Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by cssr View Post
    najveci je Rodzer, najbolji Novak

    ali on je bez premca sampion br.1

    prvo izgubljeno Gs polufinale u deceniji,bolest!

    nekad sam ga prezirao,sad mu se divim

    jbg
    Isti slucaj, koliko god mi se ne svidja njegov stil ipak je sampion..

    Comment


    • Originally posted by cssr View Post
      najveci je Rodzer, najbolji Novak

      ali on je bez premca sampion br.1

      prvo izgubljeno Gs polufinale u deceniji,bolest!

      nekad sam ga prezirao,sad mu se divim

      jbg
      Ovo je odlican post. I perfektno tacan.
      Najveci teniser je Rodzer - najtrofejniji.
      Najbolji je Novak - najkopletniji generalno.
      Najveci sampion je Rafael Nadal - najveci borac, nikada se ne predaje.
      sigpic

      Always somewhere Miss you where I've been I'll be back to love you again

      U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll.Dozivaš kišu.
      Ili da mazneš neku lepu ribu. Samo je bezveze kada se probudiš….

      Comment


      • Originally posted by forum1nick View Post
        Još jedan veliki meč koji je izgubio od Novaka.
        Mislim da Rafa definitivno ima mentalni problem kada je sa druge strane Novak.. I sve to vuče od onih 6 poraza u nizu na šljaci.
        Rafa možda nikada i ne bude najbolji teniser svih vremena, ali je svakako najveći borac. Respekt.
        Ma o kakvom mentalnom problemu kod Rafe pričaš?


        Samo primjer čovječe odigra drop shot winner na match lopti i ti nađeš riječi da Rafa ima mentalne probleme sa protivnikom?


        Meč je odlučila jedna loptica.

        Fantastični meč, ko je mogao završiti na jednom ili drugoj strani. LUtrija kao penalu v fudbalu.

        Comment


        • Fizički nema sigurno, baš sam odgledao opet ovaj poen na kraju - pade, ustade i stiže na drugu stranu....

          Comment


          • Originally posted by DinoFC View Post
            Au kako je bio blizu ,ne mogu da vjerujem. Daleko iznad mojih ocekivanja je odigrao, zamirisao mi je 18 GS, zbog toga mi je bas bas krivo. I sad gajim male nade a da je dobio 3.set ubjedjen bi bio u pobjedu.


            Jeste Djokovic nevjerovatno servirao al Nadal je morao da vrati ona dva servisa , ne mogu tacno da se sjetim mozda 7-6 za Rafu u TB, Djokovic je dobio dva jeftina poena servisom, to je presudilo u tim momentima.
            dvije break lopte u 5.setu je NOvak odbranio sa as servisom, dvije sa servis winnerom (mozda se u oba slučajeva moglo nešto više napraviti), a peta break lopta je bio NOvak FH passing winner po diagonali. Rafa nije baš najbolje napao ali ne mogu mu ništa zamjeriti kod tog poena.

            3. te 5. set. Izgubljen meč zbog dvije loptice. Boli srce kao nikad.

            Comment


            • Ponosan sam na njega
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Apsolutno ... i ja sam ponosna ... doci na Wimbledon posle osvojenog RG i cela sezona sljake i odigrati vako ... i to u ovakvim uslovima ... a mec odlucen u par poena, nije prakticno imao velike greske, nema se sta zameriti ... veliki respekt ...
                Last edited by Niki; 14-07-18, 16:49.

                Comment


                • I to se igralo na najbrzoj podlozi u dvorani, kapa dole
                  Originally posted by Casiraghi
                  Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                  Originally posted by Casiraghi
                  Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                  https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                  Originally posted by Casiraghi
                  Srecan Mane svima koji slave.

                  Comment


                  • Originally posted by jacques9 View Post
                    Ma o kakvom mentalnom problemu kod Rafe pričaš?


                    Samo primjer čovječe odigra drop shot winner na match lopti i ti nađeš riječi da Rafa ima mentalne probleme sa protivnikom?


                    Meč je odlučila jedna loptica.

                    Fantastični meč, ko je mogao završiti na jednom ili drugoj strani. LUtrija kao penalu v fudbalu.
                    O takvom da mu se ovakve stvari dešavaju samo protiv Novaka.
                    Ispalo je na jednu lopticu, a sa drugim teniserima ta loptica uvijek ode na stranu Nadala.
                    Prije te Novakove serije pobjeda Nadal ga je dobijao i kada je na terenu izgledao lošije. Od tada su se stvari okrenule.
                    Možda je tome kumovao i stric Toni koji je Novaka dizao u nebesa više nego bilo ko drugi, valjda sa ciljem da mu nametne što veći pritisak. To je ipak više uticalo na Rafu.

                    Prava veličina šampiona se vidjela danas na konferenciji kada je postavljeno piranje oko odluke da se nastavi igra pod krovom.

                    Uoči nastavka meča koji je prekinut u petak uveče zbog "policijskog časa" bitna odluka bila je da li će Centralni teren biti pokriven. Đoković je bio za, Nadal protiv, a ispunjena je želja srpskog tenisera.

                    "Neću više da pričam o tome. Ako budem, pisaćete o tome, a ja ne želim da pišete o tome danas",rekao je Nadal.

                    Ja ne znam nijednog tenisera koji bi ovo izgovorio. Većina bi ih dala "korektne izjave", ali ovako surovo sportsku i ljudsku izjavu niko.

                    Comment


                    • Necu uopste da ulazim u analizu meca, mnogi su to vec radili, pa da ne ponavljam.

