Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Prle! View Post
    Novakovi rezultati bi bili još produktivniji da radi ono što je radio Ivan Lendl 80-tih, a to je da sav negativni naboj pretvori u stav da se on sam bori protiv svih, te da na tome crpi mentalnu snagu. U tom slučaju mu se nabrojani gafovi ne bi dešavali. Novak je previše 'fin' i ako neko može i treba promijeniti tu njegovu osobinu, onda je to Beker. Da nije bilo takvih 'prijateljskih stavova' Novak bi do ovog momenta na svom kontu hladno imao 2 GS-a više. Ja sam inače jedan od rijetkih 'nesimpatizera' Fab4 kome se Novakovo ponašanje najviše sviđa od pomenutih. Volim kad se dere, cijepa majicu, udara po prsima, psuje sve i svakoga, jer je to balkanska odlika i Novak to radi insitiktivno, bez želje da glumi nešto što nije. S druge strane, isto tako je i dobar ili 'fin' momak, što mu u konačnici donosi više štete nego koristi. Lijepe riječi o protivniku, aplaudiranje na dobar potez, sve je to lijepo, šanerski i u duhu fer pleya, ali i nepotrebno. Respekt prema protivniku se ne treba i ne smije pokazivati.



    Ne znaći i da neće. Međutim, imenovanjem Bekera za trenera napravljen je jedan korak ka otklanjanju problema, što šanse da Novak usvoji navedeno znanje od Bekera čini večim nego obrnuto.
    U svakom slučaju - ima više šansi da dobije na killer instinct-u nego da ništa nije menjao...

    Comment


    • Becker nije mogao ni sebe da kontrolise, pricamo ipak o neozbiljnoj, labilnoj osobi. Kako takav moze da bude trener, pedagog, da utice na pravi nacin na igraca? Vajda je susta suprotnost Srdjanu, a Novak i Srdjan nisu bas najsjajnija kombinacija.
      Vajda ocigledno ima neke porodicne probleme jer da nije dovoljno dobar ne bi vise bio clan strucnog staba. Lendl je psiholog, to se vidi, kod Beckera se to ne vidi. On izuzetno poznaje igru, svi oni, ali bih radije kad ide po promjene da je isao po Samprasa ili Wilandera. Ne moze Novaka vise niko nista da nauci, moze da mu poboljsa voleje i smec i to je to. On sve ostalo zna, glava je uglavnom kocnica. A nevjerovatno mi izgleda da mu glavu razbistri Becker. To je Cetojevic izgleda dobro radio.
      Svakako mu Becker po mentalitetu vise lezi, on jeste netipican Njemac ali mnogo blizi Novaku od Vajde npr. Ipak kad te trenira Njemac ocekuje se besprekorna fizicka pripremljenost, najveca moguca mentalna stabilnost, Becker jednostavno ispada iz tog kalupa.
      sigpic

      Comment


      • Originally posted by Vanja #66 View Post
        U svakom slučaju - ima više šansi da dobije na killer instinct-u nego da ništa nije menjao...
        Volio bih da si u pravu, a bojim se da nisi. Pa Novak je imao najboljeg ucitelja na svijetu za ' killer instict' - Srdjana Djokovica. I on je odbacio taj uzor.

        To je nesto duboko u Novaku za sto treba psiholog... Da li Beker moze odigrati ulogu psihologa? Mozda. Malo koji igrac je tako uspjesno upotrebljavao psiholoski rat na terenu kao Boris Beker.

        Originally posted by Vladan View Post
        Becker nije mogao ni sebe da kontrolise, pricamo ipak o neozbiljnoj, labilnoj osobi. Kako takav moze da bude trener, pedagog, da utice na pravi nacin na igraca?
        Tu se moj Vladane varas. Beker je savrseno kontrolisao sebe. I kad bi 'izgubio zivce' radio je to kontrolisano.

        Originally posted by Vladan View Post
        Lendl je psiholog, to se vidi, kod Beckera se to ne vidi.
        Lendl je odlican za Marija, ali ne mislimda je bitno bolji psiholog od Bekera. S druge strane Lendl je bolji pedagog. Ali nisam siguran da Novaku treba u ovom trenutku pedagog koliko mu treba stariji brat. Koji ce da kaze: "Vidi Nole kako se to radi, kako se protivnik psihom dobija."

