Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni je trenutno draze polufinale Vimbldona 2018. Ali to je trenutno, ne znaci da ce mi isto biti za nekih 10 godina.
    Last edited by ognjen; 06-02-19, 15:09.

    Comment


    • AO finale, zato sto je mozda i najbolje finale u istoriji, fantastican mec koji je na kraju dobio Nole.

      Comment


      • Meni isto polufinale W2018, zbog povratka, a, verovatno jer je i svežije.
        sloboda ili ništa

        Comment


        • Originally posted by Sandugp View Post
          Mnogo se ovde nipodostava kvalitet finalnog meca AO 2012. Ali dobro to je zato sto nam je kolektivno pamcenje na nivou zlatne ribice.
          I ja jedino ovako mogu da objasnim ovakav rezultat ankete. I garantujem da bi bio debelo drugačiji da je taj meč odigran prošle godine, a Wimbledonski pre 7 godina.

          AO 2012 pobeđuje u dvoboju s bilo kojim drugim. Kulminacija najatraktivnijeg tenisa za gledanje, ostavljen zadnji atom energije, bukvalno su sve što su imali ostavili na terenu. Dva zida, koja su u stanju bila zabiti viner iz najdefanzivnijih mogućih pozicija. Skoro sam siguran da nikad više neću videti nešto poput toga.

          W 2018. se može posmatrati samo kao prekretnica i kao nešto što je došlo kao prijatno iznenađenje, a pitanje u anketi jasno odbacuje takvo razmišljanje. Meč kao meč je bio dobar, ali ništa spec da bi ušao u diskusiju sa mnogim drugim, a kamoli sa AO 2012.

          Kad bih kvalitet mečeva određivao po odnosu W/UE, stvarno bi mi lako bilo da ih poređam. Srećom, oslanjam se na ono što sam gledao

          Comment


          • Papi, nisam razumeo zasto pitanje u anketi odbacuje takvo razmisljanje?

            Po meni skroz suprotno, logicnije mi je da ti bude draze nesto sto predatavlja povratak, pocetak nove dominacije, nakon perioda u kom su mnogi sumnjali.
            Last edited by mark !t zer0; 06-02-19, 15:15.
            sloboda ili ništa

            Comment


            • Nema veze sa secanjima i memorijom, prosto je logicno da su ljudima osecaj i pecepcija sveziji. Sedam godina je mnogo, a sumnjam da je neko gledao skoro reprizu. A i da je pogledao, onaj dozivljaj ipak ne moze da prezivi podjednako kao tada.

              Drugo, ma koliko da se naglasava da se gleda i tumaci sam mec i igra, sumnjam da se moze razdvojiti taj osecaj od letos i zaboraviti da je W18 jedna velika prekretnica, pogotovu posle perioda patnje koji su mu prethodili.

              No, bilo kako bilo i ja svoj glas dajem AO12, tj. tek cu kada sednem za racunar, a najvise zbog velike neizvesnosti, finala (ipak je uzeo trofej po zavrsetku) i neverovatne gladijatorske i na momente nadcovecanske borbe, i to ne samo fizicke.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • NI je bio nepažljiv i glasao za nešto što nije bilo pitanje u anketi da bi to potom pažljivo branio.
                Možda bi to finale AO 2012-e kraće trajalo da se protivnik nije zvao Rafael Nadal. Još bitnije za celu priču je umor stigao nakon skoro 5 sati divovovske borbe sa Mariem.
                Umor je zapravo bio presudni faktor jer su Novakovi udarci izgubili na oštrini a noge otežale. Nadal je to osetio, pritisnuoi vratio se u meč.
                I tada se desilo nešto zadivljujuće, nešto nestvarno.
                Taj i tako umoran Novak uprkos tome što goriva više nema gura samo na isparenjina istog a onda prekoreće set u šestom satu i dobija meč. Rečeno jedno rečju to je bilo veličanstveno.
                Last edited by pecaros; 06-02-19, 15:53.
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by miloolja View Post
                  Meni se plava najvise dopada. Crvena je ona nijansa koju uopste ne volim, nije ona prava divna Uniqlo
                  A bela ko bela....pa mora da ima belu za Sunce

                  A jbg Lacoste mi se ne svidja, sto ih sigurno ne sekira mnogo.
                  No, najvaznije da mu sve dobro stoji, pogotovu kada melje ovako

                  I mnogo me zanima da li su bili vizionari ili sada luduju od "srece" zbog premija, gricka li nokte CEO
                  Mislim da su u najrizicnijem momentu potpisali Novaka i zasluzili su da im se visestruko isplati.