                      Ja sam prezadovoljan ali bas bas i vrlo pozitivno imam misljenje o buducnosti. Koliko sam bio zabrinut za Rafu posle poraza od RF na AO 2017. i plasio se da mu to ne slomi psihu posle povratka, tako sada mislim da nikada vise necu gledati 7 poraza u nizu na svim podlogama, ili tuzne poraze od 6-1 6-2 i slicno. Najvise me je obradovao taj prelaz sa prvog na ostale setove. Naravno gubice Rafa jos, ali trebalo mu je nesto ovako da se "vrati" jednom kada Novak dominira igrom (a razvaljivao ga je u prvom) i kada mu uslovi i podloga nisu omiljeni. Bilo to uslovljeno Novakovim fizickim, mentalnim padom ili bilo cim, nebitno. Msm da zna da je ovo bilo "tu" na 50-50. Pokazao je da moze da se prebaci na drugu agresivniju taktiku u sred meca, bar se meni cini da je dugo trazio resenje kada mu "ne ide" protiv Novaka(mecevi pre zadnja 2 kad Nole nije bio na nivou), ne da pobedi, nego da bar imamo aktivan mec gde nije bez sansi, msm da ce efekat biti slican kao posle AO 2012. (bez perioda 2015-2016).

                      Tako da da jeste poraz, ali obojica mogu mnogo vise pozitivnog da izvuku (i Novak naravno, tu bih tek imao da pisem, ali nije za ovu temu) posle ovgg meca. Bitno je biti u sansi da budes kompetitivan na svakom mecu, a bice i pobeda i poraza.

                      Comment


                      • Originally posted by forum1nick View Post
                        O takvom da mu se ovakve stvari dešavaju samo protiv Novaka.
                        Ispalo je na jednu lopticu, a sa drugim teniserima ta loptica uvijek ode na stranu Nadala.
                        Prije te Novakove serije pobjeda Nadal ga je dobijao i kada je na terenu izgledao lošije. Od tada su se stvari okrenule.
                        Možda je tome kumovao i stric Toni koji je Novaka dizao u nebesa više nego bilo ko drugi, valjda sa ciljem da mu nametne što veći pritisak. To je ipak više uticalo na Rafu.

                        Prava veličina šampiona se vidjela danas na konferenciji kada je postavljeno piranje oko odluke da se nastavi igra pod krovom.

                        Uoči nastavka meča koji je prekinut u petak uveče zbog "policijskog časa" bitna odluka bila je da li će Centralni teren biti pokriven. Đoković je bio za, Nadal protiv, a ispunjena je želja srpskog tenisera.

                        "Neću više da pričam o tome. Ako budem, pisaćete o tome, a ja ne želim da pišete o tome danas",rekao je Nadal.

                        Ja ne znam nijednog tenisera koji bi ovo izgovorio. Većina bi ih dala "korektne izjave", ali ovako surovo sportsku i ljudsku izjavu niko.
                        Nije ovo tacno, pa ja se na prvu secam par meceva gde je gubio na jednu loptu. Wawrinka Pariz, Delpo OI, a ima ih sigurno puno. Taj jedan udarac to je delic sekunde, onda par cm razlike na reketu gde je zahvatio, nekad prodje onaj pasing, nekad ne, sta da se radi.
                        Last edited by colchonero; 14-07-18, 20:06.

                        Comment


                        • Originally posted by forum1nick View Post
                          Još jedan veliki meč koji je izgubio od Novaka.
                          Mislim da Rafa definitivno ima mentalni problem kada je sa druge strane Novak.. I sve to vuče od onih 6 poraza u nizu na šljaci.
                          Rafa možda nikada i ne bude najbolji teniser svih vremena, ali je svakako najveći borac. Respekt.
                          Vidis a ja mislim da Novak ima mentalni problem sa Rafom. Rafa je samion od koga se boji a cija mu igra izuzetno odgovara.

                          Inace, zanate ko je najzasluzniji za danasnju Novakovu pobjedu? Boris Beker. On ga je naucio onome sto je presudilo TB u 3. setu i 5. set.

                          Slazem se sa cssr-om, Rafa je sampion za divljenje! On je skor dobio danasnji mec iako objektivno ne bi smio da ima sansi u uslovima u kakvim se danas igralo.
                          Last edited by NI; 14-07-18, 20:09.

                          Comment


                          • Nadal mnogo respektuje Novaka, mozda cak i previse. Ima tu jos jedna stvar. Novak je najgori moguci match up za Nadala kada je u formi, pa i kad nije. Uvukuo mu se pod kozu nesto slicno kao Nadal Federeru i to u presudnim trenucima moze da prevagne.

                            Comment


                            • Originally posted by skeptik View Post
                              Nadal mnogo respektuje Novaka, mozda cak i previse. Ima tu jos jedna stvar. Novak je najgori moguci match up za Nadala kada je u formi, pa i kad nije. Uvukuo mu se pod kozu nesto slicno kao Nadal Federeru i to u presudnim trenucima moze da prevagne.
                              Imam dijametralno suprotno misljenje. Novak previse respektuje Nadala. U protivnom bi Novak imao 4 GS vise. A danas je dobio zato sto ga je Beker naucio kao da prevazidje taj neosnovani respekt.

                              Nadal respektuje Novaka manje nego treba. Iako profesionalni tenise ne treba nikoga da respektuje. Samo zato je Nadal dobio 2. i 4. set.
                              Last edited by NI; 14-07-18, 20:16.

                              Comment


                              • Da Novak sigurno ima mentalni problem sa Rafom.
                                To se najbolje vidi iz H2H koji je nekada (2009) bio 14:4 u korist Nadala.
                                Danas Novak ima +2. To je svakako posljedica tog straha

                                Comment

                                Working...
                                X