Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Sandugp View Post
    Verujem da Maja nije mislila na osvrtanje u proslost i opterecivanje porazima, vec joj je zasmetao onaj deo da se sve desava sa razlogom i da je sve odredjeno u napred prakticno. Kao neka sudbina i slicno. A znamo svi dobro sta smo nauceni jos od Terminatora deo dva! "Nema sudbine!" Svoju sudbinu sami sebi krojimo.
    Da, bas to.

    I da kazem jos nesto za Dnevnik.

    Od jutros sam tako tuzna dragi svi. Nedostaje mi tenis ali onaj tenis gde Novak grize i osvaja, gde se bori i mentalno pobedjuje, gde nije naivan i ceka da drugi pogresi, ali avaj. Naravno bole me i sva velicanja Stana (neka mi ne zamere njegovi obozavaoci) koji se probudi samo u GS's protiv Novaka. Novace ako ikada citas ovaj forum (a citas sigurno, citas ti sve ) znaj da te svi volimo i navijamo da se sto pre oporavis i priredis sebi i nama jos puno radosti, sa reality ili bez njega.

    Comment


    • Ovo je samo par nesjajnih meseci, nema razloga za depresiju. Samo nek njega posluži zdravlje i ja ne sumnjam da će dopisati istoriju.
      I don't know anybody who's ever played tennis like this. Since I know this sport I've never seen somebody playing at this level.

      sigpic

      Comment


      • Federer je od osvajanja W 2012. godine, izgubio 3 GS finala... Sva tri od Đokovića... Nigdje nisam pročitao da se po njemu pljuvalo ovoliko kao po Đokoviću. Kada se počelo pričati nakon loše 2013. godine, da treba u mirovinu, odgovorio je sa odličnim sezonama '14 i '15... Tada su svi ušutili, iako je izgubio ta GS finala, ali pokazao je da je još tu.

        Poenta je da je ovdje priča nakon RG bila, da ne treba više nijedan uzet, eventualno OI da uzme i Cincy, eto da skupi sve što mu nedostaje. Prije USO, nitko nije vjerovao da će igrati, a sad kad je u izgubio u finalu, problemi su od ishrana, načina života, psihe... Ne znam ni ja čega. Čovjek izgubio finale, a do tog istog finala nije imao ozbiljnijeg, odnosno neizvjesnog/tvrdog meča.

        Poenta priče sa Federerom jeste ta da nikad ne znaš kad ti je možda zadnja GS titula... Federer će mooožda imati neku šansu na W dogodine, stoga se treba sjetiti da mu je taj W 2012 godine bio zadnji... Đoković je ove godine uzeo AO i RG, još uvijek je prvi igrač svijeta. Dakle, po meni, te stvari treba cijeniti.
        A najvažnije jeste to da nema ozbiljnije ozljede, što je iskreno pravo čudo, za sva ova trošenja u proklizavanjima i svemu i zato mislim da bi na kraju dana trebali biti zadovoljni što je zdrav.

        Na kraju, malo poniznosti nije na odmet. Čovjek je ostvario ogromne uspjehe, da bi ga njegovi navijači nakon jednog izgubljenog finala osporavali.
        Uživajte u svom ljubimcu dok još uvijek traje, jer tko zna... Možda mu je RG bio zadnja GS titula.

        Comment


        • Izgubio ih je od legende tenisa, nijedno ne bi izgubio od Vavrinke, kamoli tri.

          Imace Novak 15 Slemova, ali 17 je vec pitanje.Ovo mora da se uzima, a on vec dva propusta od igraca kiji mu nije ni do koljena.
          sigpic

          Comment


          • Kako će ih uzet 15 onda? Po tvojoj priči je ovo drastičan raspad čitavog sustava

            Comment


            • Ja se iskreno nadam da ce prestici Nadala i Samprasa, mada vreme prolazi, biologija je to. Sledece godine ce valjda uzeti bar jedan GS. Meni malo nije jasno sve to sa veganskom ishranom kako zaista utice, valjda zna sta radi. I sta je sa onim rijalitijem? Kaze da to duguje fanovima, a neko je lepo rekao fanovi bi najvise voleli i zeleli da osvaja GS a ne rijaliti!

