Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Ljubitelj tenisa View Post

    Sve je tu ali čeka se da se sklope razne kockice.

    Pa to ja vec par puta napisa-polako da se kockice sloze.
    Ocigledno ne citas moje postove
    Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

    Comment


    • Last edited by Marija81; 15-08-18, 23:32.
      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

      Comment


      • To nam je sto nam je.
        Nece Novak biti u stanju da nesto ekstra digne igru u odnosu na ovo sto gledamo na ova dva turnira. Samo poenta je sto i mizerni pomaci napred mogu da znatno poprave utisak. A bogami i rezultat.
        Uzmite samo ovaj poslednji mec kao primer. Igrao je lose, sve je bas izgledalo lose od izbora udaraca, preko nevidjenog broja neiznudjenih pa do stava na terenu. Izgubio set 3-6. Sta se desava dalje? Zaigrao nesto bolje, nista specijalno bolje ali ipak malo motivisanije, hladnokrvnije, pametnije, sigurnije. Protivnik u naredna dva seta uzima 3 gema. Novak 12. Znaci 4 puta vise gemova u odnosu na rivala... A igra i dalje kurac, dobro malo lepsi kurac u odnosu na onaj iz prvog seta.
        Sta nam to govori? Pa vise stvari, ali mislim da ste dovoljno svi pametni da skontate...
        sigpic

        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

        Comment


        • Sandu je 100% u pravu. Tenis je igra malih margina.

          Novak nije imao nikakvih sansi da osvoji 1. set. Dok je u 2. i 3. setu, uz losu igru, totalno dominirao. On definitivno u ovom trenutku moze bolje nego je igrao u 2. i 3. setu, ali postoji rizik od perioda ocajne igre kao u 1. setu.

          Imacemo nervozni USO. Nemojte previse ocekivati. Sto god postigne je super.

          Comment


          • Nemam vremena sada da pisem, a imam par kontra opaski na ova vasa izlaganja, pa cu kasnije, sada samo da kazem da igra sa Grisom u poslednjem dnevnom terminu, to mu dodje oko 17 po njihovom.

            I Sandu, milion puta si upozoren da ne koristis te vulgarizme ovde, pogotovu muski polni organ, da mnogo toga mozes i efektnije da kazes, tako da nemoj molim te da se pozivas na tudje pameti i koliko toga mogu da shvate.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Originally posted by Sandugp View Post
              Pa vise stvari, ali mislim da ste dovoljno svi pametni da skontate...
              Ne kontam ja ništa.
              Dobro, možda jednu sitnicu a to je da su ako Novak sa ovim nivoom uzme Wimbledon ostali onda u dubokom kanalu.
              Ili si mislio na nešto drugo?
              I ,a ovo je za sve koji zastupaju tu teoriju, nemojte mi molim vas sa pričom o manjku motivacije i sl. stvarima.
              Znajući Novaka, da nema motiva ne bi ni igrao, kao što je bio slučaj u dobrom delu u periodu post RG16.
              Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
              Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
              "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

              Comment


              • Dobro evo zbog Mare cu napsati na sta sam sve mislio:
                Prvo ovo sto je NI npisao. Tenis jeste igra malih margina i bili smo svedoci kako neznatne razlike u stavu i igri mogu da naprave znatne razlike na terenu.
                Drugo i Manarino je zaigrao losije. Ima u tome i do Novaka i njegove malo vece dubine, intenziteta, ali iskreno masio je i neke lagane udarce.
                Onda dalje, ne treba ga jos uvek otpisati u borbi za titulu ovde, pa cak ni na US-u. Iz maloprenavedenih a i jos nekih razloga. Kao na primer; videli smo na sta je Rafaelova igra licila u Kanadi, pa je uzeo masters; otvara mu se fino zreb, rivai ispadaju, moze to da se iskoristi.
                ALI, ne treba da nas iznenadi (kao sto verovatno nece nikoga iznenaditi) u koliko vec u narednom kolu ispadne, jer moze vrlo lako da mu se desi da opet nikakav udje u mec i ne uspe da se u toku istog presabere.
                I najbitnije sigurnost mora da bude na najvisem mogucem nivou. Jer bez nje nece biti ni preko potrebne dubine a ni konstantnosti. A Novaku je to najneophodnije, najbitnije oruzje.