        Originally posted by Vladan View Post
        On izuzetno poznaje igru, svi oni, ali bih radije kad ide po promjene da je isao po Samprasa ili Wilandera. Ne moze Novaka vise niko nista da nauci, moze da mu poboljsa voleje i smec i to je to.
        Vilander bi bio super izbor. Samprasa? Sumnjam. Od starih igraca, Beker je vjerovatno medju 2-3 najbolja kandidata.

        Originally posted by Vladan View Post
        Svakako mu Becker po mentalitetu vise lezi, on jeste netipican Njemac...
        Tu se isto varas. Beker je u mnogo cemu tipican Njemac, ali tipican lider ne sljedbenik.
        Last edited by NI; 18-12-13, 16:57.

        Comment


        • Beker ce da se izgubi posle mastera u Monte Karlu
          sigpic

          Comment


          • A ja baš mislim da mu Vajda više leži i to ne po mentalitetu, nego po karateru. Slovak je miran i staložen čovek, bar tako deluje, a BB je sve suprotno, što Novaka već puno toga odlikuje. Zato mislim da takvim impulsivnim, pošto Novak u dubini duše i jeste, iako sa godinama ulazi sve više u zen fazu, baš odgovara suprotnost.. smirenost i staloženost. Mada ko zna možda je i BB sa godinama dobio na njoj. Samo da ne ispadne na kraju... udario tuk na luk.
            sigpic

            Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
            But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

            Comment


            • Sled dogadjaja aludira da je rastanak sa Vajdom neizbezan. Objavljeni raspored trenera-pratioca na turnirima vise je omaz Vajdi negoli nastavak saradnje. Vajda kao Novakov prijatelj, svestan je da je njegova trenersko-pedagoska uloga dospela do zavrsnog cina. Svo svoje umece Vajda je Novaku preneo i razumno zakljucio da stagnacija iskazana u Novakovoj igrackoj vizuri moze voditi nazadovanju. Uloga porodice mora imati uticaja i zasigurno je Srdjan jedan od ucesnika ove vrste dogovora.
              Kao kompletnom igracu Novak nema previse posla u doterivanju igrackkog profila. Osnovnu uloga Bekera pored kozmeticko-igrackih popravki vidim u gradjenju. Gradjenje Novakove psiholoske stabilnosti tokom igre koje temeljno zahteva prisustvo autoriteta. U Bekeru je prepoznata osobina autoritativnosti kojom moze uticati na igracku stabilnost i kvalitativni kontinuitet.
              Jos uvek teniski svet nije video Novaka u `punom pogonu` koji je moguce dobiti iz te `teniske masine`. Ako Beker masinu uvede u savrseni sklad gledacemo gazenje nevidjeno u savremenom tenisu.
              Last edited by pecaros; 18-12-13, 17:08.
              sigpic

              Comment


              • Ja ne vidim BB kao nekog čoveka od autoriteta. Za razliku od Lendla, recimo.
                Ne mislim ni da je Novakova porodica za ovo "zaslužna", već Vajdina. Svi znaci ukazuju da ima nekih problema ili šta već.
                sigpic

                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                Comment


                • Tokom karijere, sta je posle bilo, kako je posle konotrolisao sebe? Ovo je mac sa dvije ostrice sto se mene tice, ili ce biti briljantno ili potpuni fijasko. Mozda je tako i bolje, zadnje dvije sezone je bilo nesto izmedju, dobro, ali svi znamo da moze i mora bolje.
                  sigpic

                  Comment


                  • Originally posted by miloolja View Post
                    A ja baš mislim da mu Vajda više leži i to ne po mentalitetu, nego po karateru. Slovak je miran i staložen čovek, bar tako deluje, a BB je sve suprotno, što Novaka već puno toga odlikuje. Zato mislim da takvim impulsivnim, što Novak u dubini duše i jeste, iako sa godinama ulazi sve više u zen fazu, baš odgovara suprotnost.. smirenost i staloženost. Mada ko zna možda je i BB sa godinama dobio na njoj. Samo da ne ispadne na kraju... udario tuk na luk.
                    Ovo sa Vajdom se slazem. On je iznarednio izbrusio taj dragulj. Kapa dolje za to.

