Announcement

Collapse
No announcement yet.

ATP - Rafael Nadal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Baš dobra ova analiza Nadalove igre u finalu RG 2020

    """""For those of you saying Nadal has been doing this with Moya in general that's true but not to this extent and certainly not on clay when pressed. This was a necessary next step in these conditions against Novak


    You can see this here in terms of Nadal cutting off the angles for the short angled backhand from Djokovic which forced Djokovic to go for a perfect shot there and drew him into errors.

    Nadal took a back hand perfectly on his knee inside the baseline rather than step back against a really good deep return of serve from Novak. That's not typical for Nadal on clay.

    Nadal also swatted some quick wrist forehands stretched wide rather than step back and hit some spin.

    There were all new developments in the degree and extent of them, particularly on clay. It stole time from Novak who looked like he was having to make decisions before he wanted to.

    Along with this we can note the high backhand down the line from Nadal to get a weaker backhand reply from Novak followed by a forehand capable of going toward either corner.

    A truly masterful display of tactics combined with brilliant execution and one of the most cold blooded late period versions of Nadal yet seen."""""

    Comment


    • Samo za Olju





      13/13!

      Comment


      • Hvala Sarafo, nedostatak djakonija nadoknadicete drugi put
        Imam i ja za vas nesto

        sigpic

        Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
        But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

        Comment


        • Ovo je verovatnije nego da ja docekam tu godinu
          13/13!

          Comment


          • Posljie ove izjave koje je dao Rafa nekom španskom novinaru u ponedeljak

            "I can only thank life for being able to continue to devote myslef to what I love most.
            I went through difficult times in this edition, because my body does not respond well to the cold.
            I have join problem and my body has been bad for months
            I went weeks without being able to train for more than and hour a day and the cold hurts a lot. It was the most difficult conditions for me.""

            možemo biti sigurnii, da Rafa neče više igrati u ovoj sezonu

            Comment


            • Mislim da bi trebao da proba u Parizu, evo Novak ne igra, pa je možda šansa da se uzme Masters koji mu nedostaje uz Majami.
              Okej, njega u dvorani na brzom hardu mogu da dobiju maltene svi iz prvih 20, ali kapiram da vredi probati, pa ako ne ide otkazati WTF.
              Originally posted by Casiraghi
              Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
              Originally posted by Casiraghi
              Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

              https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
              Originally posted by Casiraghi
              Srecan Mane svima koji slave.

              Comment


              • Zvanicno igra Paris, pametna odluka, kapiram da ga nikada neće osvojiti ako ga sada ne uzme.
                Originally posted by Casiraghi
                Al bar nauci me drugoj da se dam da tebi nevernoj budem Emre Can
                Originally posted by Casiraghi
                Ti nikad neces biti kao Joel Matip.

                https://www.youtube.com/watch?v=Gxj_G6ExBTE
                Originally posted by Casiraghi
                Srecan Mane svima koji slave.

                Comment


                • Kako je Nadal odje brz bio,zivotinja

                  Comment


                  • sigpic

                    Pablo Sandoval: A guy can change anything.. his face, his home, his family, his girlfriend, his religion, his God.
                    But there's one thing he can't change... he can't change his passion.

                    Comment


                    • stara fora,nova slika

                      Wizard

                      Comment


                      • https://www.youtube.com/watch?v=5qA1_qykY_w


                        Rafa na press konferenciji poslije meče protiv Norija izjavio, da je danas situacija sa leđima bolja te da je to baš prvi dan da je bilo nekog poboljšanja. Zbog te činjenice servirao je na način kako to radi obično (prije ozljede)

                        Zdravje na bolje, a po drugoj strani igra sasvim prosječna.

                        NIje to nivo igre da se prođe preko Fognninija te Tsitsipasa/Beretinija.

                        Tješim se da je to bio samo neki loš dan na terenu.

                        V ponedeljak sljedi prvi pravi test.

                        Comment


                        • Nadal je veliki borac. Samo kako njega ne osuđuju da folira kao Novaka. Ne bi se reklo po rezultatima da tip iz Manakora ima bilo kakvih zdravstvenih nedoumica.
                          Novaka razapinju da je foler dok druge ni ne spominju.

                          Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka

                          Comment


                          • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                            Nadal je veliki borac. Samo kako njega ne osuđuju da folira kao Novaka. Ne bi se reklo po rezultatima da tip iz Manakora ima bilo kakvih zdravstvenih nedoumica.
                            Novaka razapinju da je foler dok druge ni ne spominju.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                            Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                            Nadal je veliki borac. Samo kako njega ne osuđuju da folira kao Novaka. Ne bi se reklo po rezultatima da tip iz Manakora ima bilo kakvih zdravstvenih nedoumica.
                            Novaka razapinju da je foler dok druge ni ne spominju.

