Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meni je potpuno bzv da neko toliko potencira nacionalnu odrednicu u individualnom sportu a pogotovo u tenisu. Nije ovo prvi put ,kada Djokovic osvoji W ili AO izadje na terasu i pozdravljaju ga navijaci to su uvek Srbi
    I kakve veze ima koliko je titula osvojio i drugi su na drugim turnirima , pa opet on kazu svi zele novog -starog sampiona.

    A samo onaj ko zatvara oci ne vidi da on ocgledno ima nekakav problem licne prirode u vezi Djokovica. To je ok za licni stav ali kao "renomirani" sportski novinar u javnosti ne bi trebalo da prenosi svoj licni stav.
    Similis simili gaudet

    Comment


    • Originally posted by Milutinov Tata View Post
      @Ni - samo male ispravke, Vilas je uzeo 2 GS 1977, na AO je igrao finale u januaru i izgubio od Tanera, posle uzeo RG (bez Borga) i USO (na zelenoj sljaci). AO je uzeo tek 1978. u decembru. Sto se tice slucaja da je neki teniser osvojio 2 GS a nije bio prvi, sem pomenutog Njukomba 1973., to se desilo jos 2 puta. 1989. (radi se upravo o trenirima jucerasnjih rivala), Lendl je uzeo AO, a Beker W i USO, ali je Lendl zavrsio godinu kao broj 1. Slicno je bilo 1978. kada je Borg osvojio RG i W, a Konors USO i zavrsio godinu kao broj 1.

      Zanima me kako je ova sezona Marija u Top10, meni to izgleda neverovatno, slabija je na oko od obe Novakove, 3 Federerove, 2 Nadalove, one Mekove, pa Konorsove '74, Lejverove '69, verovatno i od Lendlove '86?
      1.
      U pravu si za Vilasa. Moj lapsus. Gerulajtis je uzeo 1977 u decembru.

      2.
      Slazem se da je Becker uzeo 2 slema 1989. i Borg 1978. The Tennis Base smatra Borga najboljim igracem 1978. Dok 1989. smatra Lendla. To je drugi lapsus. Ne znam kako mi je promakao. Vjerovatno sam zurio.

      Evo lista 25 najboljih sezona open ere:

      Code:
      2015	DJOKOVIC, NOVAK	19946
      2006	FEDERER, ROGER	18742
      1969	LAVER, ROD	18592
      2011	DJOKOVIC, NOVAK	16506
      1984	McENROE, JOHN	16174
      2007	FEDERER, ROGER	16082
      2013	NADAL, RAFAEL	15364
      2012	DJOKOVIC, NOVAK	15362
      2016	MURRAY, ANDY	15184
      1986	LENDL, IVAN	15130
      1979	BORG, BJORN	15062
      2008	NADAL, RAFAEL	14977
      2005	FEDERER, ROGER	14957
      2004	FEDERER, ROGER	14509
      2013	DJOKOVIC, NOVAK	14363
      1987	LENDL, IVAN	14344
      2010	NADAL, RAFAEL	14215
      1985	LENDL, IVAN	14161
      2016	DJOKOVIC, NOVAK	13996
      1970	LAVER, ROD	13816
      2014	DJOKOVIC, NOVAK	13653
      1994	SAMPRAS, PETE	13526
      1978	BORG, BJORN	13266
      1968	LAVER, ROD	13209
      1989	LENDL, IVAN	13078
      6 Novakovih; po 4 Federerove i Lendlove; po 3 Nadalove i Lejverove; 2 Borgove, 1 Marijeva, Mekinroova i Samprasova.

      Marijeva godina je daleko bolja nego izgleda.

      ------------------

      Ja stalno gledam Sky.

      Fleming smatra Novaka najboljim igracem u istoriji ali uvijek navija protiv njega. To ni najmanje ne utice na Flemingove komentare. On je objektivan.

      Rusedski smatra Novaka jednim od najboljih igraca svih vremena i on je tajni Novakov navijac. To povremeno izbije u njegovim komentarima ali tako sto bude prekritican prema Novaku. Vjerovatno ne zeli da ga optuze da je njegov navijac.

      Mark Peci je najvise za Novaka. I on ga smatra najboljim ali ipak je on bivsi Marijev trener.

      Bari Kauan je najobjektivniji. Uvijek fer prema Novaku ali mislim da smatra Rodzera najvecim.
      Last edited by NI; 21-11-16, 23:22.