                E sada nevezano za ovaj post, citam price o neophodnosti jos jednog trenera u timu. To i nije tako losa zamisao, samo sto mislim da nema nista barem do kraja ove sezone.
                sigpic

                Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                Comment


                • Originally posted by NI View Post
                  Hoce li onakvi padovi kao sto smo vidjeli u 1. set konacno proci. Mislim da je to pitanje vremena.
                  Ja mislim da je to direktno uslovljeno motivacijom, odnosno protivnikom. Ako je mec protiv nekog igraca kojeg veoma respektuje, krece od prvog minuta vrlo angazovano. Ako pak nije, nije mu do zivota. Nebo i zemlja su on i Nadal po tom pitanju.

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    Nemam vremena sada da pisem, a imam par kontra opaski na ova vasa izlaganja, pa cu kasnije, sada samo da kazem da igra sa Grisom u poslednjem dnevnom terminu, to mu dodje oko 17 po njihovom.

                    I Sandu, milion puta si upozoren da ne koristis te vulgarizme ovde, pogotovu muski polni organ, da mnogo toga mozes i efektnije da kazes, tako da nemoj molim te da se pozivas na tudje pameti i koliko toga mogu da shvate.
                    Jedno pitanje, da li je to oko 11h uvece po nasem, nisam sigurna da li je 6 ili 7h vr. razlika?

                    @Marija-tacno, da nema motivacije Nole sigurno ne bi igrao!!!!
                    Last edited by Zoje; 16-08-18, 09:27.
                    Ne shvataj zivot preozbiljno ionako se ziv neces izvuci!

                    Comment


                    • Originally posted by Zoje View Post
                      Jedno pitanje, da li je to oko 11h uvece po nasem, nisam sigurna da li je 6 ili 7h vr. razlika?

                      @Marija-tacno, da nema motivacije Nole sigurno ne bi igrao!!!!
                      6 sati je razlika
                      Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                      Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                      "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                      Comment


                      • Originally posted by Joker View Post
                        Ja mislim da je to direktno uslovljeno motivacijom, odnosno protivnikom. Ako je mec protiv nekog igraca kojeg veoma respektuje, krece od prvog minuta vrlo angazovano. Ako pak nije, nije mu do zivota. Nebo i zemlja su on i Nadal po tom pitanju.


                        Ја мислим да је вимблдон био изузетак а не правило.
                        И да неће више поновити тај резултат.

                        На две столице нико не може да седи.
                        Момчина има друге циљеве у свом, данас очигледно промашеном, животу, ти фокуси се неће променити јер су јачи од мотивације која је потребна да би био врхунски тенисер.

                        Искра са вимблдоном се брзо угасила.
                        Неухрањен, мршав, очигледно физички слаб, без мотивације изван своје сектице, неће моћи ништа јаче, брже, боље од испадања у првим колима.

                        Да сам на вашем месту, ја би се на време навикао на рано испадање од аматера и играча којима ће то бити највећи домет у тениском животу.

                        Пепе > тенис.

                        Comment


                        • Nemojte padati na Mr. Goldove provokacije.

                          Bez obzira na sve vidjeno u zadnjih 10 dana, bez obzira sto ima tu problema i sa motivacijom (Joker je u pravu), bez obzira sto je Novakov BH na momente ocajan, bez obzira sto luta kad je igra na hardu (ima dilemu da li pokusati da vrati i igru od prije 2016 ili da naci neki paket koji manje trosi, trazi manje intenziteta ali je i manje efikasan)... Novak ce osvojiti jos velikih titula. Mozda osvoji Sinsinati, mozda osvoji USO, mozda osvoji oba.