                  Uniklo kao i Serdjo pre njih su odlicno prosli. Tvrdim da se Adidas jos kaje, kako je jedan strucnjak naveo, napravili su jednu od najvecih greski u istoriji teniskih ugovora!

                  Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

                  Comment


                  • Ovakav tip ankete mi se dopada , bas zato sto se moze diskutovati i videti kako ko od navijaca razmislja a lepo dodje i za popunu vremena na temi dok Novak ponovo ne zaigra .
                    Rezultat za sada tesan , kao u oba meca
                    Similis simili gaudet

                    Comment


                    • Da, na kraju ispala odlicna anketa, iako nije imala tu nameru.
                      A i izostale kritike dezurnih, jer je namera na vreme otkrivena


                      Originally posted by Joker View Post
                      Plava je Novakova boja i tacka. Nadalove su te vatrene nijanse, zuta, narandzasta, crvena.. A Fedja je wimbldonska bijela. To je to.
                      Ma sta to pricas -.-
                      Nokici sve stoji
                      A kome ce bela nego njemu onako crnpurastom
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Fedja je vazduh! Rafa je vatra! Novak je voda!

                        Comment


                        • Lacoste-om kao i vecinom brendova sa tradicijom smo mozda razocarani jer su ocekivanja od ranije bila nerealna.

                          Na kraju na samom Novaku , fino je izgledala cela kombinacija. Uspeli su barem da prilagode linije njegovoj figuri, ni preusko (setite se proslogodinjeg AO i nocne varijante koja ga je gusila) , ni presiroko kao iz standardne linije.
                          Mozda jednom pogode i nijansu crvene
                          Similis simili gaudet

                          Comment


                          • AO 2012g.. Već su rekli mnogi zašto..

                            Uniklo je očigledno planirao Federera(što se tada nije znalo), tako da je prekid saradnje bio normalan.. Lakost nije imao šta da izgubi.. A mnogo je dobio.. Mene najviše čudi Adidas.. Dva puta je fejlovao na Novaku.. Prvo kada je prekinuo da sponzoriše sa opremom(odlučili se za Marija) i drugi put kada su prestali da daju patike.. Neverovatno.. Nešto nalik odluci da ne sponzorišu mladog Džordana, igrača koji je napravio Najki onakav kakav danas postoji.. Sada im je akcenat na Zverevu kao domaćem igraču..

                            Comment


                            • Originally posted by mark it zer0 View Post
                              Papi, nisam razumeo zasto pitanje u anketi odbacuje takvo razmisljanje?

                              Po meni skroz suprotno, logicnije mi je da ti bude draze nesto sto predatavlja povratak, pocetak nove dominacije, nakon perioda u kom su mnogi sumnjali.
                              Pa naglašeno je da se gleda samo meč kao meč. Ti pišeš o početku nove dominacije, a u zagradi stoji "ne ono posle".

                              Jedno od najboljih GS finala u istoriji tenisa vs polufinale W. Šta da je izgubio u finalu protiv Andersona? Po onome što se piše, može se zaključiti da je svima koji su izabrali opciju W, utisak tog meča direktno povezan sa sledećim. Da nije osvojio protiv Andersona, ova anketa ne bi ni postojala.

                              EDIT: Ako bih već poredio polufinale W 2018, poredio bih ga sa polufinalom W 2011. I izabrao bih W 2011.

                              Comment


                              • Originally posted by p4p1 View Post
                                Pa naglašeno je da se gleda samo meč kao meč. Ti pišeš o početku nove dominacije, a u zagradi stoji "ne ono posle".

                                Jedno od najboljih GS finala u istoriji tenisa vs polufinale W. Šta da je izgubio u finalu protiv Andersona? Po onome što se piše, može se zaključiti da je svima koji su izabrali opciju W, utisak tog meča direktno povezan sa sledećim. Da nije osvojio protiv Andersona, ova anketa ne bi ni postojala.
                                Sve što htedoh ti si napisao.
                                Ako je bila ideja izbor između dva meča onda je trebalo birati između dva finala.
                                AO 2012 vs AO 2019 ima više logike.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X