      Comment


      • Originally posted by NI View Post
        Sto se Mats tice, je si li sigurna da recinica koju su postirala nije njegov odgovor na pitanje:

        "Koliko ljudi u dvorani navija za Novaka?"

        Odgovor je inace netacan. Po mom sudu je 10% bilo za Novaka. To je blizu 2 hiljade. Vecina njih nisu bili Srbi. Inace, ni jednom prilkom nisam cuo pogrdu na Novakov racun. Samo postovanje. ne kao prema Federeru ali postovanje.
        Odnosilo se na O2 Arenu. I culi su se tokom meca za divno cudo, nisam to ocekivao. Da li je bilo par stotina Srba ili blizu 2 hiljade kao sto kaze NI je manje vazno. Secam se jednog US Opena kad je Novak igrao sa Federerom, ono kad su mu roditelji nosili majice sa njegovim likom, da je americki ili engleski komentator, vise se ne secam, izjavio "da na stadionu za Novaka navijaju samo njegovi roditelji". Tako da je ovo sto je Mats rekao i dobro zvucalo kako su ranije pricali.

        Comment


        • Originally posted by skeptik View Post
          Odnosilo se na O2 Arenu. I culi su se tokom meca za divno cudo, nisam to ocekivao. Da li je bilo par stotina Srba ili blizu 2 hiljade kao sto kaze NI je manje vazno. Secam se jednog US Opena kad je Novak igrao sa Federerom, ono kad su mu roditelji nosili majice sa njegovim likom, da je americki ili engleski komentator, vise se ne secam, izjavio "da na stadionu za Novaka navijaju samo njegovi roditelji". Tako da je ovo sto je Mats rekao i dobro zvucalo kako su ranije pricali.
          Ne kazem da je bilo 2 hiljade Srba. Bilo je par stotina Srba koncetrisanih u jednom cosku. Ali nisu svi ostali bili za Marija. Ja procjenjujem da je svaki deseti bio za Novaka. Iza mene su bila dvojica Brazilaca. Oni su bili za Novaka. Otuda dolazim do 2000.

          Comment


          • Mislio sam 2 hiljade navijaca. Ono sto mi je zasmetalo u Matsovoj izjavi je upravo to. Za Novaka ne navijaju samo Srbi. Najbolji primer si upravo ti NI.

            Comment


            • Originally posted by skeptik View Post
              Mislio sam 2 hiljade navijaca. Ono sto mi je zasmetalo u Matsovoj izjavi je upravo to. Za Novaka ne navijaju samo Srbi. Najbolji primer si upravo ti NI.
              To je apsolutno tacno.

              Novak ima dosta navijaca koji nisu iz Srbije. (Recimo da ja nisam dobar primjer jer dolazim iz bivse Jugoslavije.) I to je potpuno prirodno. Kako bi moglo drugo biti. Svi sampioni njegovog formata su imali navijace sirom svijeta. Trebalo bi da bude prirodno i Matsu. Zasto nije? Jedini logicni odgovor je da on, iz nekog razloga, ne moze sebe zamisliti kao Novakovog navijaca. I to mora da smeta.

              Comment


              • Dobar je Mats, odličan je Mats, sve što mu se plati taj odradi valjano i pošteno.
                I stručan je tu zbora nema. Malo li je do u tančine razradio taktika za Novakove protivnike a to što su oni nesposobni ili numeju drugi je par cipela.
                A tek što procenjuje, bruka jedna. Taj kad da procenu svi trče u kladionice i igraju kontra. Igrači dobro znaju da on kao veliki borac protiv sive teniske eminencije ne prognozira javno negoli pomoću tajnih znakova.
                O njegovoj ljubavi i poštovanju Novaka iluzorno je i govoriti . Gde god, kad god on samo Novak pa Novak kao da drugi igrači ne postoje. Zbog Novaka ga čak i vatrogasci zamrzeli jer skoro svaki put dok o njemu govori iz očiju mu isijava tolika toplina da aktivira protivpožarne alarme.
                Zato Matsa treba maziti i paziti jer bez njega ovaj svet bi bio mnogo gori nego što jeste.
                Last edited by pecaros; 22-11-16, 08:50.
                sigpic

                Comment


                • A evo i ko, kada i koliko bodova brani dogodine.



