Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Najjači je komentar devojke koja je na TW postavila slike a čija je mama jel'te na ovim fotkama...kao rekla joj da je Nole u BG pa ako ga sretne dok je u šetnji da se slika obavezno...i mama je poslušala

    EDIT: Olja morala sam da potražim

    Last edited by Marija81; 11-05-18, 21:26.
    Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
    Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
    "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

    Comment


    • Haha sjajno

      Novak stize danas u Rim, trenira popodne sa Pujom.

      tt
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Originally posted by Marija81 View Post
        Najjači je komentar devojke koja je na TW postavila slike a čija je mama jel'te na ovim fotkama...kao rekla joj da je Nole u BG pa ako ga sretne dok je u šetnji da se slika obavezno...i mama je poslušala

        EDIT: Olja morala sam da potražim

        El to trenirao sa njima?
        “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

        Comment


        • Ne troluj bzvz.

          tt
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Pozdrav za sve starosedeoce foruma, narocito za Ni-a, Miloolju, Cacanina, Milutinovog tatu, Mariju 81, Bojanu Bg i ostale, da se ne uvrede.. Citam vase postove sigurno 5, 6 godina i sve pohvale za posvecenost, analize, kulturu obracanja. Ja sam Novakov fan i rekao bih jednu stvar koja je mozda bolna za sve nas, ali mislim da je istinita. Novak je postigao u karijeri vise od onoga sto po talentu zasluzuje, a glavni razlog je posvecenost. Ulozio je mnogo psihofizickog truda, toliko da je prevazilazio svoje sopstvene kapacitete, i to je trajalo godinama, narocito od 2011. do 2017. U tom periodu je postizao vrhunske rezultate, neocekivane i pomalo i nerealne, pomerao je granice sporta. Kada je osvojio prvi GS, ja sam prognozirao jos 2,3 do kraja karijere, a sta reci za ovo do sada?

              Moje iskreno misljenje je da je on veoma talentovan igrac , ali ne u rangu Federera i Nadala, i da su ga posvecenost i ludacka zelja za uspehom doveli do 12 Slemova. (Ovo ce svi da osude☺).
              Objasnicu ovo prostom komparacijom tenisa i odbojke. Kada sam se bavio odbojkom igraci koji nisu imali dobru tehniku igranja prstima nisu nikako mogli da postanu dizaci-tenicari i uglavnom su bili korektori. Korektori su klasicni udaraci-za one koji ne znaju. Za njih vazi pravilo da uglavnom nisu previse talentovani za odbojku, tako je oduvek bilo, zbog specificnosti pozicije itd. Jednostavno igranje prstima je osnova u odbojci i koliko god bili dobri u drugim elementima ako tu niste vrhunski, tesko da ce neko reci da ste "najtalentovaniji" i slicno.

              Situacija sa Novakom je slicna, igra na mrezi, koja po meni oslikava talenat je veoma losa (sada je i bolja nego ranije) i to nije mogao da promeni drasticno jer je taj element vezan za osecaj/talenat i ne poboljšava se treniranjem, mozda samo u maloj meri.
              Onog trenutka kada je poceo manje da trenira i da bude posvecen poceli su i rezultati da izostaju. Federer recimo napravi pauzu od par meseci zbog povrede, odradi mini pripreme, vrati se i pocne da osvaja turnire, ne treba mu previse rada da bi povratio osecaj.

              Da zaključim, Novak je udarač ili odrambeni napadač (ako se moze tako reci) i nije pretalentovan kako bismo mi zeleli, i ostvario je mnogo vise nego sto je to bilo ko od nas ocekivao, prevazisao je i svoja ocekivanja, ali pre svega svojim nenormalnim trudom i radom, odricanjem itd. Sve je to postigao zato sto je i talentovan naravno.
              Tako da ljudi, opustite se, mnogo toga je ostvario, a cak i da ne osvoji nista vise bice upamcen kao jedan od najboljih svih vremena, malo li je..?!
              Last edited by Pikaso; 13-05-18, 13:52. Reason: Greska