              Comment


              • Naravno da nije, on ce sigurno trajati i trajati, ali nema ubilacki instinkt Federera i Nadala. Ubijedjen sam da ce jos ovakve dvije sezone imati i onda jos dvije u kojima ce ici do kraja na barem dva Slema, e da li ce ih uzimati vidjecemo.

                Ali legendarni teniser i neko ko je jedan od najboljih svih vremena ne smije da gubi od Vavrinke u finalima Slemova, da se on boji vise Vavrinke nego ovaj njega.
                sigpic

                Comment


                • Gdje će od Wawrinke izgubit?
                  Đoković je uzimao Federeru par GS titula i dok nije bio legenda... npr. USO 2010, kada ga je izbacio u polufinalu(nije uzeo Novak, ali nije ni Fed)... Siguran sam da je i Federer tada mislio za Đokovića, ono što ti sada za Stana misliš... Zanemari što je Novak tada bio mlađi, nego Stan sad.

                  Usput, Nadal je isto jedan od najvećih, pa je na mentalnom aspektu drastično oslabio... I zbog ozljeda i zbog Đokovića, ukratko zbog svega... Međutim siguran sam da ima tu dosta i zasićenja.
                  Đoković ulazi zadnjih par godina u svaki meč, sa najskupljom etiketom, ogroman je skalp... Jako je teško psihološki, toliko dugo vremena trajati, a da se ovakve stvari ne događaju.

                  Comment


                  • Federer je uvijek imao probleme sa Novakom, od kad je ovaj bio tinejdzer, iako je Federer najtezi match up za Djokovica. Ali Vavrinka Novaku nikad nije problem do poslednjih nekoliko godina kad je Djokovic na vrhuncu. Vavrinka je stariji od Novaka dvije godine, Novak svakog na Slemovima fizicki lomi, ali Vavrinku ne. Zato mi nije jasno cemu toliki respekt prema Vavrinki, uzme prvi set na Slemovima protiv njega i izgubi mec. Djokovic kad uzme prvi set to je maltene zavrsen mec, protiv Vavrinke kao sto smo i jutros vidjeli postoji strah. Sve ima i od svega odustane, to mora biti strah, koji je bas nejasan. Protiv njega na Slemovima uopste ne udara kako treba, posebno u poenima u kojima diktira ritam. Boji se da ih zavrsi, a protiv tog igraca ima 18-5.
                    sigpic

                    Comment


                    • Originally posted by Vladan View Post
                      , ispred Safina. Krv ti jbm.
                      to sto je po broju slemova prešišao ruskog švalera i kockara mi ni najmanje nije krivo
                      krenuo je da ih osvaja u zivotnoj dobi kad je ovaj odlucio da batali tenis i na tome mu treba skinuti kapu

                      Originally posted by Marija81 View Post
                      Bilo bi dobro da neko izvuče % u finalima GS ( Novak, Nadal, Federer, Marej, znamo da je Vavrinka 100%)
                      Code:
                      Gustavo Kuerten	    3-0 100%
                      Stanislas Wawrinka  3-0 100%
                      Johan Kriek	    2-0 100%
                      ----------------------------
                      Rafael Nadal	   14-6  70%
                      Roger Federer	   17-10 63%
                      Novak Djokovic	   12-9  57%
                      Andy Murray         3-8  27%

                      Comment


                      • Novak je upao u odredjenu krizu poslije RG-a. Povrede i prenatrpani kalendar su razlog tome. Nije osvojio ni Uimbldon, ni Olimpijadu, ni USO. Izgubio je od Kuerija, Delpa i Vavrinke. Da nam je neko to rekao poslije RG-a, smatrali bi ga ludim.

                        Sto dalje?

                        Prvo, treba da sanira povrede. Isto tako treba da dobro analizira ima li neki dublji razlog koji ih je izazvao. Nacin igre, prehrana, prenatrpani kalendar, neadekvatni trening za nekoga ko ima 29 godina...