                  Što se tiče Vilandera smeta mi deo gde smatra da su za Novaka navijali ili navijaju samo Srbi.
                  Bilo to u kiseonik areni ili generalno.
                  Novak ima navijače svih vera, nacija, polova , boje kože, sexualnog opredeljenja i td.
                  Ovo što je Mats izjavio je klasičan primer ksenofobije i više se ne bih bavila likom i delom pomenutog.
                  Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                  Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                  "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                  Comment


                  • Beker potvrdio da se Novak zasitio, da nema motivaciju i su mu prioritet postale stvari van terena sto je sigurno jako frustrirajuce za teniske navijace.

                    http://edition.cnn.com/videos/sports...our-finals.cnn

                    Inace je rekao jos da ce sjesti i pricati sa Novakom, Novak je gazda tako da od njega zavisi nastavak saradnje, ali zeli da zna kakav ce mu odnos biti prema tenisu, odnosno koliko ce biti posvecen tenisu.

                    Ako ne nastave saradnju bice da Novak bira opusteni pristup bez previse cimanja.

                    Kad je za nas frustrirajuce kako li tek Bekeru koji je tu cisto zbog teniskog aspekta. Dakle sto se fizikalija tice tijelo nije izdalo, glava je na drugom mejstu. To je i dobro i lose. Sto opet znaci ako se uozbilji nece biti nikakvih problema za nastavak karijere.

                    Rece Beker kad bi mu zivot zavisio od teniskog meca izabrao bi Novaka da igra taj mec, igrao je kao masina dvije i po godine. Ali poslednjih pola godine maksimalno opusten.
                    sigpic

                    Comment


                    • Procitao sam davno nedje jednu sjajnu recenicu. Mislim da je Koeljo, ali nisam siguran. Ide idealno u ovoj situaciji, parafraziram

                      Ja sam covjek sa hiljadu problema, a vecinu sam ih izmislio.
                      sigpic

                      Comment


                      • Bukovski.
                        sigpic

                        Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                        U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                        Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                        Comment


                        • Pa da, i vise lici na Bukovskog

                          Inace Beker je bio malo drzak u poslednje vrijeme, osjetio se neki bunt kod njega, kao da ni njemu nije bilo jasno zasto se ovo desava. Ali ocigledno on nije problem, sledece nedelje ce se valjda znati nastavljaju li ili ne. AKo ne nastave kapiram da ce postaviti Imaza i zbogom tenisu na najvecem nivou u kontinuitetu. Mada od Imaza tu nista ne zavisi svakako, Novak je ocigledno sam sebi najveci protivnik.
                          sigpic

                          Comment


                          • Marija,

                            Ta tabela je malo varljiva. Do sezone sljake, Novak +3050 bodova. To je mnogo vise od Marija. I gotovo je sigurno da ce Novak zaostajati 1. aprila vise nego zaostaje sada.

                            Potom od MC-a do RG-a, Novak je +450 bodova. Mari je imao izrazito dobru sezonu na sljaci. Pitanje je da li ce je moci ponoviti. Ocekujem da Novak smanji razliku u tom period.

                            ----------------------

                            Vladane,

                            Novak ima samo jedan problem – prezasicenost. To je uostalom i Beker potvrdio. Ali to je posve realan, cak i neizbjezan, problem.

                            Ostali "problemi" su dimna zavjesa dok se resave glavni problem.


                            ----------------------

                            Prije ovog intervjua sam davao sanse 50% da Beker ostane. Sada dajem 70%.

                            Boris je jos jednom pokazao da je prva liga.
                            Last edited by NI; 22-11-16, 15:34.

                            Comment


                            • Daj boze da Beker ostane.
                              sigpic

                              Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

                              U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
                              Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

                              Comment


                              • Iakio se dobro zna sta je mislim o Bekeru kao treneru, ostanak Bekera bi znacio sigurnost i da su prioriteti teniske prirode. Jer rekoh vec Beker vec neko vrijeme pokazuje taj neki bunt i sigurno ga jako frustrira sve ovo sto Novak trenutno radi. Tako da bi njegov ostanak znacio sigurno da ima obecanje od Djokovica da ce mu tenis biti prioritet.

                                Odlazak Bekera, a postavljanje Imaza znaci da je tenis ko zna koji broj na listi prioriteta, a ukoliko osjeca prezasicenost i sa Bekerom ali zelju da gura u tenisu kako treba onda bi mogao da postavi Mekenroa ili Anakona, pa i Stefankija npr. i to bi znacilo da je tenis opet na prvom mjestu.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X