pažnju sa terena. Mislim da me je to pomalo i poremetilo. Nisam ni zdravstveno bio baš najbolji na ova dva turnira, bio sam pomalo zarđao, ali tako se uči, to je život"
                        , priznao je sampion Australijan Opena.

                        https://www.b92.net/sport/tenis/vest...nav_id=1522843

                        Comment


                        • Originally posted by miloolja View Post
                          Pa i da je drugi neko bio sa one strane servis bi bio los. Pricam o istim potpuno uslovima. Agut je nezgodan, ali sigurna sam da je problem napravljen mnogo veci nego sto jeste zapravo. Nebitno, mozda ga je Novak sam napravio, usao mu u glavu, kako god.

                          Pauza je bila prevelika posle AO, a forma se dize iskljucivo kroz meceve, koje je imao premalo.
                          RF recimo, kad god bi napravio duzu pauzu izmedju turnira, na sledecem bi bio jako los, bar ovih poslednjih godina, dok je bio mladji verujem da nije pravio te pauze. Posle AO igrao je Dubai. Sljaku planira da igra sigurno ne da bi osvojio nesto, vec zato sto je do W ima mnogo praznog hoda, a ocigledno da ima i ambicija tamo i zna da mu ta pauza nista dobro nece doneti, kao i sto nije poslednjih godina.

                          Ali sa druge strane, Novak je i IW i MI igrao bas zbog te pauze od preko 40 dana, nije ovde imao on bas nikakvih ambicija, osim sto je sigurno zeleo, a i morao dodajem ja, da ostane jos bar jedno ili dva kola.
                          Servis bi bio los ali vjerovatno manje, jer je sve povezano. Da je neko drugi bio ne bi imao Agutovo samouvjerenje da preokrene. Niti bi se Novak toliko plasio da ce izgubiti, ne bi bilo sjecanje na Dubai, kada je Novak odlicno igrao. Nije strah prava rijec za to. Vjerovatno je prava rijec nedostatak motiva da se prodje kroz ono kroz sto treba proci.

                          U drugom setu je mec pri 5:4 za Aguta prekinut zbog kise. Prilika za Novaka da se odmori. Poslije prekida je Novak djelovao osvjezeno. Presao je najetezu prepreku lako tj. sacuvao je servis. Potom je imao brejk loptu za 6:5. Ispustio je. Na kraju je, na svom servisu, poveo 30:0. Neshvatljivo kako je ispustio da dovede set u TB. Razlog je u prvom redu strah i Agutova vjera u sebe.
                          ------

                          Ima toga da se nedovoljno pripremao, da ima fizicki problem, da ga okupiraju druge stvari, da je nedovoljno motivisan... Ipak najvaznije je sto Agut nije izgubio taj mec u svlacionici, nego ga je Novak izgubio u slvacionici. U stilu: "Ako ga pometem sa terena onda odlicno, ako ne, nemam snage za zestoku borbu."

                          Definitivno je bolje da preskace Maimi i IW nego da ovako prolazi.
                          Last edited by NI; 27-03-19, 11:12.

                          Comment


                          • Agut i Novak su prvi put igarli u Dubaiu 2013. Rezultat 6:1, 7:6. Slicno sinocnjem. Tadasnji trener Auguta mu je savjetovao. Izdrzi 45 minuta, a onda mozda Novaku postane dosadno. Agut je dobro zapamtio taj savjet i dotjerao mec do TB-a.

                            U njihovom mecu u RG-u 2016. rezulta je bio 3:6/6:4/6:1/7:5. Tokom cetvrtog seta je Vilander komentarisao: "Novak je dokazao da je bolji i iritira ga sto Agut ne preda." To je ponovo bio problem i u Dohi i jucer. Novak je pokazao da je bolji ali Agut se ne predaje, zna da moze, a Novak nije spreman da ulozi zahtijevani napor, bilo da mu je "dosadno", jer ga potencijalna nagrada ne motivise za taj napor, bilo da nije u dovoljno dobroj formi pa zapravo ne vjeruje u sebe. Svodi se na isto, Agut je htio i vjerovao, Novak je bio polu motivisan i nije vjerovao. To se posebno pokazal u kljucnim poenima kao BL.

