Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by mmajstor View Post
    Hm, niko sad od onih sto su tvrdili kako Nole ima strah od operacije, ili da nece na operaciju iz etickih a cak i verskih ubedjenja, da objasni odakle sad ovo?

    Nole nit je glup, nit je neinformisan, nit je zatucan. Kao sto mozemo videti iz objave dobio je na pregrst razlicitih medicinskih misljenja, kao sto sam vam i govorio kako je to sa lekarima kad su u pitanju hronicne povrede. Nole je uradio pravu stvar - prihvatao je ono misljenje u koje u datom trenutku najvise veruje. Pauza za oporavak sledi. Jos samo kad bi nakon nje nabacio misicnu masu po rukama i telu, mogao bi se ocekivati stari Nole. Sama operacija mu nece resiti problem, nego ga samo odloziti na neko vreme.
    Kako da povrati mišićnu masu i vrati "stari sjaj" ruku kad je zatucan veganskom ishranom. Jednostavno bez unošenja mesnih proizvoda nema ništa od snage.

    Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

    Comment


    • Originally posted by mmajstor View Post
      Hm, niko sad od onih sto su tvrdili kako Nole ima strah od operacije, ili da nece na operaciju iz etickih a cak i verskih ubedjenja, da objasni odakle sad ovo?

      Nole nit je glup, nit je neinformisan, nit je zatucan. Kao sto mozemo videti iz objave dobio je na pregrst razlicitih medicinskih misljenja, kao sto sam vam i govorio kako je to sa lekarima kad su u pitanju hronicne povrede. Nole je uradio pravu stvar - prihvatao je ono misljenje u koje u datom trenutku najvise veruje. Pauza za oporavak sledi. Jos samo kad bi nakon nje nabacio misicnu masu po rukama i telu, mogao bi se ocekivati stari Nole. Sama operacija mu nece resiti problem, nego ga samo odloziti na neko vreme.
      Originally posted by dekkard View Post
      Ovde je psihoterapija morala znatan posao da odradi. Jedna je stvar predočiti mu problem, nešto potpuno različito od toga ubediti ga koji je metod otklanjanja problema najdelotvorniji. Morao je da se uveri da "njegovim" neinvanzivnim, holističkim načinom neće napraviti ništa, makar prošlo i 6 meseci, i tek je tada otpor/strah od čak i male hirurške intervencije mogao biti savladan. Ali što kažu stari Latini , better late than never, sad sam konačno optimista glede nastavka njegove karijere! Napred Nole!
      Da se ne mučiš sa skrolom
      “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

      Comment


      • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
        Kako da povrati mišićnu masu i vrati "stari sjaj" ruku kad je zatucan veganskom ishranom. Jednostavno bez unošenja mesnih proizvoda nema ništa od snage.
        Za ishranu i misicnu masu se slazem. Samo ne treba na to gledati kao na zatucanost, vec kao na visi stepen njegovog razvoja kao coveka. Vise od boljeg tenisera, Nole zeli da bude bolji covek i te 2 zelje mu se konstantno preplicu. Zatucanost je kontra od toga.

        Comment


        • Ima pravo da bira šta će i kako će da se hrani. Samo onda ne treba da priča i laže sam sebe kako će vratiti stari sjaj. Bez mesa i proteina progutaće ga nadolazeće mlade snage.

          Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

          Comment


          • Drago mi je takođe da nije poslušao savete ljudi koji se i sami boje operacije pa gledaju da je izbegnu po svaku cenu, stavio je na vagu šta gubi, šta dobija i onda je lakše prelomljeno na stranu operacije. Medicina je nauka, sve ostalo što izigrava medicinu nije.
            “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

            Comment


            • Originally posted by dekkard View Post
              Da se ne mučiš sa skrolom
              Pa cekaj, kako se straha resio tako sto je video da mu ne pomaze ili nema vremena za drugu opciju? Zar nam to ne govori da straha nije ni bilo, nego upravo racionalan pogled na stvar... probacu jedno a ako ne pomogne onda drugo, pa trece itd sve dok ga ne resim?

              Comment


              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                Ima pravo da bira šta će i kako će da se hrani. Samo onda ne treba da priča i laže sam sebe kako će vratiti stari sjaj. Bez mesa i proteina progutaće ga nadolazeće mlade snage.

                Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                Tako je, stim sto ne verujem da on laze sam sebe nego istinski veruje da je moguce pomiriti te 2 stvari. Ja ne verujem, ali Nole je taj koji je pomerao razne granice a ne ja/mi, pa cekam da vidim dal je jos jedno cudo istinski moguce.

                Comment


                • Originally posted by mmajstor View Post
                  Tako je, stim sto ne verujem da on laze sam sebe nego istinski veruje da je moguce pomiriti te 2 stvari. Ja ne verujem, ali Nole je taj koji je pomerao razne granice a ne ja/mi, pa cekam da vidim dal je jos jedno cudo istinski moguce.
                  Mislim da ni on sam ne veruje u povratak na sam vrh i da je jednostavno njegovo vreme odzvonilo. Kad kažem odzvonilo mislim na osvajanje Gren-slemova. Voleo bi više od svega da se prevarim, da me Novak demantuje, samo mislim, nažalost, da se bliži svršetak blistave karijere.

