Announcement

Collapse
No announcement yet.

Nole, idi u peršun!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @NI
    Sklon sam verovanju da je Vajdina preporuka saradnja sa Bekerom. Novakove izjave o Vajdi kao članu porodice nisu kurtoazija.Sa takvom vokacijom Marjan je zasigurno učestvovao u donošenju odluke o Bekerovom izboru. Sa druge strane mnogobrojne afirmativne Bekerove izjave o Novaku su dokaz poštovanja Novaka kao igrača. Zasićenje i iscrpljenje Vajdinih trenerskih veština došli su do tačke koja traži nekakav pomak.
    Upitnost je Bekerovo pedagoško umeće i sposobnost da svoje znanje prenese. Budućnost će dati odgovore za koje lično verujem da će biti vrlo pozitivni.
    Last edited by pecaros; 18-12-13, 13:51.
    sigpic

    Comment


    • Na tvoj post @NI bih dodao samo i to da sa Bekerom može dobiti mnogo i na taktičkom planu, možda ne u smislu igre, koliko u kontekstu prilagođavanja različitim okolnostima i sitnicama van terena koje mu više odmažu nego pomažu. Sa Bekerom mu se neće dešavati ekcesi kao u Madridu protiv Dimitrova, jer igrač ne smije dozvoliti da publika utiče na njegovu igru, sa Bekerom mu se neće dešavati lagano gubljenje vlastitih gejmova zato što je neki guzonja Novaku okrenuo leđa da bi 'promuhabetio' koju sa Federerom (Cinncinati), niti će mu se dešavati mentalna odsudnost u finalima različitih turnira zato što je protivnik sjeo na stolicu gdje bi trebao Novak sjediti (WTF 2012). Beker će mu pomoći da te i takve sitnice i nedostatke pretvori u svoju prednost, onako kako je to radio i Ivan Lendl.

      Osim toga, Novak neposredno nakon WTF-a reče da će 'net game' činiti okosnicu njegove igre sljedeće sezone, što je opravdao imenovanjem Bekera za trenera.
      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

      Comment


      • Apsolutno se slažem sa NI-jevim stavom.

        Kada sam došla malo pre, čeklao me je iznenađenje, nešto me štrecnulo, iako jesu postojala rumorenja i šuškanja da će do nekih promena doći (samo što nisam znali kakvih baš) i složila sam se sa Skeptikom (nadam se ne večitim )... u prvom trenutku... no već u sledećem, apsolutno podržavam promene neke, a pre svega želju da napreduje. Čijenica je da su po naravi i temperamentu Vajda i Beker totalno različiti, pa ćemo videti kako će ovo sve funkcioniše vrlo brzo.
        Samo interesuje me... zašto baš Nemac?

        Jeste u svetu sporta nekako ustaljeno mišljenje dobar igrač-loš trener, ali ima i izuzetaka, Johan Krojf recimo (on mi pade na pamet prvi)

        EDIT: A na moje pitanje evo Prle odgovara i pre nego što sam ga postavila.
        Last edited by miloolja; 18-12-13, 13:59.
        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Mada je znam kakav je Beker bio igrač, ali ne znam kakav je pedagog.
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Originally posted by Prle! View Post
            Na tvoj post @NI bih dodao samo i to da sa Bekerom može dobiti mnogo i na taktičkom planu, možda ne u smislu igre, koliko u kontekstu prilagođavanja različitim okolnostima i sitnicama van terena koje mu više odmažu nego pomažu. Sa Bekerom mu se neće dešavati ekcesi kao u Madridu protiv Dimitrova, jer igrač ne smije dozvoliti da publika utiče na njegovu igru, sa Bekerom mu se neće dešavati lagano gubljenje vlastitih gejmova zato što je neki guzonja Novaku okrenuo leđa da bi 'promuhabetio' koju sa Federerom (Cinncinati), niti će mu se dešavati mentalna odsudnost u finalima različitih turnira zato što je protivnik sjeo na stolicu gdje bi trebao Novak sjediti (WTF 2012). Beker će mu pomoći da te i takve sitnice i nedostatke pretvori u svoju prednost, onako kako je to radio i Ivan Lendl.

