Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Moji komentari finala Rima 2019:

    Rafa je počeo meč sa vjerom, da može dobiti Novaka. Iskreno iznenađen sam tim činjenicom.


    Nadala je uhvatila panika kad je servirao da ostaje u 2.setu kod 4:5. Isto važi i za set loptu u 2.setu. Svakako je to jedan mali alarm.

    Sve je to bilo zbog prevelikog pritiska (veliki Novak na drugoj strani, bez titule na šljaci do Rima). Nadam se, da če sada biti više opušten (pobeda nad NOvakom posilje onog kolapsa u finalu AO, nova titula u Rimu daju veliko samopouzdanje)


    Novak ubija 1.servisom Nadala (na hardu ubija ga i 2.servisom). Nadal mora nešto da smisli, da bolje reternira NOvaku jer inače ovaj dobiva previše kratkih lopti. Osobno mislim, da je problem u pozicioniranju. Rafa stoji predaleo na returnu. Nole nema snažan servisa ali ima uz Rogera najprecizniji 1.servis na touru.

    Pozicioniranje Nadala na 1.servisu je ok kad Rafa igra protiv bombardera (Karlovič, Isner, Zverev, Anderson) Ni jedan od tih igrača nikad nije dobio Rafu na nekom meču na ATP touru. Pozicioniranje na returnu protiv Novaka na njegovom 1.servisu ni najmanje ne valja.


    Novak je bio umoran u finalu Rima. U 3.setu je ostao bez goriva. Svakako če biti za Rafu puno teže na RG-u ako budu opet medusobno igrali finale.


    Rafa in Nole su svakako prvi favoriti na RG-u. E sad da vidimo žreb. Ko če iči na THIEMA; ŠVARCMANA, DELPA, FOGNU, WAWRINKU.

    Comment


    • FH paralela je radila, ubedljivo najvažniji udarac za Rafu. Servirao je dobro, BH stabilan, jedino sto kazes taj ritern skripi, ali je opet napravio 6 brejkova, odlican ucinak.
      Nadam se da će izbeći Thiema i Fogninia, a sa druge strane nadam se da će Novak dobiti Stana

      Poslato sa ATU-L21 uz pomoć Tapatoka
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Ma ne moze nista Stan uraditi trenutno, nije on nikakva pretnja nit za Novaka nit za Rafu.

        Ja sam kritikovao Rafin retern nakon finala AO-a, a i opcenito, ali u Rimu je radio odlicno. Pa covek je dodelio 4 bagela, tri puta po 6 1 dobijao setove, sta vise? Jebiga moramo skontati da i drugi igraju tenis, neko ce dobro servirati, neko ce dobro mlatiti fh itd itd...

        Sve o svemu postigao je formu pre RG-a, dobio na samopouzdanje sa ovom titulom, sad treba samo da nadgradjuje to i da dostigne vrhunac u zavrsnicu RG-a.

        Fh paralela je proradila, dubina sa oba krila odlicna, takodje ostrina dok napada odlicna, lepo otvarao teren bh-om, lepo servirao, tako da sve o svemu veoma pozitivan turnir za njega. Znao sam jos u MC-a da ce dostici dobru formu jer udarci su bili ok, samo intenzitet je ckripio.

        Nadam se na 12ku u Parizu, da postavi neke nove standarde.
        OVAKO

        Comment


        • Da li mora da se plašimo Goffina?

          Comment


          • Originally posted by jacques9 View Post
            Da li mora da se plašimo Goffina?
            Odigrao je bas dobro prva 2 kola.
            Bice tesko.Posebno ako Nadal ne podigne nivo igre u odnosu na danas.

            Comment


            • Tanak je bio Rafa danas, ali vidi se da ima nivo, samo fali malo koncentracije, verujem da ima i toga sto je igrao na SLu.
              Ne moze ga dobiti Gofan to je sigurno, ali ako ne bude bio fokusirani moze da ga namuči i možda otkine set.

              Ovaj nivo trenutno nije dovoljan za najboljeg Novaka, ali okej, jos je rano. Pitanje je i da li ce biti najbolji Novak, a sa druge strane i da li ce Rafa podici nivo igre.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Originally posted by MareLFC View Post
                Tanak je bio Rafa danas, ali vidi se da ima nivo, samo fali malo koncentracije, verujem da ima i toga sto je igrao na SLu.
                Ne moze ga dobiti Gofan to je sigurno, ali ako ne bude bio fokusirani moze da ga namuči i možda otkine set.

                Ovaj nivo trenutno nije dovoljan za najboljeg Novaka, ali okej, jos je rano. Pitanje je i da li ce biti najbolji Novak, a sa druge strane i da li ce Rafa podici nivo igre.

                Malo je prerano ali ja sam ipak razmisljao o tom susretu. Rafina prednost su FH paralela i drop shot. Novakova ima ozbiljne šanse ako bude dobro servirao i naravno bekhend paralela.

                Ali ima jos dosta da se igra.

                Comment


                • Komentari meča NADaL vs GOFFIN:

                  Today we witnessed the 2 best sets of the tournament:
                  Rafa 2nd Set = 13 winners, 3 unforced errors
                  Goffin 3rd Set = 17 winners, 4 unforced errors
                  And these are real winners being hit, mostly down-the-line with maximum power!
                  Rafa's level in the 1st and 2nd Sets was unbeatable : )

                  Good for Rafa to get tested early on. I don't want what happened in Australia happening here. He needs this type of matches just like Diego last year to prepare him for a possible final with Nole or Thiem.

                  Considering Londero or Moutet are next this is really his only tough match-up until the QF's-SF's


                  33 Winners and 34 UE For Goffin

                  38 Winners and 21 UE For Rafa

                  HIgh quality match between both


                  the set won by David ends Rafa's streak of 56(!!) straight sets won in week 1 of RG. Pretty insane when you think about it

                  Comment


                  • Hajde da krenemo od druge nedelje.

                    Ivane, moze li se dobiti Londero?
                    Originally posted by Casiraghi
                    Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                    Originally posted by Casiraghi
                    Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                    https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                    Originally posted by Casiraghi
                    Srecan Mane svima koji slave.

                    Comment


                    • Originally posted by MareLFC View Post
                      Hajde da krenemo od druge nedelje.

                      Ivane, moze li se dobiti Londero?
                      Ne

                      Comment


                      • da
                        Wizard

                        Comment


                        • Originally posted by Ivan_PG View Post
                          Ne
                          Vrača se ritual.

                          Comment


                          • Ajde Rafo. Imaš sada 2 dana da intenzivno treniraš return.

                            Deda če konstantno igrati serve&volley pre sve na 2.servisu.

                            Comment


                            • Da li je realno da Roger namuči Rafu?

                              Comment


                              • Sad je prilika.

                                Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

                                Comment

                                Working...
                                X