Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Beton svima odgovara, to je univerzalna podloga, posebno sad, zato nema razloga da se on ubacuje u pricu.

    Ali trava i sljaka su 2 podloge koji bi trebali da su ekstremi, najbrza i najsporija, drugacije gradjene poena itd. i cinjenica je da na travi igrac moze najvise 4 titule godisnje da osvoji i to od 2015., a pre toga je bilo moguce 3.
    A uporedi to sad sa sljakom, pa ces videti da je razlika ogromna.
    http://www.youtube.com/watch?v=RfzsyKXSs-Y

    Here's the most remarkable thing to me about Federer: Seems to me that the more you know about tennis, the more amazed you are by the guy. If you know nothing at all about tennis, he's amazing. If you know a little something about tennis—maybe you have played a few times in your life—he's more amazing. If you know a little more about tennis—maybe you played in high school and once had illusions of becoming a pro—he's even MORE amazing. And if you were a great player—if you are a McEnroe or a Connors or a Jim Courier—then Federer is preposterously amazing

    sigpic

    Don't argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you...
    with experience.

    Comment


    • Pa opet je diskutabilno dal' svima odgovara. Sljakasima bas i ne odgovara, pogotovo ne indoor. Da ne pominjem da je najnezdraviji za tela igraca.

      Ne moram da uporedjujem, zna se da na travi ima najmanje turnira. Sto je zalosno i za mene. I travari imaju manje "srece" od sljakasa, ali da su bas sljakasi najsrecniji ovakvim rasporedom turnira, i nisu.
      13/13!

      Comment


      • Beton je univerzalna podloga jer je najekonomicnija i najlaksa za odrzavanje. I, da svima odgovara, ali ti svi nisu igraci, nego organizatori, vlasnici turnira itd. Igraci tu se mnogo ne pitaju. Tu treba traziti odgovor i zasto toliko malo turnira ima na travi.

        Comment


        • Ponovljeno i vidjeno milion puta... ali kako Rafa savrseno odigrava BH smec, kao da je nesto najlakse u tenisu, a ne daleko najtezi moguci udarac
          sigpic

          Comment


          • A da, neverovatno kakav osecaj ima generalno za smeceve, ali pogotovo te bh overhead smeceve.
            Ali od svih njegovih ludackih poena, meni je ovaj i dalje nesto neverovatno. I dalje ne kapiram kako

            13/13!

            Comment


            • Nije sto navijam za Nadala ali to je definitivno najbolji teniski poen koji sam vidio do sad.Bas nista sto sam vidjeo ne moze da se poredi sa tim poenom.
              Ima onaj Federerov smec protiv Rodika ali nije me u tolikoj mjeri odusevio iako je i to strasan poen.
              Last edited by E1_PG; 13-09-18, 13:23.

              Comment


              • Originally posted by Sarafa View Post
                Ja ne bih ni bila za povecavanje turnira na sljaci, samo bih ih drugacije rasporedila, ali bih definitno iznivelisala broj turnira na betonu i travi. Ali reci da Rafa ima srece jer ima toliko turnira na sljaci..sta onda tek reci za one kojima odgovara beton.
                ranije je bilo vise turnira na sljaci

                tako Nadal recimo jos nije dohvatio Mustera po broju dobijenih meceva na zemlji, a Vilasa npr po tom pitanju nece stici sve da igra jos 10 god

                ali to i nije toliko bitno

                Sto se tice trave, poslednjih jedno 40 god broj turnira na toj podlozi ne prelazi 10% od ukupnog na turu. Tek skoro je taj procenat popravljen zahvaljujuci Studgartu i Antaliji.. dok je prica o nekakvom nivelisanju sa betonom realna koliko i naseljavanje marsa

                vazda su bila tri od devet mastersa na sljaci

                Tepih je prakticno izumro, dok se broj dvoranskih turnira znacajno smanjio u odnosu na neka prosla vremena

                Outdoor hard turniri su dominantni i tako ce ostati do sudnjeg dana

                Comment


                • Originally posted by Ivan_PG View Post
                  Nije sto navijam za Nadala ali to je definitivno najbolji teniski poen koji sam vidio do sad.Bas nista sto sam vidjeo ne moze da se poredi sa tim poenom.
                  Ima onaj Federerov smec protiv Rodika ali nije me u tolikoj mjeri odusevio iako je i to strasan poen.
                  A Wawrinkin BH pored mreze protiv Novaka?
                  Tesko je to odrediti zaista, secam se kakve je sve ludacke stvari Marej vracao, to nisu istine.

                  Igra li Peking, ima li kakvih novosti?

                  Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Originally posted by MareLFC View Post
                    A Wawrinkin BH pored mreze protiv Novaka?
                    Tesko je to odrediti zaista, secam se kakve je sve ludacke stvari Marej vracao, to nisu istine.

                    Igra li Peking, ima li kakvih novosti?

                    Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
                    Nema nista precizno ali ja nesto mislim da ce preskocit Peking iako brani titulu i da ce odigrat Sangaj.
                    A sto se tice najboljeg poena,ne znam meni je ovo vrh.Federer odigrao nesto slicno 2012 te u finalu zavrsnog turnira protiv Djokovica ali nije bas ovako bilo tesko za stici.

                    Comment


                    • Kada je Peking? Pocetkom oktobra? E sada ako pravi pauzu od jedan mesec, kako bi igrao Peking ... ja mislim da treba napraviti pauzu do Pariza ili Londona, ali to se nece desiti ... nece tek tako prepustiti prvo mesto, a nesto ne vidim da u sirem kontekstu je njegov prioritet u ovom trenutku karijere. Niti ima snage da odigra jos recimo 4 turnira do kraja godine, niti ima potrebe. Znajuci ga odigrace i ugrozice AO.

                      Comment


                      • Peking je 1-7 oktobra.

                        Comment


                        • Sta mislite koliko osvaja Nadal Gs titula do kraja karijere?
                          Ja mislim 1-2.

                          Comment


                          • 2 ili 3
                            Dayman (a-a-ah...)
                            Fighter of the Nightman (a-a-ah...)
                            Champion of the sun (a-a-ah...)
                            You're a master of karate and friendship
                            For everyone

                            Comment


                            • Ja bih volela 2, mislim i da nije neostvarivo. Taman.
                              13/13!

                              Comment


                              • Jacques izjasni se?On je sigurno ambiciozniji od svih nas.

                                Comment

                                Working...
                                X