              Comment


              • Originally posted by Pikaso View Post
                Pozdrav za sve starosedeoce foruma, narocito za Ni-a, Miloolju, Cacanina, Milutinovog tatu, Mariju 81, Bojanu Bg i ostale, da se ne uvrede.. Citam vase postove sigurno 5, 6 godina i sve pohvale za posvecenost, analize, kulturu obracanja. Ja sam Novakov fan i rekao bih jednu stvar koja je mozda bolna za sve nas, ali mislim da je istinita. Novak je postigao u karijeri vise od onoga sto po talentu zasluzuje, a glavni razlog je posvecenost. Ulozio je mnogo psihofizickog truda, toliko da je prevazilazio svoje sopstvene kapacitete, i to je trajalo godinama, narocito od 2011. do 2017. U tom periodu je postizao vrhunske rezultate, neocekivane i pomalo i nerealne, pomerao je granice sporta. Kada je osvojio prvi GS, ja sam prognozirao jos 2,3 do kraja karijere, a sta reci za ovo do sada?

                Moje iskreno misljenje je da je on veoma talentovan igrac , ali ne u rangu Federera i Nadala, i da su ga posvecenost i ludacka zelja za uspehom doveli do 12 Slemova. (Ovo ce svi da osude☺).
                Objasnicu ovo prostom komparacijom tenisa i odbojke. Kada sam se bavio odbojkom igraci koji nisu imali dobru tehniku igranja prstima nisu nikako mogli da postanu dizaci-tenicari i uglavnom su bili korektori. Korektori su klasicni udaraci-za one koji ne znaju. Za njih vazi pravilo da uglavnom nisu previse talentovani za odbojku, tako je oduvek bilo, zbog specificnosti pozicije itd. Jednostavno igranje prstima je osnova u odbojci i koliko god bili dobri u drugim elementima ako tu niste vrhunski, tesko da ce neko reci da ste "najtalentovaniji" i slicno.

                Situacija sa Novakom je slicna, igra na mrezi, koja po meni oslikava talenat je veoma losa (sada je i bolja nego ranije) i to nije mogao da promeni drasticno jer je taj element vezan za osecaj/talenat i ne poboljšava se treniranjem, mozda samo u maloj meri.
                Onog trenutka kada je poceo manje da trenira i da bude posvecen poceli su i rezultati da izostaju. Federer recimo napravi pauzu od par meseci zbog povrede, odradi mini pripreme, vrati se i pocne da osvaja turnire, ne treba mu previse rada da bi povratio osecaj.

                Da zaključim, Novak je udarač ili odrambeni napadač (ako se moze tako reci) i nije pretalentovan kako bismo mi zeleli, i ostvario je mnogo vise nego sto je to bilo ko od nas ocekivao, prevazisao je i svoja ocekivanja, ali pre svega svojim nenormalnim trudom i radom, odricanjem itd. Sve je to postigao zato sto je i talentovan naravno.
                Tako da ljudi, opustite se, mnogo toga je ostvario, a cak i da ne osvoji nista vise bice upamcen kao jedan od najboljih svih vremena, malo li je..?!
                Taman posla da osudimo Ali ne moramo da se slozimo. Na tome se i zasniva diskusija

                Slozio bih se za Federera. Mislim da je on najtalentovaniji sportista ikada. Talentovaniji mozda i od Ronalda (Zube).

                Dogodi se u karijeri u nekom trenutku nesto sto preokrene stvari. To proizilazi iz svega sto si ulozio, naravno ukoliko usput ne odustanes. To je nagrada za rad i za veru u pozitivan ishod. Mislim da ce sa Novakom tako biti i ovaj put.

                Ono sto se ne slazem je da se od njega ocekivalo manje. Tacno je uradio ono sto je prognozirano. To sto si napisao sa 2,3 grend slema to je postao Endi

                Mislim samo da Novakovi navijaci uopste ne trebaju da se opterecuju pricom ''kraj karijere''. To je takav klise kada se takvom sampionu dogodi ovakav pad.

                Comment


                • Ipak moram da se ne složim sa time da je "Federer najtalentovaniji sportista ikada".