            Osim toga, Novak neposredno nakon WTF-a reče da će 'net game' činiti okosnicu njegove igre sljedeće sezone, što je opravdao imenovanjem Bekera za trenera.
            Njegovo reagovanje na ekcese publike je najveća smetnja u mogućnosti da dodatno napreduje. Ima on mesta za napredak u svakom segmentu igre, kako psihičkom, tako i fizičkom. Jasno - negde više, negde manje, ali ima... Kao i Nadal, Murray, Federer i svaki drugi teniser...

            Da li je promena dobra ili loša, pokazaće vreme, ali promena kao promena nikad nije nužno dobra ili loša per se... Lično, večiti sam optimista, volim divljanje Beckera kao klinca na terenima Wibledona, tako da - u njihovo zdravlje!

            Comment


            • A i američka raspodela je čudna pored kineske... Vajda u IW, a Beker u Majamiju.
              sigpic

              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

              Comment


              • uz mekinroa rekao bih da je boris najblizi karakterom i temperamentom novaku... bar sto se tice ovih legendi u zrelim god.
                atipican njemac.
                e sad, tip nema trenersko iskustvo.. a i ovo sto kaze NI, bice to sudar 2 ega, 2 brenda, 2 stila igre...
                mislim da ga beker gotivi od ranije, bar sam takav utisak stakao iz njegovih prenosa i intervjua.
                dodao bih i to da mu je najbolji drugar na turu bio boba zivojinovic.. pa eto, valjda mu leze nasi ljudi... vidjecemo.

                Comment


                • Originally posted by pecaros View Post
                  @NI
                  Sklon sam verovanju da je Vajdina preporuka saradnja sa Bekerom. Novakove izjave o Vajdi kao članu porodice nisu kurtoazija.Sa takvom vokacijom Marjan je zasigurno učestvovao u donošenju odluke o Bekerovom izboru. Sa druge strane mnogobrojne afirmativne Bekerove izjave o Novaku su dokaz poštovanja Novaka kao igrača. Zasićenje i iscrpljenje Vajdinih trenerskih veština došli su do tačke koja traži nekakav pomak.
                  Upitnost je Bekerovo pedagoško umeće i sposobnost da svoje znanje prenese. Budućnost će dati odgovore za koje lično verujem da će biti vrlo pozitivni.
                  Ovo je post nekog jako dobronamjernog prema Novaku.

                  Uvjeren sam da si u pravu, da je Vajda savjetovao da se uzme Beker. To naravno nije garancija da ce se Beker pokazati kao dobar izbor.


                  Originally posted by Prle! View Post
                  Na tvoj post @NI bih dodao samo i to da sa Bekerom može dobiti mnogo i na taktičkom planu, možda ne u smislu igre, koliko u kontekstu prilagođavanja različitim okolnostima i sitnicama van terena koje mu više odmažu nego pomažu. Sa Bekerom mu se neće dešavati ekcesi kao u Madridu protiv Dimitrova, jer igrač ne smije dozvoliti da publika utiče na njegovu igru, sa Bekerom mu se neće dešavati lagano gubljenje vlastitih gejmova zato što je neki guzonja Novaku okrenuo leđa da bi 'promuhabetio' koju sa Federerom (Cinncinati), niti će mu se dešavati mentalna odsudnost u finalima različitih turnira zato što je protivnik sjeo na stolicu gdje bi trebao Novak sjediti (WTF 2012). Beker će mu pomoći da te i takve sitnice i nedostatke pretvori u svoju prednost, onako kako je to radio i Ivan Lendl.

                  Osim toga, Novak neposredno nakon WTF-a reče da će 'net game' činiti okosnicu njegove igre sljedeće sezone, što je opravdao imenovanjem Bekera za trenera.
                  1.
                  Sto se net igre tice, 100% si u pravu i tu je Beker dobar izbor.