                  Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka

                  Comment


                  • Lepo, doterao je do slepe ulice sa ovim "miruj, miruj, sve će biti u redu" pristupom, i onda mu je postavljeno ono pitanje o kome sam već pisao. Nije prvi put da ljudi savladaju svoju fobiju, u prilog tome govori i korišćenje izraza "small medical intervention" koji lekari upotrebljavaju da bi ohrabrili pacijenta da se odluči za tu proceduru koju su mu predložili.
                    “La vostra fama è come il fiore, che nasce e muore, e si secca allo stesso sole che gli ha dato vita dall'acerba terra"

                    Comment


                    • Kakvim predrasudama robujemo i dalje, a pominjemo zatucanost.
                      Onoliko vrhunskih danasnjih i bivsih sportista, koji su vegeterijanci i vegani, jel ih znate?
                      I da ...meso NIJE jedini izbor proteina.


                      tt
                      sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Originally posted by dekkard View Post
                        Lepo, doterao je do slepe ulice sa ovim "miruj, miruj, sve će biti u redu" pristupom, i onda mu je postavljeno ono pitanje o kome sam već pisao. Nije prvi put da ljudi savladaju svoju fobiju, u prilog tome govori i korišćenje izraza "small medical intervention" koji lekari upotrebljavaju da bi ohrabrili pacijenta da se odluči za tu proceduru koju su mu predložili.
                        heheh, pa ti stvarno verujes da Novak mentalni retard.
                        Mala medicinska intervencija se ne naziva tako da bi ohrabrila pacijenta koji ima fobiju, nego je bas to u pitanju....manje invazivan pristup gde nema velikog reza nozem, pa je i period oporavka kraci jer je rana manja i brze zarasta. 'Miruj miruj' je takodje medicinski legitiman pristup savetovan od strane lekara... nije Noletov izum.

                        Comment


                        • Originally posted by mmajstor View Post
                          Pa cekaj, kako se straha resio tako sto je video da mu ne pomaze ili nema vremena za drugu opciju? Zar nam to ne govori da straha nije ni bilo, nego upravo racionalan pogled na stvar... probacu jedno a ako ne pomogne onda drugo, pa trece itd sve dok ga ne resim?
                          Poenta je baš u tome, u racionalnom pristupu. Njegova povreda pre 2 godine nije bila ista. Imao je manje bolove, gutao je tablete i nadao se da će proći. Vremenom je upala postala hronična, on je dobijao razne savete a turniri su dolazili i dolazili. Išao je i RG i dao je sve od sebe da ga osvoji.
                          Biće sve u redu sa laktom. Pričate o njegovim mišićima, ali on je teniser sa najočuvanijim telom i snage mu ne manjka. On je sad na AO bio najspremniji teniser. Bii je neki podatak da je bio najbrži. On je svoje telo doterao kako on misli da treba i po savetima stručnjaka. Sigurno zna šta radi i zato mu je takva ishrana.

                          Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                          Comment


                          • Originally posted by sonetpro_kg View Post
                            On je svoje telo doterao kako on misli da treba i po savetima stručnjaka. Sigurno zna šta radi i zato mu je takva ishrana.

                            Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
                            za ono prvo se slazem da je postupio potpuno racionalno i razumno. Za ovo drugo hm, on jeste najspremniji po pitanju izdrzljivosti i fleksibilnosti, ali da li jeste i po pitanju eksplozivnosti? Ako mu se obim ruke koja trpi najveci otpor drasticno smanji, a na toj ruci se u tom periodu javi ovakva povreda, zar to nije indikator za nesto? Ako telo godinama trpi odredjeno opterecenje i ti mu oduzmes kilograme i kilograme misica a nastavis sa istim opterecrnjem, onda je potpuno logicno da tkivo strada i da dodje do ovakve povrede. A sto se tice strucnjaka i njih ima raznih. Mozda nije problem u mesu, tj onome sto ne jede, vec u onom sto jede. I treneri se menjaju pa ne vidim sto ne bi i nutricionisti.

                            Comment


                            • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                              Mislim da ni on sam ne veruje u povratak na sam vrh i da je jednostavno njegovo vreme odzvonilo. Kad kažem odzvonilo mislim na osvajanje Gren-slemova. Voleo bi više od svega da se prevarim, da me Novak demantuje, samo mislim, nažalost, da se bliži svršetak blistave karijere.

                              Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka
                              Izvini, pratis li ti sta se desava u tenisu? Jesi primetio ko osvaja GS titule?
                              Ubedjena sam da Novak itekako veruje da moze da se vrati na sam vrh i osvaja velike titule, on i dalje gaji ogromnu strast i ljubav prema ovom sportu, sto je moglo da se vidi u mecevima na AO-u. Da ne veruje, kakva bi mu bila motivacija da se uopste vraca na teren? Bolje onda da sedi kuci i igra se sa decom.

                              I batalite vise price da se ne moze bez mesa, protein nije samo meso.
                              -To define is to limit.

                              Comment


                              • Ok, nego opet mislim da je on analitičan i da je uzeo u razmatranje sve aspekte. Dostupna su mu razna znanja, istraživanja, mišljenja tako da računam da zna šta radi.


                                Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X