Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by 147 View Post
    link?
    Objavio je na svojoj fb stranici.

    Comment


    • Da, da svi objavili, povukao se

      (Upropasti mi igricu )
      sigpic

      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

      Comment


      • Sad bi bila fora i Novak da otkaze

        Comment


        • Ajde bjez tamo, prsnucu u igrici nacisto
          sigpic

          Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
          But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

          Comment


          • Nadal izgleda ide na operaciju zgloba.
            Covjek se raspada.

            Comment


            • Koleno, abdomen, zglob... Divota.

              Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Koji zgob? Clanak?

                Comment


                • ORIGINAL IZJAVA RAFE
                  Hello everyone:
                  I write these words as the end of the season.
                  It has been a complicated year, very good at the hace level when I have been able to play and in turn very bad in what injuries refer.
                  I've done my best to get to the end of the season in good conditions, both to Paris and London, doing things right and I really felt like playing.
                  Unfortunately I had the abdominal problem in Paris last week and also, I have a free body in the ankle joint that has to be removed in the o.r. today.
                  It's true that we had it detected for a long time and every once in a while I was However since the problem in the abdominal muscle prevents me from playing in London, we take advantage of the moment to remove the free body and avoid future problems.
                  This way I hope to be in full conditions for the next season.
                  Thank you all for the support.
                  Rafa Nadal


                  Zglob je OK. Ova operacija nije ništa ozbiljno

                  Rafa če napadati novu sezonu punom snagom. Očekujem, da če početi sa intenzivnim treninzima več v početku 12. mjeseca.

                  Comment


                  • Rafa napustio kliniku gde je radio operaciju https://www.mundodeportivo.com/tenis...-hospital.html

                    Comment


                    • sigpic

                      Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                      But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                      Comment


                      • Dobio Nadal Stefan Edberg nagradu.

                        Comment


                        • Sta ocekujete od Nadala iduce sezone,da li se moze uzeti neka titula,ako nista iz serije 500 ili 250?Da li mozda polako treba da razmislja o penziji?
                          Moja prognoza je za sledecu godinu je osvajanje:Barselone,Brizbejna i Stutgarta,mislim da ce ranije ispasti na Rg pa ce moci da ga odigra.Umjesto Brizbejna bi mozda stavio Bec ako ga prijavi iduce godine.Veliki sam optimista,mislim da moze da opstane u top 10 uprkos godinama koje su pritisle i tome sto ima tijelo 40 godisnjaka,to su utvrdili nedavno neki strucnjaci.

                          Comment


                          • Prosla je jos jedna teniska sezona.
                            Da ukratko rezimiram rezultate majstora sa Mallorce.

                            Sezona je pocela dobro, Novak je jos uvijek bio u knockdownu, a za Rogera sam znao da ne moze ponoviti nivo igre kao na AO 2017.
                            Stvarno sam vjerovao da Rafa to moze osvojiti. Jebiga, isprjecila se ta povreda, po ko zna koji put na AO-u.

                            Sezona je nastavljena dobro, sljaka odradjena kako se i ocekuje.Osvojen 11-i Roland Garros i jos par mastersa.Bodovna razlika se povecavala.

                            Tu sljedi Wimbledon i jos jedan veliki peh i udarac za Rafu.
                            Odigrao je jako dobar WB, mec protiv Novaka Djokovica je bio jedan od boljih Rafinih na travi u skorije vrijeme.
                            Slobodno smijem reci da je Rafa bio bolji igrac u igri od Novaka na podlozi koja uopste ne favorizira njegovu igru dok znamo kako se Novak snalazi na travi.
                            Novakovo glavno oruzije je bio bolji servis od Rafinog.
                            Opet, ne mogu se otet dojmu da bi Rafa taj mec dobio da je bilo malo vise srece, tj da su svoj mec njih dvojica poceli samo malo ranije - bez krova.Ili da su ga poceli 2-3h ranije, kao sto se moglo desit da oni nisu razvukli 5-6 sati, i onda bi mec vjerovatno i poceo i zavrsio bez krova.
                            To bi znacilo da se sutradan, na potencijalnom nastavku meca, glupo pravilo kako mec mora zavrsiti u istim uslovima u kojim je poceo uopste ne bi iskoristilo.
                            Tenis je primarno igra na otvorenom, Wimbledon je turnir na otvorenom. Krov se mora i trebao bi koristiti samo ako pada kisa i mec se ne moze nastaviti.Tako i nikako drugacije.Cak i rasvjetu treba napraviti da ne zavisi od krova.
                            Njih dvojica su dan poslje na 30 stepeni i suncem u zenitu igrali pod krovom...