                            Poslato sa BTV-DL09 pomoću Tapatoka
                            Pogeešno tumačiš foliranje.

                            NItko baš nitko ne obtužuje Novaka da je izmislio ozljedu na meču protiv Fritza. Bilo je 1000 % očigledno da se ozljedio i da fizički pati.
                            Novak nikad u životu nije zaglumio ozljedu (pa i Nadal nije) i tu podržavam Novaka.
                            Novaka se obtužuje za druge stvari znači kako moguče, da je danes na pola mrtav, a sljedeči dan trči ko zec ili primjer izgeda, da če predati mač, uzme ljekove i od jednom odigram u petoj brzini. I to ne jednom. To se desilo več nekoliko puta. U tom kontekstu protivnici te novinari imajo Novaka kao foliranta.


                            I TONI NADAL je juče pričao na tu temu.
                            Who also seems to have overcome his physical problems is Novak Djokovic , who has managed to qualify for the quarterfinal round after defeating Canadian Milos Raonic. In the case of the Serbian, it is surprising that so repeatedly annoyances come over him , to the point of sowing doubts about his permanence in the tournament, and then disappear overnight.

                            I will not be the one who doubts the veracity of their pain, something very common in an elite athlete. It probably hides them less than it should, a normal practice on the circuit. More than once, a player loses due to annoyances that he keeps to himself so that they do not sound like an excuse.
                            And this is precisely the feeling that the surprising defeat of Dominic Thiem against the Bulgarian Grigor Dimitrov has caused me. Actually, I do not know it, and perhaps it has only paid for the fatigue due to the intense match that he played in the previous round against Nick Kyrgios. Obviously, the Austrian was one of the favorites to reach the final rounds, if not the final. Definitely a disappointment for the fans.


                            A kad smo več kod Nadala na osnovu čega možeš tvrditi, da je Rafa zaglumio bolove u leđima? Promjena načina serviranja u prva dva kola su dovoljno velik pokazatelj, da to baš i nije bila neka gluma i da su bolovi u leđima zaista postojali.
                            Da li si ikad primjetio da je Nadal izgledao na pola mrtav na terenu na robu Walkovera te kao iz čuda počeo igrati ko lud. Ja to kod njega nikad nisam primjetio.

                            Comment


                            • Nadal je jedan od malo njih koje istinski poštujem u teniskim krugovima. Smatram ga poštenim deranom koji je celu karijeru gradio na predanom radu, bez nekog vređanja, omalovažavanja, velike pompe...

                              Nisi razumeo objavu mog posta. Nadala i "foliranje" stavio sam u istu ikonotaciju samo i isključivo samo da bi slikovito opisao ako Nole folira i izmišlja onda je isti slučaj i na španskoj strani.

                              Neverovatno mi da se Novak optužuje za sve, dok su svi ostali amnestirani od istih stvari koje ih zadese.

                              Nadal me jedino iznenadio kad je, iskreno, ne očekujući tako nešto izaći iz njegovih usta, s malim crvom sumnje izrekao kako je i njemu čudno kako se Novak u pojedinim fazama kretao i borio.

                              Comment


                              • Originally posted by Ruzni Prljavi Zli View Post
                                Nadal je jedan od malo njih koje istinski poštujem u teniskim krugovima. Smatram ga poštenim deranom koji je celu karijeru gradio na predanom radu, bez nekog vređanja, omalovažavanja, velike pompe...

                                Nisi razumeo objavu mog posta. Nadala i "foliranje" stavio sam u istu ikonotaciju samo i isključivo samo da bi slikovito opisao ako Nole folira i izmišlja onda je isti slučaj i na španskoj strani.

                                Neverovatno mi da se Novak optužuje za sve, dok su svi ostali amnestirani od istih stvari koje ih zadese.

                                Nadal me jedino iznenadio kad je, iskreno, ne očekujući tako nešto izaći iz njegovih usta, s malim crvom sumnje izrekao kako je i njemu čudno kako se Novak u pojedinim fazama kretao i borio.


                                Rafa je izjavio je da je Novak izgledao sasvim ok u 5.setu (protiv Fritza), te da je bio iznenađen zbog toga vezano na fizičke probleme kod NOvaka u 3. i 4.setu.

                                Pa što je to krivo izjavio Rafa???

                                Pa zbog toga što se desilo u 5.setu protiv Fritza baš svi su iznenađeni da je uopšte nešto takvo moguče, znači da se netko tako iznenada tako brzo oporavi.
                                Baš jer izgledalo je da je Novak kao neki superman koji se vratio od mrtvih.
                                Last edited by jacques9; 16-02-21, 23:11.

                                Comment

                                Working...
                                X