                  2.
                  Sto se tice ovoga sto ti eufemisticki nazivas 'takticki plan', stvari nisu jasne. Sve mane koje si pobrojio u Novakovoj igri su na mjestu. Tu si 100% u pravu. Beker nije imao te mane. Beker je bio drzak, bezobziran, 'ruthless'... Imo je najstrasniji 'killer instict'. Mozda jaci i od Nadalovog. Da se razumijemo, Beker je bio limitiran igrac, spor...

                  Dakle dijagnoza je prava. Predatorske karakteristike nedostaju Novaku a Beker ih ima na pretek. Ali to ne znaci da ce ih Novak uspjeti usvojiti od Bekera.
                  Last edited by NI; 18-12-13, 14:54.

                  Comment


                  • Ocekivan odlazak Vajde, pricali smo pred azijsku turneju cini mi se da nas na kraju godine verovatno ceka promena na trenerskoj poziciji. Sve je upucivalo na rastanak, samo se postavljalo pitanje ko ce naslediti Vajdu, a pvi pik bio je Fibak. Ne znam iz kog razloga je on otpao, verovatno Novak nije bio zadovoljan njegovim uslugama. Postavljanje BB-a za prvog trenera je bas veliko iznenadjenje za mene i moram reci da imam dosta rezervi prema ovom izboru. Marketinski svakako dobar potez, ali sta ce u igrackom smislu ova saradnja doneti Novaku krajnje je upitno.

                    Promene su bile neophodne, dve godine se tapka u mestu i krajnji je cas bio da se stvari pokrenu sa mrtve tacke jer za manje od mesec dana pocinje turnir koji vrlo lako moze odrediti dalji tok Novakove karijere. Da li je BB bio pravi izbor saznacemo u mesecima koji su pred nama.
                    Tom, your music is the best drinking partner I've ever had.

                    Comment


                    • Originally posted by Vanja #66 View Post
                      Njegovo reagovanje na ekcese publike je najveća smetnja u mogućnosti da dodatno napreduje. Ima on mesta za napredak u svakom segmentu igre, kako psihičkom, tako i fizičkom. Jasno - negde više, negde manje, ali ima... Kao i Nadal, Murray, Federer i svaki drugi teniser...

                      Da li je promena dobra ili loša, pokazaće vreme, ali promena kao promena nikad nije nužno dobra ili loša per se... Lično, večiti sam optimista, volim divljanje Beckera kao klinca na terenima Wibledona, tako da - u njihovo zdravlje!
                      Novakovi rezultati bi bili još produktivniji da radi ono što je radio Ivan Lendl 80-tih, a to je da sav negativni naboj pretvori u stav da se on sam bori protiv svih, te da na tome crpi mentalnu snagu. U tom slučaju mu se nabrojani gafovi ne bi dešavali. Novak je previše 'fin' i ako neko može i treba promijeniti tu njegovu osobinu, onda je to Beker. Da nije bilo takvih 'prijateljskih stavova' Novak bi do ovog momenta na svom kontu hladno imao 2 GS-a više. Ja sam inače jedan od rijetkih 'nesimpatizera' Fab4 kome se Novakovo ponašanje najviše sviđa od pomenutih. Volim kad se dere, cijepa majicu, udara po prsima, psuje sve i svakoga, jer je to balkanska odlika i Novak to radi insitiktivno, bez želje da glumi nešto što nije. S druge strane, isto tako je i dobar ili 'fin' momak, što mu u konačnici donosi više štete nego koristi. Lijepe riječi o protivniku, aplaudiranje na dobar potez, sve je to lijepo, šanerski i u duhu fer pleya, ali i nepotrebno. Respekt prema protivniku se ne treba i ne smije pokazivati.