                          Ali te titule nece dolaziti tako cesto kao prije niti ce Novak dominirati kao prije. I moramo se privici na poraze od igraca snage Cicipasa, Cilica, Dimitrova i slicno. Nadam se da nece biti poraz od Danijela ili Manarina. Zato, jednako kako moze da osvoji veliki turnir, moze i da ispadne u ranim kolima (prije cetvrtfinala).

                          Comment


                          • Ali pazi hrabrosti da neko okarekterise zivot jednog od najboljih tenisera svih vremena kao "promaseni zivot"...pa makar i trenutno...Forumska je tuga pregolema, tastatura trpi a posledica nema...Skrivanje iza,nekog nick-a na forumu doista moze da prividno izleci neke komplekse i ljudima ulije neutemeljeno samopouzdanje i iluziju da su sposobni da istovremeno budu selektori, nutricionisti, psiholozi i ko zna sta jos...
                            "A football team is like a piano. You need eight men to carry it and three who can play the damn thing." Shankly

                            Comment


                            • Originally posted by NI View Post
                              Nemojte padati na Mr. Goldove provokacije.

                              Bez obzira na sve vidjeno u zadnjih 10 dana, bez obzira sto ima tu problema i sa motivacijom (Joker je u pravu), bez obzira sto je Novakov BH na momente ocajan, bez obzira sto luta kad je igra na hardu (ima dilemu da li pokusati da vrati i igru od prije 2016 ili da naci neki paket koji manje trosi, trazi manje intenziteta ali je i manje efikasan)... Novak ce osvojiti jos velikih titula. Mozda osvoji Sinsinati, mozda osvoji USO, mozda osvoji oba.

                              Ali te titule nece dolaziti tako cesto kao prije niti ce Novak dominirati kao prije. I moramo se privici na poraze od igraca snage Cicipasa, Cilica, Dimitrova i slicno. Nadam se da nece biti poraz od Danijela ili Manarina. Zato, jednako kako moze da osvoji veliki turnir, moze i da ispadne u ranim kolima (prije cetvrtfinala).
                              Tvoji komentari ukazuju na problem tehničke prirode. Što po mom mišljenju nije slučaj. Novak se ne oseća dobro, mada se nije osećao ni na Wimbledonu ali ovde je osećaj lošiji. Samo u finalu W je bio najbliže onoj staroj, najkonstantnijoj igri.

                              Protiv Manarina on nije izašao sa bolom u stomaku ili nekom mučninom. Na trenutak sam pomislio da igra kao da je pio do 2 i onda pijan legao, i pijan ustao. Dok se otreznio doslo vreme za igru.

                              Nema on potrebe trazi bilo kakve pakete trenutno. To moze da se igra onaj ko zna šta želi i ko nema te oscilacije.

                              @Zoje,

                              Čitam sve komentare

                              Veliku borbu on vodi sa svojom glavom. Voleo bi da ima recept ali nema ga. I zato je tako inertan. Inertan je bio na Wimbledonu samo značajno manje.

                              Rafael Nadal nema nijednu oblast interesovanja u svom životu osim tenisa a porodica mu je pod tačkom Razno. Zato je konstantniji.
                              Last edited by Ljubitelj tenisa; 16-08-18, 11:43.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.gold View Post
                                Неухрањен, мршав, очигледно физички слаб, без мотивације изван своје сектице, неће моћи ништа јаче, брже, боље од испадања у првим колима.
                                Dobro, sta da radimo s tobom kad Novak osvoji sledeci masters/slam? Hocemo li da ti se sprdamo, da te ubuduce ignorisemo ili da te tretiramo kao forumasa koji ISTA zna o tenisu i sportu? Mislim da je ovo poslednje najmanje moguce..

                                Comment

                                Working...
                                X