                  Malo se zaboravilo preko bare, USA. Da i tamo postoje neki sportovi.

                  A to je uvreda i za tipa million sportista od desetobojca pa na dalje.

                  Isto se ne slažem i za Novaka što je rečeno... "limitiran... itd".

                  Upravo je on sve postigao na talenat. Da je imao fizikalije... gde bi mu kraj bio...

                  Comment


                  • Dobrodosao Pikaso.

                    Hvala na toplim rijecima.

                    Na zalost ne mogu se sloziti s tvojim postom. Mozda je u odbojci igra na mrezi najvaznija. U tenisu nije. To je danas igra sa osnovne linije.

                    Koliko je Novak talentovan? Jako. Nije talentovan kao Federer ali je talentovaniji od Nadala.

                    Najvazniji talenat u tenisu je tajming kod udranja loptice. Tu je Novak ispred Federer a pogotovo Nadala.
                    Potom ide brzina. I tu je vjerovatno Novak ispred obojice. Za nijansu ispred Nadala, nesto vise ispred Federera.
                    Treca stvar je koordinacija pokreta. Tu Novak zaostaje za obojicom, pogotovo Federerom.

                    Sto se psihe tice.

                    Novaku fali "killer instict", druga dvojica ga imaju na pretek. Pogotovo Nadal.
                    Novak se boji poraza ne manje od druge dvojice.
                    Novak je manje prirodno samouvjeren od druge dvojice. To je problem koji Novak dosta dobro prikriva.

                    Jos dvije vazne stvari.

                    Novak je nevjerovatno fleksibilan sto naglasava njegovu brzinu i donekle kompezira nesto slabiju koordinaciju.
                    Novak je intelegentniji od druge dvojice. To je vise mana nego plus. Istina je da zahvaljujuci svojoj intelegenciji Novak fenomenalno uci. Medjutim, tenis jednostavno ne moze njega potuno da ispuni. I to je ozbiljan problem.
                    Last edited by NI; 13-05-18, 20:55.

                    Comment


                    • Comment


                      • Bravo Ni za post. Naveo si sve aspekte Novakove igre i napravio pravu komparaciju između njega, Federera, Nadala i drugih. Da nije njih ne bi Nole bio takav igrač, oni su ga učinili boljim igračem. Prosto je uživanje gledati danas tenis gde se takmiče sva trojica i još neki. Ovo je po meni doba najboljeg tenisa ikada. Naravno poštujem i pređašnje generacije tenisera.

                        Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                        Comment


                        • Novak je dao intervju za dnevnik (Rai 1 - Tg1) i rekao je da zeli i ne zeli da se vrati i da mu je glavni prioritet familija. Kratak i bizaran intervju.. na kraju je pokusao da otpevusi Ramazzottijev hit "Terra Promessa" i "Tu Sei L'Unica Donna Per Me" od Sorrentija. Big facepalm

                          Link.. http://www.rai.it/dl/RaiTV/programmi...7f009-tg1.html
                          --ZA GOSPODINA GOVEDARICU OD NJEGOVOG VERNOG SK FAN KLEBA--

                          https://ibb.co/cD1Xnq

                          Comment


                          • Hahaha. Ovo kad zapiva... Čovik ima dušu i to ti je.

                            Dobro, valja uzet u obzir i činjenicu da ne priča perfektno talijanski i da se, moguće, ne može u potpunosti izraziti.
                            Last edited by Rudolf; 13-05-18, 22:26.

                            Comment


                            • Originally posted by Fića View Post
                              Novak je dao intervju za dnevnik (Rai 1 - Tg1) i rekao je da zeli i ne zeli da se vrati i da mu je glavni prioritet familija. Kratak i bizaran intervju.. na kraju je pokusao da otpevusi Ramazzottijev hit "Terra Promessa" i "Tu Sei L'Unica Donna Per Me" od Sorrentija. Big facepalm

                              Link.. http://www.rai.it/dl/RaiTV/programmi...7f009-tg1.html
                              Hvala za link.