                    Nije Beker tako impulsivan kako mislis. On je provokataor. On je covjek akcije i brzih odluka. Kockar. To je dobrim dijelom i Novak. Ali Novak ne umije da koristi svoju impulsivnost na bezobziran (to je zapravo prevod za 'ruthless') nacin. Beker je bio velemajstor toga. Definitivno u rangu Nadala.

                    Za mene je pitanje da li Novak zavarava sebe. Ne treba mu bolji ucitelj za 'ruthlessness' od Srdjana. Nije li dovodjenje Bekera zapravo samozavaravanje u stilu - probao sam sve.

                    Rekavsi sve to, Beker moze da prokrci put Novakovu. On je ime u Evropi. I kao takav moze da poploca teren za Novaka. Tako da ne isticu svaku Novakovu slabost. Tu je pecaros u pravu. Kad su Srdjan ili stariji Tomic ili straiji Dokic 'ruthless' onda su divlji i nevaspitani. Beker zna da bude vaspitano 'ruthless'.

                    Comment


                    • Novak kad igra najbolje sto moze to niko ne moze da prati na touru. Ali to traje izmedju sat i dva vremena. Slazem se sa pecarosem

                      Gradjenje Novakove psiholoske stabilnosti tokom igre koje temeljno zahteva prisustvo autoriteta.
                      jedini problem je sto ne vidim Beckera kao tog covjeka. Wilandera i Samprasa npr. vidim.

                      Kockar i to ne bas uspjesan
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by miloolja View Post
                        Ja ne vidim BB kao nekog čoveka od autoriteta. Za razliku od Lendla, recimo.
                        Ne mislim ni da je Novakova porodica za ovo "zaslužna", već Vajdina. Svi znaci ukazuju da ima nekih problema ili šta već.
                        Rekoh porodica je jedan od ucesnika dogovora a Srdjana apostrofirah u ulozi koju ima kao pater familijas. Vajdini porodicni problemi mogu biti samo kurtoazni izgovor za javnost i po meni u celoj prici imaju najmanju tezinu.
                        Last edited by pecaros; 18-12-13, 17:49.
                        sigpic

                        Comment


                        • Vidis ja mislim da su Vajdini porodicni problemi jedini razlog promjena. Vajda ni prosle godine nije pratio Novaka onoliko koliko je morao, on ocigledno ima neke probleme. Sjetimo se sta je bilo prosli put kad je Novak imao dva trenera. Vajda je bio drcan, bezobrazan, bio je jasno protiv Martina. Toga sada nema, vjerujem da je stvar dogovora i sto on ne moze vise da ispunjava zadatak na pravi nacin, jednostavno je sprijecen.
                          sigpic

                          Comment


                          • Autoritet, ozbiljnost, fokus



                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by Vladan View Post
                              Autoritet, ozbiljnost, fokus



                              Voli zene. I one njega. Pa sta? To cesto ide sa liderskim osobinama.

                              Originally posted by Vladan View Post
                              Wilandera i Samprasa npr. vidim.

                              Kockar i to ne bas uspjesan
                              Sampras bi bio preveliki rizik. Vilander je veoma intelegentan, lukav i jako 'ruthless' iako tako ne djeluje.

                              Beker moze biti los kockar u kazinu, ali je bio odlican kockar na terenu.
                              Last edited by NI; 18-12-13, 17:31.

                              Comment


                              • To što je neko ekstrovertan ne znači da ima liderske osobine. Nekako mi se više sviđa da njih dodeljujem onim mirnim i ne tako uočljivim... tiha voda breg roni.
                                Naravno moje želje nemaju veze sa celom pričom, niti su bitne, samo da ne bude bačeno par meseci ili ne daj Bože godina, kroz prozor. U maju će 27 godina.
                                A sa druge strane ako ne proba, na kraju i ne promeni nešto, nećemo znati gde je taj vrhunac i maksimum.
                                sigpic

                                Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                                But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                                Comment

                                Working...
                                X