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Jako tezak poraz Novaka! Agut je potpuno zasluzeno pobijedio. Od sredine 2. seta je nadigrao Novaka.

                              Pet je razloga za poraz.

                              1.
                              Servis. Novak je lose servirao u 2. i 3. setu, 50% i 55% prvog unutra. Uz to je Agut jako dobro citao Novakov 2. servis.

                              2.
                              Kondicija. Kako je vrijeme odmicalo, Novak je gubio duze razmjene. Protiv igraca kao sto je Agut, kombinovano sa losim serviranjem, to drasticno smanjuje sanse.

                              3.
                              Pobjeda u Dohi. Agut zna da moze da ga pobijedi i zna sto treba da radi. Od sredine drugog seta, Novak nije vjerovao da moze da dobije a Agut nije vjerovao da ce da izgubi.

                              4.
                              Vodjstvo od 5:0 u prvom setu. Novak je poceo sjajno. Ocigledno je zelio revans. Imao je set loptu za 6:0 u prvom setu. Agut dao sve od sebe da izbjegne krompir i razigrao se.

                              5.
                              Neki razlog koji Novak krije. Mislim da se radi o necemu fizickom. Na pocetku je perfektno funkcionisala BH paralela. A onda je stala. Novak je i pored 6:1 bio frustriran.


                              Protivnici vise ne gube u svlacionici. Agut mu ne odgovara i Novak mora da bude na maksimumu da ga pobijedi. On ne moze da pruzi taj maksimum kada hoce. Reputacija je okrnjena.
                              Originally posted by Larisa View Post
                              Od svega navedenog, jedina stvar koja me brine je “neki razlog što krije”
                              Originally posted by pecaros View Post
                              Stara sportska kaže da kada ne iskoristiš šanse, stiže kazna.
                              O meču toliko.
                              Poraz me ne brine ali brine taj neki zdravstven problem koji izgleda postoji.
                              Negde naleteh da su leđa u pitanju.
                              Da ima mesta za brigu dokaza ima.
                              Na prvom mestu servis koji je iz nekog razloga u 2.i 3. setu pao na nekih 50%. Plus je dobar deo završavao po sredini mreže.
                              Stegnut u udarcima sa oba krila sa jasnim limitima po pitanju generisane snage.
                              Govor tela i česta istezanja takođe idu u prilog teze o povredi.
                              Nadam se da nije neki veći problem jer sezona tabananja po evropskoj prašini nije daleko.
                              “Dešavalo se mnogo stvari van terena, izgleda da je to malo uticalo na mene i na terenu. Sa zdravstvenog aspekta takođe se nisam osećao najbolje na prethodna dva turnira, i dalje sam 'zarđao', ali uči se, to je život“, izjavio je Novak.

                              Nije svetski broj jedan pojasnio o kakvim zdravstvenim problemima je reč, možda to može da objasni njegovu nervozu i početkom drugog seta kada je još kontrolisao zbivanja na terenu, ali nadajmo se da nije ništa ozbiljno – verovatno i nije s obzirom na to da je Đoković imao skoro pa dobijen meč koji bi ga odveo u četvrtfinale.

                              Sa SKa, Ozmo...

                              Tek sad vidim da je i Skeptik slično postavio.

                              Ovo jedino može da brine, ako je zdravstveno top ništa me ne brine za cilj koji svi mi znamo.


                              Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
                              Last edited by cacanin; 27-03-19, 10:02.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Definitivno je bolje da preskace Maimi i IW nego da ovako prolazi.
                                Ova i prosla godina su specificne. Nema razloge da preskace turnire, naprotiv. RG je prvi naredni cilj sve ostalo je nebitno.

                                Comment

                                Working...
                                X