                              Rekao je i da i ne za povratak zato sto veruje da je svake godine druga osoba i uvek je novi pocetak. To je njegova filozofija. Takodje je rekao da postoje i druge stvari i da je 7,8 godina bilo samo tenis tenis i tenis. Da je bio mnogo posvecen i dalje jeste ali da porodica sad ima prioritet. Na kraju je rekao da se nada da ce iz tog grada i zemlje koju voli da podje ka vrhu. Da je to to mesto.

                              Bio je rečitiji za njih minut i po nego za rts 8 min.

                              Comment


                              • Originally posted by Pikaso View Post
                                Situacija sa Novakom je slicna, igra na mrezi, koja po meni oslikava talenat je veoma losa (sada je i bolja nego ranije) i to nije mogao da promeni drasticno jer je taj element vezan za osecaj/talenat i ne poboljšava se treniranjem, mozda samo u maloj meri.

                                Da zaključim, Novak je udarač ili odrambeni napadač (ako se moze tako reci) i nije pretalentovan kako bismo mi zeleli, i ostvario je mnogo vise nego sto je to bilo ko od nas ocekivao, prevazisao je i svoja ocekivanja, ali pre svega svojim nenormalnim trudom i radom, odricanjem itd. Sve je to postigao zato sto je i talentovan naravno.
                                Dobrodošao Pikaso
                                Ja bih ti ti na ovu priču o talentu odgovrio postavljanjem Simonovog stava

                                Gilles Simon on talent

                                Talent, no one knows what it is. They talked about it with me enormously until I was twenty-one, then when I got stronger I went over to the other side. When I qualified for the Australian Open and I'd beaten Berdych(2006), I was a genius. That's what Équipe wrote: 'Genius'. Me, I said: 'I'm 130th. in the world, I'm no genius.' In France, the word talent is associated with three things: having good hands - and as I have zero hands, I have no talent - technique - the impression of fluidity - and attacking. Basically, "flamboyance" is confused with talent. I often hear that Feliciano Lopez has talent and I piss on that. Ah Lopez the attacker ... No, Lopez is a defender. Everyone knows he's a baseliner who serves more than he volleys. He has the image of a gifted serve-and-volleyer. But I find the serve-and-volleyer is very often un-gifted. The guy hits a hard serve and moves up to volley because, for him, it's the easiest way to win a point.



                                Me, I have zero hands but I have enormous talent. There are simply different talents, some more obvious than others. What's talent? When Richard (Gasquet) sends a backhand ten miles from the corner of the stands, they say talent. They're right. But when Rafa (Nadal) does the same with a forehand, they say it's strength, it's physical. Everyone agrees on Federer's talent, but Djokovic, pffft, they have trouble ... He has no great shot. Except you serve at him 275 kph and he takes it every time in the middle of the racquet. That's an incredible talent. If you ask Jan (De Witt, his coach) who has the most talent, Roger or Novak, he'll hesitate.



                                Television distorts perceptions. People don't see what's so special about Kei Nishikori. He has the best two-handed backhand I've ever seen. He finds incredible angles but that doesn't make an impression. I often use the example of Mika (Llodra). He has an amazing volley and touch but he can't hit a correct forehand. Is he gifted? Safin had a patent on talent all his career, but when it came to hands, he was like me ... Ernests Gulbis, the same. He's talented, full stop. If he loses, it's because he doesn't feel like playing.



                                In France, in the beginning, I had the impression that it was better to be less good, but with talent, that a Gulbis who's number 50 is more esteemed than a Ferrer who's 3. Now, I couldn't care less whether people see if I have talent or not ... I usually answer that my talent is my timing. It's weighing 70 kg. and hitting 50 winners against Rafa in Rome (last year). I hope he doesn't take this the wrong way, but when I see that they think that I have less talent than Jo (Tsonga), it's impressive. Jo hammers every shot. It's very forceful. Between us four, the one who has the most talent, it's Gaël (Monfils).
                                Po meni je Žilu tu priču o talentu ubedljivo najbolje opisao

                                Comment

                                Working...
                                X