                      Originally posted by NI View Post
                      Dakle dijagnoza je prava. Predatorske karakteristike nedostaju Novaku a Beker ih ima na pretek. Ali to ne znaci da ce ih Novak uspjeti usvojiti od Bekera.
                      Ne znaći i da neće. Međutim, imenovanjem Bekera za trenera napravljen je jedan korak ka otklanjanju problema, što šanse da Novak usvoji navedeno znanje od Bekera čini večim nego obrnuto.
                      “It's no accident, I think, that tennis uses the language of life. Advantage, service, fault, break, love, the basic elements of tennis are those of everyday existence, because every match is a life in miniature. Points become games become sets become tournaments, and it's all so tightly connected that any point can become the turning point. It reminds me of the way seconds become minutes become hours, and any hour can be our finest. Or darkest. It's our choice.”

                      Comment


                      • ne bih mnogo da pametujem u vezi ove odluke, rezultati ce pokazati.

                        ali cu ipak izneti neko svoje misljenje u vezi ove odluke:

                        promene su ovek dobre tako da mislim da ce ova sigurno doneti nesto dobro, pitanje je da li ce doneti i nesto lose.
                        naime svi znamo kakav odnos su imali novak i vajda, tesko ce novak to izgraditi sa bekerom. medjutim vajda nije umeo da podvikne na novaka, sto ce beker moci. Novaku je u prosloj sezoni trebao neko ko ce malo da digne glas na njega, da ga stisne.

                        Sto se tice teniskog znanja, novak je najkompletniji igrac na atp turu. Ne vidim sta bi mogao da unapredi u svojoj igri osim smaha i voleya. Medjutim razlog izgubljenih gs ova u 2013oj (RG,W,USO) nije igra vec koncentracija, i mentalna snaga. Pitanje je kakvog li ce uticaja beker imati na taj aspekt novakove igre.

                        Samo se bojim da ova odluka ne pokopa djokovica, da se ne desi neki totalni kolaps u njegovoj igri

                        Comment


                        • Kao i vecinu ovde i mene je iznenadila ova odluka da stavi BB za glavnog trenera. To je velika promena a nadam se da ce imati efekta. Malo je nelogicno da podeli turnire na dva trenera, da na neke ide BB a na neke Vajda.
                          Mozda je i to priprema za odlazak Vajde, ko zna. Jeste su bili dugo i preziveli sve i svasta u Novakovoj karijeri ali za sve postoji zasicenje i mozda je vreme za rastanak. A mozda i gresim pa ostane ovakav sistem dugo, sa dva glavna trenera.
                          Nadam se da ce ovo poboljsati igu Novaka i da nece gubiti onako bzv one GS i da ide bolje vreme.
                          Last edited by Lord Aleksoni; 18-12-13, 16:04.

                          Comment


                          • Jedno je sigurno.. Biće zanimljivo..
                            Čudna je samo ta podela po turnirima.. Da li to znači da Vajda posle 2014g. definitivno napušta tim?! I u neku ruku ga razumem, jer njegova porodica ovih 7 godina ispašta zbog njegovog posla..
                            Ne znam koliko Borisa drži mesto? Pogotovo ako ne krene?
                            Za AO se ne plašim..
                            Sledeće godine je USA turneja jako bitna..

                            Comment


                            • Dobro je to što znamo kakve su odlike bile BB kao igrača, ali veliko je pitanje kakve su kao trenera, koji zapravo to nije ni bio i najveće da li će uspeti da ubaci nešto u Novakovu glavu i tehniku.
                              Novak je već odavno oformljen i kao čovek i kao igrač i nešto sam skeptična i prema izboru i prema činjenici da menja ne saradnika u ekipi ili pomoćnika, već glavnog trenera.
                              I nekako još mislim da će mnogo lakše prihvatiti neke nove promene u igri nego samo ponašanje, impulsivnost sa jedne, odnosno "finoću" sa druge.

                              Sledećih meseci samo ćemo o BB novom treneru NĐ da slušamo. A baš sam nestrpljiva. Mogao je možda još malo da sačeka sa ovom novinom, da se AO približi... ali verovatno počinju uskoro da rade, pa bi se to svakako saznalo.
                              sigpic

                              Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                              But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                              Comment


                              • http://po.st/2013WorldChamps

                                Comment

                                Working...
                                X