                            Poslje na US-u opet povreda.Nivo igre je vec opao i bez raloga je igrao par duzih meceva, jer je ocigledno to nesto vukao od ranije, od prije samog turnira.
                            Kad se to uzme u obzir sam rezultat na US-u je bio sasvim OK.


                            Sve u svemu, sezona je rezultatski bila dobra, nivo igre u odredjenim intervalima kad je Rafa 100% zdrav i spreman je brutalna, cak i kad nije jako je dobar zbog kompletnije igre u ofanzivi, jaceg i ravnije BH-a itd.

                            Dobra je svaka sezona cim se osvojio slem u njoj.
                            Odlicna sezona bi bila da je uspio sacuvati broj 1 na kraju godine jer bi to imalo odredjenu tezinu, dvije godine zaredom kao broj 1,5 godina ukupno da zavrsava kao broj 1, vise sedmica na broju 1 isl.
                            To je bilo jako blizu da se desi.Niko nije mogao ocekivati da ce Novak dozivjeti toliki comeback, pogotovo jer mu nivo igre na US-u nije bio Bog zna sta.Rafa sa WB-a, u Americkim uslovima, bi dobio Novaka sa US-a.
                            Sezona bi bila vrhunska, jedna od boljih ikad za Rafu, da je uspio uzeti US opet jer bi to znacilo odbranu HC slema + 2 mutlislem sezone zaredom + ono iznad navedeno vezano za YENo1. To je vec bilo malo teze za ocekivati, ali mislim da nije bilo povrede (i da se WB za Rafu zavrsio malo ranije - veca svjezina za US) vrlo moguce da bi se i to desilo.

                            Sto se sljedece tice, ne bi bio nezadovoljan da se opet usvoji RG i pokusa sve uciniti sto se moze na AO-u. Ako treba citavu godinu sazeti u prvu polovicu sezone.Wb onakav tesko da ce ponoviti, 3 US-a su i vise nego dobar rezultat za Rafu. To malo istenkati par mjeseci a onda probat iza US-a uraditi nesto.Roger nije nepobjediv, a vidimo ni Novak, u dvorani na zavrsnom.


                            Meni je najbitnije da u periodu izmedju RG-a i WB-a Rafa bude na Mallorci kao sto obicno i biva prethodnih godina gdje se sprema za travu.
                            Bitno mi je zato sto tad idem na Mallorcu i prerovicu je citavu dok ne dobijem sliku sa kraljem.
                            - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                            - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                            - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                            - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                            - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                            - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                            - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                            - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                            Comment


                            • Sta bi bilo kad bi bilo,da baba ima k.... bila bi djed,sto se tice ove price o Vimbldonu i Us openu ovogodisnjem.
                              Ovo ostalo si napisao fino i tacno.
                              Last edited by E1_PG; 21-11-18, 13:45.

                              Comment


                              • Originally posted by Ivan_PG View Post
                                Sta bi bilo kad bi bilo,da baba ima k.... bila bi djed,sto se tice ove price o Vimbldonu i Us openu ovogodisnjem.
                                Ovo ostalo si napisao fino i tacno.
                                To je moj feeling jer imam dobru sposobnost da procjenim Rafin nivo igre ali i nivo igre ostalih.

                                Na WB je cista sreca, tj nesreca.Margine su tolike male na terenu bile sto i rezultat pokazuje.Svaki gem na razliku, pogotovo Rafini zbog Novakovog servisa...
                                Ko iole prati tenis zna se sta nosi krov sa sobom i koliko mjenja situaciju.Kolko usporava servu, a povecava odskok.Dvije krucijalne stvari.
                                Rafini gemovi bi postajali laksi, a Novakovi tezi...

                                Za WB se slazem, dosta nategnuto ali znamo da Rafi US lezi, podloga, odskok, brzina, sve...malo srece sa zdravljem i eto komplikacije za ostale
                                - 19 Grand Slams titles (84 titles)
                                - Most titles won on a single GS, Masters and ATP 500 (12 RG, 11 MC, 11 Barcelona)
                                - Winning 1 slam for 10 years in row (2005-2014)
                                - Clay slam (2010), Summer slam (2013), 2x Channel slams (2008,2010)
                                - Slams on 3 different surfaces in single year (2010), 2 slams on each surface
                                - The highest winning ratio on single surface (clay - 92%)
                                - Positive Grand Slam H2H with all big rivals
                                - Single and double gold medal winner (2008, 2016)

                                Comment

                                Working...
                                X