Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Može li ovo da pomogne

    http://tv.sb.eurosport.com/tenis/fre...id281341.shtml

    Comment


    • sljaka.jpg

      Majica za Barselonu,MC,Rim i Madrid.
      Originally posted by Casiraghi
      Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
      Originally posted by Casiraghi
      Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

      https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
      Originally posted by Casiraghi
      Srecan Mane svima koji slave.

      Comment


      • Ovaj poraz ubija samopoudanje ali život ide dalje. Treba se sad dobro pripremit na sljaku i pronači pravu taktiku, da se tako tužni večeri ne ponove više. Pa neče ti protivinik odigrati svaki dan utakmicu života. Rafa NEVER GIVE UP.

        Comment


        • Ubedljiv poraz, ali Rafina igra nista drugo i nije dozvolila. Slab veceras, nadigran, kratka pauza, pa dolazi nam sljaka.

          Comment


          • Slab je Rafa cele sezone, brine me nastavak, i ni malo nisam optimistican pred sezonu sljake. Nije ubedljiv kao predhodnih sezona.
            Nadam se da ce me uveriti u suprotno.

            Comment


            • Originally posted by Jigsaw92 View Post
              Slab je Rafa cele sezone, brine me nastavak, i ni malo nisam optimistican pred sezonu sljake. Nije ubedljiv kao predhodnih sezona.
              Nadam se da ce me uveriti u suprotno.
              Pod pritiskom je, brani mnogo poena, pa onda ta povreda u finalu AO, utice na mentalni plan jako. Ne moze uci u ritam, zbog rasporeda turnira, pa rano ispadanje u IW, pravi kontinuitet sledi sada, videcemo kako ce to izgledati u MC, iako mislim da je rano, tek u Rimu i Madridu, mozemo videti sta nas ocekuje na RG.
              Ali da budemo realni, posle onakve prosle sezone, niko nije ocekivao isti intenzitet i ove. Bice bolje.

              Comment


              • Ma nema sta da te brine, bice sve isto kao i svake sezone na sljaci. Moja neka prognoza je da ce osvojiti Barsu i Madrid, a oko MC-a i Rima ce se vec dogovoriti sa Novakom
                RG je naravno zasebna prica i verujem da ce obojica toliko da dignu nivo da ce odlucivati neki sporedni faktori ( naravno ne iskljucujem da i jednog i drugog neko izbaci ranije ali sanse za to su stvarno smesne s obzirom na to koliko se ATP raspada)
                Koliko vidim trenutno Nadal nema problema sa povredom i to je jedino sto je bitno.
                Sve ovo isto bih napisao i da nije odigrao nijedan mec ove sezone.
                Neke stvari su za mene dogma
                It's not who you are underneath, it's what you do that defines you

                Comment


                • Prskaj,
                  Malo podrske iz protivnickog tabora.
                  Svaka dobra rec u teskom trenutku kao melem na ranu, hvala na tome.

                  Comment


                  • Moje kritike idu na račun coacha Tonija koji ništa nije uradio na taktičkom planu, da Rafu dobro pripremi na finale Miamija sa Noletom poslije poraza v Beingu i Londonu. Rafa u poslednje tri mečeve sa Noletom igra katastrofalno na returnu na 2.servis jer stoji predaleko od osnovne linije što nije pravi način, da se reternira kick servise Noleta. Rafa je samo jedan i jedini put u životu reternirao agresivno i blizu crte na 2.servis v četrtom setu meča s Berdičem v četrtfinalu Austrailan opena godine 2012. Pa zašto mora ostati na tome? Zar nije bolje, da je barem pokušao uči u teren i reternirati agresivnije na 2.servis. Treba sad intenzivno trenirati na returnu je u tom elementu je trenutačno puno slabiji od Noleta i tu se rađaju največe razlike između njih dvoice.. Možda na šljaci se to neče toliko poznati, ali kasnije na američkoj turneji i za kraj sezone v Aziji i na indoors turnirima u Evropi return može, da odradi vrlo bitno ulogu u mečevima sa Noletom.

                    Comment


                    • Priprema za mec zavisi od mnogo trenutnih faktora, a i od protivnicke igre. Djokovic je odlicno servirao i nije uvek lako vratiti taj servis, a Nadal nije bio spreman da igra agresivnije generalno, pa i na returnu svakako. Imao je par odlicnih ofanzivnih udaraca, ali uglavnom je to bila cista defanziva. Cak je nekoliko puta bukvalno kasnio na udarac, po pola korak, mozda i celi. Ali, cak i za tu defanzivu koja je jako zahtevna na ovom sporom betonu, i protiv Djokovica on nije bio spreman ici do krajne granice. Naravno veliki udeo imala je i igra Djokovica. On izgleda da je ono sto je izjavio pred mec i bukvalno mislio, ukoliko Djokovic ima slabiji dan imam sanse, jer ja nisam spreman da idem do krajnih limita, izgleda ni priblizno do toga.

                      Comment




                      • MC,Barcelona,Rim,Madrid.
                        Originally posted by Casiraghi
                        Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                        Originally posted by Casiraghi
                        Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                        https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                        Originally posted by Casiraghi
                        Srecan Mane svima koji slave.

                        Comment


                        • Rafa bi finale Miamija izgubio i da je taktički igrao optimalno jer je Nole trenutačno u puno boljoj formi od nega ali ostaje činjenica, da ga Toni taktički nije pripremio, da se suprostavi kicku na 2.servis i to po ko zna koji put. Drugi veliki problem osim returna jest trenutačno Nadalov 2.servis, kojeg je Nole prebušio kad god je poželio za dubokim returnima. Za razliku od ATP finala u Londunu ovaj put Rafa nije radiju duple u seriji ali svejedno problem sa 2.servisom još uvijek postoji i činjenica je, da taj 2.servis protiv Đokoviča u zadnja tri meča ne radi kako treba

                          Comment


                          • http://www.tennisworldusa.org/Rafael...colo17270.html

                            Malo promene nece da skodi, da vidimo kako mu stoji ova boja
                            link

                            Comment


                            • Znao sam da ce da izgubi rano. Rekao sam pre sezone na sljaci da cisto sumnjam da ce da ponovi uspeh iz predhodnih sezona na sljaci. Jako lose igra, nikakvo oruzje nema i to traje vec dugo bez ikakvog poboljsanja. Nisam optimista ni pred nastavak a tek za RG.

                              Comment


                              • NIkada Rafa nije bio tako loše forme na šljaci. Nisam optimista za Barcelonu, Madrid i Rim. Na njegovom mjestu bih promijenio trenera ali sumljam, da če se to desiti. Morao bi Toni polako, sam da razumije, da je njegovo vrijeme prošlo i da se sam povuče sa mjesta trenera. Rafa treba novog trenera, koji če mu dati novog elana za nastavak sezone.

                                Comment

                                Working...
                                X