                        Drugo, treba pristojan kraj sezone ako saniranje povreda to dozvoljava.

                        Trece, treba da odluci sto dalje u karijeri. Ako zeli da napada Federerov rekord, onda mora da se dobro spremi za narednu sezonu i koncetrise na selmove, sve podredi njima.

                        Njegov, stoicki pristup porazima, koji poneko tumaci kao fatalisticki, mu je pomagao da prebrodi krize u proslosti. Nadajmo se da ce tako i sada biti. Apsolutno je nebitno odkuda crpi enrgiju za svoju regeneraciju. Iz budizma, pravoslavlja ili islama. Iz zemlje, vazduha ili vaseljene. Ili samo iz snage svog karaktera.

                        Pozelimo mu srecu.
                        Last edited by NI; 13-09-16, 07:38.

                        Comment


                        • Vladane i ja bas tako mislim kao da se boji Stena, zasto Stena, strah je svakako iracionalan. Mislim da je najvise kumovao RG 2015. jer Nole ne udara jako igra bojazljivo i ceka njegovu gresku, stvarno nije svoj uopste kad igra sa Stenom. A tog istog Stena Federer i Nadal tresu. A Nole trese njih. Tako mi je zao jer mi je ovo bas poklonjen slem a Nole ih je imao vise poklonjenih nego Federer i Nadal. Nije mi zao kao za RG prosle godine ali je bas bzvz osecaj. I mislim da su svi prepumpali tu pricu da sigurno stize Federera, toliko neodgovornih izjava, pa ja sam cuo Janka koji je u nekoj emisiji mrtav hladan rekao kako Nole moze opusteno da osvoji 20 GS...

                          Comment


                          • Pravi ispit je AO.
                            I sve će dalje zavisiti od rezultata u Australiji.
                            Iz više razloga a izdvojiću dva
                            1.Novak ima dovoljno vremena da se fizički dovede u red,
                            2.AO mu je druga kuća i najuspešniji slem gde treba da puca od samopouzdanja.

                            Ovaj kiks je mogao da mu se desi protiv bilo koga na ovom USO.
                            Da li bi vam/nam bilo lakše da je npr. Conga došao na meč fit i pobedio ga ( a moglo je da se desi, znamo kako Conga ume da odigra ) ili da je izgubio od Mareja u finalu i time smanjio razliku na listi?
                            Ljudi, da li shvatate koliki je Novak uspeh napravio prethodnih godina?!
                            Da li se sećate kakav komleks je nekada imao od Nadala ili Federera pa je uspeo da se izbori sa tim?
                            Izboriće se i sa Vavrinkom, samo mu treba dati vremena.
                            Pored svih pritisaka sa raznih strana, najmanje mu treba pritisak od nas koji ga volimo/navijamo za njega.
                            Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                            Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                            "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                            Comment


                            • Originally posted by Marija81 View Post
                              Izboriće se i sa Vavrinkom, samo mu treba dati vremena.
                              Ma kakvi Vavrinka. On je nebitan u velikoj slici. Nemoj kao Vladan. Sto se jucer desilo?

                              Nezgodan matchup u nezgodnom trenutku i to je sve.

                              Comment


                              • Originally posted by NI View Post
                                Ma kakvi Vavrinka. On je nebitan u velikoj slici. Nemoj kao Vladan. Sto se jucer desilo?

                                Nezgodan matchup u nezgodnom trenutku i to je sve.
                                Upravo.
                                Možda je loš izbor reči, ali čak i da je počeo da ima kompleks od njega naći će rešenje.
                                To sam zapravo htela da kažem.
                                Šampioni se ne stvaraju u teretanama. Šampioni se stvaraju od nečega što imaju duboko u sebi- želju, viziju i san. M.Ali
                                Ko sme taj može.Ko ne zna za strah taj ide napred.
                                "When the crowd is chanting Roger I hear Novak."

                                Comment

                                Working...
                                X